Customize

Konsultacje

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by Themselves01, Jan 23, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Themselves01 Member

Witam. Chciałbym zapytać, czy jest możliwość szybkiego skontaktowania się z sejmem polskim, ( co prawda jest już chyba za późno) aby zorganizować 2 spotkania "wybrańców z Anonów" wraz z przedstawicielami odnośnie ACTA, aby ustalić co faktycznie to ACTA zapowie nam w kraju. Jedno spotkanie aby omówić przedstawić swoje poglądy z jednej i z drugiej strony, dzień przerwy i na drugi dzień skontaktować się znowu oczywiście po przedstawieniu swoim stroną o co tak na prawdę chodzi i ponownie porozmawiać czy polski rząd jest tego pewien, co robi. Wiem że brzmi to naprawdę nie na naszą rękę, ale po dzisiejszych konsultacjach ujawniły się nowe informacje odnośnie tejże ustawy w polsce.
  2. ozyanon Member

Może trzeba spróbować za pomocą mediów.
  3. Themselves01 Member

Media niewiele dadzą, co prawda nie ograniczajmy się do reklam, przerw w programach i wrzucaniu na wszystkie kanały naszego filmiku czy coś, ale chociażby rozmowa poprzez SKYPE, jakaś konferencja, wyznaczonych osób, maski, coś co zmienia głos, an tyle żeby rozumieli, nie byli w stanie namierzyć IP naszych, coś na oczy,żeby po siatkówce nie rozpoznali. Rozmowa, co jest najważniejsze. Jak przy każdej wojnie, zawsze istniały konsultacje pokojowe. Może i u nas zdałoby się coś takiego.
  4. Darth VAnon Member

Z polskim sejmem? Hahahaha, oni nawet bali się debaty z Korwinem/Palikotem (jeśli ktoś jest hejterem jednego z Januszów, może wykreślić).
  5. Themselves01 Member

Trzeba się zastanowić. Teraz nie damy rady, przed podpisaniem. Nie zgodzą się( Alen ie mówię na 10 % bo nigdy nie wiadomo) Trzeba dokładnie to przemyśleć, nie tylko kilka osób, większość i to głównie (jak wiadomo jesteśmy równi) osoby znające się na temacie, i robiące najwięcej, chociażby moderatorzy niech przekumają nad tym.
  6. Darth VAnon Member

Nie ma co czekać na moderatorów. Jak chcecie coś zrobić - zróbcie to sami. Moderatorzy tylko pilnują porządku - nie są nadzorcami. Z góry odpowiadam - ja tego nie zrobię, bo wg. mnie jest to niemożliwe.
  7. St.Jimmy Member

Konsultacje z internautami wydają się być ciężką sprawą, bo co rozumiemy przez przedstawicieli internautów. Nie mamy przedstawicieli, przywódców, musieli byśmy ich wybrać. A jeśli już podjąć jakiś kontakt to myślę, że z premierem, ministrem cyfryzacji i kultury. W sumie Boni na swojej "konferencji" mówił coś o konsultacjach ale po podpisaniu, nie określił dokładnie jakby to miało wyglądać. Martwi mnie w sumie to że opozycja rządowa słabiutko się w sprawe angażuje.
  8. Themselves01 Member

To prawda. Dlatego zaznaczyłem iż teraz, małe szanse są na tą rozmowę, ale gdy stanie się to czego nie chcemy, gdy naprawdę się nie uda, przydałoby się sporządzić taki mały scenariusz rozmowy, pytania, odpowiedzi, przygotować się. Bo rozmawiać na pewno będą chcieć, ale gdy się przygotują, i my również. Programy, ciągła zmiana ip czy cokolwiek, co pomoże spokojnie i bez nerwów przeprowadzić konwersacje na temat. Wiadomo, rząd może i chcieć "namierzyć" taką osobę która będzie po prostu lepiej wygadana, i będzie z nimi dyskutować. Nigdy nie wiadomo co im może strzelić do głowy. Zawsze trzeba spróbować. Nie teraz, to za tydzień. Nie za tydzień, to za miesiąc.
  9. cassien Member

Jeżeli chodzi o kontakt z władzami , to z tego co wiem , to obserwują cały czas stronę "Anonymous Polska" na facebooku . Może za jej pomocą by udało się coś zdziałać ?
  10. Themselves01 Member

Na razie trzeba się przygotować. Nie chciałbym żeby zaistniał wyskok jakiś, i nagle nie wiadomo skąd nie wiadomo jak, ktoś się podszył, nie porozmawiał, za przeproszeniem, wjebał się, i narobił cioru... trzeba to przemyśleć z większą ilością osób
  11. A_ESEN Member

Pamiętaj,z pajacami się nie rozmawia.
  12. cassien Member

jak by nie było , zawsze warto spróbować . Może się uda ? Chyba to nic nie zaszkodzi . :)
  13. Krea Member

Jak dla mnie bardzo fajny pomysł, jeśli kolega potrzebowałby jakiejś pomocy to chętnie pomogę. Gdyby rzeczywiście uderzyć do takich mediów itp to mogłoby się coś udać. Co do rozmowy (niekoniecznie musi być na skajpie, choć nie wykluczam)- przy rozmowie mogłoby moim zdaniem siedzieć nawet 10 użytkowników o tym samym nicku, wystarczy że jeden będzie mówił i nie wiadomo który to, reszta po prostu została zaproszona. Siatkówki, maski itp to też nie trzeba się znowu martwić, gdyż niekonieczne jest przesyłanie wideo (choć spektakularnie wyglądałoby to ;] ). Na dodatek wystarczy aby była to osoba wygadana, mająca jakieś pojęcie, umiąca szybko zripostować, zaufana. Nie musi to być jakiś super administrator czy coś. A dlaczego? Ponieważ na internecie można by było stworzyć (nawet na fejsie, łatwo tam zdobyć popularność) coś w rodzaju 'Jakie chcesz zadać pytanie politykom nt. ACTA). Internauci mogliby wpisywać własne pytania, jedna z tych osób siedzących na skajpie nie rozmawiająca mogłaby streamować dźwięk bezpośrednio do internetu, aby wszyscy mogli usłyszeć wywiad. A czat rzeczywisty (typu IRC) na którym siedzieli by internauci, też by się przydał, mogliby zadać pytania na temat tego co usłyszą od polityków, ponieważ często moim zdaniem zada się pytanie, polityk odpowie jakieś głupoty, które naprawdę wołają o pomstę do nieba, lecz na pytanie odpowiedział więc dalej się tego nie drąży. Mankamentem tego może być duży SPAM, jeśli zyska wydarzenie duże zainteresowanie, lecz da się to ogarnąć ;)
  14. cassien Member

Wszystko się da . Ja obawiam się że będzie to , co najczęściej wychodzi , czyli nic . Taki "słomiany zapał" . A po za tym , teoretycznie za 2 dni ma byś już podpisanie ACTA , więc trzeba by było szybko działać .
  15. Themselves01 Member

Ja nie potrafiłbym rozmawiać gdyż nie posiadam wrodzonego talentu zwanego inteligencją i smykałki do bycia wygadanym. To prawda, coś takiego przydałoby się zorganizować i mieć kilka osób w jednym pomieszczeniu oraz kilka komputerów (coś jak w filmach akcji) oczywiście nie dla szpanu, lecz jedna osoba byłaby odpowiedzialna za, jak wyżej napisane dźwięk, inna za obraz, jeszcze inna za IRC oraz pytania, a w razie problemów z nie takimi odpowiedziami jakie chcielibyśmy usłyszeć internauci. Jeszcze jedna osoba która byłaby odpowiedzialna za przesył obrazu i dźwięku do internetu, np na jakąś darmową stronę gdzie na żywo mógłby lecieć "wywiad".
  16. Krea Member

Moim zdaniem nie potrzeba, aby siedziały w jednym pokoju, wystarczy jeśli będą siedziały na jednym komunikatorze, w tym przypadku konferencji. Ale jeśli kolega jest chętny, ja jestem chętny, to gdybyśmy zgromadzili jeszcze kilka osób, kolegę wygadanego jakiegoś to mogłoby się udać.
  17. Themselves01 Member

Ja podałem tylko propozycję. Niestetynie potrafiłbym się zająć czymś takim, a szczególnie bałbym się brać w tym udział, gdyż nie chciałbym czegoś "pokutrać" i zepsuć. To musiała być faktycznie nie tyle zgrana ekipa, co potrafiąca się szybko dostosować do "otoczenia" jakie stworzyło by się za pomocą konferencji i biegle obsługująca programy. Ogólnie osoby które dobrze się znają na rzeczy. Gdyż nie wiem jak inaczej to ująć.
  18. cassien Member

Inicjatywa ? Jest . Plan ? Jest . Chętni ? Nie ma . Trzeba coś z tym zrobić , ale jak na razie odzewu brak .
  19. Themselves01 Member

Ktoś znalazłby się kto by zajął się organizowaniem tego? Na początek ludzi, potem to już z górki
  20. Krea Member

Wiecie co, jak tak widzę, to nie potrzeba za duzo osób, jedynie osoba która wzięłaby na siebie ciężar rozmowy, a dźwięk stronę na fb itd mogę zadbać. Ponadto tutaj nie trzeba jakichś specjalnych programów, bo przecież nie musisz przedstawiać się jako jakiś haker, tylko normalne rozmowy z rządem. Myślę też że przedstawiciel anonymous też byłby potrzebny, nic o nich bez nich, bo to oni głównie odpowiedzialni są za akcje różnorakie.
  21. Themselves01 Member

Więc kto zna dobrze angielski aby porozmawiać z przedstawicielami?
  22. cassien Member

I właśnie w tym momencie odpadam . Czekamy na chętnych . Mam nadzieje że tacy będą .
    Btw. jest jeszcze tinychat.com , ale wątpię żeby rozmowa tam wypaliła .
  23. MrViruSik Member

Mogę Wam pomóc a nawet brać udział.
  24. Krea Member

Z przedstawicielami czego? AnonymousWiki? Jak dla mnie przedstawiciele polskiego starczą. Tylko jak chce się ktoś wpisywać, to niech poda co mógłby zrobić. Należy szybko podjąć jakieś decyzje, ponieważ już tylko dwa dni.
  25. MrViruSik Member

No to jak?
  26. Krea Member

Raczej nic :/
  27. Achi Member

zbyt mało czasu , chyba że poprosić anonymous zagranicznych ( tych co blokują strony) o wstawienie tam filmiku nagranego przez was, bo politycy to osły nie zrozumieją po angielsku. Ale to i tak już jutro ma być..
  28. Anonymous Member

<fejsPALM>
    Jak Wy to sobie wyobrażacie ? Konferencja na skype by wyglądała tak:
    1. Osoby chętne aby to zrobić łączą się z ludźmi z rządu
    2. Przy uruchomieniu kamery/głosu rząd rozłącza się widząc bandę 13/15 latków którzy chcą walczyć przeciwko ACTA.
    Koniec.

Mam do Was pytanie czy ktokolwiek czytał co napisane jest w ACTA ?
    Myślę że większość nie ;x
    Acta gdyby nie była napisana w sposób taki że jej niektóre treści można różnie interpretować i nie była po cichu wdrążana była by dobra. ;)
  29. Anon2k11 Member

Czytał, a Ty?

Co to znaczy, mozna różnie interpretować? W ogole, jakby nie było, ale jest. To "jest" dużo zmienia. Jak chcesz, zeby ci w kraju gówniane prawo dalej wprowadzali, to sobie chciej. Ja go mam dość. Szczegolnie jak robią go dla wąskiej grupy. A za wszystko nie zapłąci nikt inny jak obywatele.

Nawet gdyby nie była po cichu wdrażana była by zła. Bo nie oto w tym biega.
    http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1091
    Już nie mówiąc, ze niby zyjąc w kraju demokratycznym mozna wymagać pewnych standardów uchwalania ustaw. One są w koncu dla każdego obywatela, a nie dla pewnej wąskiej grupy interesu.
  30. Krea Member

Ej tam, nie mierz wszystkich swoją miarą. Moim zdaniem pomysł nie był zły, ale bardzo trudny do wykonania i zoorganizowania. Nie zgadzam się z drugą częścią zdania, ponieważ różne zapisy w tym tym są dla mnie nie do zniesienia. Na protestach skandowane są hasła 'wolny internet, wolność słowa'. Naprawdę kolega myśli, iż one odnoszą się tylko do tego, że ACTA może być dowolnie interpretowana, lub to drugie? Wątpię.
  31. Anonymous Member

Próbowałem przeczytać chociaż OP, ale wytrwałem tylko do momentu, w którym pojawia się wyrażenie "wybrani z Anonów".

Zamiast robić konferencje "najlepsi Anoni"-rząd, po prostu róbmy swoje - protestujmy.
  32. Themselves01 Member

Nie określiłbym "najlepsi Anoni" lecz raczej wybrani, osoby które potrafią "coś" mając na myśli zapotrzebowanie na odpowiednie funkcje :D ale w porządku, jak uważacie,
  33. Anonymous Member

34. RainbowSix Member

Nie negocjuję z terrorystami.
  35. IMarcin Member

Zabawne że oni powiedzą to samo ...
  36. anilex Member

taki los trzeba walczyć
  37. Themselves01 Member

"Funkcję" Tzn, jak wyżej wymieniłem, osoby która by udzielała swojej sylwetki, ewentualnie konwersowała ze stroną nieprzyjaciela, oraz osób odpowiedzialnych za audio, video oraz IRC, lub inny czat do informowania o co ma pytać i odpowiadać osoba siedząca przed kamerą (coś ala maszynka jaką mają dziennikarze, z której czytają).
  38. zadnych rozmow/negocjaci, za nas mowi ulica, to ich glos jest tutaj strona a nie jacyc wybrancy/najlepsi z naszego malego forum, ktorzy beda cos omawiali w imie reszty - anonymous to nie grupa ludzi, reprezentowana przez tego lub tamtego, to idea ktorej sila tkwi w tym ze potencjalnie niesie ja kazdy w sobie - juz widze pokuse ze anonimowi chodza to do TVN24, to do lisa, zdjecia z tuskiej, jarkiem i tym od kotow, na koniec zakladaja partie i po ptokach... nasz idea jest czyms wiecej, nie sprzedajmy jej - przez 3 lata nie chcieli za nami rozmawiac ws ACTA to niech poczuja jak to jest jak nikt nie chce z Toba rozmawiac!!! w moim zrozumieniu idei anonymous: nie negocjujemy, nie mamy reprezentantow, nie mamy miedzy nami najlepszych!!!
  39. Themselves01 Member

Kolejna osoba która mnie źle zrozumiała. Nie miałem na myśli NAJLEPSZYCH/ WYBRANYCH/ PRZYWÓDCÓW, lecz osoby które sprawdziły by się w danej funkcji. Przecież to jest pewne że dzieciaka 13 letniego nie dasz do rozmowy bo on nie myśli tak jak np 25 czy 30 latek. zaś nie dasz byle laika za inny komputer lub "funkcję" podczas rozmowy, gdyż znajomość painta w minimalnym stopniu nie wystarcza. Chodziło tylko o kontakt, rozmowę z politycznymi pratiami. Wiadomo że nie zrobilibyśmy wszystkiego od razu, bez rozmów i informacji. Wszystkie pytania, zagadnienia musiałby być przez jakiś czas omawiane i ustalane, o co zapytać, jak odpowiedzieć, co jeśli źle zrozumieją itp. Osoby dobrze znające się na sprzęcie/programach, nei wybrane przez nas, lecz same się zgłaszające i poddane jakimś próbom przed "akcją" aby wybrać tę, która byłaby zdolna dobrze improwizować itp. Zresztą, to byłą tylko propozycja.
  40. Krea Member

Myślę, że moglibyście dać spokój już z łapaniem go za słówka. A takie pseudo konsultacje jutro będą ;)
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins