Customize

Konfiguracja IRC pod TOR'a i I2P

Discussion in 'Polska' started by Anons1001011, Aug 25, 2013.

1. Jeżeli był byś tak dobry i pomógł jak wejść na tego IRC'a bo niestety jako tako komunikatorów żadnych nie używam. I tak to będzie dobry pomysł.
  2. robercik1010 Member

@UP wsirc.com
    EDIT:
    Sorry, nie zauważyłem że to jest serwer na IRCu oO
  3. Tyle że to jest strona pod ONION'a
  4. robercik1010 Member

5. Merkuriusz__ Member

Ok, napiszę jak to się robi pod x-chat (w innych pewnie będzie bardzo podobnie).
    1. Instalujemy X-Chat (http://xchat.org/), większość dystrybucji linuxa ma go w repozytorium
    2. Uruchamiamy X-Chat, następnie Ustawienia → Preferencje → Ustawienia sieci
    3. Host: 127.0.0.1,
    Port: w zależności czy mamy normalnie zainstalowanego tora czy browser boundle ustawiamy
    9050 dla normalnie zainstalowanego tora
    9150 dla browser boundle
    Rodzaj proxy : socks5
    4. W oknie głównym wybieramy z menu Xchat → lista sieci, dodaj sieć podajemy nazwę (obojętnie jaką), następnie klikamy edytuj i wklejamy IRCD5ILF47WHABG4.onion/6667
    • Like Like x 1
  6. Anonymous Member

@UP dałbym like ale gdzieś zniknęła ta opcja :D
  7. Anonymous Member

Mam włączoną konfigurację, aby używać TORa (localhost:9050)
  8. Anonymous Member

Serwer: IRCD5ILF47WHABG4.onion
    Typ pośrednika TOR\SOCKS5
    Host: localhost
    Port 9050
    Kolega też ma z tym serwerem problem
    A u innych działa?
  9. robercik1010 Member

Code:
    SOCKS Proxy failed to connect to host (error 1).
    Nieudane połączenie z serwerem pośredniczącym.
    * Zatrzymano poprzednie próby połączenia (pid=3977)

:/
    Działam pod Ubuntu, słyszałem ażeby się połączyć z IRCem trzeba mieć jakieś SASL...
  10. Merkuriusz__ Member

Tutaj SASL nie jest potrzebny. Masz źle ustawione proxy, jakiego klienta do IRC'a używasz ? Tora masz zainstalowanego normalnie w systemie czy masz browser boundle ?
  11. Anonymous Member

TORa mam normalnie, używam XChata dla Linux, TOR mam normalnie zainstalowany (port 9050)
  12. robercik1010 Member

13. Tor włączony? Spróbuj zmienić na port 9150.
  14. robercik1010 Member

Port 9150 mam zamknięty, sprawdzałem NetCatem
  15. robercik1010 Member

Code:
    Aug 26 19:45:39.910 [notice] Tried for 120 seconds to get a connection to [scrubbed]:6667. Giving up. (waiting for circuit)
    Aug 26 20:05:23.053 [notice] Tried for 120 seconds to get a connection to [scrubbed]:6667. Giving up.

16. Anonymous Member

Posty z poprzedniego tematu przeniesione bo z lekka offtopowało. Tu mozna kontynuowac te kwestie.
  17. Anonymous Member

18. martajagoda89 Member

@robercik1010: Checklista dla Ciebie:

1. Czy tor na pewno jest załączony i czy nawiązał połączenie siecią anonimową.
    2. Czy port, który podałeś przy konfiguracji clienta IRC, to ten sam port, na którym działa u Ciebie tor (nie pomyl z control portem)
    3. Czy jako adres serwera proxy podałeś 127.0.0.1
    4. Czy typ serwera proxy jest ustawiony na: Socks5
    5. Czy działania tora lub clienta IRC nie blokuje firewall.
    6. Czy client IRC jest skonfigurowany tak, aby wszystkie połączenia nawiązywać przez serwer pośredniczący (może być tak skonfigurowany, żeby przez proxy przechodziły tylko połączenia DCC)
    7. Czy w ustawieniach serwera nie masz zaznaczonego omijania serwera proxy.
    8. Czy tor działa w innych programach takich jak np. przeglądarka
  19. robercik1010 Member

1. Tak
    2,3,4,6. Tak (screen)
    5 . Nie
    7. Nie (screen, te globalne informacje są tak na prawdę wyłączone tylko mi się przypadkiem podczas robienia screena zazanczyły :D)
    8. Tak
  20. Anonymous Member

U kolegi też nie działało, czy ten serwer dalej jest aktywny i czy nie został przypadkiem zdjęty podczas akcji FBI?
    Dałby ktoś tu screena pokazującego, że ten serwer naprawdę działa? :D
  21. Anonymous Member

Tak, onionIRC cały czas działa pozatym zebrało sie tam pare osób które mogą to potwierdzic.
  22. Anonymous Member

23. Anonymous Member

Po co takie kombinajce w poscie #17 jest rozpisane łopatologicznie jak wejść na onionIRC.
  24. robercik1010 Member

Code:
    Aug 31 21:21:50.229 [notice] Tried for 120 seconds to get a connection to [scrubbed]:6667. Giving up. (waiting for circuit)

Wygląda na to, że przekroczył czas oczekiwania na połączenie :/
  25. Anonymous Member

Sprawdzałem i IRC cały czas działa. Sprawdz czy masz poprawnie wpisany adres serwera. A jak nie to zrób od początku to co jest w tutorialu bez zbędnego kombinowania.
  26. robercik1010 Member

U mnie TOR & IRC są dobrze skonfigurowane, bo z IRCowym serwerem FreeNode się łączy, czy ten serwer jest cały czas (24/7) aktywny?
  27. Merkuriusz__ Member

IRC jest aktywny mi się łączy bez problemu, więc Ty musisz coś źle robić. W ogóle przeniesienie takich spotkań na ircu do jakiegoś deepwebu (tor|i2p|freenet) jest dobrym rozwiązaniem....
  28. Merkuriusz__ Member

to jedziemy z i2p... Po instalacji i uruchomieniu i2p (na linuksie i2prouter start, na m$ nie wiem) podajemy w 127.0.0.1/6668 jako server irca, kanał #anon_pl
  29. Anonymous Member

@UP thx za instrukcje :D
    Zna ktoś może jakiś serwer IRC w sieci TOR (.onion), w którym wcześniej nie trzeba się rejestrować, na usłudze, która blokuje TORa i inne OpenProxy?
    Sprawdzałem FreeNode, którego nazwa tu przedtem padła (trzeba mieć zarejestrowany nick) i AnonOps.com (trzeba mieć zarejestrwany nick + poczekać 3 dni)
    Wiem, że można się połączyć przez shella ale mi się nie chce szukać darmowych shelli ;)
  30. Tulku Member

31. robercik1010 Member

Lista działających serwerów IRC w sieci TOR
    37lnq2veifl4kar7.onion/6667 OFTC IRC
    cfyfz6afpgfeirst.onion/6667 Agora Anonymous
    oh6ev55uo4cmgh4w.onion/6667 prooops.eu
    w4a6ssearu46yphm.onion/6697 hackint (u mnie się automatycznie odłączało, trzeba zaznaczyć obsługę SSL i automatyczne akceptowanie nieprawidłowych certyfikatów SSL)
    Jakbym nie zdążył podać z pewnych powodów reszty, to dopiszę potem ;)
    Gdyby ktoś też chciał posprawdzać i pododawać to lista tych serwerów jest tu

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins