Customize

Co się dzieje w Polsce z Anonymous?

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Feb 8, 2011.

1. jshymansky Member

Uważam że nie lepiej. Bo ludzie są leniwi jak ****, nie chce im się kombinować z torami i innymi rzeczami o których nie mają pojęcia. Najlepsze byłoby by forym gdzie na start podajesz nick-hasło i wsio, możesz pisać. A blogi już są... ale jakoś małopraktyczne się wydają :)

Nawiasem, nie wiem czy wiecie, ale podanie tożsamości automatycznie wyklucza osobę z grupy :) Chyba, że to sprytny plan i ukrycie tożsamości pod innym imieniem.
  2. AnonXPL Member

Czasem od braku informacji lepsza jest dezinformacja.
    Ale w tym przypadku jest to przeoczenie lub brak wiedzy informatycznej w podstawowym stopniu.
  3. mugiwara Member

No coz, są plusy i minusy takiego rozwiązania. Z pewnością dla newbie łatwiej jest udzielać się na ogólnodostępnym forum, ale z drugiej strony taki serwis może podzielić los strony antykomor.pl i podobnych. Teraz instalacja tora na windowsie ogranicza się do paru klikow, nawet pod Linuxa są gotowe paczki, a od biedy zawsze można wejść przez jakąś bramkę.
    Trzeba powoli edukowac ludzi i przyzwyczajać ich do zachowywania anonimowości w sieci ;)
  4. jshymansky Member

Zgadzam się, ale ponieważ działamy teraz w zupełnej rozsypce podstawowym krokiem jest chyba ogarnięcie tego, a cóż, najłatwiej byłoby na jakimś forum z banalną obsługą. A potem zacznie się wymyslać lepsze metody :)
  5. AnonXPL Member

Ogólnodostępne forum wydaje się dobrym pomysłem ze względu na to że nie każdy anon to informatyk, anonem może zostać każdy kto się zgadza z naszą ideą a nikt nie powiedział że na forum nie może być poradników jak poprawnie zainstalować tora.
  6. mugiwara Member

Tylko teraz pozostaje kwestia hostingu, chyba nie postawimy tego na jakimś darmowym ? To by było jawną kpiną. Kasa na serwer i domene z nikąd się nie weźmie. Wątpię żeby ktoś nadstawial głowę i udostępnił miejsce na swoim. Sam chętnie bym udostępnił swój serwer, ale z racji że używam go do celów firmowych i jest zarejestrowany na moje prawdziwe dane nie zamierzam ryzykować.
    Jak coś jest postawione w domenie .onion , to siłą rzeczy wolno chodzi, więc na początek można by postawić tam forum na jakimś freehoscie i nikt nie będzie narzekał, problem domeny też zniknie :)
  7. GoodMan Member

hmm. Wątpię żebyście poznali moją tożsamość po świeżo założonym numerze gadu gadu :) Nie, nie jestem Adrian, to dane osoby która wcześniej ten numer posiadała. Jednak dalej jestem anonimowy :)
    Co do stworzenia forum pod tor. Powstało by kolejne forum którego żaden nowy anon by nie znalazł. Innymi słowy by przeszły tam osoby piszące na tym forum i raczej nikt więcej. I wtedy cel tworzenia forum znika bo równie dobrze można wtedy rozmawiać tutaj.
    Hmm. Wątpicie w to, że jestem informatykiem, spoko, jednak skoro oferuję swoją pomoc to chyba coś w tym jest prawda?
  8. Warden13 Member

Stworzenie nowego forum jest połączone z akcją paperstorm. Na ulotkach miałby być link do strony na której można by przeczytać kim jesteśmy, co robimy itd. Najważniejsze jest jednak aby na tym forum było łatwo pokazane jak się z nami skontaktować.
  9. AnonsTRN Member

10. Warden13 Member

Blog jest dobry muszę przyznać. Jeszcze tylko wstawić na nim jakieś informacje gdzie omawiamy wszystkie sprawy itd. Ulotki niezłe chociaż gdybym ja je produkował to bym skasował to My przed nie zapominamy i nie przebaczamy :) Tak sobie teraz myślę że chyba lepiej by było gdyby na ulotkach napisany był oryginalny tekst Anonimowych. Chodzi mi o tom, że tu brakuje Oczekujcie nas i jest trochę inna kolejność. Nie odbierz mojej krytyki źle bo to tylko opinia :)
  11. AnonsTRN Member

Ja źle nie odbiore, ponieważ nie są to ulotki mojego autorstwa tylko Sic! ja bym nawet czegos takiego nie zrobił.. bo bym nie umiał :D
  12. mugiwara Member

Pogrążasz się kolego... Żeby numer GG dostał nowego właściciela musi być nieużywany przez ponad 6 miesięcy, a ktoś podający się za Adriana (i przy okazji podający mase innych danych osobowych) używał go w ciągu ostatnich 6 miesięcy ;) Z resztą nie mam zamiaru się o to kłócić, twoja anonimowość - twoje bezpieczeństwo, zwróciłem ci tylko uwagę, jak to wykorzystasz to już twoja sprawa.
    Jeśli stworzyłoby się normalnego bloga z instrukcjami, podlinkowanym forum etc. to z pewnością masa nowych by się znalazła. Ciekawskich napewno pociągnęłaby niedostępność i tajemniczość tego forum ;) Oczywiście nie mam nic przeciwko tworzeniu normalnego forum, tylko tak jak wyżej pisałem, kto się podejmie hostowania tego, ew. kto nas zasponsoruje ?
  13. AnonXPL Member

A nie można by użyć tego bloga z tego co pamiętam jego autorem jest ktoś kto pisał w tym temacie. http://anonymouspl.pinger.pl/
    Wystarczyło by stworzyć forum i dodać link do niego na blogu.
  14. jshymansky Member

Ja proponuje zrobić TYMCZASOWE forum na free hostingu jakimś, tylko po to żeby ogarnąc co się dzieje, z tamtąd moglibyśmy przekierowywać ludzi na tor. No i póki co nie ma co się obawiać, że ktoś kto nie powinien to przeczyta, no bo kto -,-
  15. Witam! Na forum jestem nowy, jednak do grona Anonimów dołączyłem już jakiś czas temu. Zgadzam się z moim przedmówcą, że na razie najlepiej będzie zrobić forum na darmowym serwerze, a dopiero jak zbierze się wieksza grupa A. przenieść się na onion. Z darmowych hostingów mogę polecić www.ssl2.pl
  16. Sic! Member

To może od razu przenieśmy się do freenet'u? 100% anonimowości. 0% szan że ktoś nas znajdzie.
    Zamiast siedzieć i gdakać kto, gdzie, co i na czym założyć zróbcie coś! Załóżcie bloga, dobrze go zredagujcie, wstawcie wiele cennych informacji, kim jesteśmy, czym jesteśmy i za czym jesteśmy oraz przeciw czemu!
    Po co zakładać inne forum? To jest złe? Ogólnoświatowe zgromadzenie anonów... Napisać o to by dali komuś jeszcze moda i tyle...
    Warden13, Nie podobają Ci się moje ulotki? To zamiast narzekać czy komentować zrób swoje...lepsze...

Wracając jeszcze do kwestii hostingu... Jak to będzie wyglądać, www.anonimowi.yoyo.pl? Albo inna domena?
    Chcesz się bawić w stawianie czegokolwiek - postaw na płatnym, zrób coś dla nas...
  17. mugiwara Member

W 100% podpisuje się pod kolega wyzej, lepiej zostać tutaj niż odwalac maniane na darmowym hoscie.
  18. AnonXPL Member

Więc co będzie z akcją papperstorm gdzie ją zorganizujemy i skąd weźmiemy maski najtańsza jaką znalazłem z przesyłką kosztuje 60 zł.
  19. Warden13 Member

Sic! Twoje ulotki jak najbardziej mi się podobają tylko napisałem moją opinie na ten temat.
  20. AnonsTRN Member

Myślę, że maski narazie nie są konieczne wystarczy jakaś chusta, kominiarka itp. co do akcji wedlug mnie kazdy moze sam ronosic ulotki na swoim osiedlu/ w swoim mieście (oczywiscie lepiej by bylo isc grupą i rozdawać ludziom do ręki).
  21. AnonXPL Member

Dobra to jak robimy narazie każdy działa na własną rękę czy organizujemy się w jakąś większą grupę ?
  22. mugiwara Member

Maski można sprowadzić z chin po 2-3 dolce, problem jest tylko taki, ze poniżej 100 sztuk nikt takiego zamówienia się nie podejmie, można je załatwić nawet w cenie poniżej dolara, ale wtedy trzeba liczyć już w tysiącach sztuk. Drugi problem to cło, małą ilość mogą wysłać jako "gift", wtedy teoretycznie można cło ominąć, z większą ilością będzie problem.
  23. AnonXPL Member

Masz może link do tego sklepu sprawdze jego oferte.
  24. AnonsTRN Member

25. Sic! Member

Wydaje mi się że organizowanie czegoś na skalę kraju nie ma sensu. Lokalnie owszem, ale na Boga nie w kominiarkach! Czy wyście oszaleli? Już lepiej bez niczego!
  26. AnonXPL Member

Napisałem na podany e-mail ale nie mam odpowiedzi od nich.
  27. AnonsTRN Member

Ja dostałem

28. Sic! Member

AXPL, ja pisałem i dostałem odpowiedź. Na razie się organizują i szukają lokalnych przewodników.
  29. AnonXPL Member

Jak dostane info o jakiejś akcji papperstorm w moim województwie to z chęcią sie przyłącze.
  30. Suakov Member

Organizuję akcje papperstorm w Poznaniu, jakby co to i tak najważniejszy jest udział, rozwieszajcie plakaty etc. chociazby na swoich osiedlach. Według mnie niekonieczne jest wielkie spotykanie sie.
  31. Suakov Member

Ulotki i takie tam możemy rozdawać w maskach guy fawkes, zeby ludziom sie zakodowało
  32. AnonXPL Member

Suakov właśnie oto chodzi że nigdzie nie można wychaczyć taniej maski Guy Fawkesa najtańsze jakie zdołałem znaleść kosztują 60 zł.
  33. Warden13 Member

Jak już pisałem nawet niezłe są maski z papercraftu choć wiadomo że to nie to samo. Mógłbyś podać link gdzie to znalazłeś?
  34. Suakov Member

35. Warden13 Member

Zauważyłem że maski różnią się kolorem. Która jest prawidłowa? Czy obie są dobre?
  36. Suakov Member

Według mnie nie liczy sie kolor tylko same przesłanie
  37. Suakov Member

Ale z tego co widziałem to anonimowi noszą żółte (możliwe, ze tańsze :)
  38. Warden13 Member

Na allegro jest żółta a na ebayu biała. Mi się bardziej podobają żółte :)
  39. AnonXPL Member

Maski różnią się kolorem ze względu na materiał wykonania.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins