Customize

#OP Paperstorm Warszawa

Discussion in 'Polska' started by jeunesse.doree, May 18, 2012.

 1. Zorganizujmy coś na Euro, w tym momencie będzie bardzo duże nagromadzenie ludzi w Wawie, jeśli nie uda nam się zebrać większej ilości osób, to trzeba będzie zrobić to na małym obszarze, nawet jeśli nie będziecie się mogli przyłączyć do akcji, a jesteście z okolic to też dajcie znać, bo próbujemy stworzyć komórkę w Warszawie od dłuższego czasu, ale nie udało się zebrać wystarczającej liczby ludzi, a z już stworzonej nie udało się utrzymać.
 2. Wiem, że odgrzewam temat, ale łatwiej to będzie zrobić w ten sposób.
 3. Gromowładny Member

  Dobra, ja jestem z Wawy. Niespecjalnie mogę się przyłączyć do akcji, ale będę próbował.
 4. Anonymous Member

  jaunesse tym tematem nic nie osiągniesz: aby zorganizować PS, nie pytaj, kto chce go z Tobą zorganizować. Zorganizuj go sam i tylko poinformuj innych o czasie i miejscu.
 5. No dobrze, tylko potrzebny by był ktoś od spraw graficznych, żeby zaprojektować coś nowego, ew. poszukam już gotowych wzorców.
  • Like Like x 1
 6. Anonymous Member

  Jeśli chcesz, by użyto nowych projektów ulotek/plakatów, rozważ, czy nie byłoby dobrym pomysłem napisać w informacjach o PS że prosisz, żeby ci, którzy chcą wziąć udział, przynieśli ulotki/plakaty własnego projektu.
 7. Co myślicie o terminie ? Można by zrobić akcję w nocy z 11/12.06 lub 7/8.06.
 8. Anonymous Member

  Moim zdaniem lepiej byłoby to robić w dzień. Oczywiście trzeba by było uważać na policję i w razie czego mieć zaplanowane drogi taktycznego odwrotu na z góry ustalone pozycje, ale widok bandy ludzi w maskach, szalikach itp. rozdających ulotki/rozwieszających plakaty, budzi pozytywne odczucia wśród ludzi. Gdzieś w którymś temacie był filmik z Operacji Paper Storm gdzieś w Niemczech - Anoni rozklejali plakaty na stacji metra, a gdy jeden z pasażerów metra ich zauważył, poprosił ich przez szybę, by mu pokazali jeden z plakatów, żeby mógł zrobić fotkę. Spodobał mi się ten moment.
 9. Anonymous Member

  Zastanawiam się czy nie będzie problemów z Policją w dzień, z powodu całego zamieszania spowodowanego Euro.
 10. Anonymous Member

  Dobrze by było dać informacje na kanale na fb, jeśli ludzie by podłapali można by się wtopić w tłum.
 11. anon_free Member

  Jade do Wawy niedługo, może będę;)
  PS Wychodzimy w maskach?
 12. Anonymous Member

  congrats guys !!
 13. Problem polega na tym, że rzeczywiście policja w tych dniach będzie przewrażliwiona, więc maski mogą nie być świetnym pomysłem, zostaje nam chyba jedynie obklejenie miasta nocą, albo wybranie jakiegoś bardziej neutralnego terminu, w zależności od ilości osób mamy 2 opcje, jeśli będzie to bardzo mała grupka osób, to proponował bym zajęcie się tylko okolicami centrum, jeśli uda nam się zebrać więcej osób trzeba by się rozdzielić na poszczególne rejony Warszawy i tam postarać się przykleić jak najwięcej plakatów w miejscach, gdzie przewija się najwięcej osób. Nie wiem jaka jest wasza opinia na dokładną porę dnia.
 14. OldAnon Member

  Z doświadczenia wiem, że Anonimowi są bardzo dobrze przyjmowani gdy pojawiają się w miejscach, w których inni też lubią przebywać (pasaże, okolice kafejek, stare dzielnice miasta itp) oraz prezentują jeden temat ale na pełnym luzie.
  Proponuję unikać miejsc drażliwych, kojarzonych z protestami i demonstracjami. Nie prowokujmy policji.
  Jedyną porą dla naszych działań jest dzień, najlepiej ciepły i słoneczny. W nocy mamy przecież inne, równie przyjemne zajęcia:rolleyes:.
 15. Anonymous Member

  Np. spanie;)
  Ja się na to piszę?
  Kto zorgaizuje coś podobnego w Krakowie;)
 16. grey_matter Member

  Ma ktoś wyczarterować maskę? albo zna adres gdzie można nabyć taką której nie robili ludzie z chińskich obozów pracy?

  Z Policją lepiej się nie droczyć bo chłopaki (i dziewczyny) i tak będą mieli ciężko.
  Ale przejść pasażem Wiecha i rozdać uloteczki o akcjach anonimowych, paroma radami jak być anonimowym w sieci to myślę że można. Nie jestem do końca pewien ale chyba 3 osoby to prawnie nie jest żadna manifestacja i generalnie mogą nam skoczyć. Więc jeżeli będziemy działali w mniejszych grupach powinno być ok.

  Ja też jestem za tym żeby to robić w dzień, nie robimy nic nielegalnego i nie musimy się kryć.Trochę jak w Pratchettcie "goniłem go, bo uciekał" - "Spisaliśmy ich bo się kryli".
  • Funny Funny x 1
 17. No ok, można tak zrobić ;) zapewne o liczebność się nie trzeba martwić, grey_matter, preferujesz jakieś konkretne dni ? Bo jeśli chodzi o resztę to chyba mamy ustalone juz, wystarczy tylko wydrukować ulotki, moze nawet pomyśleć o fladze, maski są na allegro.
 18. grey_matter Member

  Nie mam żadnych preferencji konkretnych. Byle po robocie:) Myślałem żeby wybrać jakiś taki dzień żeby byli kibice, i ulotki zrobić dwustronne polsko-angielskie ale nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią, no i kwestia czy np. 8 czerwca Policja nie będzie nerwowa (tzn. nerwowa będzie tylko czy nie za bardzo).
  Jeżeli olewamy kibiców to właściwie każdy dzień jest równie dobry.

  Czy macie konkretne pomysły co wrzucić w ulotkę?
  Ja myślałem żeby napisać ze 3 zdania o Annonymus (że to nie mafia tylko fajne ludzie), o operacjach (szczególnie tych co mogą być "medialne" typu OpDarkNet) i w ramach bonusu coś w stylu "jak być bezpiecznym w sieci w 10 prostych krokach"
 19. Myślę, że trzeba ograniczyć treść, oprócz tych zwyczajowych paru zdań, myślę nad kodem odsyłającym do jakiegoś filmu i forum, ale pare prostych rad co do bezpieczeństwa... Wymagałoby to juz dwustronnego drukowania, a to praktycznie 2 razy mniej ulotek. Lepiej dać link do miejsca gdzie te informacje są zawarte, zebrane i ładnie przedstawione.
  • Agree Agree x 1
 20. Zróbcie może kilka wzorów ulotek, ze 2-3 :) i umieście inne informacje. Większa szansa że do kogoś 'coś' trafi :)
 21. Anonymous Member

 22. Anonymous Member

  Szkoda, że tak póżno... wódka wzywa niestety.
 23. Anonymous Member

  Tak późno daliście znać*
 24. Svobodny Moderator

  Occupy trwa dłużej niż jeden dzien wiec może zdązycie sie zgadac. W krakowie np. okupacja miala trwac tydzien niewiem jak jest teraz czy udało im sie wytrzymac czy juz ich eksmitowali...
 25. Ruszamy z operacj w terminie 8 i 9 czerwca, w piątek moze być nieciekawie, z rożnych względów, dlatego proponuje luźne rozdawanie ulotek, natomiast w sobotę możemy wykorzystać zapowiadane protesty przeciw ACTA, nie musimy sie raczej martwić rejestracja ponieważ bedzie nas najprawdopodobniej mniej niz 15 osób, osoby chętne do udziału w sobotę zapraszam na priv, trzeba sie gdzies wcześniej spotkać, oczywiście drukujemy ulotki oraz plakaty, ale jeżeli ktoś posiada flagę, była by bardzo miłe widziana.
 26. do dziela!!!
  musza nas zobaczyc i zrozumiec, ze nie jestesmy tylko sila wirualna tylko tez dzialamy w przestrzeni publicznej, mysle ze wspieranie occupy warsaw ma wiekszy sens niz podgrzany klops ACTA, dobry przekaz moze tez byc ze w konekscie mydlenia oczu EURO2012 naprawde wazne sprawy sa zamiatane pod dywan - mozna jakies wyliczenia przytoczyc, ile za kase wydana na EURO z naszych podatkow daloby sie zalatwic pilnych spraw dla ludzi, a nie tylko chleb i igrzyska... moze tez cos w temacie solidarni z grecja, tam beda wybory wkrotce i bedzie sie dzialo goraco (bylem wlasnie w grecji i troche z tamtejszymi aktywistami rozmiawialem, szykuje sie gorace lato...) - jestem z lodzi, jak beda konkrety to chetnie sprobuje sie dolaczyc - mam dwie maski....

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins