Customize

Nasza skuteczność

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jan 8, 2012.

1. Anonymous Member

Jako, że do wczoraj (czy też do dzisiaj przed nastaniem dnia) miałem urlop, nie zajmowałem się polskim podforum WWP, nie moderowałem go, a dyskusje przeglądałem tylko pobieżnie. Ale dzisiaj urlop minął, więc mogę wam już palnąć kazanie na temat naszej skuteczności.

Otóż, gdy robiliśmy filmik do Bonieckiego, do ZKM i do mediów, zajęło nam to tydzień, bo był problem, jaką treść tam zamieścić, potem jakiego syntezatora mowy użyć (jeśli w ogóle), a na koniec komuś się nie podobała grubość głosu wybranego syntezatora, choć został on wybrany przez zdecydowaną większość. Kolejne 2 dni zeszło na zuploadowanie, bo nikomu nie chciało się tego robić, a następne 3 na powysyłanie tego do mediów. W międzyczasie sprawa Anonów i ZKM w mediach ucichła, więc po otrzymaniu wiadomości od nas żadna stacja telewizyjna nie zamieściła o nas reportażu. Jak widać, jesteśmy strasznie nieskuteczni. Dlaczego?

"Witam polscy Anonimowi. Spójrzcie na siebie. A teraz na zagranicznych Anonów. Jeszcze raz na siebie i na nich. Szkoda, że nie jesteście nimi. Ale gdybyście przestali pierdolić pół roku na jeden temat, moglibyście być tacy jak oni. Popatrzcie na dół i w górę. Gdzie jesteście? Jesteście na polskim podforum WWP, gdzie panuje offtop i bezcelowe dyskusje. Co osiągnęliście? Spójrzcie na nich, bo oni osiągnęli sławę i zrozumienie dla idei. Sława zamienia się w napływ nowych Anonów, którzy umożliwią wykonywanie operacji przynoszących większą sławę i zrozumienie dla idei. Wszystko jest możliwe, kiedy jesteś Anonimem. Jestem bez twarzy."

Otóż dlatego, że zamiast działać, prowadzimy dyskusje, jak działać. Spójrzcie na fora innych Anonów - tam dyskutuje się tylko na temat operacji w rl, a i tak nie gada się o tym wiele. Natomiast nikt nie rozmawia o tym, jakie ulotki rozwieszać. Nikt nie dyskutuje, jaki filmik zamieścić. Jakiego syntezatora użyć. Tam człowiek, który chce coś zrobić dla Anonów, nie patrzy się na innych. On SAM robi filmik, który SAM umieszcza w sieci. Jeśli filmik jest niezgodny z ideą Anonów, to się go Anoni wyprą. A jeśli jest zgodny, to zajebiście, że go ktoś zrobił. I zrobił go w 20 minut, a nie 2 tygodnie. My się zastanawialiśmy nad formą filmiku, a wystarczyłoby, żeby jedna osoba zrobiła go sama, wrzuciła na YT, dała nam link i spytała o opinię! O ileż skróciłoby to nasze przygotowania!

Dlatego od teraz będę zamykał KAŻDY temat, w którym ktoś będzie dyskutował, jak zrobić jakiś filmik. Gdyby to był protest na ulicach, to rozumiem. Ale nie pierdolony filmik, który każdy potrafi zrobić sam. Jeśli chcesz, żeby jakiś filmik powstał, ZRÓB GO SAM. Albo ewentualnie poproś kogoś o pomoc, lub zamieść na forum swoje pomysły, żeby ktoś inny, kto zechce zająć się tworzeniem filmu, je wykorzystał. Ale nie dyskutujmy dwa tygodnie o dupie Maryni.
    • Like Like x 2
  2. insidious999 Member

Dokładnie. Jako że jestem tutaj nowy podobnie jak anonim 1.41421356, chciałbym się podzielić opinią dotyczącą "pierwszego wrażenia". Tak jak pisał 1.41421356 w kilku tematach, istnieje tutaj zbyt wiele bezsensownych treści, które powinny zostać usunięte. Tematy typu "Walka z przemysłem samogwałtu" zaniżają ewidentnie poziom tej "społeczności". Omawianie tematów typu jak założyć gmail czy zainstalować mailbombera doprowadziło między innymi do śmiechu wśród odbiorców, a posty które tutaj zamieszczaliście stały się pośmiewiskiem na innych forach co powinno być mocnym kopniakiem dla nas.
    Jak zapewne wiecie forum to było obserwowane albo i nadal jest przez media czy opinię publiczną. To co tutaj piszecie reprezentuje w pewien sposób Anonymous. A prezentacja wygląda na moje oko, jak i pewnie 1.41421356, który też to zauważył... średnio. Mówię to jako osoba która jest tutaj nowicjuszem i odbiera te informacje troszkę bardziej trzezwo niż pewnie stali bywalcy, którzy zdążyli się już zaaklimatyzować i tego nie dostrzegają. Rzeczywiście przepaść między nami a anonami na świecie jest duża. Obserwowałem cały ten "ruch" przez bardzo długi czas i to widać gołym okiem, mówię szczerze. Przyszedłem tutaj z nadzieją profesjonalnego podejścia do sytuacji i wierzę w to że tak będzie. Oczywiście nie można być cały czas poważnym, zawsze znajdą się tematy do luznej konwersacji i w tym nie ma nic złego, jednak jak pisałem wcześniej, sami powinniśmy wiedzieć jakie posty nam szkodzą a jakie kreują pozytywny wizerunek Anonymous w Polsce.
    Skromnie apeluję do wiekszego rozsądku przy zakładaniu nowych tematów i zwracania uwagi na to jakie treści (posty) chcemy przekazać. Jeśli chcemy zwiększenia popularności powinniśmy zachować się bardziej profesjonalnie. Na śmiech i zabawy przyjdzie pora gdy nie będzie 20 aktywnych użytkowników tylko sto razy tyle. Wtedy będzie można sobie na to pozwolić. A teraz trzeba pracować i wykreować ten ruch w naszym kraju w poważny sposób, aby uniknąć takich sytuacji jak te z przed kilku dni. Dlatego myślcie, piszcie i działajcie rozsądnie. Mam nadzieję że moje słowa nikogo nie uraziły. Chciałem po prostu podzielić się z Wami tym co tutaj widzę jako nowy ;) uważajcie na siebie!
    • Like Like x 1
  3. Akurat przykład podałeś zły nie było tematu ani postu o tym jak założyć gmail, nie było też nic o instalacji mail bombera był jedynie post o tym jak poprawnie go skonfigurować na udaną akcje mailstorm która tak wstząsneła mediami. Wskaż mi w tym coś bezsensownego.

Cenzura i usuwanie tematów jest rozwiązaniem najgłupszym z możliwych taka jest idee'a tego forum żeby każdy mógł się wyypowiedzieć. Oczywiście tworzenie nowych tematów typu "nie podoba mi się głos lektora" jest bez sensu ale wtedy trzeba po prostu przenosić posty do odpowiedniego tematu.

To chyba najgłupsza część twojej wypowiedzi -,- Na tym forum nigdy nikt nic nie robi sam i tylko dlatego jeszcze funkcjonuje. Jeden ma pomysł, drugi ma środki, trzeci ma materiały, czwarty ma treść - pomagamy sobie nawzajem. Jeśli jedna osoba miałaby wymyślić wszystko zwyczajnie nie dałaby rady bądź nie miałaby czasu. Rozumiem o co Ci chodzi ale uważam że zamykanie tematów nie jest rozwiązaniem. Lepiej by zacząć od starych nieaktywnych troll theardów.
    • Like Like x 2
  4. AnonLabel Member

Hm.
  5. Anonymous Member

Zajrzyj do Production Studio. Co jakiś czas ktoś coś tam wrzuca. Coś, co zrobił sam. Oczywiście, jeśli to jest fajnie zrobione, posypią się lajki - ot, taka forma akceptacji czyjegoś dzieła przez społeczność. Ale te rzeczy ludzie robią sami. Sami wymyślają projekty ulotek, sami sklejają filmy (bo robienie filmu nie wymaga kilku osób - jestem pewien, że większość z nas potrafiłaby zrobić jakiś na własną rękę) i dopiero je wrzucają. Nie pytają się całego forum: "Wy, jakiego lektora mam użyć?".

Usuwanie tematów już przerabialiśmy i nie zamierzamy tego powtarzać, ale zamykanie takie złe już nie jest (bo zawsze można napisać o otworzenie go), poza tym to i tak nie był mój pomysł, tylko insidiousa :p

Jeden materiały, drugi środki, trzeci treść... Czyli nie mają nic. Sklecenie filmiku wymaga 2 programów: lektora, obróbki audiowideo. Reszta jest w sieci: w internecie znajdziesz wszystko, materiały, wcześniejsze filmiki, czego dusza zapragnie.
  6. AnonLabel Member

A Ty znowu odnosisz się do zagranicznych subfor, które w ogóle nie odbijają się na polskim subforum. Swoją drogą, hipokryzja aż się leje gdy piszesz i podziwiasz aremykańców za " Nie pytają się całego forum: "Wy, jakiego lektora mam użyć?".", choć nie muszę chyba przypominać kto ostatnio stworzył nieudolną ankietę w której ludzie oceniali jaki głos pojawi się w filmie. Nie mam nic do Ciebie Albino, ale ostatnio Twoje posty są totalnie bez sensu dla mych oczu, bynajmniej większość z nich.
  7. RainbowSix Member

Jestem nowy - nauczę was. Nie wiem czy wiesz, ale to nie jest forum domu pogrzebowego, albo jakiejś super poważnej organizacji walczącej o wolne poniedziałki. Nie jest to także twoje prywatne forum, gdzie możesz sobie wybierać treści sensowne i bezsensowne. Jeżeli oceniasz społeczność po jednym trollowym topicu i na jego podstawie twierdzisz, że poziom drastycznie się zaniża: brawo i współczuję jednocześnie.

Tu się zgodzę. Lol i żal.pl.

Sugerujesz, że media są głupie i ocenią nas na podstawie jednego tematu, czy kilku wypowiedzi, które nie spodobały się Tobie i koledze?

Raczej jako osoba, która rejestrując się tutaj liczyła bóg wie na co. Chyba na grupę rycerzy w srebrnych zbrojach czerwieniących się na słowo "dupa". Skoro twierdzisz, że obserwowałeś ruch od dłuższego czasu powinieneś zdawać sobie sprawę, jak on działa. Nie koniecznie musiałeś, jak wygląda od wewnątrz. Skoro piszesz o przepaści, warto także uzasadnić swoje słowa. Ach, PS. Jesteśmy stosunkowo krócej "na rynku", niż ekipa z takiego USA. Zamiast skupiać się na pisaniu pseudopouczających postów, znajdź sobie zajęcie i pomysl, jak możesz nam pomóc.

Jestem profesjonalna wręcz do granic możliwości, aż mi z tym źle milordzie. Mamy zachowywać pozory, bo ludzie ciągną do miłych, poprawnych politycznie grup. Ogarnij się człowieku, uważasz, że nie ma ważniejszych rzeczy niż kilka prześmiewczych tematów? Poza tym, każdy kto ma pojęcie minimalne o Anon - wie, gdzie wchodzi.

A w ogóle to powoli zaczynam mysleć, że Ty, 1.41421356 i Anom2k11 czy jak mu tam to jakiś żart i ściema. Jeden wygląda jak klon Numerka a drugi Anona o podobnej końcówce nicka. Szczerze wątpię w aż takie zbiegi okoliczności.
    • Like Like x 2
  8. W tej sprawie zgadzam się z AnonLabel przecież czy to ąż tak wielki filmik napisać na PW "Hej, zrobiłem fajny filmik o Anonach wrzuciłbyś na nasz kanał a ja wrzuce na forum zobaczymy jak go ocenią :)" Czy to nie łatwiejsze od zakładania drugiego konta na youtube i rozdawania haseł ty i tamtym. Przecież w pierwszy poście właśnie na to nażekałeś to jest robienie problemu tam gdzie nie ma problemu !
    • Like Like x 1
  9. Czy wam też zmieniła się skórka WWP ? (Sorry za offtop :))
  10. RainbowSix Member

Taaaa i wygląda paskudnie. Strona główna też wygląda paskudnie.
    • Like Like x 2
  11. insidious999 Member

@numerek
    Za to był post "czy podać numer telefonu w czasie rejestracji?" Czy coś w tym stylu ;) Mniejsza już o to, nie jest to ważne.

@RainbowSix
    Nie wiem dlaczego nagle takie ironiczne wypowiedzi pod moim adresem. Domyślam się że jestem nowy i moje szczekanie na chwię obecną będzie tak odbierane. Cóż... już dawno wyszedłem z założenia że nawet jeśli stawia się gdzieś pierwsze kroki, to lepiej uczestniczyć w tym aktywnie niż stać z boku. Chyba po to jest forum aby przedyskutować sytuację i wyrazić swoją opinię;) Akurat do Ciebie nie trafiło moje "orędzie" ale może innym przypadło kilka rzeczy do gustu (np. Albino polubił). Komuś innemu może przypadła Twoja krytyka wobec mnie a jeszcze komuś innemu równie kontrowersyjny z tego co zauważyłem post Albino, który także wywołał jakieś "ale". To się nazywa uzupełnianie i na jego podstawie buduje się całość. Fajnie jeśli na podstawie tego tematu dojdzie się do porozumienia bo chyba to jest najważniejsze. Cieszę się że przynajmniej w jednej kwestii się ze mną zgodziłaś.

Tak właśnie sugeruję ;) I w gruncie rzeczy nie chodzi mi o media lecz opinię publiczną. Sama przyznałaś mi rację w tej kwestii i widziałaś jak zareagowali internauci.

Eeeeebdshj, tyle pisania... musiałaś to komentować? Trzeba było napisać ogólnie że jestem do dupy i wtedy nie musiałbym się tyle męczyć ;P Co do działania... nie bój się, ulotki w produkcji. Pomogę na tyle, ile będę w stanie. Nie muszę chyba składać sprawozdania że rozdaję ulotki na mieście, zachęcam ludzi itd. Uważam to za niepotrzebne.

Wolę abyś zwracała się jednak do mnie po nicku zamiast milordzie ;) Co do nicku to wybacz... insidious był zajęty i musiałem dodać jakieś liczby.
    A teraz na poważnie. Wymieniliśmy się uprzejmościamy ze szczyptą ironii i mam nadzieję że już więcej nie będziemy zmuszeni tego robić. Nie chcę z nikim wchodzić w konflikty a wręcz przeciwnie, chcę pomóc.
    Jak za dużo się wypowiadam jak na nowego to wybaczcie, troszkę przystopuję i rzeczywiście bardziej skupię się na działaniu ;) Taki już po prostu jestem. Sorry.

I znowu na mnie. No nieeeeee :p

PS.
    Co do skórki to jakoś tak... poważniej, ale to chyba przez tą czcionkę.
  12. Gej_Folks Member

A to nie jest jakiejś skórka żałobna? Nie było nigdzie jakiejś wielkiej tragedii o której nic nie wiem? Jakoś tak przywykłem, że swego czasu co kilka miesięcy wszystkie strony robiły się czarno-szare, a kilka dni później się dowiadywałem czemu powinienem być smutny i że jest żałoba narodowa.

Anon2k11 to nie troll tylko korwinista i wolnorynkowiec - nie jego wina :p
    • Like Like x 1
  13. RainbowSix Member

No więc właśnie to zrobiłam ;]

Piszesz dla lajków? ;D

Czasem budzi się we mnie troll. Pisanie "jesteś do dupy" to pójście na łatwiznę. Poza tym, mam stosunek analny do tego, jacy są obcy ludzie z neta :p A poważnie: odnoszę wrażenie, że Twoje wyobrażenia rozmijają się z rzeczywistością i Cię z tego powodu lekko tyłek pobolewa ;]

No przecież od tego jest forum, jak sam słusznie zauważyłeś :p

Anon to niech tam, ale jest jeszcze coś takiego jak Anom2k11 :p

U mnie pod oknem słychać było strzały, może to to? :D
    • Like Like x 1
  14. insidious999 Member

Zdecydowanie brakuje na tym forum ikonki <facepalm>. Nie piszę dla lajków. Dałem tylko przykład że ktoś może się z tym zgadzać a ktoś nie.

Jeszcze chwila i tyłek mnie zaraz zacznie pobolewać od tego pisania z Tobą :p

Dobra, na koniec trochę na powaznie. Ja wiem że od tego jest forum, ale jak już mam rozmawiać z kimś, to wolę aby to była cywilizowana rozmowa z argumentami za i przeciw, niż z jakimiś głupimi ironicznymi docinkami.

Hmmm... kończymy już ten offtop? ;)
  15. AnonLabel Member

Goddamnit, tak się chwalicie tą stroną medalu for teh lulz, a każda dyskusja która nie kończy się po Waszej myśli, to słowa 'KOŃCZMY TEN OFTOP' - nie pierwszy raz się z tym spotykam. Jak chcemy zmienić świat, to może pierw zaczniemy od nas.
  16. insidious999 Member

Sęk w tym że nawet nie zauważyłem kiedy przeszło to w offtop...
  17. AnonLabel Member

Ta nikczemna bestia atakuje z zaskoczenia.
    • Like Like x 4
  18. RainbowSix Member

Muszę pamiętać o zmontowaniu graficzki "uwaga ironia" i wstawianiu jej do postów przy takich dyskusjach - ułatwienie dla trochę mniej bystrych osobników.
  19. insidious999 Member

Ty akurat nie musisz ;) W tym temacie jesteś bezkonkurencyjna pod tym względem ;)
  20. RainbowSix Member

Nie chodzi o pisanie ironicznych postów, ale o ich zrozumienie przez resztę ;)
  21. Chcecie lepszej skuteczności? Banujcie gimbusów, zamieszczajcie wartościowe linki do deep webów i udzielajcie porad na temat hakowania, a nie pierdolicie o jakichś modulatorach (nie syntezatorach) głosu. Poniżej zamieszczam listę linków, które warto przejrzeć, jeśli macie Tora i proxy... tak na sam początek.

MOD EDIT

Nie ma za co.
  22. IMarcin Member

o czyżbyś wrócił?
  23. Okazjonalnie tu zaglądam, bywam przez 4-5 dni i kiedy znowu zaczynam pojmować że ciężko będzie osiągnąć cokolwiek konstruktywnego, ponownie oddalam się z forum na jakiś czas (zazwyczaj do czasu kiedy o tym zapomnę).
  24. Szczerze mówiąc byłem przekonany że od razu po wrzuceniu linków do deep websa dostanę perma bana, ale biorąc pod uwagę to że wciąż tu jestem przypuszczam że nikt nie potrafi używać Tora.
  25. IMarcin Member

Nie po prostu te linki mnie nie interesują
  26. Nie mam czasu sprawdzać wszystkich po kolej ale rzeczy takie jak "OnionPedo Video Archive" to nie na to forum. No i się doigrałeś będzie ban. Chyba musiałoby Cie pojebać gdybyś myślał inaczej.
  27. Anonymous Member

Wiem, że to lamerskie pytanie, ale... co to jest deep webs? :confused:
  28. A zapomniałem wspomnieć że użytkownik TheLeftistAnon jużz nie będzie nas niepokoił :)
  29. insidious999 Member

Szkoda, fajny awatar miał... ;)
  30. Pedofilów na tym forum nie chcemy niezależnie od tego jak fajny mają avatar.
    • Like Like x 1
  31. KonX Member

Proponuję jutro w godzinach popołudniowych rozpoczęcie jakichś manifestacji, bądź rozwieszanie plakatów w sprawie ACTA. Nie mam najmniejszej ochoty być obserwowanym i cenzurowanym w internecie.
  32. IMarcin Member

UP
    Z makulaturką ok każdy w pobliżu siebie, ale jak chcesz zorganizować manifestacje jutro w jednym miejscu przy użyciu 10 osób?
  33. MrViruSik Member

Nie wiem czy dobry temat.

Odpowiedzialni atak na stronę premiera odcinają się od grupy Anonymus, która doprowadziła wcześniej do zablokowania stron polskich instytucji rządowych. "Nie należymy do Anonymous. Anonimowi nie są hakerami, to dzieci, które chciały się pobawić w hakerów" - czytamy na o zhakowanych stronach premier.gov.pl i kprm.gov.pl.

http://kontakt24.tvn.pl/temat,strona-premiera-zhackowana,170074.html
  34. LukaSS Member

Cóż sama prawda jak by nie patrzeć.
  35. Tuziak Member

Ktoś z was był na stronie prezydenta w ostatnich minutach?
  36. IMarcin Member

Jeśli chodzi o prezydent.pl czy jakoś tak to... tak działa normalnie
  37. Tuziak Member

Tak? zdjęcie z godziny 11:35
    znać wroga swego to podstawa.
  38. Tuziak Member

A wczoraj jak mi strona nie działała sądziłem że Anony od komputerów ją zablokowały:
    beztytuuyaf.png
  39. IMarcin Member

A o której wczoraj na wwp wchodziłeś?

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins