Customize

Legalizacja THC

Discussion in 'Polska' started by yumi, Nov 3, 2012.

1. yumi Member

wybaczcie ale jestem w grupie mniejszości i nie popieram legalizacji marychy
    • Agree Agree x 3
    • Like Like x 1
    • Disagree Disagree x 1
  2. @Themselve
    Jak ktoś piszę że ktoś inny jest zamydlany przez media tuska to prawdopodobnie jest zamydlany przez media rydzyka/pisu. Ludzie ogólnie są zamydlani przez media - wszystkie media.

@yumi
    Polecam lepsze zorientowanie się w sprawie. Wg sondaży ok. 40 % polaków uważa że marysia szkodzi bardziej niż alkohol. Z takim społeczeństwem to trudno cokolwiek zrobić -,-. Polecam przeczytanie artykułu ze strony

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,666/q,O.marihuanie

No i pamiętaj o drugiej stronie bo właściwie tam zaczyna się właściwa część artykułu :) Nie mówie tu nawet o całkowitej legalizacji ale zaktualizowanie prawa w tej sprawie jest moim zdaniem niezbędne. Młodzi ludzie często z 'dobrych' rodzin,ambitni, kreatywni i po prostu normalni młodzi ludzie mają zmarnowane życie przez kilka lat więzienia za kilka gram w efekcie chorego prawa. Dlatego ja jestem za legalizacją, a przynajmniej za uaktualnieniem prawa.

Uprzedzając pytania w tej sprawie nie istnieje oficjalne stanowisko Anonymous bo coś takiego jak oficjalne stanowisko anonymous po prostu w ogóle nie istnieje.

Pzdr. numerek
    • Agree Agree x 4
  3. Anonymous Member

Teoretycznie są za całkowita wolnością i życiem bez ograniczeń, więc nikt nie powinien sie wpierdalac w twoje życie, co za tym idzie mogę się truć czym mi się podoba, nawet jak mam od tego umrzeć.

"Nie chce to nie weźmie, przecież swój rozum ma..."

"My jaramy skuna, a wy heroine
    ja rozgrzewam hash, ty gotujesz kokaine
    już biegniesz do domu okraść swą rodzine
    ja pękam ze śmiechu, ty chory skurwysynie!
    Jaranie zioła zalecam wszystkim
    jarajcie zioło upalone pyski ,
    słyszałeś o odmianie wózek inwalidzki?
    dziewczyno, padniesz po tym na cycki!
    Nie ważne co, gdzie, jak i za ile
    chcemy się upalić najmocniejszym skurwysynem!
    My kręcimy i jaramy na okrągło,
    dawaj bongo! dawaj bongo!"

"Szkodliwość społeczna , że ktoś pali joya
    moim zdaniem jest żadna, a na pewno jest znikoma
    za to poniżanie, bicie, zamykanie małolatów
    za pieniądze podatników niszczy tych młodych chłopaków !
    Pózniej czytam w gazecie "Firma tworzy tą nienawiść"
    nas by chcieli zniszczyć, systemu nie chcą naprawić,
    więc łączmy nasze siły i krzyczmy razem głośno
    "niech w Polsce na legalu konopie wyrosną"!
    Na świecie od szlugów ginie 5 milionów rocznie ,
    skutki pijaństwa w Polsce są widoczne ,
    alkohol zrywa film, puchnie wątroba,
    spokojnego człowieka zmienia w agresora!
    Trawa zwyczajnie łagodzi obyczaje
    zabija agresję, spokoju dodaje.
    Teraz wesoły śmiech woła o legalizację
    teraz refren razem jak uważasz, że mam rację! "

"Bas Tajpan:
    Jest tak! Ganja to Salomona znak!
    Naturalna jak wody w ustach smak
    jest tak ganja to cesarski pakt,
    ziele mądrości Babilonowi nie smak,
    jest tak! Ganja to naturalny kwiat
    na naturę chce wpływać polityków wrak,
    jest tak ganja to minus, medytacji rap
    politykowi nie wsmak naturalny ład!
    Bo my... wiemy to dokładnie ,
    że zło... wygląda ładnie ..
    bo my... znamy to dobrze
    każdy buch.... to Babilonu Pogrzeb "

"Legalna Marihuana to normalności kwestia
    szczególnie gdy recesja zabrania Ci jej, przestań
    jak wszystko w nadmiarze szkodzi Ci na głowę,
    szkodzi Ci na ciało i odbiera zdrowie,
    zdrowie tak samo odbiera Tobie wóda,
    odbiera Tobie państwo, odbiera Tobie złuda,
    odbiera Tobie stres i ograniczenia,
    zakazany owoc kusi młode pokolenia!
    Legalizacja mentalnośc zmienia ,
    dlatego walczymy o wolność dla palenia,
    dajcie pozwolenia na domowe sadzenia
    to normalny punkt widzenia i drążymy ten temat!
    Młodzi chcą jarać dla szpanu, nie dla smaku,
    rodzice się boją o przyszłość małolatów,
    Legalizacja zakończy erę szpanu
    i represje zakończy dla MARIHUANY fanów."
  4. Pozwoliłem sobie skleić te trzy posty w jeden :)
    • Like Like x 2
  5. Anonymous Member

Wstrzykiwanie matihuaniny oraz palenie czarnych kotów na soborach czarownic, to to co teletubisie(anonki-danonki) lubią najbardziej.
    • Winner Winner x 1
  6. BlackHeadyz Member

Jestem przeciwny legalizacji w całej okazałości. To ze alkohol jest groźny i szkodliwy nie znaczy, że marihuana wskrzesza i uzdrawia. Jest to narkotyk, a to że nie powoduje agresji ? Słuchajcie Rosjanie rozdawali wódkę częściej niż chleb, rozpili sobie naród który tyrał bez słowa skargi, no bo dawali wódkę. Jeśli wszyscy zaczniemy jarać i być na luzie, to zostaną jeszcze miski którzy tą zajaraną Rzeczpospolitą sobie będą swobodnie rządzić i wciskać nam WSZYSTKO. To tyle jeżeli chodzi o moje stanowisko co do narkotyków.
    • Dumb Dumb x 1
  7. Nikt nie pisał tu że jest to cudowne panaceum które "wskrzesza i uzdrawia", aczkolwiek faktem jest że posiada pewne właściwości lecznicze.

Legalizacja marihuany nie oznacza rozdawania jej za darmo ani przymuszania obywateli do jej spożywania. Marihuana nie uzależnia fizycznie a psychicznie w bardzo bardzo tycim stopniu.

"haj" nie trwa 24h/7. A nawet gdybyśmy zostali to bardzo dobrze.

Śmieszne jest akurat nie to że jesteś przeciwny ale to że nie przedstawiłeś ani jednego choćby w pewnym stopniu sensownego argumentu, tylko porzucałeś kilka nie realnych ogólników.
    • Agree Agree x 2
  8. BlackHeadyz Member

Podsumowując. Niestety są ludzie, dla których narkotyk to lekarstwo, i to w dodatku tylko leciutko przytępiające umysł. Każdy ma prawo do własnej opinii i stanowiska w każdej sprawie.
  9. Tak ale fajnie jest oprócz tego, że ma się pogląd logicznie ten pogląd uargumentować.
  10. Svobodny Moderator

@BlackHeadyz Zastanawiam sie czy próbowałeś albo chociaż wiesz o czym mówisz.

Ja próbowałem ale od tamtego razu nie pale a mimo to jestem za legalizacją chociaż by ze względu na to, że na walke z tym "narkotykiem" (dodam że to walka z wiatrakami) wywalane są miliony złotych z publicznej kasy, a za kraty zazwyczaj idą porządni ludzie którzy poprostu zostali złapani ze znikomą iloscią a dilerka i tak dalej sie kręci i kręcic sie będzie. Wiecie dlaczego nigdy w tym kraju nie dojdzie do legalizacji? Bo sciganie dilerki to wielkie pieniądze, wtedy poleciały by całe wydziały policji i posypały sie głowy. A mafia? Też zarabia bo kto by od ich dilerów brał towar gdyby se mógł posadzic krzaczek w domu albo kupic w kiosku? To interes dla obu stron i dla państwa i dla mafii dlatego raczej nigdy nie dojdzie do legalizacji. W tym są za duże pieniądze.

btw. między mafią a państwem jest bardzo cienka granica, a czasem w ogóle jej niema.
    • Like Like x 1
  11. Nie mówiąc już o tym że trawa z legalnych kontrolowanych upraw będzie lepsza niż nasączone przez mafie lsd gówno.
  12. Svobodny Moderator

Z naszych postów pozwoliłem sobie stworzyć nowy thread gdyż offtopienie w temacie który niema z tym związku jest bezsensu.
  13. BlackHeadyz Member

I to jest dobry pomysł. Jednak lepiej jeśli zajmiemy się Op przeciw CETA. Legalizacja nie jest(mam nadzieję) celem Anonów.
  14. Anonymous Member

Jeśli mamy walczyć o sprawy naszego kraju to i taki temat jest dobry, marihuana nie szkodzi zdrowiu aż tak bardzo jak alko czy fajki. Legalizacja w tym śmiesznym kraju jest potrzebna, piszesz Black że pieniądze idą do obu stron owszem, ale gdyby THC zalegalizować i opodatkować to więcej tych pieniędzy szło by do skarbu państwa. Drugą sprawą jest to że marihuana może być także lekiem kilka przykładów:
    http://hyperreal.info/node/10018
    http://www.lekomarket.pl/konopie-na-raka.html
    http://www.cewop.org.pl/marihuana-stwardnienie-rozsiane.html
    a tu tego o wiele więcej: http://www.konopialeczy.pl/
    Brazylia chce zalegalizować "trawę", w USA kolejne stany ją legalizują, o Holandii już nawet nie wspominam..

Wiki cytat:
    Sam palę od około 5 lat nie codziennie, nie co tydzień palę gdy mam ochotę nie zauważyłem żebym się uzależnił czy to psychicznie czy fizycznie, od dawna nie byłem przeziębiony ani nie chorowałem.
    Polecam przeczytać ten artykuł: http://spliff.com.pl/spliff_pdf/spliff_nr40.pdf

Pozdrawiam Peace.
    • Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  15. Anonymous Member

16. Anonymous Member

17. szkod[nick] Member

Temat jest troszkę bez sensu bo nic nie wnosi;) btw. ja się wstrzymuję od głosu bo uważam że każdy ma swój rozum a jak chce jarać zielsko to i tak zajara. także jeśli miałaby być jakaś op odnośnie legalizacji to ja nie wchodzę, lepiej zajmijmy się tym co jest naprawdę potrzebne ;)
  18. Anonymous Member

A ja się nie zgadzam. Bo później politycy to wykorzystają i dadzą nam wszystkim ulotkę z mery nasączoną LSD i wmówią nam żebyśmy nasrali sobie na łeb yyy... znaczy zagłosowali na nich:)
  19. BlackHeadyz Member

Jak pisałem każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Jednak jestem jednym z tych oszołomów, którzy twierdzą że narkotyki nie są rzeczą normalną i legalną. Nikomu nie zabronię, ale ja jestem przeciwny.
  20. zanesteel2153 Member

Ja też wstrzymuję się od głosu. Jak ktoś chcę jarać to i tak zajara, jedyną różnicą po legalizacji byłoby to, że nie zgarniali by ludzi, których przyłapali. Tak jak szkod[nick], nie wziąłbym udziału, gdyby zorganizowano taką #op.
  21. Mam jedno wielkie pytanie, które zburzy cała twoja biedna linie obrony, co rozumiesz przez słowo narkotyk BlackHeadyz ?
    • Like Like x 1
  22. BlackHeadyz Member

"Narkotyk– potoczna nazwa niektórych substancji odurzającychdziałających naośrodkowy układ nerwowy. Ze względu na poglądy społeczne, różnice kulturowe, stany prawne itp. nie ma jednoznacznej definicji słowa narkotyk. Narkotykami nazywa się:
    To taki cytat z wiki. Generalnie narkotykiem jest też choćby i kofeina, jeśli zażywać jej codziennie. Substancja szkodliwa lub odurzająca.
    "Podział według Światowej Organizacji Zdrowia
    • Opiaty np. heroina, morfina
    • Psychostymulanty np. amfetamina, metamfetamina
    • Kokaina
    • Marihuana i haszysz
    • Halucynogeny np. DMT
    • Psychodeliki np. LSD-25
    • Środki lotne – kleje
    • Leki uspokajające i barbiturany
    • Nikotyna
    • Alkohol
    • Steroidy."
    To nie mój głos, to głos ludzi mądrzejszych, parafrazując Alana Harpera.
  23. Mam dla Ciebie taką małą rade. Staraj się w swoich postach nie używać słów takich jak Światowa Organizacja Zdrowia bo ludzie dosłownie zmiażdżą Cie argumentami.

A więc jak już jesteśmy przy WHO to jebne cytatem z wcześniej podawanego artykułu :

No to jebne jesz obrazkiem z tak uwielbianej przez Ciebie wikipedii

To nie jest mój głos tylko ludzi mądrzejszych od Ciebie tzn. głos Światowej Organizacji Zdrowia.

Who the fuck is Alan Harper ?
    • Like Like x 1
  24. BlackHeadyz Member

Według Ciebie: Papierosy powodują paskudne choroby i schorzenia płuc, jestem całkiem za. Mimo że nie paliłem wiem że to nie jest prozdrowotne( a uważano tak gdy tytoń wchodził do użytku). Alkohol podobno też jest cholernie zdrowotny... tak twierdzą pijący( najczęściej za dużo, bo muszą czuć się normalni i usprawiedliwieni). Ja szczerze mówiąc tylko piwo i to w niedużych ilościach, bo wysokoprocentowe towary robią z mózgu i układu nerwowego sieczkę. Pytanie brzmi, dlaczego skoro usprawiedliwiasz zażywanie marihuany, narkotyku tym że są rzeczy gorsze ? A teraz ciekawa rzecz. Długotrwałe i systematyczne przyjmowanie marihuany powoduję wrażliwość organizmu na substancje psychoaktywne.
    "Pośród przeciwników popularne są opinie o jej wysokiej szkodliwości. Badania prowadzone przez zespół: T.H.M. Moore, S. Zammit, A. Lingford-Hughes, T.R.E. Barnes, P.B. Jones, M. Burke, G. Lewis potwierdzają tą tezę. Przy przewlekłym stosowaniu pojawiają się objawy zespołu amotywacyjnego: zaburzenia snu (spanie w ciągu dnia), zespół apatyczny z dominującym brakiem działania, ograniczenie kontaktów z ludźmi, zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi, zaburzenia w przyswajaniu nowych wiadomości, myślenie porozrywane i magiczne, upośledzenie zdolności rozwiązywania problemów i planowania przyszłości, zanik zainteresowań, zaburzenia percepcji czasu, doznań, krytycyzmu, lęk. Występują również objawy fizjologiczne przewlekłego stosowania, zróżnicowane w zależności od płci zażywających osób"
    To tyle jeśli chodzi o nieszkodliwość. Co do Alana Harpera... Google lub TVN 7 ?
  25. szkod[nick] Member

No i na cholerę się kłócić, każdy może mieć swoje zdanie,
    Cytując Sapkowskiego~ Poglądy są jak dupa, każdy jakieś ma, ale po co od razu pokazywać?
    Proponuję zamknąć temat bo nic z niego nie wynika ;)
    • Like Like x 2
    • Agree Agree x 2
  26. Anonymous Member

Black, wierzysz we wszystko co napiszą w wikipedi ?Tak jak mówiłem wcześniej palę od kilkunastu lat i jakoś nie zauważyłem pociągu do silniejszych narkotyków a nawet gdy wypalę to nie mieszam trawy z alko (zdarzyło się raz spróbować). Szkod[nick] po to ta dyskusja żeby wiedzieć kto po której stronie jest, założę się że połowa osób które są na "nie" to albo gimbusy albo frajerzy którzy nie mają dostępu do nie legalnej trawy i nigdy nie próbowali.
  27. A ja chcę by wóda była parę złotych tańsza :D Może zrobimy #OpTaniaWódA ? :D

Tak na poważnie: Każdy ma prawo walczyć o co chce... Każdy ma prawo dołączyć lub tworzyć swoje operacje... Nie mamy 10 przykazań, kodeksów itp. które mówią co jest dobre a co złe... Nikt na siłę nikogo nie przekona do poparcia swego zdania. Więc wyluzujcie... Zaproście ludzi, jeśli chcecie robić jakąś konkretną operację i róbcie ją... Ludzie poprą Was lub nie... PEACE ALL :D Napijmy się gorzoły :D
    • Agree Agree x 3
  28. Anonymous Member

Kiedy ja nie cytowałem wikipedii.
    • Agree Agree x 1
  29. BlackHeadyz Member

Albino chodziło im chyba o mnie :) A co do trawy to jest to narkotyk, nie muszę spróbować kogoś zabić żeby wiedzieć że to złe. Mam swoje zdanie, a wy swoje. na tym polega demokracja psia jej mać. A z tego co piszą wyżej jestem albo gimbusem albo frajerem który nie próbował... Stara zasada naszego kraju mówi że nie wolno mówić swojego zdania bo albo cię ustawią w odpowiedniej szufladzie albo wyklną. Słyszałem że walczymy o wolne poglądy i wolność słowa, a nie o trawę.
    • Like Like x 1
  30. Właśnie chodzi o to jeżeli nie chcesz, to nikt od ciebie nie wymaga żebyś palił, ale jednocześnie nie ograniczaj wolności innych swoim cudownym zdaniem.
    • Like Like x 2
    • Disagree Disagree x 1
  31. Anonymous Member

Z powodów iż spokojnie nie mogłem na dupie usiedzieć z mojego anon konta na FB napisałem krótką notkę do przedstawicieli Wolnych Konopi w Polsce i z osobna dla każdego miasta oto wiadomość którą wysłałem i jakie odpowiedzi otrzymałem:
    Szczecin:

Częstochowa:
    Zielona Góra:
    Łódź:
    Jak na razie tyle jeśli będzie więcej i na coś się zdecydują to napiszę dalej o co chodzi. Potrzeba nam sojuszników nawet jeśli mają być to właśnie Wolne Konopie które walczą o to co my.

Jeśli chcemy coś zrobić to szukajmy osób i organizacji które już się tym zajmują. W kupie siła więc może razem coś w końcu się uda :)
    • Like Like x 1
    • Disagree Disagree x 1
  32. Jestem jak najbardziej za.
  33. Anonymous Member

Teraz powinniśmy się zastanowić jak my możemy działać legalnie czy też nie (mówię tu tylko o omówieniu tego co zrobić możemy a nie o planowaniu działań uważanych za nie legalne). Oraz co mogłoby wpłynąć na zmianę decyzji przez rząd dot. legalizacji THC w naszym kraju ? Zobaczymy jaką propozycję przedstawią nam Wolne Konopie i co będziemy mogli zrobić w tej sprawie. Wydaje mi się że sprawy marszów załatwi tamta strona więc nasza "anonimowość" zostanie nie naruszona.

Ja i Numerek jesteśmy za ktoś jeszcze się przyłączy ?

Oczywiście trzeba pamiętać o tym że mamy także inne poważne sprawy takie jak TS i musimy nad jednym i drugim myśleć i wszystko kontrolować.

Ps. Albino tu nie chodziło o Ciebie :)
    • Agree Agree x 1
  34. Anonymous Member

Wolne Konopie Bydgoszcz:
  35. Jako gest dobrej woli możemy dodać ich strony na Anonymous Polska jako ulubione.
  36. Anonymous Member

37. BlackHeadyz Member

Nie mam władzy ograniczać. Mogę tylko pominąć Op kierujące do legalizacji.
  38. Svobodny Moderator

Lulz. Ale i tak brawa sie należą bo wreszcie zamiast pierdolic ktoś zorbił cos konkretnego.

Co do samej operacji jak najbardziej popieram niemniej jednak nie wierze, że cokolwiek uda wam sie zmienic nie mówiąc już o zmianie prawa, a to z kilku prostych powodów które wymieniłem w poprzednim poscie. Do tego dorzucam jeszcze w większosci konserwatywne społeczeństwo tego kraju.
    • Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  39. Anonymous Member

Svobodny chodziło mi o to aby nie udostępniali tej wiadomości na FB "promując" w ten sposób naszą grupę. Mi jako anonowi, do działań nie potrzeba gimbusów którzy opierają swoje działania tylko na zadawaniu głupich pytań i używania hoica bez żadnego zabezpieczenia.
    Jeśli chcemy coś w tym kraju zdziałać to musimy uderzyć.
    Należało by dowiedzieć się kto tak naprawdę tym krajem rządzi (i mówię to z pełną świadomością że nie jest to rosja). Mafia którą wszyscy publicznie nazywają Unią Europejską to nasz wróg publiczny numer jeden.

Spójrzcie na to jakie projekty są co jakiś czas wprowadzane (ACTA,INDECT i cała reszta)
    Najlepiej gdyby to gówno upadło i to jak najszybciej lub Polska zmądrzała i odeszła sama...
  40. Svobodny Moderator

A mnie chodziło o samą forme zdania które brzmi troche smiesznie "publikowanie wiadomosci publicznie" to masło maślane ale mniejsza o to ;) Anonymous to nie grupa i nie ma członków więc troche drażni mnie takie podejscie.

are-you-serious-rage-face-135x130.jpg Are u serious ?

Cokolwiek chcesz robic dalej pamientaj że, nie reprezentujesz Anonimowych ani tym bardziej ich poglądów w kwestii legalizacji. Wiem... czepiam sie ale musiałem to powiedziec.
    • Like Like x 3

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins