Customize

Anonpl.org

Discussion in 'Anonimowi w Polsce' started by 0.32359279955933379, Oct 11, 2011.

?

Która domena

Anonpl.org 12 vote(s) 57.1%
Anonimowipolska.pl 10 vote(s) 47.6%
anon.ssl2.pl 1 vote(s) 4.8%
anonpl.ssl2.pl 1 vote(s) 4.8%
Multiple votes are allowed.
  1. Jak na razie pojawiły się takie alternatywy domeny. Wspólnie ustaliliśmy że najlepszym wariantem byłoby zrobić na stronie WRU jako brmake czyli np.

wchodzimy na anonpl.org wyświetla się nam wru z tą różnicą że na końcu przycisk "wchodze dalej" i kiedy osoba kliknie w wchodze dalej przekierowuje ją do np. anonpl.org/main.html a tam są już media, otwarty list do świata, dodatki, chanology manga itd.

Ostatnią rzeczą do ustalenia jest domena w sondzie są te które się pojawiły w dyskusji.

Pzdr. numerek
  2. Anonymous Member

AnonPL.org żeby mogło być z wielkich PL wybierzcie hosting (bo u niektórych nie może)
  3. Anonymous Member

Chociaż z tą bramką jest małe zastrzeżenie; cholera może trafić człowieka, który po raz setny musi klikać to "Wchodzę dalej".
  4. Tu z promocją "Tylko domena" kosztuje 12,18zł. Jak ktoś znajdzie taniej to może napisać gdzie ;)
  5. 7ry28u57 Member

6. Ok tu kosztuje 9,72 brutto jeśli nikt nie znajdzie taniej to kupimy na az.pl
  7. Anonymous Member

Za miesiąc?
  8. Anonimowy Member

O ile mi wiadomo az.pl nie ma możliwości podpięcia domeny do hostingu serwerami DNS, więc adres może być tylko zwykłym przekierowaniem lub być cały zamaskowany. Przeważnie na takich stronach pierwszy rok kosztuje około 10 zł, a przedłużenie nawet 200. Polecam ovh.org, bo pierwszy rok nie jest za drogi, a przedłużenie w porównaniu do innych bardzo tanie.

Według mnie łączenie ze sobą anonimowipolska.pl i anon.ssl2.pl jest bez sensu. Mam troszeczkę doświadczenia w pozycjonowaniu stron i wiem co przyciąga ludzi. Zaufajcie mi ;). Jak na tak niewielką ilość informacji, darmowy hosting i krótki czas anon.ssl2.pl ma ładne statystyki.
    Myślę, że każdy zainteresowany, który przeczyta cały tekst na anon.ssl2.pl sprawdzi wszystkie podane tam linki i trafi na anonimowipolska.pl
    Strona anon.ssl2.pl ma być dla nowych anonów, więc każdy anon zajrzy tam pewnie tylko raz. Na anonimowipolska.pl mają się pojawiać nowe artykuły itp. i będą tam zaglądać anonimowi, którzy znają już ideologie i wszystkie informacje zawarte na WRU, więc przechodzenie przez to za każdym razem może z czasem stać się denerwujące.

Co do domeny to nie wystarczy, że łatwo się ją pisze, trzeba też łatwo ją czytać. Wyobraźmy sobie, że podajemy komuś adres strony przez rozmowę telefoniczną. Łatwiej podać anonpl.org, czy anonimowipolska.pl? Takie domeny jak anonimowipolska.pl łatwiej się zapamiętuje i pozycjonuje, bo zawierają słowa kluczowe, a to gra bardzo dużą rolę.
    Domena jest za długa? Jakoś whyweprotest.net chce wam się wpisywać.

Jedyne co można zmienić to domena anon.ssl2.pl, bo wygląda naprawdę lamersko. Jak już wcześniej pisałem mogę zamówić domenę anonimowi.com. Mi się bardzo podoba, bo jest łatwa i krótka.
  9. Nie rozumiem dlaczego nie którzy klikają na AnonPL.org, przecież ten link jest trudniejszy do zapamiętania.
    Według mnie link, który jest łatwy do zapamiętania to anonimowipolska.pl (na tekście AnonimowiPolska.pl).
  10. WjakWendeta Member

Jak możesz tego nie rozumieć, jest wolność słowa (o która też walczymy) i każdy ma prawo głosować na co chce, a mi np łatwiej zapamiętać nazwę anonpl.org swoja droga jest dużo krótsza.
    Edit: to ma tyle samo sensu jak stwierdzenie : nie rozumiem czemu nie którzy są czarni przecież lepiej być białym lub nie rozumiem czemu nie którzy rodzą się z zespołem downa przecież lepiej być zdrowym -.-
    • Like Like x 1
  11. Anonymous_PL Member

Ludzie tu nie chodzi o to czy link jest łatwy czy trudny chodzi o reklamę i estetykę strony... Trzeba umieć ją zareklamować nic samo z siebie nie przychodzi ! estetyka też jest bardzo ważna bo ktoś kto wejdzie tam pierwszy raz zobaczy profesjonalną stronę ładny baner wszystko ślicznie wykonane napewno wróci na tą stronę...
  12. badwolves1986 Member

me vote for all,...
  13. Anonymous_PL Member

14. Anonymous Member

That's the best solution ;)
  15. No dobrze WJW, przepraszam, źle to wyraziłem.
    Anonymous_PL, ma racje.
  16. Anonymous Member

ej na co wy czekacie ? Jest sonda większość chce anonpl.org więc zamknijcie sonde i róbcie na anonpl.org ? Czego jeszcze chcecie ?
  17. Anonymous Member

anonpl.org ma większość głosów, ale piszę, aby was odwieść od waszego wyboru :) Robimy wszystko jak mucha w smole - anonimowipolska.pl mogło być już dawno skończone, gdybyśmy się za nie wzięli, zamiast dyskutować nad jego wyglądem (!!!! Przecież o to chodzi, by go zmienić!!!), czy estetyką linku. Wbrew pozorom dłuższy, ale swojski link jest łatwiej zapamiętać niż anonpl.org. Poza tym na nową domenę musielibyśmy czekać chuj wie ile, a anonimowipolska.pl mamy już gotowe do moderacji. Gdybyśmy teraz się za nią wzięli, za tydzień mielibyśmy już piękny portal. Za dwa tygodnie mielibyśmy forum. Od godziny męczę się z anonimowipolska.pl, ale nie znam się na tym i nic nie udało mi się na razie osiągnąć.

Swoją drogą, gdyby ktoś mi mógł pomóc w tej kwestii:
    chcę zrobić kategorie, aby do nich przyporządkować tematy. Samo zakładanie tematów nic nie da, bo na stronie nie pojawiają się "przyciski" do nich, pojawiają się tylko dla kategorii. No to zakładam kategorię, są przyciski, ładnie, pięknie. Ale po kliknięciu w przycisk nic nie ma; do kategorii nie da się wpisać tekstu; da się tylko do tematu. Zakładam temat, wpisuję tekst... ale tematu nie da się przypisać do kategorii :p Tak więc są kategorie, które się wyświetlają, i są tematy z tekstami, które się nie wyświetlają. Co robić?!
  18. Mi link anonimowipolska.pl bardzo sie nie podoba

1. pl jest skrótem od polska więc wychodzi na masło maślane wychodzi coś w stylu anonimowi polska polska
    2. Nie podoba mi się spolszczenie anonimowi zamiast anonymous - wiem że to nie ma wiekszego znaczenia ale większośc ludzi kojarzy tą grupę pod nazwą anonymous
    3. Przez telefon może i rzeczywiście podaje się łatwiej ale jak to wyglądałoby na plakacie : anonimowipolska.pl nikomu nie będzie chciałoby się tego rozczytywać - zauważ że ludzie nigdy nie wpatrują sie w plakaty przez półgodzniny zwykle tylko przelecą po nich wzrokiem, więc wbrew pozorom łatwiejsze do zapamiętania i zauważenia jest AnonPl.org
    4. Za długie i za długo się wpisuje

W sondzie wyszło że AnonPl.org

Teraz trzeba się zastanowić czy chcemy fuzji :

Wariant z bramką
    czy
    dwóch osobnych stron (np. WRU na stronie AnonPl.org a główna na anonimowipolska.pl)

Wg mnie dwie osobne strony są bezsensu więc najlepszym wyjściem byłoby złączyc i dać na AnonPl.org

pzdr. numerek
  19. AnonymousPL, w pełni się zgadzam.

Chcesz zrobić forum czy bloga? (Mój brat nie zna tego CMSa)

@edit

Anonymouspolska.pl?

Przecież Anonpl.org to jest to samo co anonymouspolska.pl... Anon - anonymous, pl - polska
    Ludziom na pewno szybciej trafi do pamięci słowo anonymous niż anon.

Może masz racje. Anonimowipolska brzmi może lekko amatorsko, ale według mnie anonpl.org nie będzie dobrze się prezentowało w kwestii pozycjonerskim.

Wyszukiwarki wyszukują słowa podobne z linku, a jeżeli w linku będzie słowo Anonymous, to wyszukiwarka właśnie po tej frazie będzie się kierowała. Dodatkowe słowo oznaczające polskę, typu poland, polska i wtedy wyszukiwarka konkretnie Ci wyszuka polską stronę anonymous, konkretnie?

anonymouspoland.pl
    anonymouspolska.pl

A co do masło maślane, to .org czy .pl ma różnicę tylko w tłumaczeniu tych słów.

Przykład z http://pl.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System
    Jeśli mamy czepiać się bardzo małych (może dla kogoś ważnych) szczegółów, to najodpowiedniejsza nazwa domeny brzmiała by.

Anonymouspolska.pl/.org (dla polaków)

Anonymouspoland.pl/.org (dla obcokrajowców)

Jeśli to ma być strona polska to bardzo mi nachodzi nazwa Anonymouspolska.org [jak organizacja (w końcu próbujemy coś organizować)], chyba, że nie pasuje do ideologii to Anonymouspolska.pl (jak masło maślane).

Tym postem nie chciałem nikogo urazić, a przede wszystkim Pana Numerka.
  20. Anonymous Member

Gman, portal informacyjny + forum.
  21. Anonimowy Member

Zgadzam się ze wszystkim co napisał Anonymous_Gman oprócz połączenia obu stron. WRU ma być dla nowych anonów, a przechodzenie przez to za każdym razem może stać się wnerwiające.

Jeśli chcecie połączyć obie strony to CMS będzie trzeba przenieść do innego katalogu np. anonimowipolska.pl/strona lub zrobić subdomene np. strona.anonimowipolska.pl
    Nie można zmienić nazwy pliku index.php na main.php, bo trzeba by edytować całego CMSa. Można też wrzucić do jednego katalogu index.html (WRU) i index.php, bo index.html wczytuje się pierwszy, ale to nie jest dobre rozwiązanie.
    Nie znam tego CMSa, więc dużo nie pomogę.
  22. Anonymous Member

Ale do WRU nie dokopie się żaden nowy Anon, bo nie jest wypozycjonowane.
  23. Dokładnie. Więc właśnie dlatego trzeba jak najszybciej stworzyć stronę z frazami "Anonymous" "Polska"/"Poland". Wtedy nie dość, że to będzie WRU to jeszcze główna strona Polskich Anonów.

(Według mnie www.anonymouspoland.pl brzmi bardziej profesjonalniej niż www.anonymouspolska.pl, ale to tak nawiasem pisząc)

*WRU - Wirtualne Rozszerzenie Ulotki
  24. Anonimowy Member

Dajcie jeszcze trochę czasu, a obiecuje wam, że WRU będzie pięknie wypozycjonowane. Z takim adresem jest to bardzo trudne, dlatego lepiej wybrać anonimowipolska.pl niż anonpl.org. Wpiszcie w google "Anonimowi Polska" to sami się przekonacie.
  25. Anonimowy, a gdyby w linku znajdowała by się fraza anonymous to strona mogła by mieć więcej gości. :d
  26. Anonymous Member

Gdy na anonimowipolska.pl będzie więcej treści, z pozycjonowaniem nie będzie problemu. Czekam tylko aż zaloguje się mugiwara i zainstaluje wordpressa, bo na cmsie nic nie można sensownego zrobić.

Co do WRU; i tak najlepszym rozwiązaniem byłaby fuzja z anonimowipolska.pl, bo na niej będzie to samo co na WRU + wszystko, co jest na pingerze + newsy i planowane operacje.

Fraza "anonymous" w linku nie jest konieczna, bo będzie występować na stronce tak czy siak, a google szuka nie tylko w adresach, ale też w treści.
  27. A nie może być tak że jest powiedzmy AnonPl.org i na nim jest wru i przycisk przejdź dalej i przechodzi do wspomnianej subdomeny powiedzmy a.AnonPl.org i tam jest strona główna. Więc osoby które będa chciały prrzejść omijając WRU po prostu dodadzą a. przed adresem.
  28. Anonymous Member

A nie lepiej zamiast bramki zrobić home page? Otwierasz stronę i wyświetla się WRU, ale tylko w formie jednego tematu, tak, że z poziomu WRU masz natychmiastowy dostęp do reszty contentu.
  29. ojapierdole. Tak prosta rzecz a rozwiązuje wszystkie problemy ;)
  30. Ej mam pomysł a więc :

Zaczeliśmy robić na anonimowipolska.pl więc tam zróbmy. A na AnonPl.org zróbmy przekierowanie i wtedy na plakatach każdy zamieści wg własnego uzniania.
  31. Anonymous Member

Bo najlepsze są proste rozwiązania :p
  32. Anonymous Member

To kupuje ktoś to AnonPL.org ? Ewentualnie by się dało przekierowanie na anonimowipolska.pl
  33. Poczekajcie na mój projekt pod anonyops.pl - do weekendu strona będzie stała, wtedy zdecydujcie.
  34. Anonymous Member

Jakby ktoś kupił AnonPL.org to można by dać na nie WRU dlatego że teraz na hostingu bez reklam pojawiły się reklamy -,-
  35. STOP! Nie wszystko na raz. Pomysł z anonyops.pl jest całkiem dobry. Poczekajmy chwilę, Nie róbmy kilku stron na raz.
  36. Pozwólcie że się wtrące WRU już jest zrobione i anonowi chodzi tylko o zmiane adresu ponieważ na hostingu ssl2 pojawiły się reklamy :

anon.ssl2.pl

Nie chcemy robić kilku stron naraz tylko zmienić adres.

edit:

Ja nie pomogę bo nie mam kasy aktualnie :(
  37. Chwile Numerek, więc nowe WRU jaki będzie posiadało adres? Anonpl.org? Więc czym będzie anonyops.pl?
  38. Nowe WRU na chwile damy na nowy adres, a potem złączymy z anonimowipolska.pl A na AnonPL.org damy wtedy przekierowanie. Ale żeby WRU podłączyć do Anonimowipolska.pl najpierw strona musi być skończona. Anonyops.pl będzie rzetelną i polskojęzyczną stroną o tematyce anonimowych.
  39. Anonymous Member

anonimowipolska.pl może nie wypalić, bo mugiwara się nie loguje (ale poczekajmy do 28 października), więc, jeśli odpuścił sobie, to strona zwyczajnie zniknie po upłynięciu terminu.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins