Customize

Co się dzieje w Polsce z Anonymous?

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Feb 8, 2011.

1. A o którym blogu mówimy ?
  2. brujah Member

jeśli chodzi o miejsce spotkań, to to forum imo jest lepsze niż TS, oprócz wiadomych względów (większa anonimowość) mamy stąd dwa kliki do wsparcia braci z innych nacji, a zamknięcie się w jednym adresie teesowym raczej nie pomoże,a ograniczy. A z ograniczeniami walczymy!

PS.wszyscy trzy wdechy, już się kłócicie a jeszcze na dobre nie wiemy co chcemy robić tak do końca. Pojawi się cel, pojawi się organizacja, a na razie obserwacja!

mistrz rymów, co ?:D
  3. Anonymous Member

4. Heretykus Member

Witam. Jestem nowy i też za Anonymous. Jeśli chodzi o paperstorm to zajmę się moją okolicą. Mam też propozycję do uczących się jeździć żeby zostawili informacje w L-ce. ;))
  5. shiza43 Member

6. Anonymous Member

Właściwie jest to tylko stronka informacyjna, a organizują to te komórki Anonów, które chcą.
  7. YouCantFindMe Member

Witajcie.

Ja również zainteresowałem się ruchem Anonymous i całym sercem jestem z wami. Będę starał się informować ludzi wokół mnie o tej społeczności. Być może niedługo nawet zorganizuję akcję Paper Storm.

Pozdrawiam z Bydgoszczy.
  8. Anonymous Member

Wiecie, co mnie wkurza? Że ślepo podążamy za Anonimami z innych krajów; zwłaszcza tymi ze Stanów. Operacja Paper Storm jest oczywiście świetnym pomysłem i jedną z niewielu akcji, które jest sens chwilowo organizować w Polsce, ale bądźmy szczerzy: zdecydowaliśmy się na nią tylko dlatego, że została zorganizowana w USA.

Anonymous są jak organizm; poszczególne komórki potrzebują siebie nawzajem i nie mogłyby istnieć oddzielnie, ale ręki nie obchodzi, co robi noga. Dlatego powinniśmy sami decydować o sobie; nie odcinać się od innych komórek Anonów, ale też nie kazać im za nas decydować.
  9. Sic! Member

Bydgoszcz! Pozdrowienia z Torunia ;)
  10. Anonymous Member

Dzień dobry Legionie,
    przychodzimy z Nowomowy, jesteśmy waszym młodszym bratem. Szukaliście miejsca, kanału irc, ts'a, twittera, blogów. Mamy dla was coś skromniejszego.
    Nie będziemy więcej powtarzali tego posta ani zakładali nowego tematu na tym forum - to nie jest reklamowy spam. Piszemy, ponieważ nasze idee są podobne. Możemy pomóc, jeśli uznacie nas za godnych uwagi. Jeśli nie - zignorujcie tą wiadomość.
    Nie oferujemy wiele więcej, niż już możecie mieć: jest 4chan, są jego japońskie pierwowzory, są darmowe skrypty; oferujemy nas - kogoś stąd.
    Pytacie co się dzieje w Polsce z anonimami. Niewiele - to prawda - ale chcemy pomóc to zmienić. Zaczynamy od małych rzeczy - od Nowomowy. Informacje: http://www.nowomowa.org/news.php?p=faq.

Użyjcie nas podług woli.
  11. Sic! Member

Widzę że nie masz już co z czasem robić, panie Anonymous...
    Chcesz pomóc to siedź cicho a nie spamujesz nie wiadomo czym...
  12. jshymansky Member

Witam, również jestem nowy.
    Przeczytałem wasze wypociny, i mam takich kilka subiektywnych uwag:

Po pierwsze, moim zdaniem najlepszym sposobem komunikacji było stworzenie forum... Można podzielić je potem na regiony itd, łatwiej byłoby się zoorganizować. Przykładowo mam konkretny pomysł, związany z pewną szeroką inicjatywą, lecz za cholere pomysłu jak się do tego zabrać. Na forum można by znaleść ludzi o podobnych poglądach jak te nasze.
    Przy okazji omijamy wady TS, no i nie wymusza to na nas pojawianai się w tym samym czasie na kanałach. Pobawiłbym się w stworzenie czegoś takiego... ale nie chce być odebrany jako spamer i ktos kto reklamuje własne forum, dlatego poczekam na komentarze.
    Po drugie, póki co nie widze sensu zajmowania się Scjentologami, skoro u nas w praktyce nie istnieją - a za granicą inni zajmą się tym lepiej. Ja natomiast zajął bym się przedewszystkim takimi problemami Polski, które dotykają i bolą każdego z nas. No i poza tym, zanim nas troche nieprzybędzie i się nie zoorgaanizujemy, nic nie będziemy w stanie zmienić.
    Po trzecie, niewidze tutaj sensu negatywnego i nieuzasadnionego komentowania przedmówców - pamiętajcie że odpowiadając na spam również go tworzycie :p Zgoda buduje(to żadna aluzja do tego hasła wyborczego :> ).
    Po czwarte, uważam że akcje typu Paperstorm są dobre, ale wybaczcie - co nam po tym że będzie o nas wiedzieć pare starszych dziadków i innych moherów? Zajmijmy się lepiej rozpowszechnianiem rzetelnych informacji o nas wśród ludzi podobnych do nas - tj użytkowników internetu. Nie uważacie że lepszy skutek od setki papierowych ulotek odniesie jeden dobrze zrobiony plakat ze szcegółowymi informacjami na np. takim Kwejku albo demotach? Przy oakzji można by tam podać np. adres forum bądź innego sposobu komunikacji z nami. Ludize chcą dołączyć do Anonymous, ale ni cholery nie wiedzą jak :p

Pozdrawiam z Krakowa.
  13. AnonXPL Member

Witam.
    Jestem zainteresowany ruchem anonymous, ze względu na to że popieram sprawę o którą walczycie.Ja i moi znajomi zgadzamy się z ideą anonymouse i będziemy się starać informować o niej innych ludzi.
    Podoba mi się pomysł z akcją papperstorm jednakże moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby rzucanie ulotek z dużych galerii handlowych w każdym z województw.
    Pozdrawiam anonimów z dolnego śląska.
  14. Warden13 Member

Myślę, że stworzenie nowego forum lub innego środku komunikacji jest dobrym pomysłem. Musi być to coś do którego łatwo się zarejestrować bez podawania wielu informacji o sobie. W zarejestrowaniu się na tym forum miałem pewien problem ponieważ założyłem pocztę na wp, o2 oraz hotmail i dopiero na Yahoo dostałem link aktywacyjny. Być może jest nas tak mało na tym forum bo ludzie chcą dołączyć ale nie mogą się zarejestrować. Akcja paperstorm jest ogólnie dobra ale nie możemy przesadzić aby ludzie nie uznali nas za spamerów zaśmiecających miasta. Wracając do komunikacji. Z tego co widzę to na tym forum pojawia się około 1 do 5 postów dziennie. Jak mamy coś zorganizować to potrzebujemy natychmiastowej odpowiedzi. W tym przypadku dobrze by się nadało gg w trybie konferencji. Wiadomo by było kto jest online. Tylko tu jedna sprawa mnie zastanawia. Jak z bezpieczeństwem tego komunikatora? Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Aha i ostatnia sprawa. Aby coś dobrze zorganizować potrzebna jest lista członków. Najlepiej nick i województwo lub bliższe większe miasto oraz środki, mam na myśli tutaj czy ktoś w razie czego mógł przybyć na protest czy coś w tym stylu. Nie zanudzam więcej :)
  15. jshymansky Member

Myslę ze gg to dobry pomysł, z tym, że kwestie bezpieczeństwa narazie nie sa ważne ;) Nie bawmy się w teorie spiskowe.
  16. AnonXPL Member

Ja tam za GG nie przepadam już lepiej byłoby od czasu do czasu urządzić konferencje na skype.
  17. Warden13 Member

Skype. Nie używałem dość dawno tego programu i nie jestem pewien jednej rzeczy. Trzeba tam używać mikrofonów? Jak było napisane w pewnym temacie na tym forum nie wszyscy je mają i to nie zadziała moim zdaniem. Anonimowi powinni pozostać Anonimowi nawet dla siebie. Rozmawianie z nieznajomymi ludźmi może nie podobać się dużej grupie ludzi. Pisanie jest rozwiązaniem dla nieśmiałych i dla tych którzy nie chcą ujawniać swojego głosu. To jest moje zdanie. Dodam jeszcze, że musimy wybrać jakąś formę komunikacji. Moje propozycje to irc, gg oraz osobne forum (forum to nie mój pomysł, żeby nie było, że komuś pomysł ukradłem ^^). Nie może być jednak tak, że Anonimowi podzielą się na kilka grup i każda będzie pisać w innym komunikatorze. Potrzebujemy jedności :)
  18. Sic! Member

No i znowu się zaczyna... Żadne gg, żaden skype...
    Ludzie tu przybywający są z różnych stron polskich, w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach...więc jak możemy się pojawiać o jednej godzinie?
    Akcja paperstorm nie ma na celu spamowanie... Nikt źle tego nie odbierze! To tak samo jak ludzie roznoszący ulotki...
  19. AnonXPL Member

OK postanowione założy się forum może nawet teraz z ukrytym pod-forem anonymouse a już moim zdaniem można zaczynać myśleć nad plakatami czy innymi środkami masowego przekazu.
    Posprawdzam teraz gdzie mniej więcej mógłbym rozwiesić plakaty w swoim mieście tak na wszelki wypadek.
  20. Warden13 Member

Przyznaję ci racje na dłuższy okres to nie zadziała. Musimy mieć jednak awaryjny komunikator. Jeśli byśmy mieli teraz zorganizować akcje na przykład Paperstorm w Polsce to jak myślisz ile by to zajęło na tym forum?
  21. jshymansky Member

Pamietajcie, że bez problemu będzie można założyć forum z chatem, a numerami gg i skype powymieniać się w razie potrzeby.

To zelży w jakim mieście tego paperstorma byś chciał zrobić :)
  22. Sic! Member

W jakim? Każdym...
  23. Warden13 Member

To prawda. W każdym. Jednak łatwiej jest coś zrobić w grupie. Żadna grupa się nie zawiąże jeśli nikt nie będzie wiedział, kto w jakim mieście może działać.
  24. jshymansky Member

Cóż, imo zorganizowanie ogólnopolskiej akcji nie ma szans powodzenia przy organizacji na obecnym forum. Natomiast po założeniu odpowiedniego forum tylko o ointeresującej nas tematyce, i zdobyciu powiedzmy koło setki użytkowników, myślę że to kwestia tygodnia. Ale że nigdy nie robiłem czegoś takiego, to tylko okrągłe kalkulacje :D

Skądinąd widok ludzi we wszystkich większych miastach w maskach Guya Fawkesa i rozdających ultoki w naszej Polsce to musi być świetny widok :)
  25. Warden13 Member

Z maskami może być problem. Najtańsza jaką widziałem w Polsce kosztuje około 90 zł. Jakby na to nie patrzeć jest to kawałek plastiku i cena zapewne bierze się z ceną transportu. Przeczesując forum trafiłem na wypowiedź, w której osoba pisała o możliwości kupienia takich masek w chinach za zaledwie 70 gr sztuka. Problem w tym, że trzeba kupować kontenerami. Nie wiem jednak czy to prawdziwa informacja, nie miałem okazji jej sprawdzić.
  26. Głównym powodem dla założenia forum oprócz komunikacji jest umieszczenie tam tłumaczeń i opisu anonymous, chodzi mi o to żeby na ulotkach można było umieścić jeden link i od razu wciągnąć do ruchu zainteresowanych a nie odsyłać ludzi 10 razy do innych stron żeby się dowiedzieli o idei a potem wracali na forum trzeba tam umieścić wszystkie tłumaczenia oraz linki do yt. Jak myślałem nad paper storm to to było problemem, że trzeba byłoby umieścić co najmniej 3 linki do stron.
  27. AnonXPL Member

Panowie na początek powinno nam wystarczyć jakieś prowizoryczne zakrycie twarzy np.Chusta bądź jakaś kominiarka lub maska przeciwgazowa.
    Anonymous nie jest jeszcze w Polsce dość znane więc nikomu nie będzie przeszkadzać jak nie będziemy mieć na pierwszych akcjach że tak to powiem oficjalnej maski.
  28. Warden13 Member

Niekoniecznie. Można umieścić link do jednej strony całkowicie poświęconej Anonymous oczywiście w języku Polskim. Na takiej stronie można umieścić informacje czym jesteśmy, czym się zajmujemy oraz kontakt z innymi. Nie musi to być strona, może być nawet forum tylko wszystko musi być zorganizowane i łatwe do znalezienia.
  29. AnonXPL Member

Ustalmy może kto założy te forum bądź jak proponuje Warden stronkę.
    Forum było by lepszym pomysłem ze względu na możliwość lepszego wglądu w to co się obecnie dzieje.
  30. jshymansky Member

Kto założy? Ktosz obecnych kto ma doświadczenie. Ja nigdy się tym nie zajmowałem, ale mysle ze to nie jest takie trudne.
  31. mym1m Member

Sa maski na amazonie za 5 dolcow. Mysle ze podczas paperstormu MUSIMY miec te maski. Bynajmniej 1 osoba grupie. Ludzie musza kojarzyc maske z Anonymous. To jak podzcas reklamy proszku do prania podac tylko nazwe firmy nie pokazujac jak wyglada opakowanie - i jak takie cos znalezc w sklepie :D?
    + Tutaj tez Bydgoszcz. Kuj-Pom laczmy sie
  32. AnonXPL Member

Fakt trudne to to nie jest ale bardzo czasochłonne i lepiej by było gdyby te forum założyła osoba która ma dość duże pojęcie o anonymous a nie pierwsza lepsza osoba jak ja która dopiero zaczyna śledzenie poczynań tej grupy.
  33. AnonXPL Member

@mym1m do tych 5.91$ dodaj koszt przesyłki i ile ci wyjdzie w PLN ?
  34. Warden13 Member

Wyjdzie za dużo :) Widziałem gdzieś maski z papercraftu, sam nawet taką zrobiłem. Zaletą jest to że jest tania. Dobrze wykonana maska z 2 metrów wygląda prawie jak plastikowa no chyba że trochę inny kolor. Złe w tych maskach jest to że są delikatne i czasochłonne no i nie wiem czy wszyscy sobie z nią poradzą (ja sam na początku źle ją robiłem)
  35. jshymansky Member

Więc poczekajmy gdzieś 2 dni aż zgłosi się jakiś doświadczony Anonim.. Chociaż nie mamy gwarancji że nie będzie ściemniać :)
  36. AnonXPL Member

Nie mamy też pewności czy dorwiemy maskę za mniej niż 50 zł ale szukać chyba warto.
  37. GoodMan Member

Jako informatyk z chęcią podejmę się stworzenia forum dla nas. Jestem słabo w temacie anonymous (jestem anonem ledwie tydzień) dlatego proszę doświadczonego o kontakt w celu omówienia wyglądu forum funkcjonalności i tym podobnych spraw. GG: 3420006.
  38. GoodMan Member

Ja osobiście bym proponował forum z wieloma poddziałami na phpbb3 razem z czatem wbudowanym w stronę, ewentualnie wpięty w stronę kanał irc (dzięki temu każdy mógłby korzystać z naszego czatu w dowolny sposób. Albo przez stronę albo przez program IRC). Do tego dołączyć można by bloga na którym byłyby newsy ze świata anonymous.
  39. AnonXPL Member

Nie rób double postów tylko edytuj poprzedniego.
  40. mugiwara Member

No i podając swoje GG twoja "anonimowość" poszła się jebać, Panie Adrianie ;] Szczerze wątpie w twoje zdolności informatyczne.
    Poza tym, zamierzacie zakładać kolejne forum poza torem ? Nie lepiej zrobić blog w normalnej domenie z newsami i łopatologiczną instrukcją instalacji tora, a samo forum postawić na jakimś lekkim BBSie w .onion ?

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins