Customize

Film dla mediów

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by ch0m1kX, Dec 28, 2011.

1. ch0m1kX Member

Nie mogę uwierzyć że w kilka osób, przy użyciu takiej prostej metody zrobiliśmy taki szum (jaki kolwiek).

Nie głupim pomysłem było by stworzyć krótki filmik, taki jak to anonymous lubi najbardziej (tzn. facio w masce i gadająca IVONA) z pewnością było by to ciekawsze niż zwykły list. Amen.
  2. Anonymous Member

Albino ja list wysłałem pocztą polską nie mailem :)
  3. Anonymous Member

Mój chomik jest pod wrażeniem. Co jest tym bardziej imponujące, że nie mam chomika :) W IVONIE to i ja mogę coś sklecić, ale nie mam maski, ani kamery (znaczy, jakaś tam może się znajdzie, ale jakość filmiku pozostawiałaby wieeeele do życzenia), więc posiedzieć przed kamerą będzie musiał ktoś inny.
  4. Anonymous Member

Lol.. Fajnie :) Jaki to był list? Mógłbyś zacytować?
  5. Anonymous Member

6. ch0m1kX Member

Co do spamowania: Atak był nie groźny. Czemu? Listy były krótkie, czyli nie duża waga pliku, sami pieprzneli że było to nie groźne ponieważ pliki były małe. Z moich badań (wysyłałem im wiedźmina mailem :D) ich skrzynka przyjmuje podajże 31,5 KB czyli zamiast wysyłać po 1 KB albo i mniej ładujmy im coś dużego. Co do transferu: u mnie prędkość wysyłania spamu się znacząco nie zmniejszyła, wydaje mi się że około 70% czasu wysyłania to ładowanie skrzynek. Więc przy możliwym następnym ataku powinniśmy wysyłać większe listy aby zwiększyć swoją skuteczność.
  7. Anonymous Member

Słowo sekta zamieniłem na ugrupowanie i zastosowałem się do rady Numerka:

8. ch0m1kX Member

Niestety przed kamerą ja też siąść nie powinienem z racji mojej nikczemnej postury (chomiki wielkie nie są), no a nie chciał bym zbłaźnić anonimowych.
  9. Zekdarrath Member

Za to ja nie kamerki
  10. Anonymous Member

Jeez... Twoja postura nie ma tu nic do rzeczy. Anonymous to zbiorowość WSZELKIEGO RODZAJU ludzi.
  11. ch0m1kX Member

Postaram się skomponować jakiś coś, co mam robić? Jakieś gesty czy coś, głos odpada bo i tak władujemy IVONE.
  12. Anonymous Member

Jeśli Grower lub Ty Anonimowy to czytacie na stronie daliście akcję MailStorm jako zakończoną a to chyba błąd ;]
  13. Anonymous Member

Widywałem filmiki Anonymous i często zdarzało się, że gesty człowieka produkującego się przed kamerą miały się nijak do tego, co ivona mówiła. Dlatego najlepiej, gdybyś najpierw zrobił tekst w ivonie, a dopiero potem, słuchając go, nagrywał filmik.
  14. Uważam, że z TVP Info możemy co najwyżej zawiązać współpracę. Ich własny reportaż (tzn Jarosława Olechowskiego) był dobry, żadnego nazywania nas hakerami itp. Dziwne określenia pojawiły się za to na WP.pl, TVN24, Gazeta Wyborcza. Tak więc proponuję plan: Szum medialny należy podtrzymać lub zwiększyć - przez darmową bramkę napiszę do J.O. (mam do niego nr komórki) aby udostępnił nam swojego maila. Będziemy go raczyć na bierząco wybranymi wiadomościami. Będzie pisał porządnie, inaczej akcja zwróci się przeciwko konkretnej jego osobie. Przy użyciu media TVP Info gotowy komunikat dla polskich mediów (nakręćcie ten filmik pls) zostanie puszczony w telewizji przynajmniej kilka razy w określony dzień. Przy okazji podejmiemy #OpPaperStorm i/lub ew. wyjdziemy do ludzi na ulice, w maskach. Staniemy się pokrzywdzonymi bohaterami na miarę kraju.
  15. ch0m1kX Member

To nasza szansa, nie spierdolmy jej.
  16. Anonymous Member

Szansa jest wielka, jeśli ktoś przygotuje tekst w IVONie to ja mogę ewentualnie nagrać coś z laptopowej kamery tylko dajcie wskazówki co mam robić ;]
  17. RainbowSix Member

Filmik informacyjny był, ale go pies zeżarł. Where's da video?

Filmik filmikiem, ale bym wysłała w ogóle temu panu do opublikowania nasz postulat, o co nam chodzi, bo potem wychodzą bzdury, że walczymy z wolością słowa (przejęzyczenie pana z rozmowy telefonicznej powtórzone przez wszystkie media). Jak nie pójdzie do druku, to przynajmniej będzie miał jakby co "do wiadomości".

A jak pierdolnie serwer Starcrafta w Koreii to też będzie nasza wina. Ludzie to idioci, więc zamiast się przez najbliższy tydzień umawiać na kręcenie filmu wyślijmy maila, zanim ktoś się pobawi przed kamerą w Lindsay Lohan. Lepszego momentu nie będzie.
  18. Popieram. Nigdy wcześniej takiego szumu nie było.
  19. Anonymous Member

Nasz "Brat" się nie przejęzyczył powiedział to bardzo dobrze :
  20. RainbowSix Member

Być może, w takim razie WP i reszta tałatajstwa zgubiła wyraz. A jako, że jak już mówiłam ludzie to idioci...
  21. Zekdarrath Member

Nie chce popędzać, ale należy się spieszyć nim szum zaniknie. Dobra, kto się zajmuje:
    1. Emailem
    2. Sklejaniem filmu
    3. Ivoną
    Zgłaszać się

Tzn. pytam się by się zorientować kto co robi
  22. Anonymous Member

Ja mogę zająć się ivoną, ale w tej sprawie nie ma pośpiechu. Mail to sprawa priorytetowa; powinien zostać wysłany najpóźniej za 2 dni. Filmik natomiast powinniśmy wysłać najpóźniej za tydzień.

Edit.
    Lol, maila możnaby wysłać równo o 00:00 w nocy z 31 na 1. Ot, wiadomość w stylu: "Jesteśmy tacy i tacy, nasze cele są takie i takie, zróbcie to i tamto, a tak przy okazji to Szczęśliwego Nowego Roku" :)
    • Like Like x 1
  23. RainbowSix Member

Mogę jutro stworzyć tekst mailowy, chyba że dziś jakimś cudem znajdę chwilę.
  24. ch0m1kX Member

No to ja zrobię głos (IVONY)
  25. AnonLabel Member

Skleję film, potrzebuje tekstu.
  26. Zekdarrath Member

A kto będzie pokazywał swe boskie ciało przed kamerką?
  27. Anonymous Member

Jeśli nie będzie chętnych i będę sam w domu to ja to zrobię, tylko potrzebuję tekstu i ewentualnie wskazówek :)
  28. Zekdarrath Member

Reasumujac robimy tak:

1.Nasz forumowy Chomik skleja głos w Ivonie

2. RainbowSix pisze emaila

3. Anon Label skleić film chce, ale... powiem szczerze, że czułbym się bezpieczniej jakby zrobił to Numerek, AlbinoBlack czy ktoś, kto więcej piszę. Nie kolego, nie potępiam Cię ani nic, ale mało piszesz i w ogóle... No nie wiem. Zobaczymy.

4. Ale musimy jeszcze znaleźć kogoś od "scenariusza".

Przepraszam, idę wynieść śmieci

Edit: No a Adronix pokazuje swoje mniej czy więcej boskie ciało
  29. Anonymous Member

masz fotkę w avatarze to możesz pofapać ;O
  30. AnonLabel Member

Oj Zekdarrath, świeży ino.
  31. Zekdarrath Member

Wiem, ale wybacz, z natury jestem nieufny po tym wszystkim jak się na innych przejechałem. Zostało Ci tylko mi wybaczyć.
  32. AnonLabel Member

Nie ma takiej potrzeby.
  33. OFFTOP!

Komentarz dziecka Wikipedii nt. Naszej Akcji:

"Wiele osób utożsamia się z działaniem grupy nazywając się członkiem "Anonymous" jednak grupa skupia wyłącznie najlepszych hakerów na świecie z ponad 50 krajów."
    Wniosek:
    Prawdziwa grupa Anonymous nie ma najprawdopodobniej pojęcia o istnieniu księdza Bonieckiego.
    Tutaj mamy raczej do czynienia z chłoptasiami, których największym osiągnięciem hakerskim jest zapychanie skrzynek mailowych spamem. Taki POprawnościowy "kwiat yntelygencji".
    Najprawdopodobniej "młodzi, wykształceni i z dużych miast".
  34. Anonymous Member

:D
  35. Anonymous Member

Ale właśnie głos Jacek jest najlepszy.
  36. Najlepszy i najpopularniejszy zważając na fakt, że taki wykop czy inna żałosna strona robiła już takie nagrania. Nie chce nikogo oceniać itd., ale jeśli jest XXX nagrań z takim samym głosem i wiadomo, że one są nagrane dla zabawy to i Wasze/Nasze nagranie będzie/może się zaliczyć do tych lipnych.
  37. Anonymous Member

Co do wiadomości w IVONIE, to takie coś mi się udało sklecić na poczekaniu:

Witajcie obywatele Polski

Jesteśmy członkami międzynarodowego ruchu Anonymous działającego na rzecz ogólnie pojętej wolności i Praw Człowieka. Zapewne słyszeliście o naszej akcji, przeprowadzonej przez nas w związku z zakazem wypowiadania się w mediach, nałożonym przez Zgromadzenie Księży Marianów na księdza Adama Bonieckiego. Jeśli jednak nie słyszeliście, informujemy was, że akcja ta polegała na masowym wysyłaniu wiadomości e-mail zawierających prośbę o zniesienie tego zakazu na adres Zgromadzenia Księży Marianów. Udało nam się wysłać około 7000 maili i zapewniamy was, że stać nas na więcej. Jednakże zawiesiliśmy na chwilę tą działalność, którą media niezbyt mądrze nazwały działalnością hakerską. Swoją drogą mamy niezły ubaw, czytając artykuły w różnych serwisach informacyjnych, w których to artykułach redaktorzy entuzjastycznie nazywają nas hakerami tylko dlatego, że potrafimy obsługiwać pocztę e-mail. Zawiesiliśmy tą działalność, bo chcemy, by nasze dotychczasowe działania były tylko przykładem naszych możliwości. Chwilowo postanowiliśmy zarzucić więc zalewaniu skrzynki mailowej ZKM wiadomościami na rzecz pokojowych negocjacji. Naszym celem nie jest uprzykrzanie życia ZKM, lecz jedynie przywrócenie księdzu Bonieckiemu wolności słowa. Nie jesteśmy też organizacją hakerską, mimo, iż często się nas tak nazywa. A raczej nie jesteśmy organizacją tylko i wyłącznie hakerską. Choć wśród Anonimów jest wielu hakerów, nie stanowią oni większości. Jesteśmy ruchem skupiającym wszelkiego rodzaju ludzi z całego świata, każdy może być Anonimem, jeśli chce. Na tym polega nasza siła i jednocześnie nasza słabość. Siła, ponieważ brak jakichkolwiek ośrodków władzy, brak liderów i anonimowość uniemożliwiają zniszczenie nas. Słabość, gdyż każdy może się wypowiadać w naszym imieniu, nawet ludzie, którzy źle nam życzą. Dlatego musicie zrozumieć pewne rzeczy: nie popieramy żadnych partii politycznych, ani z żadnymi nie walczymy, podobnie, jak nie walczymy z Kościołem Katolickim ani żadną inną religią. Nie odpowiadamy też za atak na stronę Regnum Christi ani za zablokowanie strony internetowej Zgromadzenia Księży Marianów. Jeśli natkniecie się w internecie, w telewizji lub w świecie realnym na jakąkolwiek informację głoszącą, że popieramy jakąś partię czy jakiegoś polityka, jak na przykład Janusz Palikot, o którym ktoś niedawno mówił w naszym rzekomo imieniu, że ma nasze poparcie, wiedzcie, że to nieprawda. Podobnie jak nieprawdą są informacje, że toczymy wojnę z jakąś religią. Naszym celem nie jest niszczenie, lecz budowanie. Budowanie lepszego, bezpieczniejszego świata, gdzie wszyscy ludzie żyliby w pokoju i wzajemnym poszanowaniu Praw Człowieka. Nie jesteśmy bandą cyberterrorytów, anarchistów czy lewaków. Nie kierujemy się dobrem kościoła, ale też nie kierujemy się jego złem. Nasza operacja nie miała na celu zablokowanie konta mailowego ZKM, jak głosiły niektóre media, lecz jedynie ukazanie naszych możliwości. Dopiero, gdy ZKM uparcie będzie trwać w swoim postanowieniu, a pokojowe negocjacje nie przyniosą skutku, wtedy będziemy rozważać zablokowanie ich skrzynki mailowej, ale nawet wtedy sprawa nie będzie od razu przesądzona.

Jesteśmy Anonimowi,
    Jesteśmy Legionem,
    Nie zapominamy,
    Nie wybaczamy,
    Spodziewajcie się nas."

Co o tym myślicie? Jeśli zauważyliście brak jakiejś ważnej informacji, którą powinniśmy zamieścić, lub kiepskie sformułowanie, czy cokolwiek, co powinno zostać zmienione, piszcie tutaj. Jeśli natomiast macie propozycje na całkiem inną wiadomość, też nie wachajcie się mówić. Gdy zostanie wybrana wiadomość/zostaną wprowadzone poprawki, skleję to w ivonie, chyba, że Chomik bardzo będzie chciał.
  38. Moje propozycje:

Słowo spamowaniu zastąpiłbym "zapchaniem", czyli: "was, że akcja ta polegała na zapchaniu skrzynki mailowej Zgromadzenia"

W takim przekazie raczej nie wolno używać trudnych słów, a nie każdy starszy obywatel wie co oznacza słowo "spam". Trzeba pamiętać, że nasz przekaz nie może trafiać tylko do młodego i tego skomputeryzowanego pokolenia, lecz i do starszych osób.
  39. Anonymous Member

nie spamowanie, nie zapychanie a zwrócenie uwagi mediów i społeczeństwa na nierozwiązaną sytuację z zakazem dla ks B. niemówicie, że spam, zapychanie i atak sam w sobie był celem, bo nie był
  40. Anonymous Member

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins