Customize

Luźny.

Discussion in 'Polska' started by Tuziak, Nov 8, 2011.

1. ojapierdole pomyślałem o czym to anonki mogą sobie rozmawiać w luźnym temacie. O wielu dziwnych rzeczach myślałem ale bekon w polewie czekoladowej i sardynki w nutelli byłyby ostatnią rzeczą jaka przyszłaby mi do głowy :p
  2. Gej_Folks Member

To jest tak zwana kuchnia molekularna (przynajmniej boczek w czekoladzie). Na badaniach spektometrem (albo innym urządzeniem do rozpoznawania molekuł w substancji) wyszło, że ogólnie dobrze smakujące potrawy zawierają składniki, które maja podobną budowę. Więc zaczęto łączyć składniki które wg. wykresów wychodziły na zbieżne. Tak właśnie zrobiono ten boczek w polewie czekoladowej. Inne ciekawe połączenia to czekolada z serem pleśniowym (wychodzą pyszne muffinki z tego!), jajka z kiwi (poledwiczki w sosie kiwi też niczego sobie) i inne z pozoru dziwactwa.

Jak ktoś chce się więcej zgłębiać w kuchenne annały to zapraszam do dyskusji, nie ukrywam że to jedno z moich hobby ;-)
  3. ch0m1kX Member

@up.
    Ja pierdolę...
  4. Gej_Folks Member

NIe mów, że nie jadłeś nawet kurczaka po węgiersku - marynata składa się z miodu, musztardy i przypraw. Też bardzo pyszne i tego samego typu połączenie, a i tak znane i kochane :3
  5. RainbowSix Member

Cholera, ja chyba jednak zostanę przy tostach XD
    • Like Like x 1
  6. Gej_Folks Member

No nie załamujcie mnie ;-(
    Staropolski pasztet ze śliwką? Toż to już podstawa świąt, a też połączenie słodkiego z tradycyjnym jadłem.
  7. RainbowSix Member

Ale tosty na śniadanie są najlepsze! Po moim byłym został mi nawyk robienia tostów rano rodzaju różnego. W sumie to nie wiem WTF, on je robił nie ja, jak się tak zastanowić. Whateva.

Świąt nie lubię, pasztetu też nie, wegetarianką jestem, więc się nie wypowiem :p
  8. Gej_Folks Member

karmelizowane szparagi ;]
    Lekko zblanszowane szparagi rzucasz na patelkę z syropem glukozowym (lub rozpuszczonym cukrem) i karmelizujesz. Tylko nie przypalić!
    Po za tym wiele warzywek można karmelizować.
  9. RainbowSix Member

Kurde, ale ja gotować ogólnie nie lubię. Zdecydowanie do kuchni wchodzę po kawę, albo jak już bardzo muszę.

Dziwna faza: 2 w nocy, a ja gadam na forum o szparagach.
  10. Anonymous Member

tacy losowi
  11. ch0m1kX Member

Ja umiem: robić kawę, yerbę i jajecznicę na czym się da, i nic poza tym, no może kanapkę zrobię jak się zmuszę.
  12. yerba jest zajebista ;)
  13. ch0m1kX Member

Nie, nie jest zajebista, jest dowodem że bóg istnieje, takie rośliny nie powstają tak po prostu ;)
  14. RainbowSix Member

Przypomniał mi się strip o imprezie grafików: nie robimy tego co wy, w serwerowni. To trochę inaczej: pijemy yerbę i gramy w jengę:p

A yerba daje radę, chociaż zdecydowanie jestem w sekcie kawy parzonej ;]
  15. jahnonimous Member

juz sie balem ze idea anonymous w polsce nie wciaga kobiet:) na dodatek wagetarianek:) - do tej pory nie spotkalem wiele postow z zenska forma czasownikow, albo moze udajacie meszczyz... szacunek...
  16. Anonymous Member

1uQRx.jpg

Na większości for, na których się udzielałem, kobiet było jak na lekarstwo.
  17. Biorąc pod uwagę naszą ilość, zgodzę się u nas nie jest jak na lekarstwo.
  18. RainbowSix Member

Dodajmy ilość ludzi na forum + mentalność kobiet w pl (bez złośliwości to piszę, jedynie z obserwacji)... czy jestem tutaj na forum polskim jedyną przedstawicielką mojej płci?
  19. Anonymous Member

Prawdopodobnie :)
  20. Teraz tylko przyszło nam czekać na niesamowite objawienie, lub pogrążenie się w tej smutnej prawdzie, trzeba było nie pytać.
  21. Anonymous Member

Miałem nadzieję, że wiadomość na wykopie coś w tej kwestii zmieni, ale nie zanosi się na to. 10 odwiedzin..
  22. RainbowSix Member

Jaka wiadomość na wykopie? Ta o wychodzeniu na ulicę z poprzedniego któregoś tematu?
  23. Anonymous Member

24. RainbowSix Member

Czyli dobrze myślałam, że któryś z tych 2. Nie jestem pewna, czy ludzie z wykopu załapali, żeby zacząć szukać czegoś poza swoim forum, to raz. Dwa, jak przyjdzie z tamtej strony tu jakaś laska będzie mogła o tym napisać na blogasku i dodać masę grafik z my little pony, lol.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins