Customize

Co się dzieje w Polsce z Anonymous?

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Feb 8, 2011.

1. Suakov Member

Biała - 179zł żółta - 60zł w Polsce, dokładnie, chodzi o materiał wykonania
  2. AnonXPL Member

a i Suakov ta maska rzekomo za 25 zł po przeliczeniu kosztuje ok.33zł pod warunkiem że rzeczywiście ma darmową wysyłkę na cały świat.
  3. Suakov Member

To nawet dobra cena, jedyny problem to wysyłka.
  4. jshymansky Member

Fajnie bybyło jakby jedna osoba zamówiła ich więcej, a potem by odsprzedała reszcie. Wtedy nawet jak jest płatna wysyłka, to dużo taniej wyjdzie.
  5. AnonXPL Member

@jshymansky jak tak zrobimy to cała anonimowość pryśnie a wraz z nią idea anonymouse.
  6. Warden13 Member

Można by zrobić zamówienie na tej stronie. Każdy by napisał kto chce kupić. Policzyłoby się i dodało jeszcze z 20 dla nowych użytkowników i tylko zamawiać. Ja osobiście nie zamówię niestety choć chciałbym.
  7. Suakov Member

Dlaczego?
  8. Suakov Member

do AnonXPL
  9. Warden13 Member

Żeby coś wysłać trzeba znać dane kupującego
  10. Suakov Member

racja, chociaż raczej osoba sprzedająca nie wykorzysta ich przeciw tobie (chociaż ten świat jest taki dziwny, że kto wie).
  11. AnonXPL Member

Co oznacza to co wyżej napisałem.
  12. jshymansky Member

Nigdy nie zamawialiście nic przez kogoś ;P?
  13. AnonXPL Member

Zamawialiśmy ale teraz powinna nas obowiązywać anonimowość co oznacza że nie pytamy innych anonów nawet o imię a jeśli zapytaliśmy to nie powinniśmy spodziewać się prawdy.
  14. Warden13 Member

To prawda. Można to zrobić jeszcze tak że 2 zamaskowane osoby spotkają się i jedna sprzeda maskę drugiej ale tu jest problem w odległości bo ludzie są w całej Polsce i jeśli mieli by dojechać to by pewnie drożej wyszło niż samemu zamówić.
  15. AnonXPL Member

Czyli maska jest dla nas czymś nieosiągalnym na chwilę obecną.
  16. Warden13 Member

Jest osiągalna ale za 60 zł a to trochę za dużo jak za kawałek plastiku :)
  17. Suakov Member

Mam pytanie: o co chodzi z ta akcją What is the plan?
  18. AnonXPL Member

Dokładnie czyli narazie większość z nas nie będzie mieć masek.
    A tak przy okazji tak sobie pomyslalem ze nikt pewnie nie sprawdza rozmów gildijnych w grach mmo więc można by założyć w byle jakiej grze gildie anonów i tam na czacie gildijnym omawiać co bardziej złożone plany.
  19. Suakov Member

Wie ktoś jaki jest ten PLAN trwający rok?
  20. Suakov Member

Ok, już wiem
  21. AnonXPL Member

Więc co sądzicie o moim pomyśle o stworzeniu gildii anonów w grze mmorpg.
  22. Suakov Member

Z jednej strony to dobry pomysł, lecz z drugiej niektóre osoby nie graja w takie gry.
    Jakie masz na myśli?
  23. Anonymous Member

Odpowiedzi do poszczególnych postów:

#131 Sic!, Anonymous to nie nick użytkownika, lecz jego zamiennik w miejsce nicku, gdy ktoś odpowiada Anonimowo. Tak więc osoba reklamująca nowomowę to niekoniecznie ta sama osoba, która reklamowała TS.

#132 jshymansky: tworzenie nowego forum nas nie zjednoczy, a rozdzieli. Właśnie o to chodzi, by nie tworzyć nowych miejsc komunikacji, tylko wybrać jedno już istniejące; drogą dyskusji wybraliśmy właśnie WWP. Podział na regiony to też byłby tylko bajer, bo gdy się organizuje akcję w konkretnym punkcie, to gdy ogłasza się tą akcję, pisze się, gdzie i kiedy dokładnie się ona odbędzie. Tak więc i bez podziału na regiony będziemy potrafili ocenić, na uczestniczenie w której akcji będziemy sobie mogli indywidualnie pozwolić, a w której nie.
    Po drugie: paru starszych dziadków i innych moherów to tak samo wartościowi ludzie jak wszyscy inni, z użytkownikami internetu włącznie. Zależy nam na nich tak samo, bo nie działamy dla prestiżu czy dla samych siebie (ruchu Anonów), lecz dla ludzi. Dla siebie indywidualnie też, bo też w końcu jesteśmy obywatelami swoich krajów. Nie znaczy to, że nie popieram twojego pomysłu co do kwejka czy demotów: to świetny pomysł! Wszak pozyskiwanie nowych Anonów jest dla nas równie ważne, co więcej, jest to konieczne (choć moim zdaniem kwejk jest lepszy od demotów, bo na demoty wchodzi się, żeby się pośmiać :) ), ale nie powinniśmy skupiać się na akcji, hmm... Internet Storm ( :) ) kosztem Operacji Paper Storm.

#134 Warden: gg to niestety kiepski pomysł, głównie ze względu na bezpieczeństwo: wysyłane przez Ciebie login i hasło podczas logowania się do komunikatora nie jest W OGÓLE szyfrowane! Przechwycenie tych danych z gg to pestka nawet dla hakerskiego newba :)

#136 Zarzut wobec Skype'a taki sam jak wobec gg.

#148 Istnieje taka strona, mojego autorstwa :) www.anonymouspl.pinger.pl Polecam :p

#151 Zgadzam się, maski Guya Fawkesa powinny być kojarzone z Anonymous. Ale do Paper Storm nie są konieczne, a wręcz niewskazane, bo jeden koleś w masce to dziwak; wielu ludzi to ruch. A chyba nie dasz się rady, mym1m, zorganizować do Paper Storm z większą grupą ludzi, mm?? Jeżeli chcesz zachować anonimowość, po prostu uważaj, aby nikt Cię nie widział, jak niesiesz plik plakatów i je rozwieszasz :)

#160 I tu mugiwara mnie uprzedził: GG NIE MA W SOBIE NI CHUJA MOŻLIWOŚCI ZACHOWANIA PRYWATNOŚCI! Zrozumcie to w końcu... !!!

#161 jshymansky, po cholerę ci rejestracja na forum dla Anonimów? Co prawda na tym forum jest ona obecna i konieczna do pisania, ale na nią nie narzekam, bo to moje, że tak powiem, ojczyste forum Anonów (pierwsze i nic nie poradzę, że już się zarejestrowałem).

#163 znów muszę się w pełni zgodzić z mugiwarą.

#164 jshymanskym, ale TO forum JUŻ MA banalną obsługę. Po co nowe? Żeby się jeszcze bardziej rozsypać na małe grupki?

#221 MMO? Po co? Aby organizować eventy "Join Anonymuz pl0x?" ;p

Koniec odpowiadania. Teraz wam powiem, co myślę o tej całej dyskusji:
    LUDZIE! KURWA! NIE TWÓRZCIE NOWEGO FORUM! TO NAS PODZIELI! MAMY JEDNO DOBRZE DZIAŁAJĄCE FORUM SKUPIAJĄCE ANONÓW WSZYSTKICH NARODOWOŚCI I TO NAM WYSTARCZY! ŻADNYCH NOWYCH FOR, KOMUNIKATORÓW, BLOGÓW (jest mój, który, moim lekko samochwalczym :) zdaniem spełnia swoje zadanie, ale jeśli się mylę, nie wachajcie się powiedzieć) I INNEGO TEGO TYPU BARACHŁA! MAMY WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJEMY, NIC NIE WYMAGA ULEPSZANIA! I CHUJ!
  24. jshymansky Member

Ale wszystko narazie jest powrzucane na kupe do jednego działu :p A z kolei nie chce robić śmietnika w postaci podforów itd. I wyłącz swoją furię w postaci caps locka.
  25. Anonymous Member

Caps lock był konieczny, aby do niektórych ludzi dotarło :) Co do koloru maski, uważam, że biała ma większą klasę i jest bardziej stylowa, niemniej jest w ch... odrobinę droga, więc oczywisty wybór dla większości to tańsza żółta.

Faktycznie, panuje tu spory nieporządek i wszystko jest obgadywane w jednym, dwóch działach. Ale to właściwie nie przeszkadza, bo nie ma tu setki ludzi odpisujących po 5 razy dziennie, więc od biedy i tak da się zorientować, co się dzieje. Na razie.
  26. Warden13 Member

Właśnie na coś takiego czekałem :) Aż ktoś przyjdzie i opierdoli wszystkich :) Dodam, że pytałem się jak jest ze sprawą bezpieczeństwa gg. Wszedłem jeszcze raz na Twój blog i obejrzałem go dość szczegółowo i przyznaje Ci racje, że nie trzeba tworzyć nowego forum.
  27. mugiwara Member

Ktoś się mnie wcześniej pytał o link do sklepu z maskami z Chin. Nie ma jako takiego sklepu, można tylko znaleźć ogłoszenia producentów hurtowych np. na znanej stronie alibaba.com

Pomysł z grą odpada, raz, że niewygodnie, dwa - niektórzy używają Linuxa i innych systemów co utrudnia uruchomienie gry (zabawa z Wine), a po trzecie GM w większości gier może nawet na bieżąco czytać kanał danej gildii.
    IMO, najlepszym sposobem komunikacji będzie porostu założenie polskiego kanału na irc.anonops.li, postawienie prostego bota, nadanie dwóch, max trzech zaufanych operatorów, nie więcej, żeby dzieci z chanów nie kusiło na zabawy w hydry ;) IRC na serwerze anonów pozwala na zachowanie wystarczającej anonimowości.
    Po co kombinować skoro wszystko mamy pod nosem.

EDIT:
    Napisałem do jednego z Global Modów, żeby przyznali naszemu działowi jakiegoś rodzimego moderatora. Dostałem w odpowiedzi, że zgłosi to do reszty administracji i rozważą sprawę ;)
  28. mym1m Member

To może ja wtrąca coś od siebie. Krótka i właściwie mało Zaskakująca i ciekawa historia ^^
    podczas spacerowania na gamescomie spotkałem ludzi w maskach - wlasnie anonimowych. Roznosili ulotki z anonem. I szczerze Wam powiem ze nawet nie podszedlbym do nich gdyby nie te maski. Po co? Na gamescomie mimo ze dziewczyny dosłownie nagie rozdawaly gadżety i ulotki to jednak 3 kolesi w garniturach i maskach przyciągnęło bardziej moja uwagę. O Anonie słyszałem wcześniej ale tylko powierzchownie - gdzieś elitarna grupa ludzi walczaca a sprawy o które nikt inny nie walczy. Teraz widziałem ze są i dosłownie zapraszają ludzi do dołączenie. Zostałem miło powitany po niemiecku i kiedy ujawnilem ze po niem. Ani be ani me przetlumaczyl mi cała ulotkę. Od razu poczulem jaka dobroć od nich płynie ;) aż chciało sie sprawdzić czemu właściwie te maski noszą i o co chodzi z tym "Anonymous". W domu zaraz jak znalazłem ulotkę wklepalem adres strony what is the plan gdzie wszystko jest ładnie wytlumaczone. Bah, nawet na stronie startowej jest duży napis"new" z odnosnikiem do odpowiedniego tematu który wszystko wyjaśnia. I to wlasnie klucz do sukcesu. Nie dostałem linka do strony anon.omg.wtf.de tylko do tej głównej bazy. I każdy kto jest na tyle zaawansowany ze potrafi ten adres wklepac i porawdzic sobie na forum potrafi tez w Google wpisać Anonymous Polska która mnie przekierowala tu - gdzie zacząłem czuć "powołanie" ;D. W PL już dużo osób w wieku do 40 umie angielski w miarę dobrze wiec odsylanie ich na what is the plan (gdzie w sumie paperstorm sie zaczął [jeżeli sie mylę proszę o poprawkę)] jest moim zdaniem dobrym pomysłem.
    Pisze z komórki, wiec właściwie gubie myśli, pisząc to z 30 minut . Nie bądźcie źli jak sie powtórzę. Chce jeszcze Wam powiedzieć ze maski to na prawdę ważny symbol. Gdyby nie one - nie podszedlbym do chłopaków na gamescomie. Nie wiedzialbym ze to wlasnie oni - Anonymous. Już na sama myśl wtedy poczułem Dreszcze na plecach ^^ no i tacy ludzie w maskach powodują zamęt w okol. Każdy na nich spojrzy i dużo osób zrobi sobie z nimi zdjęcie. Ja tez zrobiłem! To było po prostu fajne. Mieć zdjęcie z elita (tak bynajmniej ja uważałem
    Przed ogarnieciem tematu). Jak tylko wrzucem na swój profil dostałem Pyt. Od paru osób kim oni są i o co chodzi. I to wlasnie cel takiego papersotormu. Ja będąc tam spowodawalem ze 6 moich znajomych sie nami zainteresowało i 2 osoby z mojego otoczenia są zainteresowani w paperstorm (wcześniej nie wiedzieli dokładnie kim jesteśmy). I czy to nie jest wspaniale? Jedna ulotką i 1 zdjęciem możemy przywitać 3 nowe osoby w Anonach (cześć Wam, btw.) tak, wiec podsumowując moje wypociny komórkowe : 1. Maski działają . Na mmie zadziałało i pare innych osób które zobaczyly zdjęcie. 2. Paperstorm działa, dzięki temu mogę Wam powiedzieć cześć i pisać co wlasnie pisze. 3. Trzeba być miłym, nie można być robotem roznaszacym ulotki jak każda inna osoba, która stoi pod sklepem z ulotkami nie mogąc sie doczekać kiedy wkoncu pójdą do domu.

No, to tyle.
    + trzymacie sie zabardzo "anonimowosci". Polska jeszcze nie musi, nieczuje tego żebyśmy musili sie ukrywać. Po co to? Ktoś tutaj strasznie naskczyl na osobę która podała gg. Czemu? Znasz jej dane osobowe i co to zmienia? Chciała sie tym podzielić i nie zrobiła niczego złego. Nie lamiemy prawa, wiec nie musimy być anonimowo anonimowi jak niektórzy musza. Cieszcie sie ze faktycznie możemy włączyć PC i bez problemu tutaj wejść - freenet to nic fajnego.
    ++ ja uważam ze nie warto tworzyć nowych stron do komunikacji. ZALOZCIE JEDEN TEMAT FAQ tutaj . Tak żeby był Cały czS na topie forum "polsku". Każdy kto zgoogluje anon Polska (ja bynajmniej tak tu trafiłem [patrz :eek:powiaska wyżej] i będzie mieć odrazu napisane i wyłożone na talerzu ocb. Wiecie ze liczy sie 1 wrażenie, prawda? Tez wolicie kupować w sklepach gdzie jest jaka organizacja a nie tam, gdzie jej nie ma i w piątek o 15 jest 1 kasa otwarta na cały hipermarket :D

Dzięki za przeczytania, miło by było jakbyś sie podzielił swoim zdaniem na ten temat, tez go przeczytam :)
    Pozdrawiam Was

Edit #1. Masa literowek i błędów merytorycznych - nie mogę ich teraz poprawić, proszę o wyrozumiałość ;D muszę jakość dopaść PC , bo bycie w sieci tylko przez komórkę zaczyna być uciążliwe (damn you autocorrect)
  29. AnonXPL Member

Moim zdaniem można już powoli zaczynać akcję papperstorm np. rozwiesić 2-3 plakaty w nocy w swoim mieście, przynajmniej ja tak zrobię.
    Pozostaje 1 pytanie używamy ulotek wcześniej podanych w tym temacie z adresem strony AnonimousaPL czy z adresem oficjalnej strony ?
  30. Warden13 Member

Najlepiej zrobić jeden konkretny wzór ulotki i rozdawać w całej Polsce takie same.
  31. jshymansky Member

No dobra, ale jak ogarnąc ile mamy ludzi chętnych do takiego paperstormu w jakim mieście i kiedy?
  32. AnonXPL Member

Dokładnie dlatego nie zacząłem jeszcze drukować chociaż poprzedni wzór był dobry i nadawał by się lub też można by było zamiast bloga podać oficjalną stronkę.
  33. Warden13 Member

Jeśli trzeba to ogarnąć to każdy gotowy do działania powinien napisać gdzie będzie coś robił. Chociaż czy musimy to ogarniać? Niech każdy rozdaje w najbliższym większym mieście.
  34. Wydaje mi się że ulotki z postu # 70 będą najlepsze. Tylko czy zmieniamy adres na oficjalnej strony A.?
  35. AnonXPL Member

@jshymansky Na razie możemy urządzić akcje pod papperstorma w stylu partyzanckim w nocy lub wczesnym rankiem porozwieszać parę plakatów w swoich miastach, dzięki czemu z pewnością parę osób się przyłączy i będzie większa szansa urządzenia właściwej operacji papperstorm.
  36. mugiwara Member

Proponuję, żeby adres prowadził tutaj, stąd możemy reklamować wszystkie inne mniejsze i większe blogi, tutaj każdy może się udzielać. ;) Jak ktoś wcześniej wspominał, z czasem napisze się jakieś FAQ, artykuły, moderator to powiesi. A na blog nie mamy bezpośredniego wpływu.
  37. Warden13 Member

Na blogu jest wszystko dobrze opisane chociaż ja bym trochę zmienił kolejność na nim. Na początek czym są Anonimowi, później przydatne linki itd.
  38. AnonXPL Member

@mugiwara na blog mamy wpływ bo AnonymousPL go założył więc można do niego przekierowywać nowych ludzi wystarczy że na nim poda link do forum.
  39. Blog chyba jest najobszerniejszy w informacje. Jednak ja bym dał na początku duży, widoczny link do tego wątku, żeby łatwo było tu trafić
  40. mym1m Member

Zacznijmy wszyscy jednego dnia i nocy. Niech cała Polska zauważy. Zrobi sie nagonka telewizyjna/prasowa. Synchonizowanie takiej akcji w dużych miastach PL przez ludzi nieznajacych sie to niełatwa sprawa. Media to docenia i napiszą, chociażby w darmowych gazetach :). Ja proponuje 31 sierpnia żeby na 1 września pełno uczniów mogło zauważyć te ulotki. Zreszta rodzice/bracia/siostry odporowadzajace do szkoły mniejsze dzieci. Co Wy na to?

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins