Customize

Federacja Europejska?

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by jeunesse.doree, Nov 29, 2011.

1. Wiadomość mnie trochę zszokowała, jeszcze trochę i obywatele Stanów Zjednoczonych, będą mieli rację, " a Europa, to chyba taki kraj jest?". Rozumiem idee globalizacji, ale z tym pomysłem nie zgadzam się w 100%. Co wy o tym sądzicie ? Powiem szczerze, że po maratonach filmów z serii NWO, coś w tym całym pomyśle jest lekko podejrzane, oczywiście społeczeństwo mogłoby się sprzeciwiać, ale wszyscy wiemy jak łatwo je zmanipulować. Podejrzewam, że na razie pomysł nie ma dużych szans, ale co z przyszłością?
  2. Anon2k11 Member

Rozumiem, ze nie tylko mi cudowanie Sikorki mi sie nie spodobalo ;p
  3. Anonymous Member

Cała ta UE to poroniony pomysł i atak na naszą suwerenność

(prawo UE ponad prawem polskim; HejEU.jpg )

Jest to świetna okazja, by zaprotestować, ale wątpię, żeby to wyszło. Sam nie mam za bardzo możliwości się stawić...
  4. IMarcin Member

Średnio mi się podoba ten pomysł...
  5. Anon2k11 Member

6. Gej_Folks Member

Ale dlaczego, jako Anonimowi, mamy się przeciwstawiać procesowi integracji? Tylko dlatego, że następuje odgórnie, a nie oddolnie z Naszej inicjatywy? Nawet jakby powstała Federacja Europejska, to jako jej członkowie staniemy się mniej polakami przez to? Nadal każde "podpaństwo" będzie miało swoje prawo, rządy, historie i kulturę. W praktyce zmienia się tylko to, że będzie ułatwiona współpraca między podpaństwami (np. przy walce z przestępczością zorganizowana) i to, że do polityki dopchają się nowe twarze. Co to zmienia dla zwykłego obywatela?

Już teraz orzeczenia Sądu Najwyższego czy Trybunału Konstytucyjnego zaskarżać do Kopenhagi. Czyli w praktyce już teraz nasze prawo podlega europejskiemu. Tak straszne będzie to, gdy zostanie to ułatwione i samowolka polskich koncernów i polityków ukrócona?
  7. Zwracam uwagę na to ze walczymy o wolność i nasze prawa do niej, a jako członkowie takiego związku mielibyśmy jeszcze mniejszy wpływ na to co się wokół nas dzieje, nasz głos znaczylby jeszcze mniej, globalizacja? Ok, ale nie na zasadach UE, już teraz mam wątpliwości co do działania tej uni, a już na pewno nie pozwolę na to by moje prawo do wyboru zostało zagluszone przez ważniejszych członków, silniejszych gospodarczo.
  8. Przypominam ze to my zastanawiamy się nad tym czy jest przeciw czemu protestować, a kraje na zachodzie już nie muszą się tak usilnie doszukiwać się problemów, uważasz że były premier Włoch był w niesamowitych ryzach, czy może ze Francja na siłę i przez przypadek sprzedawała swoje okręty wojskowe Grecji( o ile dobrze pamietam) w czasie gdy oni i tak już ledwo co ciągneli swoją gospodarkę?
  9. Anon2k11 Member

Nie tylko premier włoch ale całej socjalistycznej bandy ktora siedzi w całej Europie i długów naciąga. USA w tym przoduje. My też nie odstajemy czołówki. Pan Vincent Rostowski tak milusio o nas dba. Calkiem pomijam już to, ze premierzy Włoch i Grecji. Oraz pan prezes Europejskiego Banku Centralnego są powiązani z Bankiem Goldman Sachs.
    To jest dopiero absurd.

Gdyby to byly tylko okrety xD czołgi, łodzie podwodne i to wszystko za grube i pozyczone miliardy euro xD

Jak tam mówisz, to nie wiesz co sie w tym Związku Socjalistycznych Republik Europejskich wyprawia.
    Mi wystarczyło zacząc od Vaclava Klausa przemawiajacego przed parlamentem UE i już miałem dość, a lista takich cudactw jest strasznie długa.

Za PRL też mielismy "swoje" prawo, rzady, historie i kulture.
    Chooy z tym, że było "nasze",a historia byla (i jest dalej!) zakłamana. A kultura... to lepiej nie mówić.
    Patriotą być nie można, bo jest się faszystą. Jedyne właściwe poglądy to są te lewicowe.
    Robią nam państwo policyjne. I ciul komunizm jest fajny. Pewnie.
    Prawda jest taka, że ZSRE jak powstanie będzie wygladać dokładnie tak jak ZSRR i nie ma w tym, ani kszty przesady.

Nie opowiadaj prosze bredni. Już teraz najwazniejsze osoby w UE są niewybieralne i nieusuwalne przez obywateli.
    A to co ty nazywasz współpracą miedzy "podpaństwami", to szkoda nawet komentować.

Samowolka polskich koncernów? Jakie to są koncerny? Bo polityków samowolka będzie jeszcze większa. Tylko nie naszych, ale Europejskich. A nasi "wspaniali" patrioci, będą siedzieć na cieplych posadkach.

Dla kogos kto łapie angielski:
    http://www.ukip.org/page/truth
  10. Anonymous Member

11. IMarcin Member

Nie po to nasi przodkowie walczyli o wolność by teraz idioci nam ją odebrali
    • Like Like x 1
  12. I teraz powstaje pytanie czy jeszcze mamy na to wpływ? Po podpisaniu traktatu Lizbońskiego może się okazać, że nie.
  13. Anon2k11 Member

W tej stercie papierów niby gdzieś jest opisana mozliwosc wystapienia z UE. Wiec jakaś furtka jest, tylko z całą masą ukrytych haczyków na bank.

Jak jakiś inteligent zdobędzie sie na przeczytanie tej sterty biurokracji to pewnie będziemy wiedzieć na czym stoimy xD
  14. Anon2k11 Member

kekekeke ^^
  15. Anonymous Member

Chyba armia inteligentów, bo jednemu by życia nie starczyło, by to wszystko ogarnąć.
  16. Anon2k11 Member

Oglądajac wiadomosci, czy cos takiego. Podali, ze traktat chcą zmieniać i... wzmocnić władze Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego. tada! xD Masakra
  17. Czyżbyśmy zgubili moment, gdy straciliśmy prawo głosu? Wiem, wiem, że niektórzy ostrzegali, ale jak miałem ich sułchać skoro nadal uważam, że tylko w tym mieli rację.
  18. Nie zgodzę się UE nie jest poronionym pomysłem weźmy np. dotacje unijne, wystarczyło trochę papierkowej roboty, biznes plan i moja mama dostała 20 tys. na rozkręcenie własnej firmy. Unia Europejska daje nam naprawde bardzo dużo kasy nie mówie teraz tego co słysze w mediach ale tego co widzę na własne oczy. Jestem pewien że z unii europejskiej jest więcej korzyści niż wad. Na razie nie chcę się wypowiadać bo tak bardzo nie wgłębiłem się w temat i nie chce polegać tylko na kilku postach. Jak dokładniej dowiem się jakie mają być zmiany itp. Wezmę aktywniejszy udział w dyskusji.
  19. Przegląda ktoś zagraniczne fora? Pytam w kontekście tego, że jestem ciekawy czy tam tez ktoś poruszył temat Federacji, interesuje mnie co o tym wszystkim myślą inni anonimusowi obywatele Europy ;) ?
  20. Anon2k11 Member

Które są z podatków. Więc zabierasz pieniadze jednemu, by dać drugiemu. Do tego zatrudniasz całą mase urzędasów - ktorzy zarabiają krocie. Zgaduj ile zarabia Van Rompuy, albo ile eurodeputowani dostają za 1 dzień urzędowania. Ciekawe ile dostają komisarze europejscy itd. Wiec Dostajesz 20k, a płacisz 2x wiecej. To się nazywa oglupianie i dla mnie jest formą złodziejstwa. Jak pójdziesz prywatnie, to pewnie sąd by uznał, za oszustwo, albo rodzaj jakiejś piramidy finansowej. Ogółem syf, kiła i mogiła. Reasumując trzeba spojrzeć szerzej na temat.

Bardzo mi się podobala hipokryzja kretynow z europarlamentu jak zaczeli jechać na prezydenta Czech. Co tylko udowadnia jaki syf w tam jest.
    http://libertas.cba.pl/?p=241

i komentarze po.
    http://libertas.cba.pl/?p=244
    http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/skandal_w_pradze
    Sarcozy w ogole dowalił.

Taa, tylko zeby wziac od nich kase, trzeba mieć srodki własne (Min. polowe bodaj). Co oznacza, ze nasze samorzady itd. Popadają w poteżne długi. Co było słychać, jak Rostowski chciał to ukrócić, a samorządy łee. Nam to nie leży. Często te pieniadze są marnowane itd Jakaś gmina wydała miliony na stragany, hooy wie co. Nikt tego niechcial. a utrzymanie kosztowało. U mnie w miescie wybudowali wiadukt z wielkim kutasem (na ciul to, nie wiem) - jak to w centralnym sterowaniu bywa. Trzeba by też zobaczyć, do projektu ustawy o budżecie. Czy jeszcze dostajemy więcej jak płacimy na UE. Ostatnio widziałem gdzieś takie cuś i niby bylismy 2ml(d/n?) na minus. Ale to pewne nie jest, trzeba pogrzebać. Warto byłoby się przyjżeć też samemu budżetowi UE, czy tam dziur do łatania niema. A pewnie są.

Ja nie. Dla mnie jest symbolem wszystkiego, czego Ja nie lubić xD

Jest to szczegolnie poronione. Gdy niosą za soba biurokrację, powalone przepisy i calą masę błędów polityków (patrz chocby projekt euro i jego upadek).

btw! Patrzcie co wygrzebałem!
    http://www.tvn24.pl/12692,1722159,0...us-brak-miliardow-na-emerytury,wiadomosc.html
  21. Anonymous Member

Co z tego, że twoja mama dostała 20 tysięcy, skoro sama funduje takie kwoty innym przedsiębiorcom/rolnikom za granicą? Tak naprawdę wszystko, co dostała, wcześniej zapłaciła albo będzie jej to policzone w podatkach.

Poszperam
  22. Anon2k11 Member

Tfu, tfu, tfu, tfu

23. Anon2k11 Member

24. IMarcin Member

Palikot chce tylko władzy, tak naprawdę transseksualistów, gejów itp ma gdzieś, chce pozyskać tylko grupę wyborców. Gdyby tak pensję posła zmniejszyć chociaż do 3,5 tys na miech bez premii to wtedy może zostaliby ludzie którzy naprawdę chcą coś robić, a nie tak jak niedawno, że 1 poseł przyszedł i przemawiał
  25. Ale młodzi Polacy mają lepszą alternatywe od pracy w Anglii na zmywaku - jeśli są kreatywni, będą mieli dobry pomysł mogą otrzymać mase kasy na start własnej firmy. Co z tego że płacąc podatki prędzej zwrócą te sumę ?
  26. Anon2k11 Member

Że gdyby nie podatki, to robienie w Anglii na zmywaku byłoby jeszcze lepsza alternatywą. W koncu Brytole z Niemcami to główni "płatnicy" UE.
    To samo u nas z podatkami marnowanymi na jego pobranie i biurokracje itd.
    Po kiego grzyba dawać ulgi, przy utrzymaniu podatków i biurokratów. Jak mozna go zlikwidować i wywalić biurokratów. A strata będzie minimalna? Bo takie są chocby koszty sciagniecia podatku dochodowego. Kolosalna ulga dla pracodawców=wiecej kapitału na oszczednosci, a wiec wiecej kapitału na inwestycje.
  27. Anon2k11 Member

Tak o to dam.
  28. Anonymous Member

W Polsce ma zostać wprowadzony obowiązkowy abonament telewizyjny dla każdego odbiorcy prądu; nawet, jeśli nie używa telewizora.

HejEU.jpg
  29. Gej_Folks Member

A dziwi Cie to? Ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego jest poniżej 40%. Do tego gro osób które płaca, płaca tylko za jeden odbiornik, a nie za wszystkie jakie posiadają. Państwo po prostu doszło do wniosku, że jak obywatele okradają swój rzad, to rzad zacznie okradać obywateli.

Anon2k11 - tak się zastanawiałem, kiedy tego pana w muszce wyciągniesz jako ostateczny autorytet i argument w dyskusji ;-)
  30. Anonymous Member

Państwo nie może okradać obywateli. Jak obywatele okradają państwo, to trzeba ich za to ścigać, a nie samemu zacząć to robić.
  31. Gej_Folks Member

W idealnym państwie, idealnym społeczeństwie i przy idealnym systemie byłoby stuprocentową prawda. Ale niestety to jest jak twierdzenie, że przestępczość nie istnieje, bo prawo tego zabrania. I cóż z tego, jak środków do egzekwowania prawa brak?
    Ot był system abonamentu radiowo-telewizyjnego, dość uczciwy, kto korzystał ten płacił, ale nie wypalił. Więc teraz wybór jest pozamykać wszelkie tvp (w tym kultura), reklamy co 5 minut, zero dokumentów i ambitnych filmów, zero kultury wyższej i już totalne promowanie ogłupienia w mass-mediach, lub zmusić do płacenia podatku wszystkich. Jasne, że nie jest to uczciwe, sprawiedliwe etc. Jest to jednak kompromis między uczciwością (wymuszoną, to prawda) odbiorców, a upadkiem telewizji w Polsce.
  32. Anonymous Member

Faktem jest, że większość odbiorców prądu ogląda też telewizję, ale... kurwa, to jest naruszanie naszej wolności! Jesteśmy Anonymous, czy nie?

Nie zrobiliśmy nic podczas OccupyTheWorld. Nie zrobiliśmy, gdy w sposób niezgodny z konstytucją przeszła ustawa o podsłuchach. Nie ruszyliśmy pośladków, gdy wprowadzano zmiany podatkowe. I teraz też nic nie zrobimy. Świetni z nas Anoni.
  33. Anonymous Member

Znalezione na kwejku - patrząc po temacie bardzo trafne :D
  34. Anonymous Member

Heh, fajne :D
  35. Anonymous Member

Żeby w korwinowskim kraju żyło się dobrze, to społeczeństwo musi być na odpowiednim poziomie. Otwarte na potrzeby i problemy drugiego człowieka, czyli, ku bólu dupy korwinowców, socjalistyczne. Nie może być tam wiele jednostek typu "A JA TU WJADĘ CIĘŻARÓWKĄ I ZAPARKUJĘ BO MOGĘ", "A TU JEBNĘ WIEŻOWIEC I CHUJ", "MOGĘ TU PALIĆ ŚMIECI I SRAĆ SOBIE POD PŁOTEM TY LEWAKU". Polackie społeczeństwo jest oczywiście kompletnym przeciwieństwem, ale nie wiem czy istnieje gdzieś na świecie takie, które mogłoby wprowadzić w 100% wszystkie poglądy korwina i by żyło się tam dobrze. A nie chcę chcę pod każdym balkonem przechodzić w kasku, bo w korwinolandzie można postawić drapacz chmur z błota i kamieni i strachać wejściu do każdej restauracji, czy nie zarażę się salmonellą bo przecież sanepid to taki socjalistyczny wynalazek.
    korwin wychodzi z założenia, że wszyscy działają zgodnie z logiką, a niewidzialna ręka wolnego rynku wszystko ureguluje. Nikt przecież nie będzie sprzedawał zepsutego jedzenia w restauracji, bo nikt nie będzie tam kupował i upadnie! Nikt nie zbuduje budynku z marnych materiałów, bo mu się zawali na głowę! Przecież to takie logiczne. Ale ja chodząc polskimi ulicami w to nie wierzę. I wolę, żeby ktoś sprawdził czy restauracja, w której jem, nie sprzeda mi zepsutego mięsa, a balkon pod którym przechodzę, nie zawali mi się na głowę.

A że w polsce wszystkie instytucje działają chujowo to inna sprawa.
  36. JKM nie trzeba się przejmować ;) Będzie startował i nigdy nie wygra ;)
  37. Anonymous Member

Poglądy Korwina są mądre, a zmiany przez niego planowane w większości rozsądne i uczciwsze niż obecne, ale jest jeden problem: zmiany, które on chce wprowadzić, to zmiany dobre dla bogatych. Biedni za jego rządów nie mieliby wiele do powiedzenia, a ich sytuacja finansowa czy socjalna byłaby tragiczna.

No nie wiem. Wydaje się, że te kilka procent, które uzyskuje, to mało, ale w przeliczeniu wychodzi w chuj ludzi. Nie wystarczy to, by dojść do władzy, ale prawda jest taka, że jego poparcie takie znowu małę nie jest. Kto wie, może gdy skończy się czas komunistycznych świnek pchających się do korytka, on będzie jednym z czołowych polityków.
  38. Anon2k11 Member

Jedziemy dalej. Promowanie federacji cd. Palikot atakuje z flanki, ale jakoś bez pomysłu bo tylko strzela frazesami (i oczywiście, bo co innego... atakuje PiS). Jak niby ma ta wielka, ambitna federacja się utrzymać - nie mam pojecia. Ani ekonomicznie, ani historycznie to nie wyglada. Na dodatek wprowadzane na siłę.

http://www.tvn24.pl/-1,1728098,0,1,palikot-do-pis-lepsi-niemcy-niz-wy,wiadomosc.html
    http://www.tvn24.pl/-1,1728116,0,1,wojna-na-flagi-w-sejmie-szlag-nas-trafil,wiadomosc.html
    http://www.tvn24.pl/0,1728147,0,1,jalta-ma-byc-wzrorem--do-ktorego-pana-nas-pcha,wiadomosc.html

Ich brak wyborazni i przesąd o własnej nieomylnosci jest zwalajacy z nóg.

Tusk o interesie narodowym:
    http://www.youtube.com/watch?v=KJ9Iv872gss
    Nie wiem, co on brał z Palikotem, ale za dużo haszyszu, albo innego dziadostwa.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins