Customize

Film dla mediów

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by ch0m1kX, Dec 28, 2011.

1. AnonLabel Member

Szczyt szaleństwa, puszczenie głosu jacka. Nie wiem jak można porównywać 'sztywność' człowieka a wybór lektora do filmu, the fuck. Mówimy o lektorze i jak brzmi, wg. mnie brzmi do dupy i o to chodzi, a nie o to co ludzie czują gdy to słyszą.
  2. Anonymous Member

Swego czasu był gdzieś na WWP anglojęzyczny temat, w którym Anoni z doświadczeniem radzili nowicjuszom, by ich działania nie były do końca poważne, bo wtedy ludzie je zwyczajnie oleją, natomiast śmieszne, czy nawet głupawe zachowania budzą sympatię i wywołują uśmiech; przyciągają uwagę.
  3. Anonymous Member

Właśnie ważniejsze jest to, co ludzie czują, gdy słyszą, niż to, czy to brzmi jakoś szczególnie mądrze. Idź na jakiekolwiek anglojęzyczne forum Anonów i powiedz, że IVONA to złe rozwiązanie, bo głupio brzmi. Powodzenia.
  4. Zekdarrath Member

Przepraszam, że to mówię, ale jeżeli chcemy być śmieszni to możemy nagrać "500 kawałów o blondynkach" ze śmiechem z offu

Masz i trochę racji że wzbudza sympatię dziwne zachowanie, ale i poniekąd nie zgadzam się czasami. Tak pół na pół.
  5. AnonLabel Member

Jak baba w ciąży, nikogo tak naprawdę nie obchodzi to jak brzmieć będzie głos, a Wy dyskutujecie nad tym na okrągło i mijacie się z celem. Żyjemy w polsce, a mimo wszystko porównujesz nas na okrągło z anonami zagranicznymi, gdzie tam sytuacja wygląda zupełnie inaczej.
  6. Anonymous Member

Jeśli pójdzie zajebiście, puszczą nasz filmik w telewizji. Mamy wtedy 2 możliwości:
    1. Wszystko będzie ładnie brzmieć, ale wiadomość niestety nie będzie ani o nowej liście leków refundowanych, ani o wzroście cen paliwa. I co wtedy? Ano ludzie albo pomyślą sobie "kurwa, co to jest? Mówcie o nowej liście leków refundowanych, a nie jakieś pierdoły, które nikogo nie obchodzą", albo prześpią info o nas i obudzą się, gdy tylko na ekranie pojawi się minister zdrowia.
    2. Będzie głos Jacek czy jakiś inny, ważne, żeby z IVONY albo czegoś podobnego i zwróci uwagę. I nieważne, czy odbiorca machnie ręką na takie pierdoły, czy zainteresuje się ruchem; ważne, że przekaz w ogóle do niego dotrze.
  7. ch0m1kX Member

Jak dla mnie jaka kolwiek IVONA jest lepszejsza od czytania i zmieniania barwy głosu czemu? Po: 1. Nie każdy obsługuje dobrym mikrofonem który nie łapie tła, bo trochę dziwnie wyglądało (brzmiało) by gdyby lekki głos przyćmiewał wielki szum. 2. Dobra intonacja to rzecz trudna i nie każdy potrafi ją opanować czytając, swobodnie mówiąc robisz to automatycznie. 3. Wszelakie zacięcia odstraszają ludzi, pokazują że ktoś po drugiej stronie jest niezdecydowany. 4. Wszelakie błędy językowe np: szczelanie. 5. Akcent, akcent to rzecz ważna ktoś ze śląska brzmi dziwnie dla kogoś z pomorza. IVONA jest prawie neutralna, dlatego to chyba najlepszy wybór.
    • Like Like x 1
  8. AnonLabel Member

Haha, chciałbym kolorować świat takimi kredkami jak Ty. Wg. Ciebie jeżeli nie zrobimy tego ivoną, to nie dojdzie do ludzi przekaz? Przeczytaj co Ty napisałeś, to sensu nie ma. "Albo zrobimy to ivoną i wszyscy zrozumieją, albo nie i nikt nie będzie słuchał" - dafuq.
  9. Anonymous Member

Ruch Anonów rządzi się tymi samymi prawami w Stanach, w Niemczech, we Francji, w Norwegii i prawdopodobnie w Zimbabwe, jeśli tam też dotarł.
  10. AnonLabel Member

Mijacie się z celem.
  11. ch0m1kX Member

To tam ma co docierać!? (nie mogłem się powstrzymać)
  12. Anonymous Member

Rób jak chcesz, ja uważam po prostu, że filmik powinien zwracać uwagę, a nie być kolejną porcją chłamu, na którego widok przełącza się kanał. Możesz się śmiać, ale prawda jest taka, że niczego lepszego niż IVONA nie wymyślisz. Ponadto IVONA to niemal znak rozpoznawczy Anonymous i powinniśmy się jej trzymać, zamiast tworzyć ruch na nowo.
  13. AnonLabel Member

Wszystko, już się nie odzywam.
  14. RainbowSix Member

Ojapierdolę, IMHO powinni to czytać Alvin i Wiewiórki.
  15. AnonLabel Member

Zmieniam ruch, bo nie lubię iwonki : DD
  16. Zekdarrath Member

Dobra, nagrajcie to Ivoną i chuj, może racja, zwróci uwagę choć brzmi to pajacowato, ale okej, niech będzie. Ale musimy to zrobić bo wszyscy o nas zapomną.
  17. ch0m1kX Member

Dźwięk jest. Jeszcze Pan/Pani machająca łapką i będzie cacy!
  18. RainbowSix Member

Ej, mam dziwną wizję: siedzi pacjent za stołem, mówi co tam ma powiedzieć głosem Ivony czy innego dziadostwa, a przed nim na biurku biega chomik w kołowrotku :D Sry :D
    • Like Like x 1
  19. Anonymous Member

Dlaczego? Sorry, nie oglądałem, więc nie kumam :p

Lol, nie chodzi o to, czy lubisz IVONĘ. Ja też za nią nie przepadam, chociaż w niektórych filmikach Jacek brzmi wręcz przezajebiście (zwłaszcza przekleństwa). Ale IVONA jest od dawien dawna używana przez Anonów, od początku planowaliśmy robić wiadomość właśnie w niej, nie mamy innego planu, a czas nas goni, głos z syntezatora mowy brzmi śmiesznie i właśnie o to chodzi, a do tego specyfika ruchu niejako narzuca nam pewne rozwiązania, a uniemożliwia inne. Nie chcę nikomu nic narzucać, i tak zawsze decyduje większość, ale rezygnacja z IVONY nie dość, że przedłuży pracę nad filmikiem, to jeszcze będzie to nie w stylu Anonymous. Jeżeli taki filmik pojawi się w sieci, pozostaje mi tylko klepnąć się dłonią w czoło, tak jak uczyniłem wtedy, gdy usłyszałem rozmowę telefoniczną jakiegoś Anona z redaktorem bodaj TVP Info dwa dni temu.
  20. Anonymous Member

Kiedyś musimy tak zrobić :D
  21. RainbowSix Member

22. Zekdarrath Member

To był chyba nasz KuroRyu

Dobra, dobra, masz rację , tak tak tak, nagrywajmy :]
  23. Anonymous Member

Po mojemu może zostać ten Jacuś, czy to ważne kto będzie lektorem ? Dla mnie nie, chodzi o to aby wydawał dźwięk a za zmutowany podłożony głos ludzie wezmą nas za terrorystów ;x
  24. Anonimowy Member

Mnie to tam lotto co lub kto będzie czytał tekst, ale nie zgadzam się z tym, że IVONA to znak rozpoznawczy Anonymous, bo jest pełno filmów w którym Anoni podkładają swój głos, a nie raz nawet bez zmiany jego brzmienia (może policja znajdzie ich po głosie? ^^). Chociażby takie What is "The Plan"?
  25. ch0m1kX Member

Allah Akbar!

IVONA jest neutralna i tego powinniśmy się czymać
    • Like Like x 1
  26. Anonymous Member

What Is The Plan, który okazał się failem i upadł w tym samym roku, w którym powstał? Świetny przykład :p
  27. Anonymous Member

Proponuję, aby Chomik, jako, że jest szczęśliwym posiadaczem wiadomości nagranej w IVONIE, skleił ją (wiadomość) z tym:

odpowiednio przyciętym/przedłużonym filmikiem. Wystarczy tylko audio zamienić i będzie cacy. Gdyby dzisiaj się udało to dokończyć, byłoby wspaniale - jutro pozostałoby nam tylko powysyłać to gdzie się da.
  28. Anonymous Member

Czy też raczej pojutrze, bo jutro nie wiem, czy będę w stanie cokolwiek w tym kierunku zrobić ;)
  29. Anonimowy Member

WTF?! Skąd te dane?
  30. ch0m1kX Member

A żęm przepraszam. Skąd mam ściągnąć ten filmik, nie oriętuję sie w tych sprawach
  31. Anonymous Member

Na forum moderatorów jest mały spis co ważniejszych wydarzeń 2011 roku, takich jak Arabska Wiosna, wielki facepalm związany z OpCartel, zrobienie ze mnie moderatora (taki żart :D ), pierwsza udana akcja polskich Anonów (poważnie, jest na liście), oraz narodziny i śmierć WITP. Jest też parę innych, ale nie chce mi się wymieniać. Poza tym zajrzyj na ich forum - od dawna nic się tam nie dzieje.

Chomik, użyj strony zapiska.pl
  32. ch0m1kX Member

Trochę biada bo nigdy filmików nie sklejałem ale sie postaram.
  33. Zekdarrath Member

Melduje raport:
    Chomik robi głos IVONY
    Adronix skleja film
  34. AnonLabel Member

Whatwhatwhat? Pomijając fakt że to nie prawda, to stworzyli jedne z lepszych o ile nie najlepsze propagandowe filmy. Śmieszni jesteście mówiąc 'anonimusy zza granicy używają ivony to i my musimy' - goddamnit.
  35. duch Member

Naniosłem poprawki:
    1.usunięte zwroty atakujące i oskarżające media - chyba zależy na współpracy z mediami?
    2.usunięte zwroty pokazujące niezdecydowanie i małą wiarę w siebie - "udało nam się", "(wysyłanie maili) przykładem możliwości", "...A raczej","a jednocześnie nasza słabość...", "ale nawet wtedy sprawa nie będzie od razu przesądzona"
    3.otwarcie medialnego tematu o Palikocie - żeby się przebić w mediach potrzebna jest sensacja, skandal, afera

"Witajcie obywatele Polski

Jesteśmy członkami międzynarodowego ruchu Anonymous działającego na rzecz ogólnie pojętej wolności i Praw Człowieka. Zapewne słyszeliście o naszej akcji, przeprowadzonej przez nas w związku z zakazem wypowiadania się w mediach, nałożonym przez Zgromadzenie Księży Marianów na księdza Adama Bonieckiego. Jeśli jednak nie słyszeliście, informujemy was, że akcja ta polegała na masowym wysyłaniu wiadomości e-mail zawierających prośbę o zniesienie tego zakazu na adres Zgromadzenia Księży Marianów. Wysłaliśmy tylko 7000 maili ale zapewniamy was, że stać nas na więcej. Jednakże zawiesiliśmy na chwilę tą działalność, którą niektórzy niezbyt mądrze nazwali działalnością hakerską. Swoją drogą mamy niezły ubaw, czytając artykuły w różnych serwisach informacyjnych, w których to artykułach entuzjastycznie nazywani jesteśmy hakerami tylko dlatego, że potrafimy obsługiwać pocztę e-mail. Zawiesiliśmy tą działalność, bo chcemy, by nasze dotychczasowe działania były tylko zwróceniem uwagi na problem. Chwilowo postanowiliśmy zarzucić więc zalewaniu skrzynki mailowej ZKM wiadomościami na rzecz pokojowych negocjacji. Naszym celem nie jest uprzykrzanie życia ZKM, lecz jedynie przywrócenie księdzu Bonieckiemu wolności słowa.

Nie jesteśmy organizacją tylko i wyłącznie hakerską. Choć wśród Anonimów jest wielu hakerów, nie stanowią oni większości. Jesteśmy ruchem skupiającym wszelkiego rodzaju ludzi z całego świata, każdy może być Anonimem, jeśli chce. Na tym polega nasza siła. Siła, ponieważ brak jakichkolwiek ośrodków władzy, brak liderów i anonimowość uniemożliwiają zniszczenie nas. Musicie zrozumieć pewne rzeczy: nie popieramy żadnych partii politycznych, ani z żadnymi nie walczymy, podobnie, jak nie walczymy z Kościołem Katolickim ani żadną inną religią. Nie odpowiadamy za atak na stronę Regnum Christi ani za zablokowanie strony internetowej Zgromadzenia Księży Marianów. Jeśli natkniecie się w internecie, w telewizji lub w świecie realnym na jakąkolwiek informację głoszącą, że popieramy jakąś partię czy jakiegoś polityka, jak na przykład Janusz Palikot, o którym ktoś niedawno mówił w naszym rzekomo imieniu, że ma nasze poparcie, wiedzcie, że to nieprawda. Choć dziwi nas fakt, że tak światowy i szanowany polityk nie sprawdził i nie zdementował plotki. Czyżby liczył się dla niego każdy głos poparcia, nawet przestępców? Nie przeraża Was to? Podobnie jak nieprawdą są informacje, że toczymy wojnę z jakąś religią. Naszym celem nie jest niszczenie, lecz budowanie. Budowanie lepszego, bezpieczniejszego świata, gdzie wszyscy ludzie żyliby w pokoju i wzajemnym poszanowaniu Praw Człowieka. Nie jesteśmy bandą cyberterrorytów, anarchistów czy lewaków. Nie kierujemy się dobrem kościoła, ale też nie kierujemy się jego złem. Nasza operacja nie miała na celu zablokowanie konta mailowego ZKM. Dopiero, gdy ZKM uparcie będzie trwać w swoim postanowieniu, a pokojowe negocjacje nie przyniosą skutku, wtedy będziemy rozważać zablokowanie ich skrzynki mailowej.

Jesteśmy Anonimowi,
    Jesteśmy Legionem,
    Nie zapominamy,
    Nie wybaczamy,
    Spodziewajcie się nas."

Co sądzicie o moich poprawkach? :)
    • Like Like x 1
  36. malydemon Member

gdybyś to wysłał razem z tym: " Co sądzicie o moich poprawkach? :) " to byłoby nieźle
  37. IMarcin Member

Szczerze wszystko ok, ale kawałek o Palikocie jest dziwny i .... dziwny jakoś mi nie pasuje, szczególnie to pytanie "Nie przeraża was to?" . Może ująć to w inny sposób.

coś na wzór:
    Choć dziwi nas fakt, że tak poważny polityk nie sprawdził i nie zdementował plotki. Czyżby liczył się dla niego każdy głos poparcia?
  38. Nie czytałem całego tematu ale proponuje aby użyć innego syntezatora, albo najlepiej nagrać normalny głos i potem przepuścić go przez kilka programów.
  39. Zekdarrath Member

No dokładnie mówiłem to ja i Gman, ale jak chcą to róbta to chceta. Ale wiesz... Ivona z brzmi takim "jajem" i w ogóle, jak to mówiło parę osób :D

Nie chcę nikogo urazić

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins