Customize

Gender, czy ktoś wie co to właściwie teraz jest?

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Dec 6, 2013.

1. Anonymous Member

Media dostały zajoba na temat gender... co to właściwie jest gender i czemu piszą o nich takie bzdury? Nie wiem ale chętnie się dowiem...

Co to kiedyś było gender? Pierwotnie to była teoria zakładająca że różnice płciowe czyli to czy ktoś jest/zachowuje się jak chłopiec czy dziweczynka są nabyte kulturowo i społecznie. Obecnie założenia te są bardzo rozmyte i szczerze powiedziawszy wsztystko co dotyczy płci czy ról społecznych może być progender albo antygender albo gender cośtam. Np. Pani na traktorze jest pro gender ale jak skończy orać i pójdzie zrobić obiad dzieciom jest antygender. Jak nosi spodnie jest progender ale jak na randkę założy kieckę jest antygender.

Definicja dzisiejsza brzmi:
    Wedle definicji Światowej Organizacji Zdrowia gender to „stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet” - https://pl.wikipedia.org/wiki/Gender

1. Gender to dziedzina nauki. Błąd - nie istnieje żaden Profesor Gender.
    2. Gender zostało obalone przez tranwestytyzm - Zakładając że jedynie czynniki "wychowawcze" determinują płeć to czemu ktoś wychowany jako chłopiec będąc dorosłym mężczyzną stwierdza że jego biologia mu się nie zgadza i właściwie jest kobietą? Inaczej mówiąc skoro przyjmuje się że błąd biologiczny może spowodować że ktoś będąc chłopcem czuje się kobietą to znaczy że biologia ma znaczący wpływ w kształtowaniu płci, jeśli by nie miała wpływu nie było by możliwe pojawienie się tego błędu. Prosto mówiąc wychowanie nie determinuje tożsamości płciowej tranwestyty i wg. gender tranwestyci nie powinni istnieć. Dziwi mnie Posłanka Grodzka w tej kwestii....

3. Trochę badań na temat biologii w zabawnym filmie: youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

4. Na wybory człowieka zawodu ma znaczący wpływ biologia tak jak np. temperament [temperament jest czynnikiem biologicznym udowodnił to polski badacz Jan Strealu]. Prosto mówiąc rodzisz się z jakimś temperamentem i to również determinuje twoje życiowe wybory, inne zawody wybiorą osoby "żywiołowe" o dużym zapotrzebowaniu na bodźce a inne osoby "spokojne" o małym zapotrzebowaniu na doznania. Oczywiście również czynniki hormonalne więcej badań nie chcę mi się szukać uznaję że wystarczą te z filmu w pkt.3.

5. Nie wiem co to jest w tej chwili gender i dla czego wszyscy dostali pierdolca na temat jakiejś przestażałej teorii z lat 70. Określa się ją mianem "ideologii" a zarazem mówi się że ideologia jest nauką... być może jest jakąś teorią naukową obecnie zmodyfikowaną do jakiejś wersji której się nie da prosto opisać, owszem istnieją czynniki kulturowe wpływające na zachowania ludzi ale to dotyczy nie tylko płci ale nawet miejsca zamieszkania "miastowi" inaczej są postrzegani niź ci "ze wsi" inaczej "górale" inaczej "pomorzanie" nikt nie wymyśla do tego nauk na siłę...

Media są głupie i nie wiedzą o czym piszą - nie słuchaj mediów. Jednak jeśli jest ktoś w stanie wyjaśnić mi co to jest gender obecnie i dla czego jest to takie mega ważne chętnie się dowiem.
  2. Anonymous Member

Też wałsnie widze ze cos sie odpierdala z tym 'gender' chociaż tego co sie dzieje w mass mediach w ogóle nie sledze wiec niewiedziałem, że to stamtąd przypełzło. Coś mi sie obiło o uszy o jakichs studiach na kierunku gender lub jakis szkolach o tym profilu?
    Dla mnie sprawa jest w sumie prosta - temat zastępczy.
    A napewno jest to znowu jakas nowinka z serii "Amerykańscy naukowcy cos niby odkryli/udowodnili wiec jest to najświętrza prawda i musimy to forsować i wciskac całemu społeczeństwu" aka "Globalne ocieplenie". Oczywiscie są to absolutne bzdury z punku widzenia 'nie przekupionej nauki'.
  3. Anonymous Member

Z gender jest jak z zakazem uprawy konopii, chociaż istnieją odmiany które nie dają "kopa" i mogły by być uprawiane to zostały zakazane przez lobby w ONZ.
    Obecnie po wydawaniu masy pieniędzy na aparat represji oraz dawaniu źródła zarobki dla mafii okazuje się że popyt na trawkę rośnie kto chce to kupi i ma to w dupie...
    Tak samo z gender jak ktoś się czuje kobietą choć jest facetem to sobie płeć zmienia, jak kobieta chce być żołnieżem czy policjantem to przecież teraz dziś sobie jest i chuj. Jak jest świetnym chemikiem [Skłodowska] czy fizykiem to sobie jest...

Tu rys historyczny o gender:
    youtube.com/watch?v=qoi-VD9RRKQ

A tu jakiś typ w TEDx tłumaczy co to jest gender ale ja tego nie łapię właściwie to gender wg jego wywodu w moim rozumieniu to takie "wszystko i nic" zarazem:
    youtube.com/watch?v=NRcPXtqdKjE

A ogólnie najbardziej mnie śmieszy ten szał na jakieś coś którego nie rozumieją ale piszą... Grodzka jest zabawna wg. gender skoro wychowanie ma wpływ na torzsamość płciową to jakim cudem jest kobietą? Co jej się nie zgadzało? Biologia? Serio? :D
  4. Anonymous Member

"żołnieżem" kurwa ta moja dysleksja...

Ogólnie to chore, a media głupie aż słów brak zwyczajnie... aż ciężko tą głupotę "znamienitych dziennikarzy" znieść.
  5. Anonymous Member

1. To temat zastępczy. Trzeba czymś ludzi zająć i nasrać do łbów.
    2. To nie dziennikarze. To aktorzy - maja recytować wiadomosci z kartek które zostały napisane przez podobne im maszynki które piszą 'tak jak trzeba i o tym co trzeba'.
    • Like Like x 1
  6. M33Luppo Member

Ten termin nie był mi obcy jeszcze przed tą całą medialną nagonką, tylko oczywiście nikt o tym wówczas nie mówił. Kolejny ze wspaniałych 'holenderskich i skandynawskich trendów'. Zgadzam się z wypowiedziami powyżej, że jest to taki zapychacz, tylko zastanawiam się dlaczego mówiąc kolokwialnie 'wygrzebali' go dopiero teraz? Czyżby dziennikarska wybiórczość zawiodła w poszukiwaniu nowych zapychaczy skończyły im się pomysły? Czekajmy teraz, aż znowu poruszą temat aborcji, in vitro albo uwaga coś znowu w holenderskim stylu MarihuAnne tudzież eutanazja, kryptanazja etc. :rolleyes:
    A propos gender jako dziedziny nauki pfff.... widzę, że jest spore grono osób w PL, którym bardzo zależy na 'wmanipulowaniu' tego terminu w stricte naukowe środowisko, mam wrażenie że Polska ma cichą chęć na pogłębienie wiedzy w tym temacie i jej rozwój o to jeden z ciekawych dowodów z resztą nie wiem jak to nazwać...: http://genderstudies.pl/index.php/gender-studies/
    Jeden z Anonimowych kolegów powyżej wspomniał właśnie o studiach na tym zacnym kierunku, powyższy link zawiera dokładne informacje na ten temat.
  7. Anonymous Member

M33Luppo
    No to widziałem i czytałem nawiązując do tego to zaczyna się nieźle:
    Jak rozumiem jest to taki zbiór badań i zagadnień psychologii i socjologi w ujęciu płci... nadal nie rozumiem czemu nie studiować psychologii i socjologii jako całości tylko jakieś fragmenty pod nazwą gender.

Potem jest już tylko gorzej:
    Z tego wynika że:
    Pierwszy semestr jest po to abyś był super feministką i uczysz się jakiejś strasznej papy od teologii do psychoanalizy... nie wiem co ma jedno z drugim wspólnego.

Ta "dziedzina nauki" czy "nauka" to strasznie zmienna jest w jednych uczą feminizmu 2013/2014 w 2011/2012 – biopolityka, 2012/ 2013 – ekofeminizm i animal studies, 2009/2010 – lesbianizm a w w 2010/2011 – cyberpunk i kurwa sztuki wizualne!!???

Naprawdę nie mam nic przeciwko równości prawom kobiet i feministkom ale...
    Co do chuja... to jest za nauka i co to w ogóle jest?
  8. Anonymous Member

Jeśli już to dwuwymiarowym/dwubiegunowym żeńskie vs męskie. Debile.
    Stereotyp to również stwierdzenie że gender to "dziedzina nauki" jak i to że ktoś kto skrytykuje gender to musi być hmofob czy inne coś nie ma ludzi wolnych od stereotypów i żadne gender-ludzie też od stereotypów wolne nie są...

Zaczyna mnie przerażać ilość "fanatyków" na Polskich uczelniach się ujebią jednej teorii to bodaj by za nią pozabijali... jakieś Środy, Pawłowicz i te od Macierewicza.
    Bosz... nie poślę dziecka na studia bo mi od nich zdziczeje...

I te medialne durnie dziennikarze, to że ktoś jest głupi niech sobie będzie tylko czemu mnie tą głupotą zalewają i katują moją głowę?
    Ja ich nie chce... ja chce niusy w narodowej mowie zobaczyć a tu mnie zalewają gównem zamiast niusami... Zostaje BBC... :/
  9. M33Luppo Member

Czy zostaje BBC to raczej nie sądzę chociaż i tak wg mnie uchodzi za jedno z w miarę rzetelnych źródło ówczesnych informacji. Jedyne co mnie śmieszy jeśli chodzi o BBC to ich poetyckość wyrazu... ta dziennikarska fantazja np. ostatnio przeczytać można było o "Potencjalnie Ekstra Niebezpiecznej substancji". Where's your God now? To jeszcze nie jest takie szkodliwe. Jeśli chodzi o to pozyskiwanie informacji to chętnie odwołam się do tematu sprzed kilku lat na tym forum, moje zdanie na ten temat jest ciągle takie samo, że pozostaje nam 'własny rozum' + 'selektywność', a jeśli komuś zależy na prawdziwości to nie można ograniczać się tylko do jednego źródła. Najlepsze są środki niezależne i w większości zagraniczne.
    Przepraszam za offtop, tylko mnie nie bijcie :(

Teraz już na temat.... można znaleźć w sieci sporo ciekawych informacji na ten temat i zauważyć, że jednak prawdziwi wykształceni ludzie z prawdziwych naukowych środowisk nie popierają czegoś takiego jak 'gender' z resztą nie jest trudne aby rozszyfrować co się pod tym terminem kryje, a wszystko oczywiście pod płaszczykiem dobroci/rozwoju/wolności a do czego to zmierza??? Do odbierania tożsamości, chcą zrobić z ludzi zbudowane z tkanek organicznych drony , którym porąbało się w głowie... bo przecież pomyślmy racjonalnie jak wychowuje się takie dziecko z zachwianą tożsamością płciową? Kim w przyszłości będzie taki mały człowieczek/efekt gender'owskiej ideologii? Hermafrodytyzm owszem występuje naturalnie, ale u prymitywnych zwierząt u ludzi również to wówczas wynika z zaburzeń genetycznych/komplikacji w życiu płodowym. 'Gender' głosi najwyraźniej, że każdy człowiek rodzi się jako hermafrodyta co jest kompletną bzdurą.- tak wynika z tego co oni po prostu przedstawiają. Tutaj bardzo ciekawy link, trochę śmierdzi prawicowskimi klimatami ale mądre rzeczy też są: http://ako.poznan.pl/3184/
  10. Już nawiązując do gender a dokładnie tych przedszkoli pozwolę sobie przytoczyć słowa:

"W psychologii analitycznej Carla Gustava Junga urobor to metafora wczesnodziecięcej fazy rozwoju, w której jeszcze nie zaszedł proces różnicowania na świat zewnętrzny i wewnętrzny, a zatem fazy, w której nie uformowała się jeszcze tożsamość seksualna. Dopiero powstająca świadomość „ja” pozwoli przełamać fazę uroboralną, różnicując świat na matriarchalny i patriarchalny."

Czyli jednym słowem to co dziecko sobie buduje jest burzone przez edukacje gender w pizdu. Zrozumiał bym już w gimnazjum ale w przedszkolu...
  11. Anonymous Member

Skoro taka fama z tym gender tzn. że ktoś ma ineres żeby to forsowac. Kolejna sprawa która będąc kompletną bzdurą i pomimo przeczącej sensownej argumentacji byc może podobnie jak 'globalne ocieplenie' na stałe wejdzie do kanonu dzisiejszej sponsoringowej pseudo nauki.
  12. Anonymous Member

Pomijając wszystko dzieci należy uczyć otwartości na innych o tym że tranwestyta to "chory" człowiek ale że moze to zmienić i być szczęśliwy tylko że nie widzę w tym żadnego gender, a przerabianie bajek Andersena czy Braci Grimm na dwóch księciów z czego jeden jes we wierzy a drugi go ratuje, oraz dorabianie królewnie śnieżce penisa ....

Kurwa żenada...

Na jakieś eksperymenty na dzieciach w imię jakiejś pojebanej ideologii to ja się nigdy nie zgodzę...
  13. kurwa o czym wy tu pierdolicie co to jest kurwa gender piszecie jakies niezrozumiale dla mnie zbitki slow zamiast powiedziec ze gender to to i tamto to pierdolcie jakies chuj wie co, poza tym jakie to ma kurwa znaczenie jest kierunek studiow filozofia to teraz bedzie i gender wiec jak ktos nie chce miec w przyszlosci pracy to teraz ma przynajmniej wybor o co tu robic raban i pisac na forum dla anonimowych aktywistow (lol) o jakichs kurwa pierdolach
  14. Anonymous Member

Jak cię nie interesuje to na chuj się wpierdalasz jak nie umiesz czytać to nie miej pretensji że nie rozumiesz... EOT więcej z tobą nie gadam bo się zrobi troll thread.
  15. ssij pale matole bede kurwa pisal gdzie bede chcial bo mi wolno sie wypowiadac szmato na dowolny temat tutaj a skoro juz i tak sobiee zapewniliscie zapychacz ktory skutecznie uniemozliwi wam organizowanie konkretnych ludzi w jakies akcje ale za to da wrazenie zywego uczestnictwa w czyms, to ja chce w tym brac udzial bo trollowanie was to fajna rozrywka
  16. Anonymous Member

I tak myślę że to ucichnie, po cichu wycofają się z tego gender temat jak się pojawił to zniknie za dużo głupot nagadali nic nie będą prostować
    Taki Żakowski co on kurwa wie o psychologii czy socjologii a wreszcie o Gender że mi tłumaczy na dodatek w Fakcie... wstyd

http://www.fakt.pl/jacek-zakowski-publicysta-polityki-o-gender,artykuly,431621,1.html

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/bitwa-o-zajecia-z-gender-w-przedszkolu,375104.html

Kurwa bardzo tajemniczym przynajmniej dla mnie bo ni cholery nie wiem co to jest te Gender może cymbały z TVN mi wyjaśnią?
  17. Anonymous Member

Ideologia gender wykładana na uniwersytetach... mamy uniwersytety ideologiczne... na których się kształci z ideologii...
    Syfny kraj... wstyd.
  18. Nie wiem czego tu nie rozumieć oO Jasno masz czym jest gender... A w dużym skrócie jeżeli nie łapiesz o co chodzi to chcą produkować z dzieci hermafrodyty. Teraz już wiesz?

Cytując portal internetowy

"Ideologia gender jest o tyle niebezpieczna, że u jej podstaw leży kłamliwe założenie, że należy zrównać płeć mężczyzny i kobiety, zniwelować wszelkie różnice co jest absurdem. Nie chodzi tu o stopniowanie, czy to kobieta czy mężczyzna jest przedstawicielem lepszej płci. Takiego porównania, nie da się przeprowadzić z prostej przyczyny. Wbrew propagandzie lewactwa nie ma płci lepszych i gorszych. Każda jest inna i lepsza w innej dziedzinie. Tak zadecydowała natura, pozwalając uzupełniać się kobiecie i mężczyźnie. Ingerowanie, walka i próba zmiany natury nigdy nie kończyła się dobrze i podobnie będzie teraz. Gender ma jasno określone cele: zrównanie homoseksualizmu z heteroseksualizmem, przyzwolenie na aborcję, czy osłabienie podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina. Nie można na to pozwolić."
  19. Anonymous Member

Nie mówie, że temat bezsensu ale z tym to byście handlowali...
  20. Anonymous Member

Jak pokazuje przykład Norwegii nadal kobity wybierają zawody kobiece a chłopy męskie... więc na cholerę. Po jaką cholerę to robić.
    Głupie media nie wiedzą o czym piszą ale piszą aby pisać pensja przyjdzie jest napisane... Ludziom zrobią gówno w mózgu i jest git.
  21. Anonymous Member

A przepraszam Szwecji w filmie była Szwecja... w każdym razie mam wrażenie że jak się gdzieś na zachodzie wysmarują gównem w myśl jakiejś ideologii to u nas też się znajdą chętni tylko dla tego że tak robią tam "na zachodzie"...
  22. Dokładnie! Pajace czerpią wszystko od innych co popadnie bez względu na to czy jest mądre czy głupie... Ludzie to takie wymóżdżone stworzenia... Ehh...

Co do gender uważam, ze powinno się zorganizować protesty albo dołączyć to do protestów związanych z sześciolatkami. Jak ta patologia się bardziej rozhasa to będzie problem z jej zatrzymaniem. Wiadomym jest, ze to lobby pojebów przeforsuje się w sejmie!
  23. Anonymous Member

@up najgorsze że w takich durnych pierdołach małpują jak wiadomo że to sensu nie ma bo inni sprawdzili, inne kraje robią plany jak przygotować się na koniec ropy węgla gazu i innych zasobów, planują na kilkadziesiąt lat do przodu wspierają projekty domów autonomicznych, u nas nikt się nie martwi... bo nie rozumie... media nie zwrócą uwagi na przyszłe problemy bo same nie wiele rozumieją...
  24. Gender to kolejny temat prawicy i KK aby otumanić idiotów, i im się to udaje, bo kretyni pokroju Terlikowskiego, Kempy, i innych którzy już dawno przestali myśleć kontynuuje to, i niestety wciąga w to innych ludzi, którzy również przestają myśleć. Ale to nie jest jedyny poruszany przez nich temat, naskakują też na WOŚP (bo kasa musi iść na KK), jogę (bo sprawia, że KK traci wiernych, z których może się wyżywić) i inne podobne

Cytat z "Roku 1984" George Orwella
    I to jest właśnie gender (albo raczej szum wokół niego), tania kretyńska propaganda dla innych kretynów, tylko miło byłoby gdyby oni nie wciągali w to innych
  25. gender to byl temat zastepczy tak naprawde gender to dziedzina nauki badajaca jaki wplyw ma spoleczenstwo i kultura na nasza tozsamosc plciowa a nie uczenie dzieci ze bycie pedalem jest dobre albo pprzebieranie chlopcow w sukienusie a to czy dzieci w podstawowce powinny sie uczyc takich skomplikowanych pierdol to juz inna sprawa

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins