Customize

Koordynatorzy epic

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Oct 23, 2011.

1. Merkuriusz__ Member

Miałbym jeszcze prośbę do osób doświadczonych w tej kwestii, żeby w skrócie opisały jak się przygotować do prowadzenia takiej manifestacji i pozałatwiać wszystkie formalności z tym związane.
  2. Anonymous Member

I gdzie tutaj koordynator pozostaje anonimowy? Wystarczy wywołać iskrę, tak jak było z ACTA, a protesty wszędzie same wybuchną, organizowane przez bardziej doświadczone osoby, nie ma potrzeby zwalać tego na koordynatorów i chyba nie ty ustalasz kto jaki musi być aby być koorynatorem.

Chcesz prowadzić? Musisz zgłosić się do władz lokalnych w swoim mieście i załatwić wszelkie formalności- zarejestrować manifestację itd. Wiedz też, że jeśli będzie coś nie tak, możesz ponieść konsekwencje prawne.
  3. pepeXXL Member

Skąd taki zapał i inicjatywa?
    Koordynatorzy już są. Koordynator krajowy jest uczestnikiem tego forum.
    Struktury STOP ACTA działają w wielu krajach.
    Poczytaj trochę i zapoznaj się z treścią omawianych tematów.
  4. Lewacki Anon Member

Mazowieckie here.
  5. Jak coś ustalicie to dajcie znać na priv, ostatnio jeśli chodzi o aktywność na forum, to już nie daję rady, ale poza cały czas. Szczególnie jeśli chodzi o Mazowieckie.
  6. Lewacki Anon Member

Ok. Jeśli ten pomysł nie przypadnie modom do gustu od razu proszę o usunięcie. Poniżej podam moją wizję koordynacji w ramach polskiego WWP, jeśli macie jakieś zastrzeżenia to PROSZĘ PISZCIE w tym threadzie, cokolwiek by to było, aczkolwiek dużo milej byłoby dla mnie zobaczyć jakąś konstruktywną krytykę.

2/3 modów, z małą ilością zadań, najlepiej po prostu medium w komunikacji z międzynarodowym anonem, mają być twarzą anonów, ale nie tworzyć własnych inicjatyw, jedynie sugerować rozwiązania (tak ja prezydent)
    maksymalnie 20 koordynatorów miejsko-wojewódzkich (np. osobni koordynatorzy na Bydgoszcz i Toruń), zajmujący się koordynacją i wspieraniem działań poszczególnych działów. >implikowanie że będzie ktoś z każdego województwa

Dział Informacji (tworzenie plakatów, wlepek, spamowanie stron jak: fb, kwejk i tym podobne. Udostępnianie informacji do społeczeństwa, rozklejanie plakatów) Dział miałby być podzielony na pododziały
    - tworzenie plakatów, obrazków itp.
    - udostępnianie, spamowanie i rozwieszanie

Think Tank i planowanie (pomysły na akcje, określanie działań na każdy dział, ew. rejestrowanie akcji)
    - pomysłodawstwo (lulz)
    - pisanie manifestów, dostarczanie informacji o możliwych problemach i punktach zaczepnych

Dział zasobów ludzkich (przydzielanie nowych, którzy chcą się zaangażować do poszczególnych działów. Poszukiwanie nowych)
    - przydzielanie nowych
    - werbowanie nowych

Dział IT (tajny). Koordynacje akcji pod względem technicznym (nie mówię że haxing, ani DDoSing, ale wiecie o co chodzi. Do tego działu nie przydzielają Ci z działu zasobów ludzkich, czeba się znać z kimś z działu, albo w jakiś magiczny sposób się u nich znaleźć)dział odpowiedzialny za białorycerskie ataki.

No i co sądzicie?
  7. Lewacki Anon Member

Zapraszam.
  8. Anonymous Member

Wporządku ale budzi to pewne zastrzeżenia:
    Działy na forum są wporządku, zgadzam sie też co do koordynatorów szczególnie miejskich czyli na każde wieksze miasto jeden koordynator (bez przywilejów, bez zobowiązan, żaden lider i żaden reprezentant) poprostu osoba która zbierała by anonów "do kupy" z konkretnego miasta. Dział IT tajny? wtf? nie zgadzam sie na cos tagiego jak 'tajne' czyli jedne osoby maja prawo do informacji a drugie nie? knowledge is free? I przydzielanie do działów? a kto by przydzielał do tych działów? Pozatym reprezentanci? Aonimowi nie maja reprezentantów... jakos tego nie widze...
    • Like Like x 1
  9. Anonymous Member

Każdy reprezentuje siebie a nie jakąs grupe i niech tak zostanie, moim zdaniem 'reprezentacja stanowczo odpada"
  10. Anfinuo Member

OP chyba bardziej by się spełnił w ramach jakiejś partii, korporacji, czy coś...
  11. Kanra Member

Pierwszy akapit jest jak dla mnie okej. 2-3 osoby, które nie tyle byłyby naszą 'twarzą', a jedynie międzynarodowym przekaźnikiem (i wydaje mi się, że dobrze by było, gdyby te osoby były wybrane na stałe, a oprócz nich każdy chętny mógłby pełnić tę funkcję, przez taki okres czasu, jaki by mu odpowiadał), oraz tych kilkunastu koordynatorów wojewódzkich (wybranych raz a dobrze i na stałe, którzy zajmowali by się np. rejestrowaniem manifestacji tudzież organizacja jakiś czysto regionalnych akcji) - wszystko jest ładnie do tego miejsca. Ale podział na poszczególne działy? Już zwłaszcza IT wzbudza moje wątpliwości. To tworzy między nami podziały, a jak wiadomo, naszą największą siłą oprócz anonimowości jest brak tychże podziałów. Dział IT od razu wygląda jak utworzony specjalnie dla 'elyty' anonimowych, a pozostałe ograniczają pole manewru tym, którzy do nich przynależą (gość z działu Informacji nie mógłby się zajmować wymyślaniem czegokolwiek ani werbowaniem ewentualnych nowych?!...).
  12. Anonymous Member

Cóż, ja głosowałem na nie, to znaczy, że jestem głupi. Oczywiście bez trollingu nie mogło się odbyć, a jset to też pewna manipulacja. Sam jesteś głupi. Co do pomysłu to tak- z tymi modami to niedobry pomysł, bo anoni nie mają konkretnych przedstawicieli. Każdy z nas jest inny. Tak samo mody nie powinni usuwać Twoich pomysłów, bo skoro wszyscy jesteśmy stadem ptaków, to czemu uzależniasz swoją propozycję od tego, czy 'modom się spodoba'. Ważne, że Ty jesteś za tym. I na tym polega ta idea, nie ma wyższych i niższych, ani takich rzeczników, każdy wypowiada się we własnym imieniu, ja nie chciałbym, aby ktoś mówił za mnie. Jeśli ktoś jest zainteresowany anonami- sam śledzi wszystkie wydarzenia, tudzież publikuje je na forum, jeśli są ciekawe jego zdaniem. Ale konkretne osoby- nie. Rejestrowanie manifestacji wyklucza się samo przez się, bo aby zarejestrować manifestację, nie można nie podać swoich danych osobowych, a jaki z ciebie anonim, jeśli to zrobisz. Co do pomysłu z Działem Informacji, to też jestem przeciw. Nie powinny być powoływane konkretne osoby, a każdy kto ma jakiś pomysł na ulotkę/plakat itp. robi go z własnej inicjatywy i dzieli się tym na forum. I to działa bardzo dobrze, ludzie są chętni do robienia takich rzeczy, widać to po tematach. Więc to jest niepotrzebne. Think Tank i planowanie to tak samo, nie powinny być konkretnych osób. Jeśli ktoś ma ochotę na akcję, proponuje ją na forum. Ponadto takie osoby też nie miałaby pojęcia na temat tego co się dzieje w innych województwach, niech zostanie tak jak jest. Działy zasobów ludzkich- niepotrzebne. Na forum nie ma zbyt dużo osób. Każdy ponadto ogarnia mniej więcej. Dział IT- tutaj nie rozmawiamy o rzeczach nielegalnych. Jeżeli nie haxing lub doxing, to nie widzę celu istnienia. Poza tym tajność ogranicza dostęp osobom z zewnątrz, też trochę niezgodne z ideą. Tyle. Więc te akcje są niepotrzebne, powoli będą tworzyć się miedzy nami podziały. Osoby które dostaną przedstawicielstwo, mogą zacząć się rządzić, tzn. przyjmować jedne prace, a drugie nie (niektórzy na pewno tak zaczną po jakimś czasie). W tej chwili jako użytkownicy jesteśmy zależni tylko od moda. Poza tym WWP jest forum międzynarodowym, a nie polskim. To jest tylko dział polski, większość dzieje się w innych miejscach. Ale dobrze głupcze, że myślisz, chwała Ci za to, ale możesz skierować swoje myślenie w trochę innym kierunku.
    • Like Like x 3
  13. Anonymous Member

Niepotrzebne, po co nam przedstawiciele itp skoro ludzi nie ma lol. Aby obsadzić te wszystkie stanowiska mógłbyś potrzebować więcej osób niż na polskim WWP.
  14. Anonymous Member

I niewiem poco to miejsce na cytaty konkretnych użytkowników? Czyli mam rozumiec ze moje zdanie sie nie liczy bo nie należe do wyżej wymienionych? Inni są gorsi od nich i nie mają prawa wypowiedziec sie na ten temat?
  15. Anonymous Member

Racja.
  16. Lewacki Anon Member

Przecież WWP już tak działa. Sądzisz że działalność wszystkich anonów jest ściśle zamknięta w zasadach jakiegoś forum? Informacja byłaby po równo. Miałem nadzieję że zrozumiecie moje intencje z działem IT, miały to być osoby o dużej wiedzy komputerowej, odpowiedzialne za akcje internetowe, nie mógłby być jawny, bo opinia publiczna miałaby dostęp do planowanych akcji (takich akcji, o której nie powinni wiedzieć przed jej końcem).
    Ale nikt nie powiedział że jedna osoba mogłaby być w trzech działach, po prostu osoby koordynujące nie musiałyby ogarniać wszystkiego, powiedzmy gość który kiedyś zajmował się blokowaniem stron nie musiałby być opiniodawcą i koordynatorem w temacie nowych plakatów do #OpPaperStorm, oczywiście mógłby, ale anonon PL bardziej przydałby się w dziale IT, mam nadzieję że się ze mną zgadzasz.
    No moim zdaniem t po prostu jakaś przesłanka ideologiczna, ale w ynternetach i tak wiesz że nie wszyscy są równi. Niektórzy na WWP piszą że sprzedadzą maski w Białymstoku po 25zł, a niektórzy angażują się planowanie zadań.
    heh.
    Mody istniały przed tym jak się tu pojawiłeś i prawdopodobniej nadal będą istnieć.
    No ale ta idea nie jest w stanie ć się w realia bez aprobaty na nie. Rozumiem idee "demokracji bezpośredniej", która bije z ideologii Anonymous, ale patrząc na realia jest już zupełnie inaczej. Chodzi o to żeby każdy mógł na forum być dobry, w tym w czym jest dobry, a jeśli już jest w tym dobry, powinien mieć jakąś bazę zadań, pomysłów, którymi nie będzie się zajmował tylko on. W żadnym wypadku nikt nie reprezentowałby anonów, z wyjątkiem może osób rejestrujących manifestacje, ale to już ściśle prawnie.
    Nikt nie musi Cię znać, ani widzieć Twojej twarzy, oprócz organu wydającego zgodę na zgromadzenie. Ktoś musi rejestrować manifestacje, chyba że protestować ma 5 osób (co z resztą też nie byłoby takie złe).
    Nie do końca rozumiem argumentacje. Mi zupełnie nie chodzi o korporacyjne przydzielanie ludzi do poszczególnych grup, gdzie ew. będą mieli szanse awansu, za odwalanie jakiejś nudnej roboty. Chodzi mi wyłącznie o koordynacje, która dostarczałaby informacje dot. zapotrzebowania od reszty działów, dawałaby jakiś pomysł, ale nie kazałaby nikomu tego robić. Bez wyzysku, z całkowitą dobrowolnością.
    Przez to że nie rozmawiamy o rzeczach nielegalnych, dział IT, faktycznie wygląda na taki, który nie miałby zastosowania.
    Jak już wcześniej mówiłem, moglibyśmy postarać się wyeliminować taką możliwość. Poza tym koordynacja nie jest chyba jednoznaczna z zarządem, przynajmniej dla mnie nie.
    Nie potrzebne są nam osoby z każdego województwa. Jeśli nikt z wielkopolski nie będzie chciał się zaangażować, to ich sprawa.
    A jeśli ludzie mogliby być w paru działach na raz? Odpowiadałaby Ci taka idea?
    Nie wiem; należę.
    Cała Twoja konstrukcja zdaniowa ma jakieś 50 błędów składniowych i logicznych, ale z tego co zrozumiałem, odczuwasz wątpliwości, związane z tym że cytowałem osoby, które najbardziej udzielały się na forum oraz brały udział w relatywnie dużej ilości akcji.
    Jeśli troll to perfekcyjny...
    Po dłuższym namyśle, taki samefag nie mógłby nie być trollem. Pozdrawiam.
  17. pepeXXL Member

@Lewacki Anon
    Rozumiem Twoje "parcie" na władzę, jest to cecha osób ambitnych.
    Problem leży w tym, że cyberprzestrzeni, na szczęście, nie da się zorganizować w taki sposób,
    jaki Ty proponujesz.
    Swoje ambicje organizacyjne przenieś zatem do życia realnego.

Struktura organizacyjna STOP ACTA powstała w wyniku doraźnej potrzeby wyrażenia sprzeciwu
    internautów i nie miało znaczenia kto personalnie ją stworzy.
    W przyszłości będą powstawały kolejne struktury w realu ale zawsze doraźne.
    • Like Like x 2
  18. Anonymous Member

Wyjątkowością Anonymous jest to że nie ma struktur, i lepiej niech tak zostanie bo gdzie tego typu kombinacje tam zaczynają sie podziały.
    • Like Like x 1
  19. anon_white Member

Dział IT na 100% odpada.... Każdy możne być Anonem i nie można nikomu odbierać prawa do informacji na temat poszczególnych operacji... Wszystko inne może przejść...
  20. Tulku Member

Idea słuszna może nie w sensie struktur ale może "poukładanie" tematów może możliwe jest wprowadzenie tagów? Coś by się przydało w mojej ocenie aby na forum tak aby były jakieś działy:
    Media - informacje z mediów
    Prawo - informacje prawne
    Propaganda - nasze wypociny grafiki/memy dotyczące akcji i różnych tam...
    Manifesty - podoba mi się temat "narkotyki" na tym forum mało o gimbusach a sensownie i wynika z niego że sprzeciwiamy się prohibicji warto by to np. podsumować i umieścić w takim miejscu.

Nie musi to być na forum a na przykład na stronie internetowej. Zaglądają tu media i ludzie którzy chcieli by się czegoś dowiedzieć fajnie by było odsiać jakieś nasze "gadki" a merytoryczne fragmenty zebrać i zestawić.
    • Like Like x 2
  21. Anonymous Member

Moderatorzy - gdy jeszcze byli, odpowiadali tylko za utrzymywanie forum względnie czystego. Nie mają takich zadań jak pośrednictwo między polską społecznością a innymi - chcecie się skontaktować z innymi Anonymous, to napiszcie, a nie zwalacie na innych. I niby czemu nie mogliby tworzyć własnych inicjatyw? Każdy ma takie samo prawo je tworzyć.

Pomysł na koordynatorów był już omawiany i nic z tego nie wyszło. Moim zdaniem to słaby pomysł.

Dział informacji, Think Tank - po chuj Ci osobne działy na to? Żeby miały po dwa tematy w dziale na krzyż?

Dział zasobów ludzkich:
    -werbowanie nowych - co, kurwa? Nie ma czegoś takiego jak werbowanie. Tutaj każdy jest dlatego, że miał taki kaprys. Do Anonymous się nie werbuje - kto chce dołączyć, ten dołączy sam.
    -przydzielanie nowych - what the what the?! Każdy ma prawo robić co chce i nie ma czegoś takiego jak zobowiązania czy przydzielanie zadań.
  22. Anonymous Member

A ten cały dział IT zajeżdża crackerstwem na kilometr i nie udawaj nawet, że nie o to Ci chodziło. Planowanie nielegalnych działań jest tutaj zabronione. Poza tym w Anonymous nie ma tajnych działów ani elitarnych grup.
  23. Lewacki Anon Member

Nie wiem czy zauważyłeś, ale podkreśliłem że dział IT miałby funkcjonować i komunikować się poza tą witryną.
  24. Anonymous Member

Nie wiem czy zauważyłes, ale było mówione iż robienie 'elit grup' odpada.
  25. Polski Member

Nie wiem czy tylko ja czy inni też to spostrzegli? Op ACTA w Polsce zaczęła sie mniej więcej od popchnięcia pierwszego klocka domina (palec anonymous) a potem poszło prawie samo... Dlaczego prawie? Ludzie dowiadywali sie wszystkiego na forach takich jak to i dzięki ludziom takim jak my. Pisało sie o akcji dosłownie wszędzie, Fora informowały dokładnie co i jak itp. organizując jakąś akcje wystarczy umieć popchnąć ten pieprzony klocek!
    Była mowa o nazwijmy to ,,tajnych naradach'' po co? widziałem jak ludzie organizowali sie dosłownie na oczach mediów! Gdzieś pod tematami po prostu... Nie jesteśmy bandytami!
    Ataki hakerskie? przykład sony- tego dokonali ludzie którzy są w bardzo zaawansowanym stopniu informatykami, programistami itd. potrafią zacierać ślady a przede wszystkim potrafią sie włamywać! Nie zdziwiłbym sie że byli to np. zbuntowani pracownicy służb prowadzący drugie życie i walczący o wolność, prawdziwą wolność.
    Na tym forum prawdopodobnie nie działa aktywnie taki specjalista. dlaczego? Mają swoje sposoby komunikacji całkowicie niewykrywalne a raczej nie zwracające na siebie uwagi. Odzywają sie po prostu jak trzeba. Atak ddos nie robi z człowieka hakera. Pamiętajcie zanim sie zagalopujecie.
  26. Tulku Member

W mojej ocenie atak ddos na strony premiera to jakaś forma protestu media rozdmuchały to niemiłosiernie co paradoksalnie w mojej ocenie zwiększyło tylko liczbę atakujących, informacyjna strona kancelarii premiera to nie strona banku gdzie robi się jakieś transakcje żadna krzywda się Panu Premieru nie stała. Nie popieram takich metod ale widać ludzie byli zwyczajnie zdesperowani i brali co było pod ręką...
    Smutne jest to że teraz oskarżenia są w jedną stronę nie mówi się o "jakości" zabezpieczeń (l:admin - p:admin1) kto wie jak oni zabezpieczają ważniejsze serwery (l:admin - p:admin2?) żałosna jest jakość naszego Państwa i polskiej polityki która ludzi do tego sprowokowała w Niemcy nie podpisały i nikt nic nie atakował żadnym ddos.
  27. Lewacki Anon Member

Nie zauważyłem i nie do końca wiem, kto oprócz Ciebie narzucałby takie myślenie innym.
  28. Anonymous Member

Ruch Anonymous jest z założenia ogólnodostępny i nie ma w nim elit. Jeśli chcesz tworzyć elitarne grupy, to w żadnej komórce Anonymous wiedzącej czym ten ruch jest, nie znajdziesz poparcia, trollu.
  29. Anfinuo Member

Dajcie Lewackiemu Anonowi spokój. Z racji lewackości cierpi na tą samą "chorobę" co około socjalistyczny twór zwany Unią Europejską - uregulować, unormowac wszystko, łącznie z krzywizną banana i ilością żółtek w jajku...
    • Like Like x 1
  30. Tulku Member

Mi się pomysł jakiegoś posegregowanego śmietnika :) podoba dla tego że teraz chciałbym zrobić film np. o przestępcach policjantach którzy nadużywają swoich... krótko mówiąc napierdalają pałami co popadnie. Sam muszę szukać materiałów. A tak ktoś kto znajdzie coś ciekawego mógłby tam wrzucić.
    Inny temat - Media:
    Jak napisałem w topicu "Policja":
    "Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wydało oświadczenie w sprawie relacji medialnych z 11 listopada. Jego zdaniem widzowie otrzymali fałszywy obraz wydarzeń"
    http://www.rp.pl/artykul/10,759224-SDP--Media-zafalszowaly-obraz-Swieta-Niepodleglosci.html
    Tvn24 która przedstawia się jako "poważna" stacja informacyjna napierdziela ploty jak najgorszy tabloid oczywiście NIEOFICJALNIE:

Też chętnie zebrał bym takie filmiki dotyczące mediów w jednym miejscu.
    Informacje są mocno rozproszone i ciężko jednej osobie doszukać się wartościowych/wiarygodnych informacji dużo łatwiej weryfikować te które są w jednym miejscu.
  31. Anonymous Member

Pogięło Ciebie? Chcesz zrobić zbiór filmików z TVN24? Chcesz popaść w paranoję?
    Jedynie prognoza pogody (nie zawsze) i filmy BBC są w TVN wiarygodne. Reszta to chłam. Nawet
    reportaże z katastrof i tragedii ludzkich są "odpowiednio" spreparowane, by miały "jedynie słuszny"
    wydźwięk.
    Dotyczy to także pozostałych stacji informacyjnych.
    Szanuj swój umysł!
  32. Tulku Member

Hm... może źle przedstawiłem idee, a może to faktycznie zły pomysł nie będę go bronił ani nie jestem pewny bo bym już założył taki zbiór.
    Każdy chce sobie wyrobić jakąś opinię na co dzień nie ma czasu praca dom rodzina włącza telewizje i ma podane "jedyne słuszne" informacje na ich podstawie wyrabia sobie opinię np. dziennikarz mówi o ACTA że dzieci protestują i nie czytały... oczywiście dziennikarz też nie czytał ale o tym słowa nie ma. Mój zamiar to w jakiś sposób informacja społeczna filtrowana z tych śmieci.
    Naprawdę ciężko mi osobiście się połapać w tych wszystkich ACTA-podobnych ustawach gdyby nie to forum i nie wy to pewnie jedynie trochę albo gówno bym wiedział...

[edit] - Premier nielegalnie podpisał ACTA ale media protestujących sprowadziły do baranów co nie czytali i nie wiedzą przeciw czemu protestują. Bardzo ładnie podkreślano że Premier ustąpił w sprawie ACTA czy inne bzdety i przypuszczam że wiele osób teraz myśli "wygraliśmy i koniec" a to nie koniec i co znów będzie jakiś społeczny atak na strony rządowe? hm...
  33. Merkuriusz__ Member

Tulku masz rację, sam zbierałem podpisy do referendum i wiele osób na pytanie o podpis odpowiadało, że przecież to zostało już wycofane, bo przecież mówili w TV...
    Co do tematu - rozmowa o rzeczach tego typu jest bez większego sensu. Na forum podawane są pomysły, osoby zainteresowane podłączają się i na jakiś czas tworzą swego rodzaju grupę, czasem działającą poza publicznie dostępną częścią forum co z resztą jest zrozumiałe.
    Zamiast dyskutować o tym jak mamy cokolwiek robić zajmijmy się tym co do zrobienia jest, bo istnieje sporo kwestii którymi trzeba się zająć.
    Mamy :
    - sekty
    - nazistów
    - pedofilię
    - handel danymi osobowymi
    - ustawy mające na celu ograniczenie wolności i inwigilację
    mało ? To tylko nasz kraj i też nie wszystkie tematy tylko te, które mi w tej chwili przyszły do głowy.
  34. Tulku Member

@Merkuriusz masz rację mi na dzień dzisiejszy najbardziej przeszkadza ostatni punkt "ustawy mające na celu ograniczenie wolności i inwigilację" bo to ograniczy nasze pozostałe działania.

Dorzucił bym Policję zerknij w topic Policja - Anonymous w US wzięli się za Pana Pepper'a
    http://latimesblogs.latimes.com/lan...s-cop-publishes-his-contact-information-.html
    Myślę że też powinniśmy bo sprawa się ciągnie policjant został uniewinniony ja nie chcę żeby takie typy były w Policji oraz żeby po cywilu włazili w manifestacje i prowokowali zamieszki. To jakiś polski wymysł żeby po cywilu ochraniać protestujących... i to w mojej ocenie też może mieć pozytywny wpływ na ew. protesty i naszą działalność.
  35. Svobodny Moderator

Zgadzam sie, jestesmy narazie małym odsetkiem ludzi którzy w tym kraju są swiadomi tego co sie dzieje, reszta ogląda telewizje z której wylewa sie chora propaganda generalnie sra sie obywatelom do łbów. Nasza w tym głowa żeby zwiększac swiadomość ludzi. Z policją również jestem za bo taka akcja mogła by przyniesc naprawde pozytywny skutek zreszta popatrzcie na anonimowych np. w USA tam takie operacje są na porządku dziennym, tam takim kanaliom anonimowi nie odpuszczają. Wiec zamiast narzekac ze na forum syf, to może lepiej wziąc sie za cos konkretnego ?
  36. Merkuriusz__ Member

Oczywiście, że lepiej. Wejdźcie dziś koło 20-21 na IRC, polski AnnoOps albo Anonet i tam się ustali konkretnie co robimy w tej kwestii.
  37. Lewacki Anon Member

Nie zdążyłem. Coś zostało ustalone?
  38. Lewacki Anon Member

Z uwagi na wasze zastrzeżenia zdecydowałem się na ostateczne usunięcie z pomysłu działu IT. Co wy na to?
  39. Anonymous Member

Anonymous tak nie działa, niezależnie od obecności działu IT.
  40. Lewacki Anon Member

Dzięki szefie. Już będę wiedział.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins