Customize

#OpBlackList

Discussion in 'Polska' started by martajagoda89, May 24, 2012.

1. martajagoda89 Member

Jako że Polacy mają małą świadomość polityczną i (przynajmniej w moim odczuciu) nie głosują za tylko przeciw danej partii proponuję zebrać wiarygodne informacje na temat najbardziej kontrowersyjnych ustaw i ich poparcia przez partie polityczne, oraz celów politycznych(te można znaleźć w programie partii). Zebrane dane można przedstawić w formie graficznej(np. diagram), pospamować i porozwieszać w swoim mieście/wsi. Chodzi o to żeby ktoś kto zobaczy taki diagram zastanowił się za czym tak naprawdę głosuje, przy czym nie chciałabym, żeby było to nastawione pod konkretne partie polityczne. Chodzi o przedstawienie ludziom samych faktów w pigułce, bez przekazywania im poglądów. Nie chcemy przecież żeby jakiś fuckt czy inna wybiórcza zasugerowała, że jesteśmy opłacani przez tą czy tamtą partię.
    Grafika może mieć żartobliwy charakter (taka lepiej przykuwa uwagę).
    W temacie można zamieszczać linki do materiałów źródłowych i gotowe prace.
    • Creative Creative x 1
  2. pepeXXL Member

Wszystko byłoby ok ale:
    - żyjemy w kraju nadal skażonym komuną,
    - partie polityczne przyjęły standardy PZPR,
    - programy partii są fikcją, doraźną konfabulacją, z której nic nie wynika,
    - władza jest jedynie łupem zdobywanym podczas wyborów na naiwnych obywatelach, by zagwarantować
    źródło bogactwa partyjnym elitom,
    - celowo tworzone jest złe prawo, gwarantujące zyski politycznym spekulantom koszem nas wszystkich,
    - wymiar sprawiedliwości jest "sprawiedliwy" jedynie dla wtajemniczonych itd.
    Nawet Stadion Narodowy trudno nazwać stadionem, co najwyżej Narodowym Orlikiem:p.
    Czy możemy to zmienić? ...myślę, że tak. Nie oczekujmy jednak cudów i nie wińmy społeczeństwa.
    Każdy z nas chce realizować życie zgodnie z własnymi potrzebami. Większość z nas nie chce rządzić ale chce być dobrze rządzona.
    Na polskiej scenie politycznej nie ma jednak partii politycznej, ba nawet polityka, któremu moglibyśmy zaufać - sami popaprańcy.
    Mamy ideę, starajmy się znaleźć lub dążyć do stworzenia satysfakcjonującej nas alternatywy.
    • Agree Agree x 1
  3. Anonymous Member

Nie widzę związku. O ile zrozumiałem/am posta martajagoda89, chodzi o to, by zrobić listę złych ustaw (ACTA, ŚUDE, INDECT, LMFAOTITS), a następnie podpiąć do nic osobno partie, które się zgadzały i które się sprzeciwiały (z ACTA będzie najłatwiej). Żeby było uczciwie, przydałoby się też zrobić listę zmian na lepsze - i tak nie będzie z tym roboty.
  4. pepeXXL Member

Możliwe, że nie zrozumiałem intencji martyjagody.
    Odniosłem się do programów partii i roli społeczeństwa.
  5. SandThe Member

6. Anonymous Member

Mimo że Marszałek Sejmu mówi wyraźnie "...proszę podnieść rękę i nacisnąć przycisk" to z tym są też problemy:
  7. Svobodny Moderator

Jesli już jestesmy przy naszej rodzimej "demokracji" to powiem tyle że w dziesiejszych czasach szczególnie w tym kraju demokracja jest jedynie pięknym nic nie znaczącym słówkiem które jest powtarzane przez polityków i innch ludzi. To jedynie nędzny ochłap który rzuca sie ludziom by mysleli ze mają wybór i jakąs tam wolność. Dlatego ja "wybory" olewam, nie daje sie wciągnąc w ten teatrzyk psełdowolności którym karmi sie masy. Partie polityczne niczym sie nie rożnią to poprostu jedna wielka firma która napycha kieszenie elit a sami politycy są jedynie marionetkami. Jedyną władzą jaką uznaje jest ja sam dla siebie i nie godze sie na panów w garniturkach którzy niewiedzą nawet o moim istnieniu a dyktują mi jak mam życ...

PS. A prawdzimy komunizm tak samo jak prawdziwy kapitalizm jest utopią która nigdy sie nie zrealizuje...
    • Agree Agree x 2
  8. Tulku Member

Ale jakaś lista mistrów głupich kroków czy też urzędasów co robią coś byle robić i nie myśleć by się przydała bo wydajemy kasę na ich pensje a oni przepisać prawa unijnego na Polski nie potrafią.

W efekcie robili kilka lat głupotę i teraz jak jej nie wyrzucą do kosza będziesz miał części do samochodu drożej o 20%
    http://biznes.onet.pl/ustawa-uderzy-w-branze-moto,18886,5140882,1,news-detal

Ps: ciekawe ile dostali premii.
  9. Nie zgodzę się, że demokracja jest jedynie pięknym słówkiem, jest to w pełni funkcjonalny ustrój demokracji pośredniej, niestety nie mamy wyboru, który by nam zapewnił satysfakcję, co nie ma powiązania z rzeczywistym prawidłowym działaniem ustroju. Oczywiście demokracja pośrednia nie jest idealnym ustrojem, tak samo jak bezpośrednia, teoretycznie demokracja płynna jest pewnym rozwiązaniem, ale nadal posiada pewne wady. Tak naprawdę każdy ustrój prowadzi do pewnych patologii, dlatego widoczny jest pewien cykl zmian, jak to mówią historia kołem się toczy.
  10. martajagoda89 Member

Nie znałam tego powiedzenia :rolleyes:

Jeśli chodzi o OpBlackList to mam coś o reformie emerytalnej
    Trochę to infantylne, ale prosty przekaz najlepiej trafia do ludzi.
    Co o tym myślicie?
    • Like Like x 4
  11. SandThe Member

Ja myśle że się nadaje, jak najbardziej.
    Póki nie mówimy na kogo głosować to wszystko jest ok.
    Tylko jeszcze przydał by się taki plakacik o ACTA.

Każdy ustrój prowadziŁ, ale też każdy obiecywał ich brak.
    Problemem nie jest ustrój tylko możliwości nadużyć ze strony władz, jakie oferuje.
    Każdy ustrój jest z definicji doskonały, jednak żaden nie został wprowadzony bez widocznych zmian zależących od rządu lub władcy. Boję się że ta historia będzie się tak toczyć w nieskończoność, że człowiek nigdy nie pojmie idei ustrojów które sam wprowadza.
    Gdyby choć jeden raz system został zbudowany według jego właściwych założeń, to nie ważna była by nazwa ustroju, a ludzie których dręczy wizja jutra we własnym kraju mogli by wkońcu spać spokojnie wiedząc że nic już się nie zmieni.
  12. Anonymous Member

Nieźle, nieźle. Tylko jedna sprawa - to "zbujem" przez "u" a nie "ó" to tak celowo?
    Ja tą celowość wyczuwam, a pytam z ciekawości. Tzn. pyta ta część mnie, która zwie się grammar-nazi.
  13. martajagoda89 Member

Jeśli mam być szczera to z niewyspania... ale skoro wyczuwasz w tym celowość to chyba może zostać;)
  14. Anonymous Member

Ostatnio z niewyspania napisałem "muj", a potem sam się nadziwić nie mogłem.
    A to "zbujem"... no, mi osobiście wygląda to jak grzeczna sugestia nieco bardziej wulgarnego wyrazu, chyba, że to tylko mi tak się wydaje ;P
  15. ulotkaz.jpg

Taka mała ulotka można by do skrzynek pocztowych wrzucać czy czy rozdawać. Przewidziałem na szerokość 5cm więc jak komuś chce się bawić to można np do jednej strony drewienko przywiązać, zrolować i ładnie sznureczkiem zawiązać. Ktoś z samej ciekawości weźmie i przeczyta a nie wywali od razu. Tak mi się przynajmniej wydaje :D

http://wiadomosci.wp.pl/title,Rzad-niespelnionych-obietnic,wid,14502797,wiadomosc.html
  16. 1001120d.jpg

Tak by to miało wyglądać :D
    • Like Like x 2
    • Creative Creative x 2
  17. martajagoda89 Member

@up jeśli chodzi o to co obiecał rząd i co zrealizował to nie ma chyba takiego do którego doczepić się nie można =/

Coś o ACTA:[IMG]zachęcam do przesyłania swoich prac i linków do materiałów źródłowych .
  18. Masz racje ale w TV dalej leci bajka z serii "jaki to rzad jest zajebisty i wspanialy". Ludzie odpowiedzialni za Euro dostaja kase za "dobrze" wykonana robote. Kpiny...

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins