Customize

narkotyki

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Dec 28, 2011.

1. swietymag Member

2. BlackHat Member

@up Zgodzę się z tobą z tego co mi wiadomo heroina jest 400x bardziej uzależniająca od alkoholu ^^
  3. Mabruk Member

nie prawda mój brat umarł przez maryśkę w wieku 36 lat .... był na paru odwykach .... ta marycha nie jest taka jak w latach 60 jest około 200 razy silniejsza , i tak samo niebezpieczna jak inne narkotyki
  4. Mabruk Member

5. BlackHat Member

Powiedzmy że znam osoby które mogą się na temat teraźniejszej marychy wypowiadać i wiem że ta nowa marycha to ze starą tylko nazwą się wiąże i że sadzi się ją z nasion. Jest nawożona wybielaczami i innymi gównami a słońce to ona widzi z rysunku jak sie jej postawi obok wielkiej lampy. Co za tym idzie jej skład chemiczny jest lepszy niż w coca-coli albo frytkach z mcdonalda dziwie się że po niektórych odmianach ludzie nie świecą w nocy.
    • Like Like x 1
  6. Mabruk Member

Tabelka jest do bani !! śmiertelność = 0 !!!! No dobra idę sprawdzić czy brat żyje ...
  7. Mabruk Member

hehehe dokładnie
  8. BlackHat Member

Kolego. Dobrze mówisz ale jest taki mały przycisk Edit :) Nie nabijaj sobie postów lepiej jednak z edytować i dołożyć do wcześniejszego.
  9. PanBiceps Member

Zapomnieliście o pewnej sprawie. marihuana w Polsce to nie to samo co na Jamajce. W Polsce dostajecie gó*no pełne chemii a nie czystą marihuane
  10. BlackHat Member

Na jamajce marycha jest nielegalna.
  11. Adien Member

Nie zawsze w Polsce jest gówno znam człowieka który ma czystą naturę bez nawozu.. Wiecie legalizacja by to zmieniła syfu by nie było ale państwo.....
  12. Zekdarrath Member

Tak, Maryśka jest chrzczona majerankiem (ale to nic), albo jakimś gównem. Lepiej mieć swoją hodować (nikogo teraz nie zachęcam) albo od kumpla kupować czystą.
  13. Yogoro Member

A masz pewność, że gdyby nie marihuana, 2/10 nie sięgnęło by po to już wcześniej, np. piwie? To akurat nie jest argument, stawianie marihuany w roli koniecznego pośrednika. Ja jestem nawet zdania, że gdyby nie marihuana o wiele więcej osób używało by narkotyków ciężkich.

I to byłby największy sukces legalizacji. Taka marihuana sprowadzana hurtem, sprzedawana w sklepie mogłaby przechodzić konkretne testy przed pójściem w obieg. A w trosce o nas, rząd woli byśmy srali krwią
  14. m4573r Member

Tak jest. Masz rację. Zamiast utrzymywać czarny rynek, na którym idzie wszystko, włącznie z sianem polanym domestosem, powinni zalegalizować, nałożyć kontrolę Państwa i opodatkować. Dokładnie tak samo, jak w przypadku alkoholu i papierosów.

A jak tego nie, to chociaż zalegalizować posiadanie na własny użytek.

The Union. Część pierwsza. Jest ich 12, znajdziecie na pewno w podpowiedziach.
  15. PanBiceps Member

marihuana przechodzic konkretne testy żeby była czysta? Takie testy jak przechodzi jedzenie które kupujesz w sklepie? Dobre sobie :)
  16. To o czym mówicie nazywa się squn. To nie jest ganja. To popierwsze, po drugie squn posiada wielokrotnie więcej THC, które powoduje bardzo negatywne skutki( w takich dawkach). Po trzecie w Polsce nie mogą wyłapać nietrzeźwych kierowców. A co będzie jak trawę zalegalizują? Ludzie, potrzebujecie otrzeźwienia, a nie kolejnej ucieczki od rzeczywistości, bo rząd tylko zaciera ręce na "szczęśliwych" obywateli którzy palą sobie grzecznie trawkę i nie protestują.
    • Like Like x 1
  17. m4573r Member

Jeśli rzeczywiście będą szczęśliwi, to ok.
    Sam lubię sobie zapalić i wolę kupić coś takiego z legalnego obrotu, a nie pomieszane z majerankiem od jakiegoś gnojka w ciemnym zaułku. Jeśli część tej kwoty będzie opodatkowaniem, to spoko. Wolę dać państwu, a nie zorganizowanej grupie przestępczej, często zamieszanej w inne kryminalne przestępstwa.
  18. Właśnie o to chodzi, że nie rzeczywiście tylko na pozór. To tak jak za PRL władze zgadzały się na koncerty zespołów rockowych które je krytykowały. By dać ludziom rozrywkę, zajęcie i namiastkę wolności, tylko po to by ich uciszyć. Teraz jest tak samo, mnóstwo tematów zastępczych od prawdziwych problemów. Ludzie odzywają się dopiero jak władza naprawdę "przegnie"- taka sama sytuacja była teraz z ACTA- przegięli po prostu, lud się oburzył, teraz będą próbowali dać coś "w zamian", motłoch się ucieszy i wrócimy do punktu wyjścia, a władza dostanie to co chciała. Obiecywanie przez polityków trawki jest idiotyzmem, z resztą jak widać to zwykłe kłamstwa. Kończy się na kadzidełku. Inna sprawa, że w handel narkotykami w Polsce zamieszana jest władza, a policja nie tylko przymyka no to oczy, ale także bierze w tym udział, nie mówiąc o tym, że jest poważnym konsumentem tego typu towarów.
  19. m4573r Member

Zgadzam się, że szukają tematów zastępczych, ale np. dla mnie nie jest to temat zastępczy, bo jestem za legalizacją i przejęciem kontroli nad rynkiem konopii już prawie od 10 lat. Dla mnie jest całkowicie chorym pomysłem, żeby karać dealerów i palaczy, bo jest to tylko woda na młyn dla bandziorów, którzy stoją obecnie za hurtowym obrotem. Państwo samo likwiduje im konkurencję, więc mają zwiększony popyt, mogą podnosić ceny i obniżać jakość w imię rosnącego ryzyka.
  20. PanBiceps Member

pana McyfryR popieram ;] Dziwi mnie ze papierosy sa legalne skoro w tym jest pełno chemii i są trujace. No ale jak by nie patrzeć z tego kasa leci i juz za daleko zaszło bo ogrom ludzi pali
  21. Tylko że papierosami się nie "spalisz" to raz, a dwa papierosy nie są psychoaktywne, nikotyna sama w sobie nie polepsza niczego.
  22. Adien Member

Zioło ma dobry i negatywny wpływ na ciało tak samo jak alkohole, dla mnie ważne jest to aby moje dzieci do tego się nie dotykały i się nie bawiły w nie swojej piaskownicy.
  23. Faweks Member

w pewnym wieku podejmą wybór bez ciebie...
  24. Adien Member

Wiem ale ja jako rodzic nie chcę żeby dotykały syfu z ulicy w którym nie jest tylko majeranek bo nie raz spotykałem się z ziołem zmieszanym z fetą żeby bardziej uzależniła oraz była mocniejsza(też jest domestos i wiele innych chemicznych dodatków). Tu nie chodzi tylko o moje dzieci ale także o was oraz społeczeństwo które widzi MJ z negatywnej strony nie widząc jej plusów, ja jestem w pełni świadom jej plusów oraz minusów. Moim zdaniem legalizacja to jedyny rozsądny wybór w tej kwestii ale oczywiście moje zdanie nic się nie liczy.
    • Like Like x 3
  25. zujson Member

Dlatego trzeba samemu sadzić :) z niektórymi narkotykami jak z alkoholem trzeba umieć pić (w sensie takim że alkohol a nie marihuane czy papierosy)
  26. Achi Member

a ja tam nie mam nic do narkomanów , chwila załamki i człowiek robi różne głupie rzeczy.Marihuana miękki narkotyk, oszpeca szare komórki. A co do mocniejszych narkotyków , to rozumiem narkomanów. Czytałem sporo i oglądałem i rozmawiałem z narkomanami. Przez to ,że rodzina ich odrzuca to w momencie załamki wpadają w kolejny ciąg. Narkomanów nie można odrzucać. Dzięki Bogu , że był taki człowiek jak Marek Kotański
  27. Ale co ważne, Kotan walczył z narkomanią, pomagając tym w sumie nieszczęsnym ludziom. Dlatego uważam, że nie wolno dopuszczać do uzależnień i starać się ratować nieszczęśników a nie legalizować.
  28. Adien Member

Koledzy to temat rzeka. Na temat narkołyków każdy ma inny zdanie proste trzeba to zaakceptować a nie pierdolić kocopoły każdy ma swój mózg chce to weźmie nie to nie proste?
    • Like Like x 1
  29. m4573r Member

To idąc dalej tym tokiem myślenia trzeba by zdelegalizować alkohol, bo też jest substancją silnie uzależniającą, a jego działanie dużo silniej ogranicza możliwości psychoruchowe, wpływa na postrzeganie i decyzje , więc osoby pod wpływem alkoholu mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych.

Dlatego właśnie zgodzę się z wypowiedzią kolegi Adiena. Każdy ma swój mózg i jedynie przez wzbogacanie wiedzy i świadomości można osiągnąć w tej materii sukces. Zakazami można tylko pogorszyć sytuację. Zakazy nigdy do niczego nie prowadziły, bo zakazany owoc kusi podwójnie, szczególnie dzieci, których chęć poznania świata jest niepohamowana.
  30. Adien Member

Każdy z nas był kiedyś młody i próbował badać świat lecz wtedy nie mieliśmy tej wiedzy z której młodzi nie korzystają. Niestety w Polsce nikt nie uświadamia dzieci/małolatów/dorosłych na temat narkotyków i alkoholu, mówią tylko alko jest złe ale dostępne narkotyki jeszcze gorsze sięgając po MJ sięgasz później po fete/koks(co jest nie prawda nie chcesz zostajesz przy MJ jesteś głupi i dasz się namówić debilom[lub szpan] weźmiesz mocniejsze gówno, tudzież chęć spróbowania). Wszystko uzależnia tylko są te słabsze i gorsze np papierosy zabijają ale nie każdego jednego szybciej drugiego wolniej, alkohol też zabija prowadzi do rozpadów małżeństw i innych krzywd "społecznych", MJ też ma minusy, mam po niej słabą koncentracje i nie mogę robić rzeczy które potrzebują większego skupienia (np: prowadzenie samochodem, myślę inaczej) i w większych ilościach niszczy zdrowie(w małych może działać leczniczo), ale daje spokój a nie jak alkohol, feta agresje znaczy tak jest z mojej strony że nawet nie chce mi się być porywczym człowiekiem, po fecie jestem za to bardzo agresywny i mam chęć rozwalić wszystko i wszystkich. Trzeba być w PEŁNI ŚWIADOMYM SWOICH CZYNÓW I CO SIĘ UŻYWA, trzeba znać dobre jak i złe strony i robić to z głową ale wielu ludzi 5klepki to takich spraw brakuje.
    • Like Like x 1
  31. m4573r Member

A dzieci, które mają w zwyczaju kwestionować zdanie starszych wsadzając palec do ognia jeszcze chętniej po to sięgają, i tu się zgadzam.

Jeśli jesteś głupi i dajesz się namówić kolegom, to nic już nie pomoże. Ja sam szczycę się tym, że od 10 lat popalania jointa, kiedy był akurat w zasięgu, nie tknąłem nic poza tym. Jestem 100% przeciwnikiem białych proszków, ale też jestem 150% przeciwnikiem zakazywania na siłę. Jeśli ktoś będzie chciał wąchać białe proszki czy wstrzykiwać sobie jakieś gówna, zrobi to niezależnie od tego, czy jest to akurat zakazane, czy nie. Jeszcze bardziej nie podoba mi się, że osoba, która de facto zaszkodziła wyłącznie sobie, jest kryminalizowana i osadzana w więzieniu/kierowana na przymusową terapię za pieniądze z moich i Twoich podatków. Najbardziej mi się nie podoba, że państwo nie chce przejąć kontroli nad tym, bo to jedyna metoda, żeby zadać druzgocący cios szarej strefie. Oczywiście nie wyeliminuje jej do końca, bo wiadomo, że nikt o zdrowych zmysłach nie będzie żądał legalizacji m.in. opiatów, ale straty dla nielegalnych handlarzy będą kolosalne - każdy woli iść i kupić legalnie, nawet drożej, niż łazić po ciemnych zaułkach z duszą na ramieniu i wypatrywać policji. Dodatkowo jest możliwość obowiązkowej kontroli posiadania dowodu osobistego przy zakupie, co wyeliminuje sporą cześć przypadków zakupu przez nieletnich.

Zgadzam się. Od schabowego z frytkami też można się uzależnić i on też zabija ilością cholesterolu. Od tlenu wszyscy jesteśmy uzależnieni ( ;) ) , a zabija powodując wyzwalanie wolnych rodników. Można śmiało stwierdzić, że życie jest niezdrowe, bo prowadzi do śmierci. Ważne, żeby mieć zdrowe podejście. Nie namawiać, ale też nie zakazywać, a jedynie uświadamiać.
    • Like Like x 1
  32. Adien Member

Widać że mamy podobne podejście ale wiesz niestety na nas 2 którzy mają pojęcie przypada 20 którzy myślą że MJ nie uzależnia a fetą pobawią się dzień a wiem z doświadczenia że to tak nie działa, sam brałem fete/koks i nie szczycę się tym ale przyznaje i ostrzegam przed tym, chcesz spróbuj zabawa świetna ale konsekwencje też nie małe. Ja miałem szczęście że się ogarnąłem(przy pomocy rodziny) ale kradłem i oszukiwałem żeby mieć co wciągnąć i wiem że skończyło by się to przerwą w życiorysie i ja chętnie pomagam młodym ludziom którzy chcą pomocy ale sami rady nie dadzą sobie bez zamykania ich tylko rozmową i czasem z nimi spędzonym, a małolatów jak mogę to uświadamiam.
  33. Tulku Member

Ludzie odurzali się od wieków i odurzać będą, chcesz tego czy nie. Można pozwolić mafii zarabiać na narkotykach żeby miała na broń oraz mieć do mafii pretensje że sprzedaje MJ z domestosem ale to wg. mnie jest po prostu głupie.

Pierwsze wzmianki o zastosowaniu konopi przez człowieka pochodzą z 2600 r. p.n.e. konopie istniały zanim pojawił się problem narkomanii "żąd" USA i całe to polityczne gówno. Pierwsze Levis'y były z konopi Krzysztof Kolumb na statku używał lin konopnych a królowa Angielska popijała konopną herbatkę na trawienie.

http://www.akohard.kk.e-wro.pl/Ksiazka_html/konopie.html
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Konopie_siewne

Wciskają nam kit że to bardzo groźne narkotyki podczas gdy sami produkowali groźne narkotyki:

Heroine wynalazła firma BAYER (firma chciała żeby nazwa się dobrze kojarzyła marketingowo stąd ta "heroina" i masowo ją sprzedawała o ile dobrze pamiętam na terenie USA):
    "W listopadzie 1898 heroina została zarejestrowana jako lek i została entuzjastycznie przyjęta przez przedstawicieli świata medycyny. W 1900 roku pismo The Boston Medical and Surgical Journal napisał, że posiada wiele zalet w porównaniu do morfiny, nie działa nasennie i nie ma obaw o powstanie uzależnienia. Dreser opublikował liczne artykuły na temat heroiny w czasopismach medycznych, rozpoczęto przeprowadzanie badań naukowych nad możliwością zastosowania heroiny w leczeniu astmy, zapalenia oskrzeli i gruźlicy. Koncern rozesłał tysiące próbek, z etykietką przedstawiającą lwa i globus, do lekarzy w Europie i Stanach Zjednoczonych[10]. "
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Heroina

Metaamfetaminę Japonia podczas drugiej wojny światowej:
    " One of the earliest uses of methamphetamine was during World War II, when it was used by Axis and Allied forces.[90] The German and Finnish militaries dispensed it under the trademark name Pervitin; it was also dubbed "Pilot's chocolate" or "Pilot's salt".[91]"
    http://en.wikipedia.org/wiki/Methamphetamine

Amerykańskie filmy propagandowe straszące ludzi Konopiami

A tu link o psychotropach nawet w lekarstwach dla dzieci - znalezione na szybko z wysokich obcasów (na hyperreal) czytałem osobiście w realu (dla tego go szybko wyguglałem ;)) i gwarantuję wiarygodność :)
    http://hyperreal.info/node/1166#axzz1nhVQ06Y7

Mam nadzieję że to coś wnosi do dyskusji :)
  34. shakt Member

Jako Anonymous jesteśmy za wolnością pod każdą postacią. Jeśli ktoś chce wstrzykiwać/wciągać/połykać jakiś związek chemiczny ma do tego święte prawo, bo jest wolnym człowiekiem. Jeśli będzie miał z tym problem - sam musi się zwrócić po pomoc. Nic na siłę. Im mniej Państwo ingeruje w wolność obywatela, tym lepiej. Tu chyba wszyscy będziemy zgodni.

Nie prawdą jest, że narkotyki uzależniają od pierwszego razu. Nawet opioidy uzależniają dopiero po dłuższym kontakcie ciała z substancją. Dobrym przykładem są chorzy na raka, niemal każdy z nich przerabiał morfinę podczas chemii i uzależnieni nie są. Tak naprawdę by się uzależnić od opioidu trzeba CHCIEĆ. Ja po miesiącu brania czegoś mocniejszego od heroiny nie miałem żadnych objawów odstawiennych.

Daję ciekawy link odnośnie tematu:

• Like Like x 1
  35. Anonymous Member

Skoro temat odżył, to i ja się wypowiem. Jestem za zalegalizowaniem narkotyków - na takiej samej zasadzie, jak alkohol i papierosy. Każdy, kto chce się tym truć - proszę bardzo, dlaczego mu zabraniać? Nie chce - nie kupuje. Proste.
    No i jeszcze jedna sprawa - zalegalizowane narkotyki można opodatkować, tak więc z każdej kupionej porcyjki wpływało by coś niecoś do skarbu państwa (i rząd magicznie ma fundusze na iPady i premie dla posłów... ale to już inna sprawa). A tak, klienci tylko "dożywiają" mafię i wszelkich innych przestępców.
  36. SandThe Member

Tyle legalnych środków odurzających ciągle mijacie w spożywczaku, albo w aptece a wy o trawke walczycie...

Kiedyś troszkę popalałem, ale to było kiedyś. Osobiście uważam że jak ktoś będzie chciał zapalić czy strzelić sobie coś IV to to zrobi i tyle, różnica jest taka że teraz się z tym nie obnosi. Co do szkodliwości to może należało by zacząć od tego że najprawdopodobniej nie istnieje już na tym świecie czysta konopia. Same nasiona są od wielu lat modyfikowane, wystrarczy znaleźć parę sklepów z pestkami to zobaczycie jaki trwa wyścig o lepsze odmiany z jeszcze wiekszą zawartością thc. Jednak dlaczego niby ktokolwiek powinien się tego obawiać bardziej niż składu np. fajek ? (Tam to jest meksyk dopiero). Zagrożeniem nie są narkotyki tylko dilerzy bez wyobraźni. Dlaczego ta 1/5 zażywających marihuane sięga po coś cięższego? - Bo ma taką możliwość? Bo biorąc od dilera trawke, wie że może go również poprosić o coś innego, coś czego jeszcze nie zna?
    To jest według mnie powód.
    • Like Like x 1
  37. Tulku Member

@up Te badania że ci co palą trawkę sięgają po coś mocniejszego są z dupy, zakłada się że ci co piją alko to już nie sięgają? Równie dobrze mogli by badać ilu korzystających z cyfrowego polsatu sięga po olej kujawski albo po twarde narkotyki. To nic nie wnosi do sprawy, zwykła propaganda i manipulacja faktami.

[edit] Pomidory też są ulepszane nie mowa o GMO ;)

A to jeszcze w temacie...
    Skąd się biorą sny?
    Podejrzewają że z DMT :)
    Ciekawe w tym jest to że narkotyki są tak złe że nie mieli skąd ich wziąć legalnie do badań sami musieli je zrobić :D (bez komentarza ;))

38. martajagoda89 Member

Chciałam zauważyć, że jeśli ktoś umrze przez przeżenione proszki to jest to "kolejna ofiara narkotyku"
    to że narkotyki są szkodliwe nie ulega żadnej wątpliwości, ale to co do nich sypią kolejne rączki przez które owe narkotyki przechodzą...?

moim skromnym zdaniem: kto chce ćpać będzie ćpał, legalizując narkotyki będzie można kontrolować ich zawartość, zwolnić miejsce w więzieniach, zlikwidować problem grup przestępczych zajmujących się handlem narkotykami, nie wspominając już o tak prozaicznych rzeczach jak zyski z akcyzy.

uważam że wolność jest nadrzędną wartością każdego człowieka i puki nikogo nie krzywdzisz nikt nie powinien mieć do Ciebie pretensji.
    • Like Like x 2
  39. Cysiek Member

Ooo widzę Tulku że bardzo się tymi tematami interesujesz:) (Nie chodzi mi o narkotyki tylko o DMT) Dmt to baardzo ciekawa substancja (aby ogarnąć prawie wszystko o niej spędziłem 4 miesiące na czytaniu o tryptaminach itd.). Dzięki niej istnieje coś takiego jak "śmierć kliniczna", ludzie którzy przeżyli śmierć kliniczną byli w 75% (chyba, nie pamiętam dokładnie) zgodni z tymi którzy zażywali DMT. Sny to też mogą być wytwory szyszynki ale na to nie ma pełnych dowodów, tak samo jak na to że świadomość jest wytworem DMT. Jak ktoś lubi te tematy to zapraszam na pw:)
  40. Tulku Member

@Cysiek no ciekawe to bardzo :) ale też interesuję się innymi tematami min. psychologią społeczną...
    Odn. narkotyków bo to ciekawe wciśnięto bzdury ludziom do głowy w kilku pokoleniach jak pisałem wcześniej "Pierwsze wzmianki o zastosowaniu konopi przez człowieka pochodzą z 2600 r. p.n.e." i przez wiele setek lat nikt się ich nie bał :) ot rosły na polu to rosły... Hindusi od wieków uważają ją za "świętą" a nazwa fajek wodnych "szisza" wywodzi się od haszyszu robionego z konopi...

Teraz te bzdury są powielane zjawisko to nazywa się http://pl.wikipedia.org/wiki/Konformizm_informacyjny duże znaczenie ma też http://pl.wikipedia.org/wiki/Konformizm_normatywny i myślenie grupowe http://pl.wikipedia.org/wiki/Myślenie_grupowe :)
    To straszne co może się stać z młodszymi pokoleniami jak wejdzie ACTA wcisną co zechcą ludziom na wiele lat i cholernie ciężko to będzie odkręcić - niestety :(

[edit] a DMT też jest znane od wieków każdy kto chce wiedzieć więcej > google > ayahuasca

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins