Customize

Forum

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Aug 23, 2014.

1. Anonymous Member

Upadło i nie ma co się oszukiwać. Część ludzi pewnie wciąż tu zagląda, ale nikt już nic nie pisze. Ale, choć może to trochę naiwne, wierzę, że kiedyś to się zmieni. Może nie my, ale kiedyś ktoś będzie tego forum znowu używał, znajdzie się ktoś, kto nie wypierdoli się na realizacji pomysłów tak, jak to było z nami. Pomyślałem więc, że warto byłoby zrobić listę fajnych pomysłów, które tutaj się pojawiły. Żeby ludzie nie wynajdowali koła po raz drugi.

Wiem, to forum to w 40% był ból dupy i białorycerstwo, a w kolejnych 50% zabawny, ale jednak bezproduktywny trolling. Ale niektóre pomysły, które tutaj się pojawiały, były naprawdę fajne. Więc powinniśmy je spisać, żeby ktoś z nas, albo tych, którzy dopiero tu trafią, kiedyś może je zrealizowali.

Jednym z takich pomysłów, który pojawił się niedawno, był ten temat: www.whyweprotest.net/threads/wybory-2014.117702/#post-2472243

Post 14. Pomysł naprawdę fajny, i byłoby naprawdę zajebiście, jakby go ktoś kiedyś zrealizował.

Ktoś ma jakieś swoje propozycje?
  2. No padło. Jako, że jestem mało wtajemniczony spytać chciałem o jakieś alternatywne serwisy tego typu dotyczące anonymous, protestów i rzeczy z tym związanych. Z góry dziękuję.
  3. kremix Member

Wątpię w protesty.
    Do momentu, w którym ludzie w dupsko nie oberwą - nie będzie im się chciało wychodzić z wyra. Nawet jeżeli protest byłby kompletnie jajeczny - powiedzą, że to bez sensu bo i tak nic nie zmienią.
    Aktualnie szykuje się powtórka bzdurnych przepisów z kasami fiskalnymi. Od stycznia kolejne grupy zawodowe tzw. wolnych zawodów, zamiast zwyczajnie zapłacić swoją stałą składkę będą jechali na kasach fiskalnych.
    Nie mogę wyjść z podziwu dla społeczeństwa!
    Kogo nie zapytam, słyszę odpowiedź "DOBRZE IM TAK!", "No w końcu ktoś się nimi zajmie."
    Dokładnie w tym miejscu przejawia się jedna z podstawowych cech ludzkich, dzięki którym z zadeklarowanych na proteście 300 osób przychodzi 30.
    Ludzie są zawistni.
    Zamiast chcieć wzajenego dobra, cieszą się kiedy sąsiadowi, prawnikowi, lekarzowi czy fryzjerce spadnie kłoda pod nogi.
    Nosz kutfa!
    Ceny usług pójdą w górę, a to się odbije na kieszeni podatnika.
    -------------------------------------------------------------------------------
    To się nazywa "wspieranie drobnych przedsiębiorców" :)
    Taka taktyka kultywowana jest od samego początku.

"
    § 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku
    (…)2) świadczenia usług:(…)c) naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),d) w zakresie wymiany opon lub kół,e) w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,f)w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,g) prawnych (w tym w zakresie doradztwa podatkowego), z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium A i P,h) fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznychi) gastronomicznych, z wyjątkiem usług świadczonych na pokładach samolotów oraz w sposób określony w poz. 43 załącznika do rozporządzenia,"

Ps. Osoby otwierające w.w. typy działalności, będą miały dwa miesiące od momentu otworzenia działalności do rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej.

Jeżeli nikt nie będzie miał weny - link do pełnego rozporządzenia podrzucę w wolnej chwili. :)

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins