Customize

JAK SKW OBCIĄGA.

Discussion in 'Polska' started by kolo, Jul 12, 2018.

 1. kolo Member

 2. kolo Member

  Macierewicz przerywa milczenie ws. Bartłomieja M.
  - Nam chodziło o to, by uniemożliwić działania na szkodę bezpieczeństwa państwa i polskich służb. I Bartłomiej M. zrobił to skutecznie. Tak jak wcześniej przez lata skutecznie pracował nad wyjaśnianiem tragedii smoleńskiej i działań WSI w SKOK Wołomin. A w pomieszczeniach zajmowanych bezprawnie przez ludzi z byłego kontrwywiadu znaleziono także dokumenty pokazujące, jak wyglądała ich współpraca z FSB - przekonuje były szef MON
  https://www.onet.pl/?utm_source=_vi...b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2#slajd-3

 3. kolo Member

  Macierewicz: Gen. Różański jasno formułował opcję, którą trzeba nazwać geopolityczną opcją rosyjską
  - Był pan ministrem obrony przez ponad dwa lata. Co w dziedzinie obronności było, pana zdaniem, największym sukcesem?
  Znaczenie historyczne, zmieniające geopolitykę europejską mają postanowienia szczytu NATO w Warszawie w 2016 r., którego byłem organizatorem w imieniu rządu premier Beaty Szydło. Prowadzone przez nas negocjacje doprowadziły do złamania blokady marginalizującej dotąd kraje Europy Środkowej, w tym Polskę. Przypomnijmy, że na skutek porozumienia USA i NATO z Rosją w 1997 r. na terenie Polski nie mogły trwale stacjonować znaczące siły sojusznicze. Decyzja o utworzeniu batalionowych grup bojowych i rozmieszczeniu ich u nas oraz ta o stacjonowaniu ciężkiej brygady USA w Polsce (skąd wspiera kraje flanki wschodniej) z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski zmieniła naszą sytuację i otworzyła drogę do zagwarantowania bezpieczeństwa całej Europie Środkowej. Następnym etapem był złożony przeze mnie na początku 2018 r. projekt stałej bazy wojsk USA w Polsce. Agresji rosyjskiej położono tamę. To największa strategiczna klęska, jaką Rosja poniosła od dziesięcioleci!
  https://wiadomosci.dziennik.pl/opin...-general-rozanski-lobby-rosyjskie-wywiad.html

 4. kolo Member

  Krzysztof Krol - W książce Cenckiewicza "Długie ramię Moskwy" o czterech przywódcach stanu wojennego jest mowa o: Jaruzelskim - na 54 stronach Kiszczaku - 38 str. Siwickim - 22 str. Janiszewskim: - 0 stron. Kreml-Janiszewski-pani Basia/pan Kazimierz-Kaczyński/Macierewicz-Cenckiewicz?
  https://mobile.twitter.com/krzysztofkrol/status/1117524121250873345

 5. kolo Member

  Państwowa firma mimo sankcji współpracuje z Iranem. MSZ "o niczym nie wie". USA czekają na reakcję rządu
  - Jest ich w sumie sześć: to supertankowce "Deep Sea", "Felicyty", "Hilda I", "Herby"," Starla", a także tankowiec klasy suezmax "Salina". Każdy z nich niedawno otrzymał świadectwo klasy nadane przez Polski Rejestr Statków z Gdańska. Problem w tym, że statki te transportują irańską ropę. Jeszcze większy problem jest taki, że USA nałożyły sankcje na Iran i kraje z nim współpracujące, właśnie m.in. przy eksporcie irańskiej ropy.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-...anem-msz-o-niczym-nie-wie-usa-czekaja/0nqks99

 6. kolo Member

  MiG-29 wrócą do latania, lecz wojsko nie sprawdziło ich silników
  - Przyczyną wypadku myśliwca MiG-29, który rozbił się w marcu w lesie pod Węgrowem było mechaniczne zużycie silnika – dowiedział się nieoficjalnie Onet. Jak donoszą nasi informatorzy, wojsko planuje wznowić loty myśliwców w maju, jednak nie sprawdziło ich silników.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-...-beda-latac-wojsko-ich-nie-sprawdzilo/0fp6sh6

 7. kolo Member

  Mariusz Błaszczak - Wojskowe odprawy to poważne spotkania, jednak są momenty, które warto potraktować z przymrużeniem oka, by informacja o ważnym wydarzeniu trafiła do jak największej grupy osób. Widzimy się 3 maja na warszawskiej Wisłostradzie. Zapraszam!
  https://mobile.twitter.com/mblaszczak/status/1118403406073401344

 8. kolo Member

 9. kolo Member

 10. kolo Member

  Skandal na rozprawie oskarżonego o szpiegostwo Mateusza Piskorskiego
  - Jeszcze idąc po schodach, Mateusz Piskorski zaczął mówić do zgromadzonych mediów, ponieważ policja próbowała jak najszybciej przetransportować go na salę. – Funkcjonariusz ABW jest człowiekiem niekompetentnym, będziemy wnioskować o jego przebadanie, ponieważ nic z zarzucanych mi czynów, nawet tych ABW nie stanowi w polskim prawie przestępstwa i to jest najśmieszniejsze. Oskarżają mnie o kształtowanie opinii publicznej. To pierwszy tego typu proces nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Mam nadzieję, że zajmie się tym komisja europejska – powiedział Piskorski.
  Wtedy policjanci zaczęli coraz mocniej popychać Piskorskiego w stronę drzwi prowadzących do sali rozpraw. Doszło do przepychanki. – Jak widać, usta są zamykane również na tym poziomie. Proces jest utajniony z uwagi na rzekomy niepokój prokuratury o spokój i porządek społeczny, co jest samo w sobie kuriozum. Gdybyście, dziennikarze, byli na tym procesie, myślę, że zarówno prokuratura jak i ABW byłyby instytucjami... – próbował mówić dalej Piskorski, ale w tym momencie policjantom udało się wepchnąć go do sali rozpraw.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mateusz-piskorski-rozprawa-i-przepychanki-w-sadzie/l8wevcz


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 11. kolo Member

  Reporterzy na tropie faszystów, służby na tropie reporterów, czyli ABW PiS w akcji
  - Jak ujawniła „Gazeta Wyborcza”, dwóch funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (w stopniu majora i porucznika) z delegatury w Katowicach zajmowało się w maju ubiegłego roku ustalaniem, czy obywatele Bertold Kittel i Piotr Wacowski korzystali w 2017 r. z usług firmy Euro Taxi (spółka z siedzibą w Rybniku) i czy zapłacili należność. Na potrzeby operacji oficerowie nie tylko przesłuchali potencjalnych świadków w osobach taksówkarzy, ale też posłużyli się tzw. tablicami poglądowymi.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpol...-tropie-reporterow-czyli-abw-pis-w-akcji.read


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 12. kolo Member

 13. kolo Member

 14. kolo Member

  ABW ponownie nęka nacjonalistów
  - Bilans planowanej przez wiele tygodni akcji funkcjonariuszy ABW i policji, których celem było rozbicie koncertu „Night of Identity” (plan rozbicia koncertu spełzł na niczym, gdyż funkcjonariusze weszli do lokalu na długo przez jego rozpoczęciem) to 63 wylegitymowane osoby i 2 zatrzymane oraz wypuszczone na następny dzień. 300 funkcjonariuszy pozamykało okoliczne ulice, otoczyło lokal i użyło helikoptera, aby na koszt podatników spisać kilkadziesiąt osób i stwierdzić, że nie posiadają one przy sobie żadnych zakazanych przedmiotów – skonfiskowano jedynie kilka transparentów, które zostały przekazane do badań w celu orzeczenia, czy nie widnieje na nich niedozwolona symbolika.
  http://www.autonom.pl/?p=26224


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 15. kolo Member

 16. kolo Member

 17. kolo Member

  "Gazeta Polska": generałowie przestraszyli się Putina
  - Wśród zapowiedzianych panelistów są osoby sprawujący kierownicze funkcje w czasach rządów Donalda Tuska. Tygodnik wymienia: gen. Janusz Nosek (były szef SKW, prokuratura postawiła mu zarzuty przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków jako szefa SKW i działania na rzecz obcego wywiadu),
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-p.....na/x83mhcm


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 18. kolo Member

  NATO: Inwestujcie w okręty. MON: Nie teraz
  - Historia sprawiła, że to Polska ponosi we wschodnim rejonie Morza Bałtyckiego główny ciężar odpowiedzialności, również w domenie morskiej. Dla dowódców NATO jest więc nie do pomyślenia, by kraj tak duży, ambitny i wystarczająco zasobny odmawiał posiadania podstawowego narzędzia wsparcia działań morskich. Skazywałoby to nas na rolę sojusznika drugiej kategorii, z której podobno dopiero rządy PiS wydźwignęły Polskę do pierwszoplanowej roli w NATO.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpol...nwestujcie-w-okrety-mon-nie-teraz.read?src=mt


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 19. kolo Member

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins