Customize

OBE & LD zamiast narkotyków

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jul 14, 2012.

1. Anonymous Member

Możnaby było zrobić akcję promującą LD (świadomy sen) i OOBE (wyjście poza ciało) zamiast środków odurzających :)
    Poprę to wpisem z bloga :D
    • Funny Funny x 2
    • Like Like x 1
    • Dumb Dumb x 1
  2. Anonymous Member

Tz ja sądzę że ten pomysł jest dobry, taka alternatywa dla nastolatków chcących zapalić zioło ;)
  3. Rozbawiłeś mnie. Jako znawca tematu, tzn. człowiek, który nie próbował narkotyków tylko rozmaitych środków zamiennych, wypowiem się:
    > jako alternatywę dla narkotyków wykorzystuje się tzw. binaural beats, dostepne gł. przy użyciu programu iDoser, trzeba być do tego odpowiednio nastawionym umysłowo oraz posiadać dobre słuchawki.
    > LD i OOBE w żaden sposób nie zastąpią narkotyków. Są to tylko zachowania mające na celu urozmaicenie sobie nocy lub samodoskonalenie dla sztuki.
    Oba powyższe punkty należą do obszaru moich zainteresowań (sam grzebię w binauralach, ćwiczę LD, także z wykorzystaniem nagrań), więc mogę pomóc. Jeżeli więc chciałbyś nadal taką akcję przeprowadzić, to dotyczyłaby ona raczej dosów, nie LD, chociaż lucid dream jest łatwiejszy do uzyskania przy użyciu odpowiedniego dosa o tej samej nazwie (sprawdzone). Źródło: autopsja.
  4. Nicoll Member

Genialny pomysł. Mam dosyć słuchania o marijuanie itd. Nie wiedzą co robią, niszczą sobie tylko życie tymi, czy innymi używkami. LD/OOBE nie uzależnia i jest legalne. Na pewno trudno będzie przekonać resztę ludzi, trzeba na to sporo lat, jeśli miałbyś zamiar realizować ten pomysł.
  5. Nicoll Member

Jeśli mam być szczera, to wolę żeby to było popularniejsze od narkotyków itp.
  6. Anonymous Member

Marijuana też nie uzależnia, nikt też od niej nie umarł.
    • Like Like x 2
  7. Legit, no more trollin'.
  8. Nicoll Member

Owszem, nikt od niej nie umarł. W zasadzie, rzeczywiście źle napisałam, ale trzeba przyznać, patrząc na jej zwolenników, trudno czasem to przyznać, że nie uzależnia.
  9. Praktykuję LD oraz OOBE dobre kilka lat, miałem też doświadczenie z wieloma narkotykami i te drugie jest o wiele lepsze.
  10. WTF? LD i OOBE jako zastąpienie narkotyków? O ile LD jest możliwe z punktu widzenia nauki o tyle OOBE nie. A nawet jak już by było możliwe z punktu widzenia religijnego i wiary w dusze które mogą podróżować, to OOBE jest bardziej groźne od narkotyków ponieważ grozi "zajęciem" ciała przez innego "podróżującego" oraz otworzeniem sie na złą energie, demony itd.
    Poza tym no wybaczcie, ale promując coś takiego ludzie stwierdzą że anonimowi to sekta. Od co.
    Co do kwestii marihuany to tak jak Albino pisał. Nikt nie umarł od CZYSTEJ marihuany. Czystej czyli nie kupionej od Wietnamczyka w brami czy innego dilera. Ma słabsze działanie uzależniające od tytoniu czy alkoholu, poza tym maryśki sie nie pali jak fajki 20razy dziennie...
  11. martajagoda89 Member

Gówno prawda. Marijuana uzależnia jak każda używka z tą różnicą, że tylko psychiczne. Nie uzależnia fizjologiczne tak jak np. alkohol. Uzależnienie psychiczne może być słabsze lub silniejsze, ale nie wolno go lekceważyć. każdy chyba słyszał o zakupoholikach, uzależnieniu od czekolady, albo o dzieciach uzależnionych od gier komputerowych.
    Mimo braku wiarygodnych informacji zaryzykuję stwierdzenie, że od palenia tytoniu też nikt nie umarł. Oczywiście nie mówimy tu o osobach, które umarły na raka płuc, bo palenie nie było bezpośrednią przyczyną śmierci.
    10587_nie-pal-bo-dostaniesz-raka.jpg
  12. Svobodny Moderator

Zapominacie, że handel narkotykami to dochodowy biznes, a ten biznes ma głebokie korzenie i są ludzie którzy do takich zmian nigdy nie dopuszczą.
    • Agree Agree x 1
  13. Śmiertelna dawka tytoniu istnieje, fakt faktem tak olbrzymia że sie tego nie da naraz wyjarać ale jest. Marihuany, a właściwe THC nie ma ;]
  14. Nie ma niczego, co by godnie zastąpiło marijuanę. Nawet binaurale nie maja tak dużej mocy, jednak propagować je możemy jako całkowicie nieszkodliwe w przeciwieństwie do OOBE oraz o działaniu narkotykopodobnym, jako istnieją ścieżki Trip, LSD, Marijuana, co tylko by sobie słuchacz zażyczył.
  15. Anonymous Member

• Like Like x 2
  16. Svobodny Moderator

Istnieje nie tyle smiertelna dawka tytoniu co nikotyny i substancji smolistych w niej zawartych, to samo zielsko też jarając na potęge możesz zejsc na zatrucie substancjami smolistymi. I jeszcze jedna rzecz dlaczego narkotyki są uważane za "lepsze", dlatego że ludzie z natury są leniwi, wolą rzucic hajsem na kupno, zjarac sie czy tam wziąc działke i maja natychmiastowy efekt a LD i OOBE jak by nie było wymaga pracy na sobą.
    • Like Like x 1
  17. Anonymous Member

I daje inny efekt. W ogóle dziwi mnie porównywanie LD, OOBE i narkotyków. Wszystkie te 3 rzeczy są nawzajem całkowicie odmienne. Nigdy nie próbowałem żadnego z tych (no, w sumie LD miałem, ale nie było to wynikiem moich starań), ale z tego, co o tym wiem/czytałem, to:

Narkotyki: masz po nich odpały, zwidy, lub masz dobry nastrój
    OOBE: wydaje Ci się, że opuszczasz swoje ciało i swobodnie latasz, gdzie dusza zapragnie
    LD: wiesz, że śnisz i możesz robić co chcesz

Jakieś podobieństwa?
  18. Super. Dziękuję, że wszyscy mnie ignorujecie. Narkotyki możemy porównać do binaurali (iDoser), a w żadnym wypadku do LD.
    • Like Like x 1
  19. Nicoll Member

Szczerze, to trudno mi powiedzieć, czy LD można porównać do narkotyków, bo żadnych z tych rzeczy nie próbowałam, narkotyków bo uzależniają, LD, może mi się zdarzyło, może nie, więc porównywać nie będę.
  20. robercik1010 Member

Jeden: a co naukowcy powiedzą na ten artykuł :]
    Dwa: ehh wszyscy straszą zajęciem ciała (FAQ by Robert Monroe)
    Nawet jak ktoś wejdzie w czyjeś ciało to właściciel może go z tamtąd wyrzucić :p

Co do pomysłu to temu zjawisku przydałaby się promocja ;)

Autorowi chodziło pewnie aby zachęcić ludzi do OOBE\LD zamiast zażywania narkotyków

Wszystkie to to odmienne stany świadomości ;)

I to jest właśnie powód dla którego wszyscy wybierają narkotyki: łatwa droga

Nie chcę robić autoreklamy ale na moim chomiku (robercik101) jest sporo materiałów na ten temat (główną atrakcją są nagrania Hemi-Sync pomagające osiągnąć OBE (The Gateway Experience) i LD (The Lucid Dream Series) :D

:p
  21. Anonymous Member

Całe to OOBE to bajeczka dla naiwnych ludzi. Można pod wpływem narkotyków mieć zwidy, że się opuszcza ciało, ale nie jest to możliwe w praktyce, tj. nie da się faktycznie opuścić swojego ciała i całe to bajanie o zajmowaniu czyjegoś ciała i wywalaniu z niego intruza powoduje u mnie nieopanowany chichot.
    • Like Like x 1
  22. D.2 Member

Myślę, że to nie jest forum do rozważania na temat ezoteryki.
    • Agree Agree x 2
    • Like Like x 1
  23. martajagoda89 Member

Nie możesz powiedzieć, że umarli bo palili bo nie wiadomo czy nie mieli by raka gdyby nie palili. Co do dawki śmiertelnej to istnieje taka, dla thc chociaż jest raczej nieosiągalna dla przeciętnego palacza.
  24. Latsan Member

Istnieje, ale nie istnieją takie płuca które by tyle wypaliły. Ostatnio nawet gdzieś czytałem że były prowadzone jakieś badania, przez 7 lat ludzie palili jednego skręta dziennie i płuca wyszły bez szwanku - ale zapewne gorzej z psychiką.
  25. rub

A z kąd wiesz? Doświadczyłeś? Próbowałeś?
    No właśnie.
    A co do narkotyków to polecam posłuchać Bodek narkotykiu ;)
    Peace!
  26. Anonymous Member

Odpowiedz sobie na własne pytanie. Opuściłeś kiedyś swoje ciało i fruwałeś po świecie? No właśnie.

I nawet nie próbuj mi wmawiać, że tak. A jeśli już naprawdę zależy Ci na tym, by świat przekonywać o swoich magicznych mocach, to idź do specjalnego ośrodka dla ludzi Tobie podobnych, odłóż ostre przedmioty i wypełnij formularz.
    • Like Like x 1
    • Disagree Disagree x 1
  27. rub

Widać, że nie wiesz na czym OOBE polega. :(
    Przeczytaj Monroe Roberta, Moena Brucea i McKnight Rosalind :)
    • Dumb Dumb x 1
  28. SandThe Member

You really don't know what're you talking about, do you?

Skąd pomysł że nie istnieje dawka śmiertelna thc? Albo że dawka śmiertelna nikotyny (napisałeś tytoniu, ale to pewnie o nikotyne ci chodziło) jest olbrzymia? Hah po pierwsze, każda substancja we wszechświecie ma jakąś dawkę śmiertelną włącznie z wodą i tlenem ;) Po drugie nikotyna jest całkiem często używana przy próbach samobójczych a jej dawka śmiertelna (ok. 0,06 g) jest niska zważając na to że jeden papieros średnio zawiera jej 15mg (tj. 0,015 g) - Nie to nie oznacza że osiągamy dawkę letalną spalając 4 papierosy, bo paląc wdychane jest średnio tylko 0,1 mg . Chociaż na wiele sposobów można wyciągnąć dużo więcej niko z papierosa. Na wielu forach i tych z hiddenWebba i w clearnecie można znaleźć porady jak wyciągnąć większość nikotyny.
    Po za tym może ona przypadkowo przeniknąć przez skórę i prowadzić do zatrucia albo i śmierci ;)

Co do tematu to może zaczniemy rozwieszać billboardy mam już nawet pomysł na tekst, np. coś takiego : "Anonimowi hackjerzy polecają! Wychodzenie z ciała bez prochów! Podłączanie do matrixa! Szatańskie Rytuały, Szamańskie śpiewy i tańce! - Naucz się tego wszystkiego od renomowanych hackerów z grupy anonymouse! Zapraszamy wszystkich ćpunów, żuli, dziwki, mohery i księdza proboszcza! Zapewniamy świetną zabawę, jedynie 20 zł od osoby za lekcję tego wszystkiego!" Jak dobrze to rozegramy to może pokażą nas w tv :cool: .... no i zbierzemy kasę na utrzymanie forum.
    • Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  29. Przytoczę jeden z rodziałów z książki Adama Bytofa i Roberta Steina Jasność:
    I artykuł
    http://www.narkomania.org.pl/strefa-mlodych/wasze-artykuly/odmienne-stany-swiadomosci-inne-metody
    Pozdrawiam
    Instytut Roberta Noble

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins