Customize

Jak odbierasz przekaz medialny - 1.TVN24: Cała prada, całą dobę

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by duch, Jan 3, 2012.

?

Jak oceniasz TVN24 pod względem zacytowanych punktów

1.nieporozumienie 6 vote(s) 20.0%
2.słabo 2 vote(s) 6.7%
3.ujdzie/średnio 0 vote(s) 0.0%
4.nieźle 2 vote(s) 6.7%
5.dobrze 2 vote(s) 6.7%
6.rewelacyjnie 1 vote(s) 3.3%
Mam wyjebane (z dedykacją dla RainbowSix) 17 vote(s) 56.7%
  1. duch Member

Anonymous z założenia walczy o wolność słowa ale przeglądając forum nigdzie nie znalazłem tematu dotyczącego naszych mediów. W internecie i w realu dość często oskarżane są o manipulacje widzami. Ja niejednokrotnie oglądałem w wiadomościach wyrwane z kontekstu wypowiedzi, które w transmisji "na żywo" widzianej wcześniej miały całkiem inne znaczenie. Odnośiłem wtedy wrażenie jakby próbowali robić ze mnie debila.

Prawo prasowe dość jasno określa rolę dziennikarza w społeczeństwie. Pytanie moje: jak według Was tzw.druga władza spełnia kryteria poniższych punktów tej ustawy. Pod młotek najpierw niech pójdzie najpopularniejsza stacja informacyjna - TVN24.
    Tak na marginesie, wklejam ciekawą interpretacje sloganów TVN24 znalezioną w internecie :)
    tvn24calaprawdacaladobe.jpg
  2. RainbowSix Member

To, o czym piszesz nie jest domeną TVN, nie wiem, czemu ludzie tak się uwiesili na tej stacji. Każda równo wyrywa wypowiedzi z kontekstu, chodź może dostosowuje je pod siebie i pod docelową grupę w inny sposób. Nie ma co się czepiać, wystarczy myśleć samodzielnie i nie skupiać się na jednym źródle informacji.

BTW: Znajomego złapali kiedyś na sondę uliczną z okazji bodaj 11 Listopada. Zadali kilka pytań kilku osobom, w montażu wyszło, że na pytanie: dlaczego flaga Polski jest biało-czerwona, ludzie odpowiadali ze śmiechem na ustach: Nie wiem! Ot, taki dowcip sytuacyjny, to była jakaś lokalna TV, zdaje się, że nawet TVP.

@Edit.
    W ankiecie brakuje mi punktu: Mam wyjebane.
    • Like Like x 1
  3. duch Member

Mając wyjebane i tak masz opinię na temat, którą zresztą napisałaś.

Sądzę, że wspólna ankieta mogłaby zaburzyć wyniki. Dlatego zakładam ankietę na konkretną stację. Następną będzie telewizja publiczna, a po niej Polsat.

PS: coś zbladłaś i przypominasz trupa, przydałoby Ci się więcej snu ;)
  4. RainbowSix Member

No i właśnie jako, że moja opinia brzmi "mam wyjebane", brakuje mi tego punktu.

No nie, duch mi mówi, że wyglądam blado i przypominam trupa? :D Jedni chodzą na solarium, a ja siedzę przed monitorem :p
  5. Media zawsze manipulowały ludźmi. To oni mówili jak ludzie mają się ubierać, co mają jeść, co jest na modzie a co nie.

Zwykłemu szaremu zapracowanemu człowiekowi nie chce się myśleć o takich rzeczach. Po całym zapracowanym dniu przychodzi po pracy, siada w fotelu sięga po pilot i włącza telewizje. Wystarczy jedna nie pewna rzecz nawet ta bez potwierdzenia z źródła, a afera we wszystkich mediach będzie wielka (np. #OpMailStrom).

Ludzie nauczyli się już z czasem, że telewizji można zaufać - co jest niestety ich błędem. Szkoda, że nikt nie uczy, aby myśleć samemu a nie podążać za stadem...
  6. Anon2k11 Member

Jak każdą inną stację ;)

Tak mi sie przypomnialo ;d
    • Like Like x 1
  7. duch Member

Sądziłem, że tutaj ten temat podsunięty przeze mnie, ładnie się rozwinie. Na 90 wyświetleń tylko 4 oddane głosy. Jak Wy chcecie funkcjonować, jeżeli na takie pytanie nie chcecie postawić swojego zdania? Coraz bardziej zdumiewa mnie to forum. :)
  8. IMarcin Member

może w tych wyświetleniach liczeni są też ludzie bez konta?
  9. Zekdarrath Member

Powiem szczerze - nie oglądam telewizji poza wiadomościami w TVP, BBC Knowledge, National Geographic przeróżne Discovery. Jakoś nie ciągnie mnie nic poza tymi stacjami.
  10. ch0m1kX Member

Widzisz stary ja nie oglądam w ogóle TV i jestem z tego powodu dumny. Czemu? Ponieważ w telewizji jest: 1. Głupota. 2. Manipulacja wszelakiej maści. 3. Mnóstwo kłamstwa i utajnień. Pitole nie oglądam!
    • Like Like x 2
  11. RainbowSix Member

Jakby istniała opcja "mam wyjebane" byłby jeden głos więcej :p
    • Like Like x 4
  12. duch Member

OK, przekonałaś mnie i dodaje opcje, chociaż nie będzie to już takie anonimowe jak ankieta.
    Tak więc: jeżeli masz wyjebane to możesz zagłosować poprzez polubienie tego postu.
    :p
    • Like Like x 1
  13. RainbowSix Member

A teraz się rozpocznie żebranina o lajki :p
  14. Dodałem :) (i to z dedykacją :))
    • Like Like x 2
  15. RainbowSix Member

No to macie obiecany głos ;D
  16. duch Member

Hmm...jak możesz dodawać opcje do ankiety to możesz również usuwać z niej głosy? :/
  17. Takiej opcji to pewnie nie ma nawet administrator :)
  18. anon_white Member

Media od zawsze manipulowały ludźmi. TVN - Tusk Vision Network w wypowiedziach na temat polityki zawsze utnie jakoś tak wypowiedź, aby źle wyszedł PiS, natomiast w innej stacji, której na razie nie poruszę jest zupełnie na odwrót. Telewizja musi znaleźć sensację za wszelką cenę, a jeżeli jej nie ma to trzeba ją spowodować. Przecież oglądalność musi być wyższa od konkurencji.
  19. Gej_Folks Member

Może nie od zawsze i nie zawsze, bo zdarzały się jednostki "z misja" jak w każdym zawodzie, ale generalnie jest to prawdą. Choćby ostatnia sprawa z próbą samobójstwa pana Przybył - dziennikarze wchodzą do pokoju i pierwsze co to za kamery i filmować truchło. Nikt nie sprawdza czy żyje, nikt nie woła pogotowia czy lekarza. Tylko jedna dziennikarka jęknęła "ojej", ale zaraz z resztą wyzutych z uczuć ludzi wykonywała swój fach. Ważna jest sensacja.

Drugą stroną medalu jest to, że typowemu odbiorcy nie chce się wertować materiałów, zaznajamiać ze wszystkimi poglądami stron konfliktu. Chce siąść przed tv, usłyszeć w kilku zdaniach co się stało i kto jest za to winny i hajda dalej. Popatrzmy zresztą na wiki leaks jak przedzie - wolne, nieobrobione informacje, raporty itp. W efekcie mało komu się chce czytać kilkadziesiąt stron dokumentacji odnośnie jednej sprawy (przyznam, że i mnie to lekko by nużyło).

Dlatego mimo wszystko media są potrzebne, a że im sa potrzebne pieniądze, które są zapewniane przez oglądalność, więc i sensację stąd mamy wyrywanie z kontekstu, ucinanie wypowiedzi, manipulacje i przekłamania. To jak znajomy opowiadający na okrąlo tą samą przygodę - za kazdym razem zminia się szczególik i opowieść jest jeszcze bardziej porywająca niz ostatnio. A w mediach od razu musi być opowieść idealna.

Więc by nie poddać się manipulacji trzeba siedzieć we wszystkim głębiej niż prokuratura i śledczy, albo nie interesować się niczym. Media to chyba pyrrusowy kompromis w tym aspekcie, ale chyba jedyny sensowny.
  20. Anonymous Member

Zdecydowaną większością wygrywa opcja "Mam wyjebane (z dedykacją dla RainbowSix)" :p
  21. anon_white Member

Owszem, masz rację... Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że to co tam podają to tylko skrawek prawdy.

W tym przypadku również masz rację, lecz WikiLeaks ma o wiele więcej wspólnego z prawdą, aniżeli media publicznie dostępne. Niestety rządy nie są nastawione na prawdę. Media mogą podawać tylko to co odpowiada posłom, senatorom, premierowi i innym tego typu ludziom, dlatego też założyciel WikiLeaks miał lub nadal ma kłopoty z prawem. Rząd cały czas znajduje na niego jakieś haczyki. Kiedy udostępnił za dużo informacji okazało się, że jest ścigany za gwałt. Oto prawda o wolności słowa w mediach... Nie tylko polskich... Julian Assange przekonał się o tym na własnej skórze.
  22. insidious999 Member

W sumie nie do końca się z tym zgodzę choć jest w tym szczypta prawdy. Media głównie pokazują to, czego chcą odbiorcy, a odbiorcy (czyt. my) zostali już zaprogramowani do odbierania pewnych informacji, które uważają za wystarczające i wiarygodne. Nie szkodzi że są sto razy obracane, czasem fałszowane a na dodatek informacja taka zawiera 20% całości danej sprawy której dotyczy. To nie jest ważne. Popatrz na to z innej perspektywy. Rodzisz się terrorystą gdziś w Iraku czy Afganistanie, zostajesz tam wychowany od malucha... czy gdy dorośniesz uważasz że to co robisz jest złe? Nie, uważasz że to jest ok, tak Cię wychowano i taki już jesteś. Pod tym samym kątem możesz obrać pogląd na media i odbiorców. Ty się rodzisz i wychowujesz w kraju, którego media od początku kłamią, zatajają i obracją informacje, manipulują itd i co tam jeszcze chcecsz. Część odbiorców potrafi w końcu dojść do tego że coś jest nie tak. Ale ile osób żyje w przeświadczeniu że to wszystko tak jest jak mówią, że to jest to "wszystko" i to jest ta prawda. Szczególnie starsze pokolenia które nie mają dostępu do alternatywnych informacji (internet). Dlatego dla odbiorcy takie informacje są wystarczające a sensacja i nowość która "nie leciała w TV" to bzdura.
  23. anon_white Member

Niestety tak jest. W pełni się z Tobą zgadzam, aczkolwiek ludzie mogliby (gdyby chcieli) oglądnąć tą samą informację w kilku stacjach i w ten sposób zorientowaliby się jak są one ze sobą niezgodne, a jednocześnie może patrząc na sprawę pod wieloma kątami utworzy się cała prawda o tej sytuacji...

Tutaj nie mogę się zgodzić, gdyż są media, które zgodnie z Prawem Prasowym zachowują prawdomówność. Jest ich mało, ale jednak istnieją. Większość ludzi za bardzo szuka dramatu... sensacji...
  24. Anonymous Member

25. anon_white Member

Albino ty leniwy człowieku... Ale racja... Lepiej zająć się bardziej pożytecznymi rzeczami...
  26. RainbowSix Member

Też mi się nie chce zazwyczaj słuchać kilku stacji. Uzewnętrznię się: TV mam do konsoli, inaczej nawet nie wiem, czy działa. Ale jak już mi się zdarzy gdzieś coś oglądać, typu TVN24 a zaraz potem TVP1 albo coś, to tylko dlatego, że czekam na np. jakiś film. Newsy mam w internecie, a tu historia ta sama co portal, to inaczej podają - na jedno wychodzi.
  27. insidious999 Member

Czekasz na film? Raczej powinnaś powiedzieć że czekasz na reklamy... czasem przerywane filmem ;)
  28. anon_white Member

@999 masz rację... Te reklamy też potrafią być denerwujące, aczkolwiek zdarzają się częściej niż film, dlatego preferuję filmy online... :)
  29. RainbowSix Member

Eee, na takim HBO nie ma reklam o ile pamiętam :p Zdecydowanie jednak wolę oglądać na kompie albo z DVD, przynajmniej nie muszę siedzieć przyklejona do ekranu.
  30. anon_white Member

Masz dobrą pamięć... :D Tak jak już wspominałem preferuję filmy online... Moje płyty DVD często nie wytrzymują mojego traktowania i odwdzięczają mi się lagami, więc online (po zbuforowaniu) jest o wiele lepszy...
  31. anon_white Member

To też nie jest zły pomysł, aczkolwiek tendencja do psucia (która mnie prześladuje :D) obejmuje również dyski przenośne... Mój obecny dysk jest wyciągany tylko w razie wyższej konieczności, a potem z powrotem do futerału :D
  32. jahnonimous Member

• Like Like x 1
    • Dislike Dislike x 1
  33. Gromowładny Member

5 osób na tak, 5 na nie, reszta ma to w dupie. Nie ma co działać, pierdolę.
    • Dislike Dislike x 1
  34. Anonymous Member

Toś odkopał temat...
  35. Kanra Member

Wow, bump jakiego dawno nie było ._.
  36. Anonymous Member

Nie chcę się czepiać, ale TVN24 rzetelnie informował o protestach przeciw ACTA. Z TVN24 dowiedziałem się o reformie emerytalnej 67 oraz o liście leków refundowanych (i o wielu innych rzeczach nas interesujących, których w tej chwili nie pamiętam), więc nie jest też tak, że TVN24 kłamie lub zataja fakty. A że nie mówią o niektórych rzeczach, a o niektórych (Madzia z Sosnowca) napierdalają przez 2 miesiące? Cóż, prawo popytu. O Madzi z Sosnowca wszyscy chcieli słyszeć, więc dostali, co chcieli. Ludzie nazywali jej matkę kurwą, potworem, żalili się, że nie powinno być takich ludzi i że powinna dostać karę śmierci, no i oglądali masowo artykuły o tym przypadku. Co więc miał zrobić TVN? Jak wielu ludzi ogląda reportaż na dany temat, to pojawi się drugi. Gdyby ludzie nie oglądali, Madzia zniknęłaby po tygodniu.
    • Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  37. Anonymous Member

Manipulacja przekazem... Nie kłamanie i przez wszystkich a nie tylko TVN
    • Like Like x 1

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins