Customize

ACTA – "przedostatnie starcie" – trzeba działać!

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by Anonymous, Jun 16, 2012.

1. Anonymous Member

W starciu z ACTA wygrywamy na razie 4:0, ale przed nami jeszcze jeden ważny mecz do rozegrania przed wielkim finałem. Na 21 czerwca zostało zaplanowane głosowanie w Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA) – zdecydowanie najważniejsze dla losów kontrowersyjnej umowy. We wszystkich głosujących dotychczas komisjach: przemysłu (ITRE), prawnej (JURI), wolności obywatelskich (LIBE) oraz rozwoju (DEVE) zwyciężyła opcja głosowania już w lipcu (czyli nieczekania na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE i odrzucenia traktatu.

Jaka będzie decyzja INTA? Przekonamy się już w przyszłym tygodniu. Tymczasem gorąco zachęcamy Was do wysyłania maili a przede wszystkim dzwonienia do polskich członków komisji, która de facto zadecyduje o losach ACTA. Apelujcie nie tylko przeciwko przyjęciu porozumienia, ale również za głosowaniem plenarnym w tej sprawie podczas lipcowej sesji Parlamentu Europejskiego!

Obszerniejsze wyjaśnienie tego, co się dzieje w Parlamencie Europejskim i dlaczego głosowania poszczególnych komisji są tak ważne, znajdziecie w tekście Gra o ACTA. Polecamy także aktualne informacje i instrukcje "jak działać" na stronie naszej europejskiej koalicji (EDRi) poświęconej ACTA.

Polscy członkowie Komisji Handlu Międzynarodowego:

Małgorzata HANDZLIK – Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci); Platforma Obywatelska
    email: malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu
    telefon do biura w Brukseli: +32 (0) 22 847319, telefon do biura w Bielsku-Białej: +48 33 814 22 22

Jarosław Leszek WAŁĘSA – Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci); Platforma Obywatelska
    email: jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu
    telefon do biura w Brukseli: +32(0)2 28 45304 telefon do biura w Gdańsku: +48 58 710 80 56

Paweł ZALEWSKI – Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci); Platforma Obywatelska
    email: pawel.zalewski@europarl.europa.eu
    telefon do biura w Brukseli: +32(0)2 28 45481, telefon do biura w Warszawie: +48 22 435 83 56

PS. Jak zadzwonić do eurodeputowanego w Brukseli za darmo? Wystarczy skorzystać z narzędzia opracowanego przez La Quadrature du Net!

źródło: Panoptykon.org
  2. Gromowładny Member

ACTA w PL nie będzie, teraz pozostało nam chronić resztę UE.
  3. Donald Tusk Member

Z ACTA wygraliście, ale już szykujemy INDECT, europejską strategię na rzecz lepszego internetu dla dzieci, ŚUDE, FATCA i jeszcze kilka małych niespodzianek. Jakich? Nie mogę powiedzieć. Tajemnica państwowa.:p
  4. Anonymous Member

Donald! Wreszcie zawitałeś na WWP! Witamy, witamy. Opowiedz, jak to jest nic nie robić i mieć od groma pieniędzy od podatników?

(marzyłem o tym. Wreszcie możemy założyć na WWP Klub Donalda, z wyżej wymienionym na czele! Yay!)
    • Like Like x 1
  5. Pi-phone nie działa. Pozostaje e-mail.
  6. insidious999 Member

7. Anonymous Member

Karel De Gucht, niepotrzebnie facet się wystawiał na cel.
  8. Jak dla mnie wypowiedział nam wojnę.
    • Like Like x 1
  9. Tulku Member

Noszkurwa nie wiem, ale to mi sie nadaje na Opa mam juz dosc tej jebanej Unii i ACTA znow i znow i znow. Wyjebać będzie spokój niedość że trzeba żyć z pajacami na swoim podwórku to jeszcze się okazuje że w jakiejś Brukselce, niebawem będzie więcej polityków niż obywateli i na chuj...

[edit] Na zwykły chłopski rozum gdzie tu demokracja? Jakiś faszysta robi co chce mając do dyspozycji cały aparat polityczny. Jak widać Unia nie spełnia założeń demokracji więc na chuj nam takie gówno się pytam...
  10. Jeśli wygramy głosowanie stosunkiem 2/3 to wtedy pogróżki tego pana nie będą nic warte, dlatego trzeba się szybko organizować.
  11. Recover #OP ACTA?
  12. Anonymous Member

13. Anonymous Member

źródło: http://www.europarl.europa.eu/sides...T REPORT A7-2012-0141 0 DOC XML V0//PL#title1

Parlament EU z dnia 20 kwietnia 2012 roku:

"ubolewa, że Chiny nie wzięły udziału w negocjacjach nad Umową handlową dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrobionymi (ACTA); apeluje do Komisji i państw członkowskich o wzmocnioną współpracę celną w UE oraz z krajami trzecimi, zwłaszcza z Chinami, w zakresie zatrzymywania towarów podrobionych, oraz o uproszczenie procedur celnych; zwraca się do Komisji i państw członkowskich o zacieśnienie współpracy w państwach trzecich w obszarze prawa autorskiego i licencji;"
  14. Anonymous Member

Wkoło wciskają nam legislacyjny syf .

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins