Customize

Żebracy i bezdomni w Polsce – prawdziwi / podstawieni ?

Discussion in 'Polska' started by Merkuriusz__, Apr 11, 2013.

1. Merkuriusz__ Member

Z racji, że bardziej złożone rzeczy się sypią może trzeba zacząć od czegoś łatwiejszego i mniej skomplikowanego...

Temat kiedyś latał po gazetach i różnych stacjach w TV i radiu. Mi przypomniał się dziś gdy idąc po mieście minąłem kilku żebraków, jedna rzecz mi nie pasowała – skąd staruszka +/- 70 lat, która jest schorowana i bezdomna ma przy sobie WYDRUKOWANE na kartce co jej jest i na co zbiera. Reszta ma namazane flamastrem podobne teksty na kartonie czy tacce z zapiekanki. Minąłem koło 3 takich babć, każda miała świeżą śnieżnobiałą kartkę w nowej koszulce.

O co dokładnie chodzi ? O całą tzw. mafię zajmującą się rozstawianiem ludzi w celu żebrania aby za ich pomocą zarobić... Wiem, że wydrukowany tekst nie jest na nic dowodem, po prostu w jakiś sposób zwróciło to moją uwagę.

Sprawa jest prosta, nie trzeba się nigdzie włamywać, nic DDoS'ować, nic h4ck13r0w4ć (w tym momencie gimbaza traci zainteresowanie XD reszta czyta dalej).

Na początek wystarczy zorientowanie się gdzie są prawdziwi, gdzie podstawieni – tutaj trzeba poświęcić trochę czasu i połazić po mieście. Jak rozróżnić kto jest jaki ? Do głowy przyszło mi tylko zwracanie uwagi czy ktoś do nich podchodzi i odbiera od nich pieniądze.

Po zorientowaniu się gdzie są prawdziwi gdzie podstawieni, można zabrać się za zbieranie informacji potrzebnych do identyfikacji osób, które zarabiają na bezdomnych jak i dowodów – wystarczy wszelkiej maści ustrojstwo z kamerą/aparatem (tylko nie nawalać zdjęć jak chiński turysta – trochę dyskrecji).

Wymaga to jeszcze dopracowania i zdaję sobie z tego sprawę.

Co to da poza samą pomocą osobom z i tak trudną sytuacją ?
    1. Poprawa wizerunku w mediach
    2. Reklama - napływ gimby ale może też wartościowe osoby się trafią
    3. Poprawa morale (jak się w końcu coś uda, to do innych działań będzie lepsze podejście)
    • Like Like x 1
  2. Anonymous Member

Kwestia jest tego typu, że jak dobrze znasz sie na rzeczy to z żebrania zarobisz wiecej niż z normalnej roboty i wielu ludzi na takie coś idzie nie koniecznie pod przymusem grup zorganizowanych. Były kiedyś nawet wywiady z takimi ludzmi.

Niektórzy z ludzi naprawde biednych szczególnie chodzi o własnie emerytów i rencistów którzy za zapierdalanie 40 lat dostaja 1200 zł jak dobrze pójdzie i albo rzarcie albo leki, wielu np. sprzedaje jakies ciuchy z lumpeksu czy tam jakiekolwiek drobiazgi porozstawiane na murku czy chodniku. Własciwie to mowa o czasie przeszłym bo teraz to jeszcze do więzienia trafią, że kasy fiskalnej nie mają... państwo domaga sie swego. To już tak na marginesie własciwie wspomniałem.
  3. Temat jest jak najbardziej wart zainteresowania choć nie ukrywam że wymaga taktu w działaniu ze względu na delikatność samej materii. Jak łatwo zauważyć można poprzez niewłaściwe działanie kogoś skrzywdzić nieumyślnie nieświadomie trzeba wziąć pod uwagę że w przypadku zauważenia przez grupę ściągająca haracz od tych ludzi naszej działalności przeciwko nim możemy narazić te zebrzące osoby na różnego rodzaju nieprzyjemności ze strony tej grupy. Ja uważam że dobrze by było na wstępie przeprowadzić mały wywiad z tymi osobami które zebrzą i ustalić dalsze metody działania oczywiście przy maksimum ostrożności.
  4. Anonymous Member

Po pierwsze primo ultimo zapomnij, tutaj ledwo kto zostawi chociaz jedną ulotke na miescie, a co dopiero cos takiego. Druga kwestia to taka, że ten problem na skale ogónokrajową jest zbyt szeroki żeby kilku anonów mogło cos zdziałac. Po trzecie kwestia żebraków nie jest aż tak paląca by mogła przyniesc jakies medialne zainteresowanie. Po czwarte nie każdy żebrak jest chujem liczącym na łatwy zarobek.
  5. Anonymous Member

Masz rację Merkuriusz, należy zidentyfikować te grupy.
    My raczej nie jesteśmy podstawionymi żebrakami. To z nas zrobiono żebraków i są grupy, które nas okradają na ogromną skalę.

Czy dobrze zrozumiałem temat?:D
    • Like Like x 2
  6. Tulku Member

^ zrobiono... słowo klucz.
    Nie zdziwił bym się gdyby ci ludzie właśnie żebrali bo nie mogą pohandlować :( wpierdalanie kas fiskalnych w dupę emerytom utrudnianie drobnej działalności gospodarczej to nasze atuty. [jakoś nie ma tego w reklamach tv]

Mam znajomego co latał do Anglii firmę tam założyć żeby ją prowadzić w Polsce - z powodu ZUS... i mu się opłacało to jest qrwa przerażające żeby w tak drogiej Anglii było taniej prowadzić firmę niż tu. To trzeba zaorać bo i tak ci zapierdolą emeryturę...

Podpisałeś jakąś umowę z Państwem i OFE a oni ją sobie teraz bez twojej zgody zmieniają renegocjują, zmieniają ci warunki umowy, granda.

Sory za wyrazy ale jak patrzę na nasze państwo fiskalne to mnie krew zalewa. Dla niedoinformowanych i pracujących idź zapytaj swojego pracodawcę jakie ma koszty twojej pensji... dostajesz ok 50% kasy którą twój pracodawca na ciebie wydaje a ty tą pensję bierzesz i znów płacisz podatki od wzbogacenia się... qrwa mać.

http://www.wprost.pl/ar/304890/Fiskus-sprawdzi-czy-jestes-prostytutka/
    Prostytucja mogła by być zwyczajnie legalna i normalnie prowadzona przez firmy ale co tam...
    Rzeczpospolita Pojebana

@Merkuriusz dobrze mówisz ja chciałem wtrącić jedynie tym którym przeszkadza "nie wychodzi" że ACTA to było zaskoczenie, masowe protesty + ataki i tak premier podpisał :)
    Nie chcę nikogo zniechęcać wręcz przeciwnie, normalne jest że nie wychodzi bo to zajebiście trudne jest zwyczajnie...
    Jak by to było proste to była by co chwila jakaś rewolucja czy inne coś to nie jest "hop-siup" i nigdy nie będzie jak sie komuś wydaje że pójdzie pokrzyczy i to wystarczy to niech popatrzy na ACTA i to że premier kazał je podpisać. Nie chcę powiedzieć że protesty nic nie dają ale jeden czy dwa protesty telewizja sprzeda jako kiboli bandziorów i się rozejdzie, każdemu kto myśli żeby "coś wyszło" powiem jedno długo może nie wyjść bo to nie jest prosta sprawa i jak ktoś tego nie rozumie niech sobie barana o ścianę pierdolnie...

Rozumiem że część osób się zniechęca bo nic nie idzie, niestety to nie jest proste, nie spodziewajcie się że będzie nawet jak będą masowe protesty - w tv będzie że to kibole i bandyci, władza będzie się bronić przed protestującymi zagrażającymi demokracji... mogą być pacyfikacje tłumu przez policję róznie może być... na pewno prosto i łatwo władza się nie podda i to chyba oczywista oczywistość. I to nie jest proste i łatwe...

Władzy jest na rękę że Polacy są podzieleni na różne grupy [smoleńskie czy jakieś tam] protestują w małych grupkach które są ignorowane przez media albo sprowadzane do "kiboli", "politycznych interesów" że karachan nie lubi anonów albo Anoni kara - jak się lewica napieradala z prawicą, to wszystko pięknie im pasuje. I to robią doskonale.

A Kościół, Prawicowe Kaczyńskie czy inne Lewicowe patafiany brną w to jak w ciepłe gówno i się cieszą, bo się mogą pokłócić o invitro czy inne najważniejsze na świecie badziewie - nie ma opozycji sensownej żadnej... a tu czytam w ten sam deseń pierdoły - zrobić jest zajebiście łatwo a my jesteśmy do dupy bo nam nie wychodzi... zrobię rewolucję między siku a kupką... puknijcie się w łeb...

To było odnośnie tego że "nie wychodzi" nie wychodzi i co zrobisz?

A fotki podejżanych żebraków jako przykład tego że ludzie muszą jakoś "dorabiać" i nie mają alternatyw są dobre i popieram jak najbardziej. Nikt ich nie chce zatrudnić co mają robić? Zainwestować w kasę fiskalną i sklep? Z czego? Masz telefon zrób fotkę.
    Pokaż jak się żyje na emeryturze:
    • Like Like x 1
  7. Vinoth Member

Skończyłem na "gimbaza traci zainteresowanie" :D
    Co do robienia zdj. to spoko. Wkurza mnie jak mnie proszą o kasę, więc jak coś to na mnie możesz liczyć.
    • Like Like x 1
  8. przyczyna tego, ze nikt nic nie robi nawet jak cos jest organizowane moze byc to ze psy legitymuja anonow. strach wyjsc na miasto w masce z innymi anonami lub w ogole, bo cie zaraz wylegitymuja i sie w chuj ludzi dowie ze jestes jan kowalski.
  9. Anonymous Member

Bez podania przyczyny i uzasadnienia takiego działania pały nie mogą żądać okazania dowodu tożsamości. No, to tyle jesli chodzi o teorie i na tym sie koczny bo oni mają swoje sposoby na omijanie prawa i jesli bedą chcieli mogą cie tak czy inaczej zmusic żebyś to zrobił. A jak przyjdzie co do czego pały w wiekszosci przypadków są bezkarne.
    Wkoncu jak ktos zasłania twarz to jest terrorysta albo złodziej.
    • Like Like x 1
  10. Anonymous Member

Panie Janie, pierdolisz pan głupoty, straszysz ludzi i chyba nigdy nie założyłeś maski.
    Obejrzyj filmik One Anon in Lodz gdzie zobaczysz Anona w masce wśród radiowozów policyjnych.
    • Like Like x 2
  11. Tulku Member

Bandyta z UW, co poskakał, pokrzyczał o czerwonej chołocie, ale przecież to bandyta bo jakoś zbandycił wykład czy jak tam, generalnie sensacja jakich mało.

A w telewizorze zaraz pokazywali jakiś fragment filmu co to dzieciak robił hajhitla i mówili że to ci... czyli ten dzieciak co hajhitla bo Premier tak powiedział bo ich zna i wie.

Trololloloo...

Witamy po reklamach, przypominamy gala KSW trwa - faszyści [prawica] walczą z komunistami [lewica]...
    - Prawica zadaje cios lewicą sierpową.
    - Lewica odpowiada prawicowym prostym...
    Co za emocje proszę Państwa...
  12. anon_white Member

Na podstawie Ustawy o Policji jednostka ta ma prawo do wylegitymowania osoby w charakterze kontroli rutynowej. Oznacza to, że jeżeli funkcjonariuszowi, np. się nudzi albo mu się nie spodobałeś może Cię wylegitymować , a nawet dokonać rewizji osobistej.

Co do idei - nie jest zła. W moim mieście (Bielsko-Biała) jest taka jedna ulica, gdzie zbierają się chyba wszyscy miastowi żebracy. Przechodzę nią często, więc widzę. Przyczaję się w jakiś wolny dzień. :)
  13. Rutynowa kontrola to może dotyczyć działań drogówki (funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego).
    Inne okoliczności legitymowania określa Ustawa o Policji oraz odpowiednie Rozporządzenie Ministra SWiA.
    Krótka charakterystyka tematu z wyjaśnieniem jest dobrze opisana pod linkiem:
    http://talk.hyperreal.info/legitymowanie-spisywanie-przez-policj-poznaj-swoje-prawa-t22306.html
    Z jedną moją uwagą, policjant rozpoczynając czynności legitymowania ma OBOWIĄZEK się przedstawić i podać przyczynę (w opisie autor nie był pewien czy to ma być na żądanie legitymowanego).
    Na żądanie legitymowanego funkcjonariusz umundurowany ma obowiązek okazać legitymację służbową (w taki sposób aby można było wszystko odczytać z tej legitymacji).
    W przypadku funkcjonariusza działającego po cywilnemu przed przystąpieniem do czynności ma obowiązek okazać legitymację służbową oraz oczywiście się przedstawić i podać przyczynę podejmowanych czynności.
  14. Anonymous Member

Onan dobrze gada problem w tym, że to dobre jest w teori bo w praktyce pały nie raz omijają prawo lub korzystają z niewiedzy obywatela lub nawet pomimo znajomosci przepisów zwyczajnie potrafią je olać ( o takich przypadkach również słyszałem) bo spróbuj im potem cos udowodnic. Pozatym te kwestie nie dotyczą chyba jednostek biorących udział w zabezpieczaniu np. demostracji.
  15. anon_white Member

Rzeczywiście. Mój poprzedni post był zbyt pochopnie napisany. Uprzejmie przepraszam i zwracam honor. :) Natomiast ja osobiście już kilkakrotnie byłem legitymowany przez policję mimo tego, iż nic nie zrobiłem. Nie interesowałem się tą kwestią, bo po co? Spisali dane i poszli. Raz zapytałem o powód - policjant odpowiedział mi, iż na podstawie Ustawy o Policji ma prawo do rutynowego wylegitymowania mnie. Nie wgłębiałem się w ten temat. Jeszcze raz przepraszam :) .
  16. Anonymous Member

No własnie. Czasami jest tak, że sypią nawet nie istniejącymi przepisami, ustawami, paragrafami i innymi gównami bo wiedzą, że i tak wiekszosc nie ma o tym pojęcia i przytaknie. Warto znać swoje prawa choć nie zawsze są przestrzegane przez "służby bezpieczenstwa".
  17. Anonymous Member

Policjant, który legitymuje osobę w masce GF wie, że może być nagrywany obrazem i dźwiękiem. Ryzyko naruszenia przez niego procedury jest znaczne, dlatego unika on takiej konfrontacji (sprawdzone). Legitymowany ma podobne prawa do legitymującego.
    Jeśli działamy w realnej przestrzeni publicznej musimy liczyć się z tym, że nasza anonimowość może być naruszona, ale w sposób jawny. W sieci zaś, anonimowość jest iluzoryczna, wielokrotnie naruszana i to bez naszej wiedzy.

Jeśli anonimowość ma być dla nas priorytetem, powinniśmy zrezygnować z internetu i pozostałych gadżetów elektronicznych oraz zamknąć się w domu, najlepiej w najmniejszym pomieszczeniu.:cool:

Idea Anonymous oraz maski GF stały się symbolami walki z głupotą i niegodziwościami ale nie gwarantują anonimowości.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins