Customize

Kolejna ustawa ograniczająca wolność wypowiedzi

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Aug 22, 2013.

1. Anonymous Member

2. Anonymous Member

3. To co robimy z tym coś?
  4. Anonymous Member

Ogólnie ostatnio widze nagonke na internet jako na siedlisko całego zła wszechswiata wiec trzeba go przerobic na taki który będzie zawierał tylko "grzeczne i dopuszczalne" tresci. Przeciez to zawsze bylo dobre rozwiązanie. W telewizji nie ma reklam papierosów - młodzież od tego czasu nie siega po papierosy, nie ma reklam alkoholu przed 22 - młodzież nie pije i ogólnie mamy naród abstynentów, przekleństwa są cenzurowane - to też w miejsach publicznych spotkasz sie jedynie z kulturalnym słownictwem. Ustawa ułatwi zbieranie danych niesfornych obywateli internetu to napewno i ułatwi życie osobom psychicznie słabym i łapiącym bóldupy bo w internecie obrażajo. Z każdej strony leci obecnie zmasowana ofensywa aby małymi kroczkami doprowadzic do rozpadu internetu takiego jaki jest w obecnej formie czyli wolnego/bez cenzury.

Pytanie co można zrobic? Tak naprawde jesli nie jestes rządową świnia lub korporacyjnym gigantem nie masz nic do powiedzenia a jak cos powiesz to pamiętaj zeby nikogo nie obrazic ;)

Jesli to wejdzie w użycie to zostanie jedynie chowanie sie za VPN'ami lub Tor'em chociaz ten drugi jest już coraz bardziej intensywnie atakowany.
  5. Tyle że to już weszło...
    Nawet nie będąc rządową świnią idzie coś zdziałać. Sam nic nie zrobie ale razem z innymi osobami idzie zdziałać cuda. Nie zapominaj że to nie my mamy się bać rządu lecz on nas.
  6. Anonymous Member

Ech... Dzięki za takie słowa. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy wierzą.

Co do tego planu ma on jedną pierdoloną lukę.Admin może dać IP tej osoby. Ale na huja takiej osobie IP gościa, który łączył się z Internetem za pomocą proxy gdzieś w zajebanym Uzbekistanie? Idzie na policje, policja rozkłada ręce i mówi "nie wiemy". I na tym się kończy.
    Ech, te pomysły naszego rządu:)
  7. Nie wiem co to może dać ale również osoba z jakiejś dużej firmy może ztrollować tak aby ktoś ją wyzwał następnie chcieć wziąć adres ip tej osoby co wyzywała, nie wiem po co to ale raczej bez powodu by tego nie wprowadzali.
  8. Na początek może bym proponował o sobie przypomnieć robiąc ulotki oraz wstawiając je do internetu, następnie działania przeciw temu typu spamowanie e-mailami, protesty?(nie wiem czy sytuacja jest warta protestów). Chociaż sytuacja może być taka że najpierw wprowadzą to że każdy kto został "obrażony" może zdobyć IP itp. następnie całkowicie zostanie usunięta wolność słowa. Teraz przy tej ustawie ktoś kto wypowie swoje własne poglądy które komuś mogą się nie spodobać może zdobyć IP i następnie przekazać policji czy komuś. Oraz może być tak że np. będą miały być w jakimś czasie protesty ponieważ rząd chce blokować jakieśtam strony oraz całkowicie usunąć wolność słowa a osoby próbujące np. rozglosnic sprawe / tworzyć protesty mogą od razu zatrzymane ponieważ jeżeli zostało to zamieszone na np. kwejk.pl policja może oczywiście sprowokować autora kwejka czy kogoś namierzając jego dane i kolejna osoba może popełnić przykładowo tak jak to było 'samobójstwo' a kwejk zniknie z sieci aby to nie było zbyt rozgłośnione.
  9. Andy.Lange Member

Ciekawie na jakiej podstawie administratorzy będą oceniać, czy coś jest obraźliwe, czy nie. Wiecie?
  10. Zapewne na takiej że po prostu 'ja' poczuje się urażony a 'administrator' musi mi udostępnić dane tej osoby.
  11. Anonymous Member

NIe bójcie się, poradzimy sobie:)
  12. To co robimy akcję #OpHate?
    1. stworzenie ulotek
    2. Rozsyłanie po kwejkach itp.
    3. Emaile do np. rządu czy tam do sądów itp.
    4. Jakies inne działania do ustalania na IRC?
  13. Merkuriusz__ Member

Robienie ulotek - TAK, ale z czym ?
    Oni chcą karać hejterów, żeby to mieć muszą mieć ich dane (głównie IP), można zrobić ulotki z krótką i zwięzłą informacją na ten temat. Do tego dać odsyłacze do tor'a, i2p, darmowych vpn'ów (zwykłym user'om to wystarczy). Nie powstrzymamy karania hejterów ale możemy utrudnić ich namierzenie.
  14. Rozumiem że rozpoczynamy akcję #OpHate? ;]
  15. Tak btw. można również utworzyć nowy kanał na yt + pare stron internetowych na których byłyby tylko informacje jak używać tora. Strony najlepiej na serwerach darmowych z innych krajów bo niestety by się mogło komuś nie spodobać 'pomaganie w byciu anonimowym w internecie'
    Oczywiście wszystkie te rzeczy robione przy Torze oraz innych narzędziach do ukrywania się VPN*(nie jestem pewny czy dobrze napisałem)
  16. Andy.Lange Member

Tak na marginesie. Jakiś miesiąc temu próbowaliśmy wraz z Panoptykon zainicjować projekt. Trochę szerzej, łopatologicznie przedstawić laikom, wraz z instrukcjami instalowania i konfigurowania. Ale wakaje, więc stanęło.

https://polska.piratenpad.de/prywatnosc-w-sieci
  17. Jest ktoś w stanie zrobić przykładowe ulotki dla projektu #OpHate?
    Również do tego można dołączyć to co było z firmą 'sokołów' to również wzbudziło zainteresowanie internautów. Czas o sobie przypomnieć.
  18. Andy.Lange Member

Jutro, tak. Zaproponujcie newralgiczne, najważniejsze punkty.
  19. Więc tak można napisać dla tych którzy nie wiedzą że ich wolność słowa w internecie jest zagrożona(wolność słowa bo jeżeli ktoś wyrazi swoje zdanie może ktoś inny uznać to za to że go to uraziło)
    Następnie akcja z sokołowem czy jak to się tam pisze,
    Wysłać na ich oficjalną stronę pare mail'ów z tym że nie podoba nam się to że pozywają kogoś kto użył wolności słowa że tak powiem.
    Jeżeli nie wycofają tego można następnie zrobić początkowo mail bomb'a (zakazane to nie jest ponieważ to jest zwykły spam)na ich główną pocztę, jeżeli to nie pomoże pomyśli się nad czymś innym ale to już na IRC'u.
    Wkleić linki do poradników na których ktoś może dowiedzieć się jak stać się anonimowy żeby sobie nie zrobić "przypału"
  20. Merkuriusz__ Member

Nie śledzę tutaj wszystkiego na bieżąco ale o jakim IRC'u mowa ? Większość sprawia problemy z dostępem z tora i bez tunelowania przez ssh czy zmieniania exitnodów co chwilę nie da się wejść. Do tego darmowe tunele ssh regularnie padają, jedyny irc z dostępem z tora jaki mi teraz przychodzi do głowy to 6irc.
  21. Kanał IRC jeszcze można ustalić, pierw trzeba rozpocząć akcję na ten temat.
  22. Merkuriusz__ Member

Mogę pomóc z ulotkami, tylko co ma być na tych ulotkach ? Najpierw trzeba przygotować treść dla tych ulotek, a później można się pobawić z grafiką.
    Nie jestem zbyt dobry w wymyślaniu treści do takich ulotek ale spróbowałem i mam coś takiego:

Naczelny Sąd Administracyjny
    zezwolił na ściganie „hejterów” w sieci.

Co to oznacza dla Nas ?

Jeżeli ktoś poczuje się przez Ciebie obrażony
    bez problemu dostanie TWOJE dane
    od tak po prostu.

Jak tego można się przed tym uchronić ?
    Bardzo łatwo, jest kilka sposobów:
    1. Darmowy VPN np.:
    securitykiss.com
    hotspotshield.com
    cyberghostvpn.com
    anonymous-proxy-servers.net
    2. I2P i2p2.de
    3. TOR torproject.org

Czego brakuje?
    Co zmienić ?
  23. Same ulotki chyba nic zbytnio nie zdziałają ludzie je po prostu oleją, trzeba by było zrobić jakąś akcję internetową typu : zapychanie mailów. Można na tą akcję obrać cel sokołowa za to że próbują ogaraniczać wolność słowa tak jak to było z 'kocham gotować'. Można by było podać konkretną datę z godziną o której ich skrzynka zostanie zapełniana i zrobić troszkę rozgłosu w mediach?(nie wiem czy to by był dobry pomysł)
    Tak więc wyrażajcie swoje opinie, czas o sobie przypomnieć że w przypadku ogarniczania wolności słowa nie śpimy.
  24. robercik1010 Member

Ulotki to dobry pomysł, oprócz TORa, VPNa i I2P można dać też FreeNet :p
    Co do spamowania korporacji "Sokołów" to taki pomysł był na grupie Anty-Sokołów (nawet powstały już narzędzia), tylko pewnie firma się przed tym zabezpieczy, jak przed tym, (jakby co w tym wpisie są maile niektórych osób kontaktowych z Sokołowa :p)
    Co do TORa to można byłoby uruchomić ukryte usługi, takie jak anonimowe forum, anonimowe IRC itp, wiązałoby się to jednak chyba z potrzebą wykupienia jakiegoś serwera
    Jak coś jeszczę wymyślę to dopiszę :D
  25. Zawsze można zrobić po pare emaili np. po 10 i w 5 osób wysyłać na raz 50 emaili i tak cały czas jak się zabezpieczą przed dostawaniem emaili od różnych osób? ;>
  26. Merkuriusz__ Member

Można jeszcze filtrować spam po tytule więc to też można zmieniać.
    Na stronie NSA jest trochę maili więc w sumie wszystko czego nam trzeba jest.
    Proponuję się spotkać na ircu OnionNet (IRCD5ILF47WHABG4.onion/6667) jutro o godzinie 20.00 kanał #nsa.
  27. Jeśli chodzi o VPN to mam stronkę z darmową listą http://www.vpngate.net/en/ jeśli zainstaluje się z tej strony program VPN Gate Client lista ze stronki jest zawarta w programie.
  28. Merkuriusz__ Member

Jeszcze jedna sprawa puki pamiętam, jakiś czas temu MSWIA kombinowało z torem, najprawdopodobniej dostawili własne węzły w sieci więc na wszelki wypadek radzę dodać w configu tora:

ExcludeNodes {pl}

Tym sposobem blokujemy łączenie się z węzłami znajdującymi się w Polsce.
    Kolejna kwestia: ze względu, że na chwilę obecną brak odpowiednika lavabit radzę zacząć używać Bitmessage (bitmessage.org).
  29. Ewentualnie dało by radę przesunąć to na godzinę 16/17?
  30. Anonymous Member

Nasza Polska policja jest za głupia żeby móc coś kombinować z TORem :D
    Był projekt narzędzia do lokalizowania ludzi z TORa ale chyba im się nie udał

BTW
    Próbuję skonfigurować Pidgina, pod ten serwer IRC i mi błąd wywala :/
  31. Merkuriusz__ Member

Nie używałem irca przez pidgina, może to przez złe ustawienia proxy ?
    Niestety ja przed 18 nie dam rady. Podajcie w jakie dni i w jakich godzinach wam pasuje, jakoś się dogadamy.
  32. Merkiusz, tak więc jutro o 20 na IRC'u obmawiamy wszystko.
  33. robercik1010 Member

Sorry, że mnie nie było ale nie mogłem się podłączyć (por Konfiguracja IRC pod TORa) mógłby ktoś wysłać konspekt konferencji na PW? :D
  34. Anonymous Member

Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda słomiany zapał to zapraszam do tego threadu.
  35. Merkuriusz__ Member

Anons1001011, sorry ale nie dąłem rady się pojawić... To co miałem zrobić mam już gotowe, więc można się spotkać na IRC'u i kontynuować zabawę – postaram się być w miarę regularnie koło godziny 20.
    Wszystkich chętnych również zapraszam ;)
  36. Tutaj Anons101, jutro o 20 będzę na IRC'u.
  37. Anonymous Member

38. IRC padł? Bo nie mogę się połączyć.
  39. Merkuriusz__ Member

https://metrics.torproject.org/users.html - tutaj masz odpowiedź, tor się "zatkał". Dobra, tor nie działa jest I2P i tam się trzeba przenieść. Nagle padły anonimowe maile a teraz takie jaja z torem...
  40. To podaj na jaki IRC wbić.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins