Customize

Kochana Mamusiu...

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Dec 13, 2013.

 1. Anonymous Member

  Kochana mamusiu!

  W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 5 zł za kg, benzyna po 5.50 zł za litr, masło po 4.10 zł za kostkę, chleb po 3.20 zł za bochenek, a paczka papierosów po 12 zł.
  Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina.
  Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej. I tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego. (Mamusia wie, 2% wartości nieruchomości rocznie). Za to w przytułku mamy kolorową telewizję i fajne filmy.
  Pracy na razie nie ma, ale mówią, że będzie. Jak dożyję, to za 6 lat będę mógł pracować w niemczech, albo w Austrii.
  W mieście budują nowy urząd. Unia dała trochę grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda, inżynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak się cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiększonego VAT-u w budownictwie. Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniędzy.Córka jednego z ministrów miała więcej szczęścia i dostała unijne stypendium. Chłopak Heńka jest całkiem zdolny, wiec zdawał na nasza Politechnikę. Byłby się dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajów unijnych. W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w Hipermarkecie.
  Ostatnio w mieście pojawiło się mnóstwo byłych rolników. Mówią coś o nierównej konkurencji, niskich dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przecież mieli najwięcej zyskać na integracji.
  Do domu naprzeciwko wprowadziło się nowe małżeństwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrażliwi ludzie, nawet starają się o adopcję Pani Kurator jest bardzo tolerancyjna i świeżo po aborcji, Więc maja duże szanse.
  Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwłaszcza, że ubezpieczalnia już o Mamusie pytała.
  To tyle, bo idę po zasiłek. Będę go pobierał jeszcze dwa miesiące.
  Całuję mocna, Zdzisiek.


  P.S.
  Niech Mamusia wyśle tez list swoim znajomym.Może za kilkanaście lat do mnie wróci. Wtedy Polski już pewnie nie będzie, ale w końcu będę obywatelem nowego euroregionu...
 2. Kochana Mamusiu a to wszystko przez to że nic nie robimy tylko na czterech literach siedzimy. Potrafimy tylko narzekać i czekać aby wszystko ktoś za nas zrobił. Każdy z nas ma wielkie plany i oczekiwania które kończą się zazwyczaj w wc czynnością zwaną sraniem.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins