Customize

Holodomor, słyszeliście?

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Dec 3, 2013.

1. Anonymous Member

W związku z wydażeniami na Ukrainie chciałem wam przypomnieć jedną z największych i najbardziej zakłamanych, zapomnianych zbrodni ludzkości. Wrzucam bo temat leży w niepamięci społeczeństw wiele mówi się o pogromie żydów a o nim zapomina, być może niektórzy z was usłyszą o tym poraz pierwszy.

Hołodomór, The Holodomor (Ukrainian: Голодомор, "Extermination by hunger" "Hunger-extermination" 'Морити голодом', "Killing by Starvation") sztucznie wywołany głód na Ukrainie w latach 1932 i 1933. Kosztował życie od 7 do 10 milionów ludzi, w tym kobiet i dzieci.

Krótki bardzo opisowy rys historyczny:
    W 1920 [cud nad wisłą] wielu Ukraińców pomagało powstrzymać Armię Czerwoną w wyniku czego na Rosję ruszyła "Wyprawa Kijowska" lub "Kampania Kijowska". Mająca na celu utworzenie państwa Ukraińskiego jako sojusznika Polski. Kijowa nie udało się utrzymać, a dążenie do niepodległości Ukraińców wqrwiło Stalina który im użądził piekło wprowadzając uzbrojone po zęby oddziały które konfiskowały żywność taki "Stan wojenny" o ile to można tak nazwać resztę opowie wam ten krótki film... youtube.com/watch?v=VmSc8ZKvDKw

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-bolszewicka#Wyprawa_kijowska
    https://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor

Więcej informacji znajdziecie sami, jeśli kogoś nudzę to sorry, dla mnie to fascynujące jak bardzo zapomniany jest Hołomodor podczas gdy wszyscy pamiętają o Holokauście.
  2. Anonymous Member

Sory za błędy, poprawic już nie mogę :)
  3. M33Luppo Member

Nie wolno łączyć wydarzeń aktualnych z tymi z przeszłości, bo o niej można tylko pamiętać i może być ona czymś w rodzaju przestrogi. Rozumiem oczywiście, że Twoja wypowiedź ma na calu tylko przypomnienie tych tragicznych jak i w pewnym stopniu zapomnianych wydarzeń, ponieważ "zostały one wyparte z naszej pamięci" przez holocaust itp. Bardzo dobrze, że poruszyłeś ten temat... ja chętnie podeślę link, do filmu który właśnie ukazuje czasy przedwojenne, nie tylko. Warto go obejrzeć, ostrzegam, że mówiąc metaforycznie materiał jest lekko zhAmerykanizowany, ale zawiera istotne fakty m.in. na temat Wielkiego Głodu.
  4. Anonymous Member

Jasne nie miałem na celu nic mieszać ale jedynie przypomnieć że komunizm nie był wcale rajem na ziemi... ;)
  5. Tulku Member

Na Ukrainie widać teraz całą tą PSEUDODEMOKRACJĘ jaką mamy w Polsce również...
    Ryłem śmiechem jak w TVN24 zastanawiali się co Ukraińcy mogą zrobić jak um ten Janukowycz nie chce podpisać tego czego chcą żeby podpisał....

Mogą się posrać...

W tych naszych super gównianych demokracjach nie ma żadnego cywilizowanego sposobu odwołania choćby jednego posła przez ludzi...
    Wcześniejszych wyborów ani naród Ukrainy ani Polacy też nie mogą sobie zrobić w cywilizowany sposób... choćby zebrali się wszyscy Polacy i Ukraińcy i by jeszcze zebrali podpisy wszystkich Chińczyków, Ruskich i kosmitów z Marsa to i tak wyjebią im tą petycję do kosza...

Jedyna opcja to iść i zajebać... ale to przecież w telewizji bandytyzm, prawdziwy bandytyzm to wmawianie ludziom że rządzą a tak na prawdę chuja mogą zrobić... jedynie iść i zapier... to całe towarzystwo.
  6. Anonymous Member

Problem w tym, że jedyne co ukraincy ugrają to przejscie z deszczu pod rynne, a własciwie dostaną tylko większe kraty i dłuższe kajdany. Jak widze tą zbiorową onanizacje w mass mediach jak to UE jest zielonym pastwiskiem super wolnosci i demokracji, a ukraincy tacy super bo chcą tej uber wolności to normalnie niechce na to patrzec. Moskwa zamieni sie na Bruksele, super wolność kurwo. Na myś przychodzą mi tu tzw. "kontrolowane rewolucje" gdzie kieruje sie zbuntowany lud w porządany kierunek karmiąc nadzieją. Dodam tylko, że z nami było to samo zmienilismy ZSRR na nowe ZSRR w zachodnim przebraniu.
  7. Anonymous Member

PS. Tak będzie
    1386350162_by_Krauzik321_inner.gif
    Ukraina po wejsciu do UE
  8. Tulku Member

Jak dla mnie to nie powinni nigdzie wchodzić ale jeśli miałbym wybierać między UE a Rosją... chyba jednak UE co nie znaczy że nowe pomysły robienia z UE jakiegoś jednego państwa to chujna ale to wszyscy wiedzą... wracając...

W każdym razie super śmiesznie się oglądało jak w TVN martwili się o standardy demokracji i co ludzie mogą zrobić... tymczasem Janukowycz i rząd Ukrainy twierdzi że na tym EuroMajdanie to pewne grupy nazistów, nacjonalistów i bandytów... normalnie deja-vu, szybko się uczą naszych standardów demokracji. :D

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins