Customize

JAK SKW OBCIĄGA.

Discussion in 'Polska' started by kolo, Jul 12, 2018.

 1. kolo Member

 2. kolo Member

 3. kolo Member

 4. kolo Member

 5. kolo Member

  Kuriozalne kulisy afery w spółce Cenzin. Jak przelano 4 miliony na konto oszustów
  -O tym, że jesienią 2018 roku spółka Cenzin - centrala handlu bronią będąca w składzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej - padła ofiarą oszustwa, poinformowało w lutym 2019 roku Radio RMF FM. To wówczas ujawniono, że pracownicy spółki dali się podejść cyberprzestępcom i przesłali 4 mln zł na nieuprawnione konto bankowe.
  Według naszych informacji ta sytuacja była jednak pochodną niewiarygodnej niekompetencji i karuzeli kadrowej wewnątrz spółki.
  https://www.wojskonews.pl/article,k...jak_przelano_4_miliony_na_konto_oszustow.html
  https://coub.com/view/d9b13
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 6. kolo Member

  Szef delegatury CBA z korupcyjnymi zarzutami, funkcjonariusz w areszcie
  -Pierwszy z powyższych artykułów dotyczy przestępstwa "płatnej protekcji", czyli powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową. Grozi za to kara do ośmiu lat więzienia. Drugi z przywoływanych przez rzeczniczkę artykułów mówi o karze do dziesięciu lat więzienia dla urzędników, którzy nadużywają władzy "dla osiągnięcia korzyści".
  - To znaczy, że w tej delegaturze działał przestępczy, korupcyjny, układ. Gdzie odpowiedzialność nadzorującego delegaturę niemal cztery lata szefa CBA, czyli Ernesta Bejdy? - pyta były szef CBA Paweł Wojtunik.
  https://www.tvn24.pl/jacek-w-szef-delegatury-cba-w-lublinie-z-korupcyjnymi-zarzutami,968420,s.html
  https://coub.com/view/ot1q4
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 7. kolo Member

  Raport z prac komisji ds. Amber Gold bez politycznej bomby
  -Na ostatnim, środowym, posiedzeniu Sejm musi (ten punkt goni ustawowy termin) rozstrzygnąć, czy premier Mateusz Morawiecki będzie się tłumaczyć posłom z informacji dotyczących posiadanych akcji po odejściu z Banku BZ WBK (obecnie Santander). Sejm musi przegłosować także inny wniosek – o to, by prokurator generalny Zbigniew Ziobro i koordynator specsłużb Mariusz Kamiński odnieśli się do sugestii Marka Falenty, który w listach groził, że jeśli prezydent go nie ułaskawi, ujawni, kto stał za aferą taśmową w 2014 r.
  Skrócenie posiedzenia Sejmu sprawia, że premier, prokurator i minister nie będą się musieli tłumaczyć publicznie z tych spraw jeszcze przed wyborami.
  https://www.rp.pl/Amber-Gold/309119...isji-ds-Amber-Gold-bez-politycznej-bomby.html
  https://coub.com/view/fmmp6
  zapraszam -https://prawda2.info/forum.php
 8. kolo Member

 9. kolo Member

  Stłuczka dwóch aut SOP. W jednym miał jechać prezydent
  -Pod koniec sierpnia w Krakowie doszło do stłuczki dwóch samochodów Służby Ochrony Państwa. W limuzynę SOP, którą miał jechać prezydent Andrzej Duda, uderzyło drugie auto tej formacji - ustalił portal tvn24.pl. Na pytanie, czy głowa państwa była obecna w pojeździe, MSWiA odpowiedziało, że "sytuacja nie miała wpływu na bezpieczeństwo osób ochranianych".
  https://www.tvn24.pl/stluczka-limuzyn-sop-prezydent-andrzej-duda-mial-byc-w-aucie,968977,s.html
  https://coub.com/view/1et5vd
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 10. kolo Member

  Wojsko śpiewa dla Rydzyka i czystka w armii
  -Zdaniem autorów raportu Agencja Wywiadu i Służba Wywiadu Wojskowego 90 proc. swojej działalności skupia na terytorium polskim, co „obrazuje ich obecne zdolności". „Obserwuje się przepływ funkcjonariuszy z ABW do SKW i SWW. Kierownictwo Agencji ma do rozpatrzenia około 400 raportów w sprawie zwolnienia lub przejścia na lepiej płatne stanowiska w innych służbach" – uważają autorzy opracowania.
  https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/309139905-Wojsko-spiewa-dla-Rydzyka-i-czystka-w-armii.html
  https://coub.com/view/1zqldy
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 11. kolo Member

  Rosja: Sąd Najwyższy utrzymał wyrok dla Polaka skazanego za szpiegostwo
  -Według informacji mediów rosyjskich Polaka uznano za winnego usiłowania pozyskania tajnych części uzbrojenia - zestawu rakietowego S-300. Komunikat FSB głosił, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych"
  https://www.gazetaprawna.pl/artykul...yrok-dla-polaka-skazanego-za-szpiegostwo.html
  https://coub.com/view/1if7n7
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 12. kolo Member

  Kierowca Beaty Szydło rozbił drugie rządowe auto. To kurier od przewozu VIP-ów!
  - Jak się dowiedzieliśmy, to kurier od ochrony VIP-ów siedział za kierownicą, kiedy doszło do sobotniej stłuczki w Starowej Górze! – Dotychczas nie poniósł prawie żadnych konsekwencji, a mógłby zabić pięć osób – oburza się nasz informator z SOP. – Po incydencie z Szydło trafił jedynie do zespołu zabezpieczającego wizyty osób ochranianych – zdradza informator „Super Expressu”.
  https://www.se.pl/wiadomosci/polity...ier-od-przewozu-vip-ow-aa-RsHq-yLR6-BcJd.html
  https://coub.com/view/1hnft3
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 13. kolo Member

 14. kolo Member

 15. kolo Member

  Afera podkarpacka: Jak jeden z bohaterów uniknął więzienia
  -Sąd orzekł też przepadek korzyści majątkowych, jakie W. przyjął w ciągu dziesięciu lat m.in. od Mariana D. (blisko 300 tys. zł). Były szef UOP został skazany również za wypranie 150 tys. zł brudnych pieniędzy i nakłanianie innej osoby do składania fałszywych zeznań (w procesie o wyprowadzanie majątku spółki z Mielca).
  https://www.rp.pl/Przestepczosc/309...-Jak-jeden-z-bohaterow-uniknal-wiezienia.html
  https://coub.com/view/1c5t63
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 16. kolo Member

 17. kolo Member

  Afera SKOK Wołomin. Świadek o "parasolu ochronnym" nad wyprowadzaniem pieniędzy
  -Paweł P. zeznał nawet, że woził swojego brata do Pałacu Prezydenckiego za kadencji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Brat miał mu powiedzieć, żeby nie pytał po co tam jeździ. "Mniej wiesz, dłużej żyjesz." - miał powiedzieć były oficer WSI Piotr P., który według prokuratury był mózgiem afery w SKOK-u Wołomin. Usłyszał w tej sprawie 911 zarzutów. Całe śledztwo w tej sprawie dotyczy wyłudzenia trzech miliardów złotych, a podejrzanych jest ponad 100 osób.
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Pols...dio-ZET-dotarlo-do-zeznan-jednego-ze-swiadkow
  https://coub.com/view/1p620b
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 18. kolo Member

  To już pewne! W poniedziałek spotkanie prezydentów Dudy i Trumpa. Szczerski: Przewidujemy podpisanie deklaracji wojskowej
  -Ważne jest to, że spotkania Duda-Trump jest nie na marginesie ONZ, przy okazji obrad, ale jeszcze zanim zaczną się obrady. W czasie obrad prezydenci spotkają się jeszcze raz
  https://wpolityce.pl/polityka/464650-to-juz-pewne-w-poniedzialek-spotkanie-dudy-i-trumpa

  Królewska kolacja w Białym Domu. Trump wydaje państwowe przyjęcie
  -W Waszyngtonie po królewsku prezydent Donald Trump podejmie dziś premiera Australii
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/ne...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  https://coub.com/view/20t9eb
  zapraszam -https://prawda2.info/forum.php
 19. kolo Member

 20. kolo Member

  Mikołaj Wróbelek - https://mobile.twitter.com/MikiWrobelek_/status/1175394350886526976

  Robert Pankowski- Czy nadal ŻW ochrania @Macierewicz_A ? akurat tylko jego jednego nie znam z OSŻW w ochronie(Os Żw w klapie?)( twitter.com/RobertPankowsk…) Pan @KrzysztofBrejza już o to pytał wiadomosci.wp.pl/znamy-szczegol… A tu mamy od 9.01.2018 r. już 20 miesiecy ochrony x 15 tys = 300 tys?! @mblaszczak pic.twitter.com/E3xBszTUxr
  https://mobile.twitter.com/RobertPankowsk5/status/1175388583101902849
  https://coub.com/view/16yndh
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 21. kolo Member

 22. kolo Member

  Bartosz Kownacki - Prosty przykład osłabiania struktur państwa! Urzędnicy zarabiają dla Polski setki milionów złotych i są atakowani że otrzymują premię. Tak państwo dziennikarze za świetną pracę należy urzędników suto premiować. fakt.pl/pieniadze/fina…
  https://mobile.twitter.com/KownackiBartosz/status/1169153836335935489

  https://www.onet.pl/?utm_source=_vi...bb087cc8&utm_v=2#rlu-201909222157305765206635
  https://coub.com/view/214q1s
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 23. kolo Member

  Powołajmy niezależną instytucję do nadzoru służb specjalnych. Propozycja Rzecznika Praw Obywatelskich i grupy ekspertów
  -Zmiany legislacyjne przyjęte w 2016 r. pogłębiły deficyt w ochronie praw obywatelskich:nowelizacja ustawy o Policji z 2016 r. pozwoliła służbom specjalnym na praktycznie nieograniczone sprawdzanie tzw. danych internetowych;wprowadzony mechanizm sprawdzania korzystania przez służby z tzw. metadanych daje raczej ułudę kontroli niż zapewnia poczucie bezpieczeństwa dla obywateli (sprawozdania statystyczne weryfikowane przez sądy);
  w 2016 r. została także uchwalona ustawa o działaniach antyterrorystycznych, która przyznała służbom szereg dodatkowych uprawnień, ale także wyłączyła w zasadzie cudzoziemców spod ochrony konstytucyjnej jeśli chodzi o możliwą inwigilację;nowelizacja Kodeksu Postępowania Karnego przyznała możliwość korzystania w procesie karnym z tzw. „owoców zatrutego drzewa", czyli dowodów zdobywanych nielegalnie (art. 168a k.p.k.). Tego typu zasada procesowa otwiera pole do różnego rodzaju nadużyć ze strony funkcjonariuszy policji, prokuratorów oraz funkcjonariuszy służb specjalnych.
  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/p...-sluzb-specjalnych-propozycja-ekspertow-i-rpo
  https://coub.com/view/1xg8en
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 24. kolo Member

 25. kolo Member

 26. kolo Member

 27. kolo Member

  Decyzja sądu w sprawie tłumaczki Donalda Tuska
  -Pełnomocnik tłumaczki Mec. Mikołaj Pietrzak powiedział „Rzeczpospolitej”, że sąd oddalając twierdzenia prokuratury uwzględnił jego argumenty. – To orzeczenie pozwala na utrzymanie zaufania niezbędnego dla zawodu tłumacza i uwzględnia interesy państwa polskiego w relacjach dyplomatycznych – podkreślił.
  https://www.rp.pl/Prawo-dla-Ciebie/190929604-Decyzja-sadu-w-sprawie-tlumaczki-Donalda-Tuska.html
  https://coub.com/view/1e6ppv
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 28. kolo Member

  Marek Biernacki. Były szef MSW i koordynator ds. służb: Suski uderza w premiera
  -Nie znam kraju, w którym ważny minister podważałby sposób, w jaki funkcjonują służby. Nawet jeśli takie wątpliwości ma, to nie mówi tego publicznie. Musimy pamiętać, że jesteśmy państwem, które uczestniczy w różnych konfliktach zbrojnych. Nasi żołnierze są nadal w Iraku i Afganistanie. Trwa wojna z terroryzmem. I jaki to jest sygnał dla naszych sojuszników, że szef Gabinetu Premiera publicznie mówi o tym, że służbom państwa nie ufa? Jest to też sygnał dla naszych wrogów - mówi Marek Biernacki, były szef MSW i koordynator ds. służb specjalnych.
  https://www.se.pl/wiadomosci/polity...uski-uderza-w-premiera-aa-YsrW-Hcgz-Buiw.html
  https://coub.com/view/ftz6f
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 29. kolo Member

  Kto stoi na czele służb specjalnych?
  -Patrząc na to, jak działa sejmowa spec-komisja, można mieć poważne wątpliwości, czy ktokolwiek realnie kontroluje dziś to, co robią służby specjalne. Służby, na czele których stoją ludzie nieprawomocnie skazani kiedyś za nadużywanie władzy. I to w czasach, gdy tej władzy mieli zdecydowanie mniej niż teraz. O tym Tomasz Marzec.
  https://www.tvn24.pl/czarno-na-bial...-stoja-na-czele-sluzb-specjalnych,972126.html
  https://coub.com/view/1hm8x7
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 30. kolo Member

 31. kolo Member

  Pegasus – dowód na sukces naszych służb specjalnych i policji specjalnej (cz.1)
  -Pegasus, jeżeli istnieje w tej formule w jakiej jest opisywany i jeżeli nasz kraj go zakupił, to wielki dowód na sukces naszych służb specjalnych i policji specjalnej zajmującej się walką z korupcją. Można się tylko cieszyć, że nasz kraj jest dostosowany do zmian technologicznych w zakresie metodyki i techniki pracy służb specjalnych. Co więcej, jeżeli udało się zakupić to oprogramowanie i powiązane z nim urządzenia dostępowe z pieniędzy innych, niż przeznaczone na budżety służb specjalnych, świadczy o tym, że nasze służby specjalne, czy też policja specjalna – wiedzą co robią.
  https://portal-mundurowy.pl/index.p...h-sluzb-specjalnych-i-policji-specjalnej-cz-1
  https://coub.com/view/21d230
  zapraszam -https://prawda2.info/forum.php
 32. kolo Member

 33. kolo Member

 34. kolo Member

  Leeon Bat-Na zdjęciu ława rządowa. W centralnym miejscu - sutener. Za nim dwóch skazańców. Po prawej stronie sutenera - kłamca. Klaszcze stojąc - defraudant (PFN, "Dama z łasiczką"), za nim członek grupy przestępczej z Wołomina (GetBack, SKOK). 13 można ich przesadzić na ławę oskarżonych.
  https://mobile.twitter.com/LeeonBat/status/1178249410452627459

  $k@f@nd€®️-My z #SilniRazem na swoich imprezach mamy również inteligentne i piękne kobiety. U Was tego brak... Chyba, że lubicie się trącać wackami? Co powiesz, Księżniczko? pic.twitter.com/smkS5mNlGV
  https://mobile.twitter.com/kfnde2/status/1178340196489797632
  https://coub.com/view/20ugtv
  zapraszam -https://prawda2.info/forum.php
 35. kolo Member

  Żona ministra Macieja Wąsika na posadzie w państwowym urzędzie
  -Jak ustaliła Wirtualna Polska, Romualda Wąsik – warszawska radna, a prywatnie żona ministra w KPRM Macieja Wąsika - pracuje na stanowisku eksperta w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Szefem GIS-u jest Jarosław Pinkas, który do niedawna był również ministrem w Kancelarii Premiera. - Moja żona jest świetnym fachowcem. W jej zatrudnieniu nie ma drugiego dna - zapewnia WP minister Maciej Wąsik.
  https://wiadomosci.wp.pl/zona-minis...adzie-w-panstwowym-urzedzie-6429776585950849a
  https://coub.com/view/21zji4
  zapraszam -https://prawda2.info/forum.php
 36. kolo Member

 37. kolo Member

 38. kolo Member

 39. kolo Member

 40. kolo Member

  RPO interweniuje ws. zwolnionej funkcjonariuszki ABW
  -Funkcjonariuszka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w zaawansowanej i zagrożonej ciąży nie mogła skorzystać z urlopu macierzyńskiego przed porodem. Nie zgodziło się na to ABW, argumentując że kobieta była na zwolnieniu lekarskim, którego nie można łączyć z takim urlopem. Funkcjonariuszka została zwolniona.
  https://www.prawo.pl/kadry/rpo-interweniuje-ws-zwolnionej-funkcjonariuszki-abw,481362.html

  PolskaNormalna-Nie pytajcie Agencję Wywiadu o Macierewicza. pic.twitter.com/beUj15NPHB
  https://mobile.twitter.com/PolskaNormalna/status/1179445687181877248
  https://coub.com/view/21wpis
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins