Customize

op Black March

Discussion in 'Polska' started by GreyInvidia, Jan 29, 2012.

1. GreyInvidia Member

http://black-march.com/

Ktoś coś o tym wie? W sumie teoretycznie to ciekawy i imo dobry pomysł, ale też sądzę, że wielu jednak by się złamało.
  2. St.Jimmy Member

Dobrze zrozumiałem? Mamy przez miesiąc nie kupować filmów, płyt książek itd. W Polsce? No problem :D Proponuje przez miesiąc nie kupować benzyny, ciekawe co by zrobili :D
  3. EYESopen Member

straty mieli by niezle .. ale do tej akcjii potrzena jest solidarnosc i wielu wielu ludzi ktorzy sie nie zlamia mozna to powrzucac gdzie sie da i przetlumaczyc na PL
  4. Xaosuser Member

Nie wiem jak ty, ale w gronie mojych znajomych książki są kupowane co miecha :p Weź pod uwagę fanów fantastyki, te wszystkie konwenty, a teraz robi się taki okres konwentowy właśnie, więc zaboleć by zabolało, z drugiej strony można nagłaśniać ruchy ludzi takich jak Cohelo czy choćby nasi rodzimi pisarze:
    http://www.obliczakultury.pl/compon.../1755-smiertelny-bog-marcin-welnicki-za-darmo
  5. St.Jimmy Member

Chodziło mi bardziej o to że nie raz się słyszy że Polska na ostatnim miejscu pod względem czytanych książek a na pierwszym pod względem ściągania filmów i muzyki, i tak nie kupują :) Ja czytam mało nie mam na to czasu (chyba że czytanie książek przed egazminem się liczy) , ale dobrym filmem w kinie nie pogardzę.
  6. Zekdarrath Member

Dobry pomysł, jednak trzeba by naprawdę wiele osób nic nie kupowało. Ale ja przepraszam bardzo, nie piszę się na to, ponieważ:
    -Gry zawsze kupowałem i nie ściągałem
    -Muszę kupować książki, bo nie dam rady. Obojętnie co, poczynając na Wiedźminie, poprzez Cienką czerwoną linię do Ojca Chrzestnego. Księgarnie i błogosławiony pod niebiosa dział z książkami w Empiku, to dla mnie raj.

Nie skorzystam z operacji
  7. m4573r Member

Z niekupowaniem wszystkiego to raczej marny pomysł. Lepiej byłoby nie kupować tylko produktów największych korporacji, stojących za tymi wszystkimi actami, pipami i innym ścierwem. Małe, rodzime wydawnictwa też (jeszcze) istnieją i często mają bardzo ciekawy asortyment.

P.S. Księgarnie tak, empik niekoniecznie.
  8. Krea Member

Ja tak nieświadomie tą akcję wspieram już dłuższy czas, bo ostatnio tylko Modern Warfare 3 w Listopadzie kupiłem :p A co do książek to wolę sobie ebooki czytać za darmo, miesięcznie można nawet kilka zaliczyć.
  9. Saltwater Member

Nie kupuję żadnych filmów, muzyki, gier, etc. z prostego powodu. NIE STAĆ MNIE! Jeśli rząd chce wprowadzać ustawy anty-pirackie, niech najpierw zadba o to, by obywateli było stać na zakup oryginalnych utworów. Kupować nie zamierzam, pieniądze wydaję na niezbędne rzeczy, których ceny ciągle rosną, a pensja wciąż ta sama. Do tego zero pomocy ze strony państwa, żadnych zasiłków, ulg, gówno! Nie będę chodził głodny, aby kupić "W ciemności", a bardzo chętnie bym ten film obejrzał. Podnieście płace, by było mnie stać, żeby od czasu do czasu kupić film na DVD, płytę Linkin Park i i raz na miesiąc iść do kina.
    • Like Like x 2
  10. Zekdarrath Member

Bezrobotny Polak w Irlandii dostaje z zasiłku 370 euro TYGODNIOWO plus za to, że ma dziecko 150 euro miesięcznie
  11. insidious999 Member

Dobrze wiemy że na chwilę obecną jest to operacja nie do wykonania.
  12. St.Jimmy Member

13. Anonymous Member

HAHAHAAHAHHAHAHAHA, z jednej strony mówią o nie kupowaniu, a wszyscy wiemy co to jest Low Orbit Ion Cannon
  14. Anonymous Member

czyli kiedy ten marsz? :p
  15. Xaosuser Member

zajmuje się ktoś translacją na pl ?
  16. anilex Member

przydała by sie ale tego nie ogarnę ;p
  17. Krea Member

Podejmę się tego, na wieczór powinno być :) Nawiasem mówiąc to nie mam ochoty na translację tego (nie umiem przeprowadzić syntezy białka) a raczej przetłumaczyć.

edit.

Nie było takie łatwe, ale też przyznam się że nie siadłem nad tym za długo. Przetłumaczyłem na razie cały filmik prócz 10 sekund i teraz wypytuję znajomych cóż oni tam słyszą (tych zza granicy). A jak mam jeszcze film zmontować to dzisiaj już nie będzie mi się chciało tego robić ;x

edit2.

Dostałem cały tekst od autora filmiku, napisał do mnie jakiś koleś z anonymous Las Vegas i powiedział, że załatwi mi cały tekst. No i jak powiedział tak zrobił, ale dopiero teraz (tj dziś wieczór- 1 lutego) go dostałem i nie chce mi się już dziś tego tłumaczyć a sprawdziłbym jeszcze raz wszystko. Dlatego myślę, że na jutro lub sobotę będzie gotowe.
  18. Xaosuser Member

pastebin i daj tłumaczenie ( ew oznacz czasoznaczkiem co kiedy mówią )
  19. MrSotro Member

Wcześniej dostawali więcej , jeżeli urodzisz dziecko w Irlandii dostawałeś też kupe kasy , jest dużo ulg itp. Ale właśnie dlatego system tam upadł , wkońcu stali się niewpłacalni. Jeżeli chodzi o książki to przecież możesz zakupić więcej przed planowanym "strajkiem" :)
  20. Zekdarrath Member

No teoretycznie rzecz biorąc mógłbym. Wykorzystam koniec lutego, ale naprawdę nie wiem czy nie wymięknę :)
  21. Anfinuo Member

Lub:
    http://pastebin.com/FKPeSejS

Co prawda dodałem ACTA, ale tylko dlatego że ACTA > COICA\SOPA\PIPA\whatever, czy jest wręcz ich pierwowzorem.

Jeśli Krea znajdzie mnie godnym, to chętnie mu pomogę w (do) tłumaczeniu filmiku.
  22. Krea Member

Przepraszam Cię, ale wolę działać sam. Wydaje mi się, że to co przetłumaczyłeś to jest trochę inny filmik :p Bo w tamtym początkowo była mowa 'Witajcie MPA i RIAA, jesteśmy anonymous. Wasze kampanie dezinformacji, tłumienie sprzeciwu' itd. Tak jak mówiłem wcześniej- przetłumaczyłem już cały filmik ze słuchu, tylko miałem tam wątpliwości co do 10 sek. I wszedłem na IRC, rozmawiałem z jakimś kolesiem, który potem powiedział mi abym odezwał się do niego na maila. Chyba był z jakiegoś anonymous las vegas i załatwił mi cały skrypt tego tekstu ze znakami itd. Dlatego pozostało mi to tylko jeszcze raz przetłumaczyć (dla pewności), chodzi mi też o takie bardziej dokładne tłumaczenie i chce mieć wszystko pod własną kontrolą ;x No i będę tego filma montował.
  23. Anfinuo Member

o.k.

Ja przetłumaczyłem oryginał spod linka w pierwszym poście (nie widziałem tam żadnych filmików), który krąży po sieci pod postacią tej grafiki:

Yep i mówią że:
    "In protest we are supporting Black March."
  24. BlackHeadyz Member

Na pewno zaoszczędzili i kupili wille na Hawaiach ;D
  25. Krea Member

Anfinuo, wrzuciłem to co tam napisałeś do opisu, to był kawał dobrej roboty. Nie obrazisz się za nic, nawet jeśli nie podałem, że to Ty tłumaczyłeś? ;x Nie pisałem żadnych kredytów oprócz linka do anonyops.pl na końcu. Fim wygląda tak:

Napisy spieprzyłem w niektórych miejscach bo miałem trochę małe okienko podglądu, a nie chce mi się poprawiać, bom leniwy.

Tutaj doxy:

tekst polski - http://pastebin.com/YgDarJKN
    tekst angielski (dzięki lastonestanding z anonymousvegas.com) - http://pastebin.com/gU8gAFKx
  26. Anfinuo Member

Dziękuje.
    To Twoje też dobre i o nieba lepsze niż niektóre "tumaczenia ze zgłuchu" tzw. poważnych produkcji filmowych.

Nope, conajwyżej mógłbym strzelić focha, gdybyś sobie przypisał moje tłumaczenie :)

I dobrze, tu chodzi o coś więcej niż kto co przetłumaczył.

Ja zrobiłem grafikę. Widzę że "ozdobna" czcionka nie ma polskich znaczków, ale może przez to "zaburzenie" bardziej wpadnie w oko :)

A1IFl.png

I wersje dla tych co nie wiedzą jak zmniejszyć, czy coś.
    1024 x 768:
    http://i.imgur.com/9fD51.png

800x600:
    http://i.imgur.com/MmsrB.png
  27. Euphe Member

Na szczęście nie często kupuję w empiku, ale z miłą chęcią się dołączę do akcji. Lepiej wspierać mniejsze firmy, najczęściej lokalne... A empik, skoro już zostajemy przy książkach, chyba ostatnio też miał mocno zszarganą opinię, że niby płaci wydawcom dopiero po 2 latach.
  28. Krea Member

Nie lepiej ebooków czytać? :p Przynajmniej za darmo. Empik mocno kombinuje, to prawda. Co do tych wydawców to nie słyszałem, ale widziałem na własne oczy jak kombinują z cenami (czasem nawet 30 zł różnicy). Akcja skierowana jest przeciwko wielkim koncernom, więc tutaj się ten sklep jak najbardziej pokrywa z manifestem, jako jeden z wielu.
  29. Euphe Member

Osobiście nie przepadam za e-bookami. Już nie mówiąc, że bez czytnika to tak trudno się czyta książki na komputerze. Chyba jestem pod tym względem starodawna - wolę mieć przed sobą książkę ;) No i nie wyobrażam sobie czytać np. komiksów elektronicznie - brak satysfakcji w przeczytaniu i odłożeniu na półkę ( a i te jak ładnie się prezentują zapełnione!). Z drugiej strony e-booki to fajne udogodnienie, więc każdy ma coś do wyboru. Empik jest konkurencyjny po względem dostępności, tu jednak bije na głowę inne mniejsze księgarnie - stał się oczywistym faktem dla niektórych. Marketing działa prężnie, ale co się dziwić po gigantach ;).
  30. NoXX Member

A ja głównie e-booki właśnie czytam, bo wygodniej mi; a przy okazji można zrobić na złość ACTA bardziej, niż po prostu nie używając w ogóle xD
  31. Zekdarrath Member

A ja nie lubię e-booków : / wolę poleżeć w łóżku i mieć w ręku książkę. Tak samo jak Euphe.

Euphe, a masz komiksy "Kajko i Kokosz" Janusza Christy?! : D
  32. Krea Member

Ja mam Kajka i Kokosza, Kajtka i Koka też, Lucky Lucki i najwięcej Donaldow, strasznie duzo tych komiksów. Ale ze teraz juz nie czytam to mogę sobie ściągać ebooki. Oczywiście wolę na papierze czytać, ale z ebookami moge to robić szybciej, mocniej, lepiej i darmowo. A do łóżka też mogę wziac taki telefon, wystarczą 3 cale aby fajnie sie czytało, z tego co wiem większość ludzi nie próbowała nigdy tak czytać, a mówią ze nie daliby rady :p bo na lapku to sie nie da, nie ma porównania. Wracając do komiksów to jak mowilem teraz ich juz tak nie czytam, może czasem mnie nostalgia dopadnie i pójdę do kiosku kupic takiego Giganta, ale to jest cena 10 zł, a książki 30. Kiedyś też czytałem na kompie, wystarczy odpowiedni program ;)
  33. Euphe Member

Niekoniecznie o takie komiksy mi chodziło ;) Nie przepadam za seriami - wkurza mnie, jak po raz 25 musze wydawać kasę, a nie mam fabuły domkniętej od początku do końca. Chociaż przyznam, że Giganty lubiłam i lubię strasznie! Ale jak patrzę, że mam wydać te 15 zeta, a za dwa razy tyle mogę mieć "Śmiercionośnych" Ryłka to jednak zdecyduję się na to drugie.
  34. @Anfinuo A mógłbyś dodać pod tekstem dewizę Anonymous- "Jesteśmy Anonymous, Jesteśmy Legionem, Nie przebaczamy, Nie zapominamy" oraz nasze logo, żeby można było to użyć jako ulotki? I wspaniale by było gdybyś jeszcze zrobił to prostokatne w rozmiarze A5.
  35. Gromowładny Member

Ostatnio książek i gier i tak nie kupuję. :) W Marcu będę Empiki szerokim łukiem omijał!
  36. Anfinuo Member

Nie, bo z tego co się orientuje, i z tego co w klipie powiedziano, Anon się przyłącza, do akcji, nie ją stworzył. Więc nie ma po co innych wprowadzać w błąd, media robią to wspaniale, chociażby w sprawie ACTA i nie ma co im pomagać.

?

Proszę bardzo:
    http://i.imgur.com/MtToZ.png
  37. Anfinuo Member

Ktoś ma jakiś kontakt z odpowiedzialnym(i) za:
    http://blackmarch.me ?
    Próbowałem na IRC, na kanale o Black March, ale zero reakcji.
  38. Krea Member

Jeśli chcesz, aby utworzyli polska zakladke to jestem z Tobą, też o tym myslalem :) Popytam sie o co i jak, tylko byłoby dobrze jakbym wiedział cel, który Tobą powoduje (nie dla mojej wiedzy), tak byłoby lepiej (nie obiecuje też szybkich efektów i uprzedzam ze chwilowo mam drobne problemy z netem). Oczywiście jeśli jest to coś tajniejszego i kolega chce zachować dyskrecje to nie ma dużego znowu problemu.
  39. Anfinuo Member

Yep.

Ke ?
  40. Hakerek Member

dołączam.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins