Customize

Ksiądz Adam Boniecki

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by Anonymous, Dec 6, 2011.

?

Co robimy?

Poll closed Dec 13, 2011.
Wysyłamy oba listy, które napisałem, z drobnymi poprawkami 3 vote(s) 27.3%
...bez poprawek 0 vote(s) 0.0%
Wysyłamy do Bonieckiego list zawierający List Otwarty Do Świata i zwykły list do ZKM 3 vote(s) 27.3%
Wysyłamy do Bonieckiego list nie zawierający Listu Otwartego Do Świata i zwykły list do ZKM 2 vote(s) 18.2%
Wysyłamy list tylko do Bonieckiego bez Listu Otwartego do Świata i spamujemy skrzynkę ZKM 3 vote(s) 27.3%
Wysyłamy list tylko do Bonieckiego z Listem Otwartym do Świata i spamujemy skrzynkę ZKM 0 vote(s) 0.0%
Inna opcja (opisać w poście) 0 vote(s) 0.0%
  1. Anonymous Member

Jako anonimowi walczymy o wolność słowa dla każdego Człowieka.
    Zapewne każdy z Was słyszał o księdzu Adamie Bonieckim, trzeba zadać sobie pytanie, czy możemy coś z tym zrobić ? Jeśli jak to co zrobić powinniśmy? Mamy okazję się wykazać i walczyć nawet z takim przejawem ograniczenia wolności słowa
    tutaj kilka źródeł:
    Code:
    www.hfhrpol.waw.pl/obserwatorium/index.php?option=com_content&task=view&id=4003&Itemid=64
    http://www.rp.pl/artykul/20,746063.html
    http://wsieci.rp.pl/opinie/horyzonty/Ks-Adam-Boniecki-Piekno-ewangelii-to-nie-walka-o-krzyz
    http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ks_adam_boniecki_zawieszony_za_niewinnosc_217046.html
    Czekam na Wasze opinie i propozycje co możemy zrobić.
    • Like Like x 1
  2. Zgadzam się że trzeba coś tym zrobić -,- W realnym świecie nie mamy na razie szans dlatego że ledwo ogarniamy paper storm więc proponuje skleić jakiegoś ładnego kwejka, demotywatora czy coś w tym stylu wrzucić to na popularne serwisy, porozsyłać spam itp. Można również dać to jako newsa na naszą strone anonyops.pl

Temat przeniosłem z ogólnego działu do odpowiedniej kategorii. Zmieniam również nazwe z :

Wolność słowa -> Sprawa ks. Adama Bonieckiego

Ponieważ nie jest to temat zbiorczy ogólnie dotyczący wolności słowa ale konkretnej sprawy :)

Pzdr. numerek
  3. Anonymous Member

Pierw proponował bym wysłać jakiś list do tego Osobnika
    Oraz znaleźć informację gdzie znajduje się władza tego zgromadzenia (jeśli ktoś wie to bym chciał znać tą informację :] )i zorganizować coś pod tym miejscem lub wysłać oświadczenie (od całej grupy) iż nie zgadzamy się na "zamykanie" ust,

Można wysłać maila do stacji telewizyjnych i radiowych może coś o nas wspomną w wiadomościach (dużo osób by się o nas dowiedziało po takim manewrze)
    • Like Like x 1
  4. IMarcin Member

Nie słyszałem o nim .Może ktoś w dużym skrócie napisać co zrobił...?
  5. Anonymous Member

6. IMarcin Member

Ej na moje oko to on dość mądrze prawił.
  7. Anonymous Member

Prawił mądrze, lecz

Dlatego właśnie zainteresowałem się tą sprawą, oglądając wczoraj program na którymś z jednych kanałów informacyjnych trochę pomyślałem i zrozumiałem iż władze owego zgromadzenia ograniczają wolność słowa.
    Mimo że sam Ksiądz mówi
    To moim zdaniem do ograniczenia wolności słowa już doszło
  8. Anonymous Member

A co on zrobił? Bo nie chce mi się czytać tych artykułów.
  9. Anonymous Member

Chcecie walczyć z Bonieckim czy z kościołem-cenzorem? Bo na tyle, co chciało mi się czytać, wynika, że to on jest poszkodowany.
  10. Anonymous Member

Głupie pytanie - przeczytałem OP i już wiem wszystko. Faktycznie moglibyśmy napisać do Bonieckiego z wyrazami wsparcia. To na początek.
  11. Anonymous Member

Ktoś mądry byłby chętny wymyślić treść takiego listu ?
  12. Anonymous Member

Jeśli przez te 2 lekcje by Ci się nudziło a skończył byś list do Bonieckiego mógłbyś zająć się listem do "władców" tego zgromadzenia ? :)
  13. Anonymous Member

14. IMarcin Member

Tak przy okazji mogliby znieść celibat, który został sztucznie wprowadzony z powodów finansowych.
  15. Anonymous Member

Co on właściwie mówił? Bo w tych artykułach niewiele jest cytatów z Bonieckiego.

A jeśli Zgromadzenie Księży Marianów nie zniesie zakazu, co będziemy robić? Bo jest oczywiste, że będziemy musieli ich jakoś ukarać, ale to będzie wymagało pewnego zgrania i odrobiny chęci. Proces "karania" prawdopodobnie będzie się odbywał w całości w sieci, więc to chyba nie problem?

Celibat jest jednym z podstawowych i uzasadnionych założeń Kościoła Katolickiego, poza tym nikomu nie przeszkadza, a nawet jeśli, Anoni nie walczą z kościołem.
  16. Karanie? Zacznie się robić ciekawie, gdzie chcecie postawić granicę?
  17. Ale co prawda to prawda, jeśli pogrozimy im palcem to i trzeba dać klasa jak nie będzie odzewu.
  18. Anonymous Member

Po wysłaniu tych wiadomości będziemy mieli tydzień na ustalenie sposobów, w jakie będziemy ZKM dokuczać.
  19. Śmiesznym? rly? Trzeba to napisać jeszcze raz albo nie wysyłać !
  20. Anonymous Member

Rly. Anonymous want to make the world better and lulzier. Przecież Anoni od zawsze robili sobie jaja.
  21. Myśle aby odpuścić to śmieszniejszym. Jeśli ktoś zna Anonymous to będzie wiedział o co chodzi ale dla osoby do której piszemy może się to wydać dziwne albo nie poważne ;)

Mogę się z ciekawości spytać dlaczego chodzisz na religie ? Z tego co wywnioskowałem z twoich wcześniejszych wypowiedzi jesteś ateistą, nie musisz chodzić na religie, więc po co to robisz ?:p
  22. Anonymous Member

Oficjalnie nie muszę, natomiast w praktyce nie jest tak kolorowo. Mam religijną rodzinę, więc przyznanie się do ateizmu mogłoby się dla mnie skończyć nie najlepiej.

Co do "śmieszniejszym" - jak chcecie. Można usunąć to jedno słowo, sens tekstu na tym nie straci.
  23. A i do listu można dodać adres naszej strony i forum :)
  24. IMarcin Member

Liściki ujdą, a co do celibatu został wprowadzony przez bodajże jakiegoś papieża, aby majątek Kościoła się nie kurczył
  25. Anonymous Member

Ktoś z WWA mógłby podać dokładny adres tej wspólnoty ?

Code:
    http://www.marianie.pl/
    a tutaj strona owego zgromadzenia
  26. Anonymous Member

Znalazłem :)
  27. Anon2k11 Member

EDit: moze lepiej nie piusac tego :)
  28. IMarcin Member

Jest spoko tylko skoro już ma to być oficjalnie zmień zwroty Ciebie, Wasz, Twój na np. Księdza, Zgromadzenie itd.
    Co więcej w drugim liście napisałeś że walczymy z sektami łamiącymi prawa człowieka. Zabrzmiało to jak stwierdzenie że oni są sektą. Chcemy zmienić ich decyzję a nie być publicznie wyzywani od antychrystów. Co więcej to ostatnie zabrzmiało trochę jak ultimatum. Wyraziłbym to mniej dosadnie....
  29. Napisać można ale według mnie pod żadnym pozorem nie dawajcie adresu naszego forum, podpiszmy się tylko anonymous. Cały ten list trzeba zmienić, a co lekcji religi to według mnie powinieneś się postawić, ja to zrobiłem lata temu, ponieważ wierze we własne przekonania i nie daje się wmanipulowywac w sytuacje wynikające z potrzeb innych.
  30. IMarcin Member

Właśnie nie rozumiem skoro jesteś ateistą to po co chodzisz na religię???
    Przecież tylko się męczysz i nic na tym nie zyskujesz
  31. Myśle ze trzeba to przekształcić, aczkolwiek idee zawarte są dobre.
  32. Anonymous Member

Adresu nie damy, bo nie chcemy reklamować u księdza forum, lecz zareagować na zakaz wypowiedzi w mediach. Księdza słabo ciekawi, na jakim forum się udzielamy. W sumie przydałoby się usunąć informację o tym, że jesteśmy z Why We Protest.

Zyskuję to, że rodzice zapewniają mi wyżywienie i dach nad głową, a babka nie umiera na zawał. I nie widzę powodu, by ciągnąć tą dyskusję; chodzę na religię, bo uważam, że nie mam wyboru.
  33. IMarcin Member

Skoro się upierasz zwroty na "ty" możesz zostawić chociaż nie chodziło mi tu o laickość, ale o zasady savoir-vivru. Co do sekty Myślę że jednak nazwanie ich tak będzie źle odebrane jeśli zrobi się z tego coś większego.W tym kawałku jako organizacja walcząca z sektami....
    zmieniłbym na walkę ze wszystkimi łamiącymi prawa, nie tylko sektami
    • Like Like x 1
  34. Nie prawa a wolności informacji.
  35. Drogi księże Adamie Boniecki.
    Żyjemy w niezwykłych czasach w naszej historii, rozwój internetu oraz technologii komputerowych spowodował niezwykły wzrost dobrobytu w krajach Pierwszego Świata.

Stworzyliśmy dla siebie imperium takie, jakiego nie było nigdy wcześniej, globalną sieć nieustannej wymiany dóbr i komunikacji, nową erę rozwoju technologicznego. Przebyliśmy długą drogę, od naszych skromnych początków w trakcie Rewolucji Industrialnej i koncepcji „Boskiego Przeznaczenia”. Jestesmy teraz pionierami nowych, cyfrowych granic, rozszerzając nasze włości od świata kwantowego aż po granice kosmosu.

Jednak imperium staje w obliczu kryzysu; globalnej recesji, wzrastającego ubóstwa, szerzącej się przemocy, korupcji w polityce i zagrożeniom wolności osobistej. Tak, jak było wczesniej w czasie kryzysów, tak i teraz powtarzane są te same historyjki. Półprawdy, szerzone za pomocą wiadomości telewizyjnych i przebrzemiewające w echach niektórych kanałów internetowych : „imperium jest silne”, „zmiany są bezsensowne”, „rozwiązaniem jest biznes taki, jak dotychczas”. W tych czasach niepewności są tacy, którzy starają się dodać coś do ogólnego zamieszania, którzy żerują na naszym strachu i braku poczucia bezpieczeństwa. Ci, którzy starają się trzymać nas podzielonych między sobą i czerpią z tych podziałów korzyści. Ta bardzo popularna strategia przybiera bardzo przekonywujące formy podziałów :na Liberałów i Konserwatystów,na Chrześcijan i Muzułmanów,na Białych i Czarnych,na Grzeszników i Zbawionych.

Dzieję się jednak coś niespodziewanego. Zaczeliśmy opowiadać naszego historie między sobą, ponad podziałami. Zaczęliśmy się dzielić między sobą naszymi problemami, nadziejami, marzeniami i życiami. Każdej sekundy każdego dnia, szorstkie szczegóły życia na naszej planecie są przekazywane całemu światu. I gdy patrzymy na życie innych, odtwarzając je w naszych pokojach, zaczynamy pojmować konsekwencje naszych decyzji i błędy decyzji naszych przodków. Zaczynamy kwestionować stare hipotezy twierdzące, że jesteśmy stworzeni po to, by konsumować, a nie tworzyć, że świat został stworzony, bo z niego brać, a wojny i ubóstwa nie da się uniknąć. Im więcej uczymy się o naszej globalnej społeczności, tym bardziej odkrywamy na nowo jedną z najbardziej podstawowych prawd : nie jestesmy tak różni od siebie, jak nam się wydaje. Każdy człowiek ma swoje mocne strony i słabości, każdy ma w sobie tyle samo emocji ile inni. Pragniemy miłości, radosnego śmiechu, boimy się samotności i marzymy o lepszym świecie.

Musimy zmienić świat.

Nie można siedzieć bezczynnie i oczekiwać rewolucji. Za każdym razem kiedy decydujemy się nie egzekwować swoich praw, za każdym razem gdy rezygnujemy z wysłuchania innego punktu widzenia, zawsze kiedy ignorujemy świat nas otaczający, przyczyniamy się się do represji ludzkiego ciała jak i umysłu. Mamy wybór : możemy wybrać tą łatwą drogę, bezpieczną, znaną drogę, obojętnie podporządkować się panującym zasadom .Można też wstać, wyjść na zewnątrz i stworzyć coś trwałego, coś co zmieni nas, ludzką rasę, a szczególnie nasz sposób postrzegania świata oraz stan umysłu.

Oto nasze wyzwanie :

Pokojowa rewolucja, rewolucja idei, rewolucja kreatywności. Oświecenie na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Globalny ruch, mający na celu zapoczątkowanie nowej ery tolerancji, zrozumienia, empatii i wzajemnego szacunku. Erę nieskrępowanego rozwoju technologicznego. Erę współpracy i dzielenia się pomysłami. Erę swobodnego wyrażania się, zarówno osobistego jak i artystycznego. Możemy wykorzystać nowe technologie do radykalnych, pozytywnych zmian, albo dać innym przyzwolenie na używanie technologii przeciwko nam. Możemy zadecydować, że chcemy zachować internet wolny, przepływ informacji otwarty i przekopywać tunele w miejsach, w których dostęp do informacji jest nadal strzeżony. Albo możemy dać sobie to zamknąć przed nami. Gdy rozwijamy nasze cyfrowe światy i tworzymy nowe, musimy dać do zrozumienia, jak wazna jest potrzeba szczerej, wolnej informacji i wolności wyrażania swoich opinii. Musimy walczyć o świat jako o miejsce, w którym każda idea jest równa innej. Musimy bronić się przed utratą wolności na rzecz tych, którzy chcą nas kontrolować. Musimy walczyć za tych, którzy nie mają swojego głosu. Nie przestawaj opowiadać swojej historii. Wszystko musi być wysłuchane."

Usłyszeliśmy o zakazie wypowiadania się w mediach nałożonym na Ciebie przez Zgromadzenie Księży Marianów i Pawła Naumowicza. Nie zgadzamy się z tym. Twoje wypowiedzi są zgodne z naukami twej wiary, a ich ograniczanie nie pozwala na racjonalną dyskusję w zakresie Kościoła Katolickiego w Polscę. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do swobodnego wyrażania swoich poglądów. Dlatego też postanowiliśmy napisać do Ciebie z wyrazami wsparcia i zapewnieniem, że jeśli ZKMPN nie zniesie tego zakazu, zrobimy wszystko, co będziemy mogli, by pomóc im zrozumieć ich błąd. Nie robimy tego, z pobdek prywatnych, jesteśmy bezpartyjni i bezstronni. Robimy to, gdyż chcemy bronić ludzkich praw, a w tym tego najważniejszego "wolności słowa". Dlatego też chcemy, abyś wiedział, iż masz u nas w tej sprawie wsparcie i że nie zgadzamy się na ograniczanie ani Twojej wolności, ani każdej jednostki na naszej planecie.
    Z poważaniem,
    Anonymous.

Jesteśmy Anonymous
    Jesteśmy Legionem
    Nie zapominamy
    Nie wybaczamy
    Spodziewajcie się nas
    //====================================================
    Oczywiście tekst wymaga jeszcze poprawek, ale myślę, że pierwszy nie był wystarczająco dobry jak na naszą pierwszą poważną próbę czynu.
  36. Co do drugiego listu to trzeba się zastanowić gdzie chcecie postanowić granicę, bo oczywiście ograniczamy się do legalnych akcji, ew. mocnego trolingu ale nadal legalnego.
  37. Anonymous Member

jaunesse, lol, chcesz się powoływać na List Otwarty do Świata? Nikt tego nie przeczyta, a i tłumaczenie jest takie sobie.
  38. Anonymous Member

Nie zamieniajmy się w tych z karachanu PLEASE !

Jeśli będziemy musieli walczyć z Nimi legalnie musimy wymyślić plan dość dobry i możliwy do wykonania
  39. Anonymous Member

Nie zamieniajmy się w tych z karachanu? Trolling to jedna z metod od pokoleń stosowanych przez Anonymous. Między innymi dlatego jest to ruch tak wyjątkowy, że stosuje nietypowe dla ruchów aktywistycznych, a typowe dla kultur chanowych metody.
  40. RainbowSix Member

Mega nadęte to wyszło, ale ok, nie o to mi chodzi w zasadzie. Wyślemy im list i co? I nic, bo założę się o wszystko, że nikt poza nami tutaj i adresatem wiadomości o tym nigdy się nie dowie.

List do księdza Bonieckiego jak najbardziej ok. Co do drugiej części, nie bawiłabym się w wysyłanie komukolwiek informacji, jak to my sobie o nim źle myślimy. Robimy kilka grafik, filmik z przesłaniem ustalonym i wysyłamy gdzie się da. Kwejki, chany, demotywatory, tvn24, szklo kontaktowe, alert24 i to aż do porzygu. Ktoś to w końcu podłapie i sam puści dalej. A szanownym przełożonym zakonu proponuję zaspamować skrzynkę mailami z wielce wymowną grafiką mówiącą coś w stylu "nie damy się uciszyć".

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins