Customize

III wojna światowa

Discussion in 'Polska' started by anon_free, Mar 2, 2014.

1. anon_free Member

2. Ciężko cokolwiek powiedziec na ten temat. scenariusz może być różny w zależności od rozwoju sytuacji w europie już od dość dawna z różnym skutkiem dochodzą po woli do głosu skrajne ugrupowania. biorąc pod uwage coraz to silniejszy głos środowisk żydowskich co do zwrotu przez polske majątków co jest dla mnie śmieszne to moge powiedziec że sytuacja staje sie coraz bardziej niebezpieczna dla polski. ja na miejscu prezydenta polecił bym zamknąć granice polski między ukrainą i rosja właśnie ze względu bezpieczeństwa kraju.
  3. Boris Korczak Member

4. Akurat wybrałeś "najlepszy" moment na takie zagadnienie.
    I wyprowadzę ciebie z błędu, Ukraińcy pod niemiecka okupacją wymordowali maksymalnie 50-60 tysięcy Polaków, Rosjanie za czasów Stalina wymordowali ponad 200 tysięcy Polaków, Polacy pod okupacją niemiecka wymordowali kilkadziesiąt tysięcy Żydów (Gross podaje 100-200 tysięcy ale jego dane są zawyżone). Zawsze kiedy jest wojna są patologie z tym związane.

Aktualnie Rosja toczy z Polską wojnę propagandową i właśnie ich argumenty koncentrują się na nacjonaliźmie ukraińskim i "dobrej" potężnej Rosji. Nie poddawajmy się działaniom propagandowym KGB. Cała masa wpisów na forach i komentarzy na portalach jest właśnie tworzona przez pracowników KGB, numery IP wpisów są z różnych krajów globu ziemskiego bo połączenia wykonywane są za pośrednictwem serwerów proxy.
    http://swiat.newsweek.pl/wynajeci-r...net-newsweek-cyberatak,artykuly,281538,1.html
  5. boris korczak napisal ze na wolyniu wymordowano 110000 cywiluw nie tylko polakow. ukrainscy nacjonalisci mordowali takze rosjan zydow ormian czechow a nawet ukraincow (i kilka innych, mniej licznych mniejszosci etnicznych) stad pewnie tak wysoka liczba zamordowanych. polacy pod okupacja niemiecka nikogo nie mordowali, mordem zajmowali sie niemcy, poza tym nazisci mordowali nie tylko zydow, ale tez w ogromnej mierze polakow, o czym niestety oscarowe filmy o nazistowskiej okupacji nie wspominaja, ale to juz inny temat
  6. Boris Korczak Member

Hmmm. Ta "przyjazn" polsko-ukrainska to dosc nowe zjawisko w amerykansko-zachodnio-europejskim tlumie. Calowanie w zadek Ameryki to dosc popularny odruch matolectwa. Ciagoty Ukrainy do Unii w nadziei ze Niemcy i cala Unia beda ich utrzymywac to ma cos wspolnego ze zjawiskiem pod nazwa "parazytologia nierobow".
    Zmieniajaca sie w histori "milosc" Ukrainy do Polski-ZSRR-Niemiec Hitlerowskich-Unii Eropejskiej nie jest stabilnych uczuciem na ktore mozna liczyc. Znam to wszystko bo pochodze z Kresow a zyje w USA, ktory to kraj znany jest z "demokracji", "poszanowania innych krajow" i "milosci" do Polski.
    BK
  7. moze i latwo ulegam stereotypom czy propagandzie ale dla mnie USA mimo swoich wad i tak jest panstwem w ktorym chcialbym zyc tam przynajmniej ludzie maja prawa i tam politycy nie panosza sie tak jak w polsce gdzie jak pol polski protestuje to politycy maja to w dupie.
  8. Mam nadzieje, że trollujesz. Nie można być aż tak naiwnym...
  9. Boris Korczak Member

hujh jest nieco zdezorientowany o czym pisze. W USA ponad 100 tysiecy weteranow "patriotycznych" wojen USA spi pod mostami, Detroit, ongis miasto pelne przemysly stracilo okolo miliona mieszkancow dla ktorych nie bylo pracy, prawica, bedaca na uslugach partii republikanskiej i finansowana w duzej mierze przez kolosy ubespieczeniowe usiluje po raz 50ty obalic "Obamacare", ktore pomaga przezyc stany zdrowotne ubogich mieszkancow. Mlody czlowiek wypisuje ze; "... i tam (w USA) politycy nie panosza sie tak jak w polsce gdzie jak pol polski protestuje to politycy maja to w dupie." Pracowalem przez lat kilka w Kongresie USA i znam amerykanskich politykow i mam sprzeczna opinie z autorem tej wypowiedzi.
    Pozdrawiam
    BK
  10. Dzięki za pozdrowienia Boris pozdrawiam wzajemnie. w rzeczy samej piszesz prawde i potwierdzam Twoją wypowiedź dziś stany nie są tymi stanami jak w okresie tak zwanej zimnej wojny ja wiele też czytam na ten temat tak że opinie mam wyrobioną na ten temat. teraz od wielu lat stany sie radykalizują w swej polityce imigracyjnej. rzecz oczywista kiedyś my polacy mieliśmy taryfe ulgową ale od przewrócenia komunizmu (choć to tylko teoria) układ się zmienił wiem stany zjednoczone zrobiły pare bledow w swej polityce międzynarodowej zwłaszcza poprzez różne akcje militarne co pociągnęło duże wydatki które teraz odbijają się na gospodarce. status wielu amerykanów również z tego powodu sie znacznie obniżył gdzieś czytałem że niedawno pewna pani z wyższym wykształceniem napisała list z próba o pomoc prezydenta obame gdyż nie miała nawet na podstawowe produkty do życia w dodatku mieszkała na polu namiotowym. nie mogę sobie przypomnieć gdzie to czytałem ale jak znajde ten artykuł to wkleje tu link
    • Like Like x 1
  11. Boris Korczak Member

• Like Like x 1
  12. Ciekawe, dlaczego wybieracz moment kiedy Ukraina wymaga wsparcia w czasie barbarzyństwa jakie zgotowała jej Rosja?
    Dziwnym trafem nic nie wspominasz o zbrodniach dokonanych przez bolszewickich Rosjan w okresie wojny polsko - bolszewickiej oraz w okresie II Wojny Światowej. Czyżby Ukraińcy mieli u ciebie jakieś szczególne względy? Rosja jeszcze nie dawno odpowiadała za okupację niemal całej Europy Środkowej, dalej ma zapędy agresywne wobec niepodległych państw.
    Skąd ty te dane bierzesz? Od Putina?
    Coś wyczuwam, że może i mieszkasz w Ameryce tylko jakiej? W Wenezueli?
    Te 100 tysięcy weteranów pod mostem to sobie z palca wyssałeś...
    • Dislike Dislike x 1
  13. Boris Korczak Member

http://nchv.org/index.php/news/media/background_and_statistics/
  14. Jeśli ktoś tu twierdzi, że USA to "upragniona kraina wolności" to albo trolluje i chce wywolac bóldupy albo poprostu jest swiadectwem tego, że propaganda działa i sie sprawdza w praktyce pomimo oczywistych faktów jej przeczących.
  15. Boris Korczak Member

To do mlodych i naiwnych w Polsce: Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie.
    BK
  16. Dokładnie słusznie zauwazyles że to dla młodych i naiwnych którzy łatwo poddawają sie wpływom jednej lub drugiej propagandy. no cóż obejrzenie w tv Columbus Day nie świadczy i nie odzwierciedla prawdy rzeczywistej o danym kraju. ameryka jeszcze w dużej części społeczeństwa w polsce jawi sie jako kraina dostatku i dobrobytu jest to fałszywe przekonanie. niestety podróż za wielką wode Pawlaka i Kargula to już nie te czasy.
  17. PAMIĘTAJ Posłuchaj synu,
    tato ci opowie, jak na
    Jackowie stawiał pierwsze
    kroki Pulaski-Milwaukee, dolar
    na farta, stare adidasy i kurtka
    wytarta W portfelu magiczna
    "zielona karta" bez języka
    naprawdę niewiele warta Oto
    Ameryka, droga otwarta,
    gazeta w łapie, na pracę
    polowanie, Wynajęte tanie
    byle jakie mieszkanie,
    kakrocie na ścianie, za nią
    Meksykanie, Głośne stękanie,
    noce nieprzespane, telefony
    do domu godziny przegadane,
    listy i zdjęcia, oczy zapłakane,
    trudne pytania ciągle te same
    - jak mi tu jest, wrócę czy
    zostanę... Nie zapomnij, skąd
    tutaj przybyłem, nie zapomnij,
    gdzie się urodziłem, bo w
    pamięci jest siła zaklęta, więc
    pamiętaj synu mój... Posłuchaj
    synu, tato ci opowie, jak na
    Jackowie stawiał pierwsze
    kroki Belmont-Milwaukee
    okolica znana, na stacji ściana
    płaczu, ściana prawd, każdego
    rana objawienia pora
    zbawiciela-kontraktora.
    Wysoko na dachu robota
    fatalna, u rodaka zwykle
    stawka minimalna Brutalna
    nauka w nowej życia szkole,
    bumy na ławkach utytłane w
    smole Z naklejkami "made in
    Poland" na czole, żałosne
    realia i smutne spojrzenia
    sprzątaczek wysiadających z
    vana. Wiedziałem, za darmo
    nic tu nie ma. Trudne pytania,
    ciągle te same - wrócę czy
    zostanę... Nie zapomnij, skąd
    tutaj przybyłem, nie zapomnij,
    gdzie się urodziłem, bo w
    pamięci jest siła zaklęta, więc
    pamiętaj synu mój... O
    kolorach białym i czerwonym,
    o symbolach orła i korony, bo
    w pamięci jest siła zaklęta,
    więc pamiętaj synu mój..
    Posłuchaj synu, tato ci
    opowie, jak na Jackowie
    stawiał pierwsze kroki
    Diversey-Milwaukee,
    pojedynki gangów, na murach
    graffiti w polonijnym slangu
    dragi na ulicy, wiara naćpana,
    oto Ameryka jak namalowana.
    Z rana w niedzielę do Boga
    polskiego, do świętego Jacka
    patrona naszego. Smutne
    urodziny i samotne święta,
    długie rozmyślania tęsknota
    przeklęta, Listy z domu
    pytania te same - wrócę czy
    zostanę...
    • Like Like x 1
  18. A ja podam inny link, gdzie piszą, że bezdomnych weteranów jest 250 tysięcy.
    np: http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/weterani-spia-na-ulicach
    Proszę o bardziej wiarygodne źródła, najlepiej rocznik statystyczny USA. Jako "Amerykaninowi" chyba łatwiej jest wyszukać niż mi, Polakowi który większość życia musiał spędzić pod sowiecka okupacja i z obowiązkową nauką języka rosyjskiego. Podawanie danych ze strony stowarzyszenia zajmującego się zarabianiem pieniędzy na "pomocy" weteranom nie jest najlepszym źródłem. W podanym źródle jest:
    -1,4 mln weteranów zagrożonych bezdomnością ze względu na ubóstwo
    -12,700 bezdomnych weteranów 3 ostatnich wojen (2 irackich i 1 afgańskiej)
    Czyli reszta bezdomnych weteranów poza 12 700 osób to weterani wojny wietnamskiej sprzed ponad 40 lat, wojny koreańskiej sprzed 60 lat, wojen światowych sprzed 69 lat czy też sprzed 100 lat. Długowieczni są ci w USA weterani biorąc pod uwagę, że jak można wyczytać na skutek wojny cierpią na ciężkie choroby.
    Przy czym odwołuje się do źródła podając link do .PDF ze strony:
    https://www.onecpd.info/resources/documents/AHAR-2013-Part1.pdf
    nawet takich nie pobieram pedeefów co rządają potwierdzenia akceptacji instalowania dodatków.

Temat jest o zagrożeniu wojna w wyniku ataku wojska rosyjskiego na Ukrainę a tu jak widać niby Amerykanin zaczyna opowiadać jak za komuny o tym, że w USA jest "bieda z nędzą, jeść nie dają a srać pędzą". Ukraińcy to psychopatyczni mordercy a Rosja ratuje nas przed imperializmem USA, tylko nic złego o Rosji a wręcz sugestia, że Rosjanie ratują Świat przed Ukraińcami i Amerykanami.

Temat jest o konflikcie na Ukrainie, a tutaj putinowska propaganda jak z instrukcji KGB ( z resztą jak widać nawet z dobrym skutkiem).
    A użytkownik Amerykanin Boris Korczak może zacznie naprawiać katastrofalną sytuację w USA zamiast wychwalać pod niebiosa politykę wojenną Rosji na forum polskim.
  19. @anon-onan

Kolego troche szacunku dla starszych osób i czytania ze zrozumieniem ich postów.
  20. eugeniuysz tutaj sa internety to nie kolo gospodyn wiejskich jak oczekujesz ze ktos bedzie tutaj mial szacunek tylko ze wzgledu na wiek to poszukaj gdzie indziej na szacunek trza zapracwac a nawet jesli jestes juz znanym i szanowanm uzytwnikiem ton ie oczekuj ze nagle ludzie przestana cie krytykowac jak zaczniesz pierdolic glupoty w internecie jak sie z czyms nie zgadza to sie o tym mowi i nie pierdoli siew tancu handluj z tym
  21. Dlaczego? Może w celu pokazania retoryki do której to mam czuć "szacunek" wkleję krótki cytat poniżej:
    Przy takich tekstach nie sądzę aby w dobrym tonie była mowa o szacunku do osoby używającej powyższych zwrotów.

A to widoczne współczucie do narodu który stał się ofiarą rosyjskiej agresji. Takie teksty to agenci KGB wklejają na polskich portalach i forach, przeciętnie kilkaset komentarzy dziennie. Toczą wojnę propagandową na rzecz polityki wojennej Rosji.
    http://swiat.newsweek.pl/wynajeci-r...net-newsweek-cyberatak,artykuly,281538,1.html

To po co mieszkasz w Ameryce? Jedź do Rosji.
  22. Polska to jeden z najgorszych przydupasów USA, wystarczy zobaczyc jak wysyłamy swoich najemników za pół darmo na misje "stabilizacyjne", kupujemy od nich złom którego już nie potrzebują za nieobtyczne ceny itd. można wymieniac w nieskonczoność ale nie mam zamiaru sie produkować i wyprowadzać cie ze złudzeń bo mam wrażenie, że to co piszesz jest wyłącznie dla bóludupy.

USA czy Rosja = To samo gówno tylko w innym papierku... ale wy dalej sprzeczajcie sie które "mniej smierdzi".

23. ten obrazek powinien byc odwrotnie bo to stanom ssiemy pale a ue rucha nas w dupe
  24. Może małe sprostowanie:
    -nie wysyłamy swoich żołnierzy za półdarmo ale płacimy my (Polska) za nasze misje wojskowe.
    Tylko zwykły bydlak może używać określenia "najemnicy" w stosunku do polskich żołnierzy uczestniczących w misjach wojskowych. Dlaczego tak ostro napisałem niech każdy sam pomyśli i oceni czy używanie określenia "najemnicy" jest właściwe wobec żołnierzy WP.
    -Gdyby przed II Wojną Światową wysłano w odpowiednim czasie misje wojskowe wobec państw agresywnych może by nie doszło do II Wojny Światowej. Ale jak pojawia się dyktator i nikt nie reaguje to daje to motywację do wprowadzania militarnych rozwiązań wobec coraz to słabszych państw pochłoniętych duchem pokoju za wszelką cenę.

Odnośnie kupowanego złomu którego nikt nie potrzebuję to może sprecyzuj swoją wypowiedź o jaki sprzęt chodzi, bo jeśli o F16 to chyba masz o sprzęcie wojennych wiedzę taka jakie głosi Radio Maryja. ZEA po nas kupiły dużą ilość takiego "złomu" a jest to kraj bardzo bogaty. Ten "złom" we wszystkich konfliktach wojennych wygrywał walki powietrzne, jedyny przypadek strącenia F16 przez inne samoloty w trakcie walki nastąpił w konflikcie Turecko - Greckim. Więc najpierw sobie zapoznaj się z publikacjami na temat broni i kampanii wojennych aby ocenić rzeczywiste walory danego uzbrojenia.
    Złom który nabyliśmy od USA (za darmo, jedynie zapłacono za rakiety Harpoon i Standart) to fregaty OHP, które były i tak nowocześniejsze od najlepszych okrętów będących wówczas na wyposażeniu Marynarki Wojennej. Tak się składa, że od 41(od 8 roku życia) lat interesuję się uzbrojeniem, mam chyba około pól tony książek i czasopism z tym związanych. Niestety nie mogłem swojego życia zawodowego związać z wojskiem z przyczyn politycznych (za czasów PRL nie wchodziło w rachubę uczestniczenie moje w żadnych służbach mundurowych ze względu na doktrynę państwa stanowiącego własność Związku Sowieckiego a w czasie po 1990 roku już trochę byłem za stary i w dodatku inaczej ukierunkowałem swoje życie zawodowe).

Kolejny problem to polityka uległości wobec innych krajów czy struktur międzynarodowych.
    Słabe politycznie i gospodarcze państwo jest skazane na niską ocenę jego głosu. Tak się składa, że główne nurty polityki międzynarodowej rozgrywają państwa silne politycznie i gospodarczo.
    Szkoda, że nasz kraj mający predyspozycje do osiągnięcia poziomu pozwalającego na istotny wpływ na losy świata marnuje swoje szanse przez skorumpowanych i żądnych władzy polików.
    Uważam, że uczestnictwo w strukturach NATO i UE jest dobrą drogą lecz umacnianie się polików i biurokracji szczególnie w UE prowadzi w ślepą drogę. Brak zabezpieczeń przed chorymi ambicjami polików powoduje patologie w tego typu organizacjach międzynarodowych. wymaga to radykalnej reformy wymuszonej przez społeczeństwo państw - uczestników.
  25. Posluchaj kolego mnie uważnie Boris tu nie zachwala żadnego systemu on operuje tutaj pewnymi skrótami myślowymi faktami z historii niejako analizuje teraźniejszą sytuacje pod kątem historycznym. żeby to dobrze zrozumieć trzeba przełożyć wypowiedź na pewien obraz całości. zakładam że jestes osobą dość młodą i gdybyś wychowywał sie w latach 70tych 80tych zapewnie doszedłbyś do innych wniosków.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins