Customize

Koniec facebooka?

Discussion in 'Polska' started by Boixocg, Aug 8, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Boixocg Member

Witam!

Przez ostatnie 2 dni internet szaleje od plotek na temat końca facebooka...
    Ta informacja i filmy są potwierdzone czy to kogoś wymysł?

http://tnij.org/5th-anon

Dzięki za odpowiedzi. ;)
  2. Anonymous Member

Podejrzewam, że nie zniszczy to facebooka, tylko przez jakiś czas nie będzie tam żadnych zdjęć itp. Ale ludzie do fejsa wrócą. Co do mnie, jak najbardziej popieram tą inicjatywę. Facebook to zło :)
    • Like Like x 1
  3. Boixocg Member

Głównie chodziło mi o to czy Anonimowi na prawdę to ogłosili czy może jakiś zwykły szary człowiek wymyślił sobie plotkę i stworzył film?
  4. Anonymous Member

Gdyby to sobie wymyślił i nagrał, po pewnym czasie miałby spore problemy zarówno z komputerem, jak i w rl :) Jestem gotów się założyć, że Anonymous faktycznie mają zamiar przeprowadzić ten atak i mam nadzieję, że tak się właśnie stanie. Moja pewność wynika z faktu, że wieść ta rozpowszechniona została w stylu typowym dla Anonymous, poza tym przeprowadzają oni regularnie ataki na gigantów współdziałających z rządem, ze Scjentologią, z różnego rodzaju organizacjami mającymi na celu trzymanie ludzi za mordę czy też łamiącą w inny sposób wolność słowa. Jeśli chodzi o mnie, jestem spokojny; 5 listopada nikt nie zaloguje się na Facebooka.
  5. Moria Member

Nie jestem FB`maniakiem, używam czasami portali społecznościowych do użytku własnego, głównie dla zaspokonenia braku itemów w grze matuli mojej, lecz zniszczenie facebooka ma u mnie różne odczucia.
    Jestem pewien że ma to swoje dobre strony, takie jak oznajmienie światu swego istnienia, któż przecież w dzisiejszym świecie nie używa FB ``ten nie istnieje`` jak oznajmia popularny tekst propagandowy FB. Czytałem co nieco na temat przewinień FB oraz jego grzechów, lecz mimo to zniszczenie tej strony jest mieczem dwusiecznym. Na pewno Anon zyska wielu nowych członków oraz poparcie, patrząc na to z tej strony, lecz zyska przecież również potężną garść wrogów, jakimi byli maniacy FB, zwyczajni użytkownicy oraz po prostu osoby używające go do celów społecznościowych.Czy naprawdę opłaca się taki wypad? Wolałbym raczej zniszczenie Naszej Klasy :)
    pozdrowienia, Moria
  6. Anonymous Member

Ja w takim razie muszę być kwantowym wyobrażeniem Terry'ego Pratchetta (jedynym nieistniejącym, bo wszystko, co wymyśla Pratchett, musi gdzieś istnieć ;p ), bo fejsa nie używam. Co do zyskiwania wrogów; żadnego pożytku byśmy nie mieli z takich sojuszników, jak ludzie, którzy nie rozumieją, że nie każdy Anon jest hakerem i należy do Operation AntiSec czy innej organizacji hakerskiej. Nie wątpię, że w Chanology jest mnóstwo hakerów, i bardzo dobrze, ale na pewno nie wszyscy nimi są. Ja na przykład pojęcie o hakerstwie, a nawet ogólnie o wykorzystywaniu komputera w celach bardziej zaawansowanych, mam zerowe.
  7. Moria Member

Popytałem się z czystej ciekawości znajomych co słyszeli i co sądzą o Anon. Większość osób słyszało oczywiście o ataku na FB, dużo osób mówiło o hakerach, i znalazła się naprawdę drobna garstka która potrafiła wymienić coś do czego dążymy.Mówiąc wcześniej o sojusznikach na myśli miałem świeżą krew która dołączy do Anonu, a wrogowie to osoby pasjonujące i poświęcające nie jedną a wiele garści swego życia na portale społecznościowe :) Dam przykład, może słaby ale myślenie to dla mnie abstrakcyjny luksus. Mamy Monopol pod domem.Jest on znany każdemu, każdy tam przesiaduje.Jedni tylko na piwko, drudzy wpadają tylko po drodze, inni przesiadują pod nim 24h na dobę.Sklep ten ma jednak zły wpływ na osobników, sprzedaje alkohol nieletnim(i inne takie tam, nie rozdrabniam się).W końcu grupa młodzieży demoluje sklep, nie niszcząc go. Stali bywalcy i osoby go używające będą oburzone i negatywnie nastawione na akcje wandali.Lecz osobnicy którzy widzieli demoralizacje sklepu oraz negatywny wpływ jaki rozsiewał zainteresują się działalnością.
    Tak oto widzę sprawę ataku na FB.
  8. HydRas Member

NIKT NIE WIE o co chodzi

pomóż ich doinformować

My potrzebujemy Ciebie
    Ty potrzebujesz nas

Teamspeak 3 adres:178.63.220.20:7777
    mail witajanonymous at gmail dot com
    gg:36477969
  9. Xaosuser Member

Nawet jeśli znajdzie się faktycznie jakiś odłam anonu który zrobi rozwałkę w fb to zawsze pozstaje backup imo. No i anon+
    Po za tym jaki sens miało by rozwalanie FB ?
  10. Anonymous Member

Taki, że FB jest tak naprawdę platformą szpiegowską. No, w pewnym sensie. Został założony przez, bodajże, CIA i służy agencjom rządowym do śledzenia ludzi i zdobywania informacji na ich temat.
  11. Xaosuser Member

Może i jest, szczerze, póki nie wypłyną na to konkretne dowody, brzmi o jak teoria spiskowa ^^" i w tym właśnie problem jest. Tym bardziej, że na anonops się od tego poniekąd odcinają. No i na koniec, fb jest dobrym narzędziem do nagłaśniania nas, tak jak i znienawidzona nk. Bo jakoś wielkiego boomu na twitera czy inne myspace nie widzę u nas ;)
  12. Moria Member

W moim terenie nie znam nikogo z Twittem a myspace mam tylko dlatego że mi kiedyś znajomy założył :)
  13. Sic! Member

Facebook dobry do nagłośnienia? Jak to sobie wyobrażasz - ludzie klikający 'lubię to' na fikcyjnym profilu anonymous i co więcej? Przecież nawet nie ma dobrego polskiego wytłumaczenia czym jesteśmy. Trochę coś tam ktoś na wiki nabazgrał, ale to za mało - musi być przekaz (o ile się orientuje ktoś takie coś tłumaczył).
    Jeżeli ktoś z was podejmie się utworzenia takiego profilu to służę pomocą.
    To samo z nk.

Kwestia unicestwienia fb... I tu zaczynają się dyskusje... A po co? Komu to przeszkadza? Otóż przeszkadza... Wolność słowa tak? To czemu media informują ilu to przestępców dzięki fb złapali, ilu to dzięki nk? Nie popieram bezkarności ale też jestem przeciwny łapaniom złodziei w ten sposób dla tego popieram pomysł anonów...o ile to ich pomysł, bo być może iż to tylko grupa crackerów podszywająca się pod nas...
  14. Anonymous Member

15. Anonymous Member

Tłumaczenia
    Teamspeak 3 adres:178.63.220.20:7777
  16. brujah Member

Kurde, przepraszam, ale nie ma ludzi "podszywających się" pod Anonymous. Jeśli sie czujesz - jesteś, jeśli nie - nie jesteś. I tyle. Nie ma "prawdziwych" i "sztucznych". Tak to działa i dlatego to działa tak dobrze.
  17. Anonymous Member

Dla mnie jednak istnieje podział. Na Anonimowych i anonimowych. Anonimowi przez duże A to my, bo nie korzystamy z tej tożsamości tylko dlatego, że to jest teraz modne, lecz z tych samych powodów, co ludzie, którzy wymyślili i rozpowszechnili to pojęcie, anonimowi przez małe a to wszyscy pozostali :)
  18. Sic! Member

brujah, AnonymousPL już chyba wyjaśnił... Może i się nazywają ale to tylko nazwa. To wykorzystywanie naszego imienia do robienia czegoś co nam się nie przyda, ba! powiem więcej, czegoś co działa na naszą szkodę.
  19. brujah Member

Rozumiem wasz pogląd i go szanuje, jednakże jako fan zdecentralizowanej i kompletnie niehierarchicznej i niekontrolowanej siły twórczej jaką dla mnie jest A. nadal jestem raczej zwolennikiem braku słówek takich jak "wasze" "nasze" "prawdziwi" "nieprawdziwi" w stosunku do tego ruchu. Pozdrawiam!
  20. Anonymous Member

Brujah, w pełni się z Tobą zgadzam. Dla mnie wartość Anonymous też polega na zdecentralizowaniu, braku hierarchii. To dla mnie coś wspaniałego, że ludzie, którzy się nawet nie znają, potrafili stworzyć coś tak pięknego; niemożliwy do zniszczenia ruch, mający na celu walkę o wolność, nieposiadający przywódców, nie zmuszający do niczego, pozwalający na dołączenie do niego bez żadnych zobowiązań. To niesamowite, jaką siłę mają słowa, ludzkie przekonania i obywatelski zryw. Popieram to i przestałbym, gdyby się coś w tej kwestii zmieniło. Niemniej człowiek, który korzysta z tożsamości Anonów, żeby im zaszkodzić, albo skłonić ludzi do popierania jakiejś partii, nie jest jednym z nas. Jeśli przyjdzie na organizowaną przez nas akcję i nam pomoże, będzie tak samo wartościowym członkiem Anonymous jak każdy inny Anon. Ale jeśli robi coś, co nam szkodzi lub kłóci się z założeniami Anonów, takimi jak np. właśnie brak hierarhii i decentralizacja, nie jest Anonimem, mimo, że jest anonimowy. Można jednego dnia brać udział w proteście albo w inny sposób pomagać Anonom - wtedy jest się Anonimem, a drugiego dnia robić coś np. z chęci zysku, korzystając tylko z naszej tożsamości - wtedy już jednym z nas nie jest.
  21. Sic! Member

Zauważyliście że odkąd w necie jest głośno o zniszczeniu FB przez Anonymous jakoś nagle polska młodzież (choć za pewne i nie tylko ona) nagle zaczęła się interesować tą grupą? Wiadomo, nowość, anarchia, szum i te sprawy...tylko brakuje im wiedzy na nasz temat... Jakieś linki, filmy na YT od których krew się gotuje i inne tego typu podstępy... Jak widać grono anonów polskich tak na prawdę staje się garstką ludzi...
    Brujah, masz rację, nie możemy nas dzielić, ale...sam widzidz...
  22. Saltwater Member

Witam, zarejestrowałem się na tym forum po obejrzeniu filmu "V jak Vendetta" (świetny film ^^) i od razu zainteresowałem się Anonymous, szczególnie sprawą zniszczenia fb. Na YT znalazłem sporo filmików na ten temat i tu mam pytanie. Czy jest gdzieś przetłumaczona wersja tego "ogłoszenia"? Może słabo szukałem, ale nigdzie nic nie znalazłem. Widziałem tylko wersje włoską i niemiecką.

http://pastebin.com/D9CzQmJV Czy jednak Facebook nie zostanie zniszczony?

W każdym razie niezmierni się cieszę, że ktoś zniszczy w końcu zło, jakim jest Facebook. Dobrze wiem, na jakiej zasadzie działają portale społecznościowe i czym naprawdę jest "prywatność" w sieci, dlatego za tak niebezpieczny uważam fb. Od początku nie miałem zaufania co do podawania w Internecie jakichkolwiek danych, czy wrzucania swoich zdjęć (śmieszą mnie, ale i przerażają przeróbki zdjęć, które ludzie wrzucili do sieci i zostały wykorzystane bez ich wiedzy, co codziennie zobaczyć można chociażby na Kwejku, gdzie regularnie poprawiam sobie humor), jednak dopiero afera z WikiLeaks zmieniła moje zdanie na ten temat.

Pozdrawiam
  23. Sic! Member

Saltwater, połączyłeś ze sobą za dużo spraw... Anonymous nie chce zniszczyć Facebooka, który wg. niektórych teorii jest złem i został założony przez CIA... Przeróbki zdjęć nie tyczą wszystkich, tylko tych samych w sobie śmiesznych - głupie miny, dwuznaczne pozy itp. A afera z WikiLeaks to była tylko kwestia czasu...i gwóźdź do przekonań o naszych rządach...
  24. Saltwater Member

Może i przedobrzyłem... xD W każdym razie, jestem przeciwny umieszczaniu w Internecie tak szczegółowych informacji o sobie. Nie chodzi nawet o wywiady wrogich państw, ale zwykłych obywateli. Wielu pracodawców używa FB do inwigilowania swoich pracowników. Ja sam, nieraz ze znajomymi, przeglądaliśmy profile znajomych wyszukując kompromitujące ich fakty. Kiedyś np. ze szkoły, w której się uczę, nauczyciel wyleciał po tym, jak uczniowie znaleźli na NK i FB jego pijackie zdjęcia i równie ambitne piosenki jego autorstwa. Czy to nie głupota?
  25. Anonymous Member

Głupotą jest szukanie takich informacji, a nie ich zamieszczanie. Zamieszczanie swoich danych osobowych zalicza się do jednego z podstawowych praw: wolności słowa i prawa do prywatności. To, jak ktoś swoją prywatość chroni, to już tylko jego indywidualna sprawa.
  26. Sic! Member

APL, zważ że w internecie nie ma czegoś takiego jak 'prywatność'... Nawet jak umieścisz swoje zdjęcie gdzieś na portalu społecznościowym, nawet jak je 'ukryjesz' dla ludzi itp to i tak dostęp do niego ma pełno ludzi... Więc zamieszczanie takich zdjęć to nie wolność a raczej...głupota.
  27. Warden13 Member

Nazwałbym to raczej niewiedzą. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że wprowadzone zdjęcie lub dane do internetu mogą być wykorzystane bez jego zgody :)
  28. Sic! Member

Fakt, nauka w szkołach o internecie jest znikoma...
  29. Warden13 Member

A co z ludźmi którzy uczęszczali do szkoły kiedy jeszcze nie było internetu?
  30. Sic! Member

Za pewne życie zawodowe ich zmusiło do nauki tego badziewia... Choć jest ich pewnie niewielka grupa...
  31. Warden13 Member

Polecam skończenie tego sporu. Do niczego on nie prowadzi, a psuje morale, gdyż ktoś nowy, który wejdzie na te forum może pomyśleć, że jesteśmy tylko grupą, która nie potrafi nic tylko się kłócić :)
  32. Sic! Member

Wydaje mi się że to nie jest kłótnia czy spór a raczej rozmowa na temat społeczeństwa ;)
  33. Warden13 Member

Skoro tak to ująłeś :) Cieszę się. Mam jednak pytanie. Ten post, że w szkołach nie uczą o internecie był napisany tonem sarkastycznym czy normalnym?
  34. Sic! Member

A jak to odebrałeś?
  35. Warden13 Member

Ja odebrałem to raczej mocno sarkastycznym tonem
  36. Sic! Member

Odbieraj jak chcesz... Ale to co napisałem to czysta prawda... Informatyka w szkołach podstawowych/gimnazjum opiera się na kilku durnych programach i grach... Zero wiadomości o internecie, bezpieczeństwie w nim czy jego złożonej budowie...
    Powiem więcej - w liceach/technikach nie jest wcale lepiej... Sam kończyłem technikum informatyczne i jeżeli bym miał się opierać o wiedzę nauczycieli to nic mi po tytule technika...
  37. Warden13 Member

W takim razie muszę Cię przeprosić :) Wybacz, bo myślałem że wyśmiałeś moją wypowiedź. I to co piszesz jest prawdą. Na większości lekcji informatyki jest "róbta co chceta". Jak byłem w gimnazjum to nawet z materiałem nie doszliśmy do kompilowania w pascalu więc wyszedłem z wiedzą równą zeru.
  38. Sic! Member

Także sam widzisz... Nie jestem za niszczeniem facebooka bo i po co? Jeżeli ktoś UMIE z niego korzystać to nic złego z tego nie wyniknie.
  39. Anonymous Member

Sic!, to prawda. Jeśli ktoś umie bezpiecznie korzystać z dobroci internetu, nic się nie stanie. Z drugiej strony jeśli ktoś umie myśleć i nie da się wplątać w machinacje Kościoła Scjentologicznego, ze Scjentologii też nic nie wyniknie, a jednak z nią walczymy (ogólnie jako Anoni). Dlaczego? Bo naszym zadaniem jest właśnie ratowanie i uświadamianie ludzi, którzy nie posiadają takich umiejętności :)
  40. Anonymous Member

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins