Customize

Operacja Donald

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Feb 23, 2012.

1. Anonymous Member

1. Skopiuj tą wiadomość na fb, nk, kwejka, chany, wykop i gdzie tylko się jeszcze da (tylko w ten sposób akcja może się udać).
    2. W sobotę 3 marca w południe idź pod siedzibę premiera i zacznij protestować przeciwko jego kłamstwom i krzywoprzysięstwu.
    3. Weź ze sobą transparent lub megafon i zacznij głosić hasła typu "Donald do dymisji - niech dotrzyma słowa" czy "Tusk na szambonurka!".
    4. Jeśli chcesz być anonimowy/a, załóż maskę Guya Fawkesa, albo zasłoń twarz szalikiem bądź innym rodzajem osłony twarzy. Jeśli nie chcesz być anonimowy/a, protestuj bez zasłaniania twarzy.
    5. Zastosuj się do rad zamieszczonych w temacie "Anonymous, Chanology, Whyweprotest, Wikileaks". Pamiętaj o bezpieczeństwu na manifestacji.
    6. Nie bierz ze sobą żadnej broni ani alkoholu, nie wszczynaj bójek i nie niszcz ani nie kradnij niczego.
    7. Zarejestruj manifestację, żeby była legalna (ja niestety nie mogę - ten temat jest tylko pomysłem na manifestację).
    • Like Like x 2
  2. insidious999 Member

W końcu jakaś w miarę solidna propozycja wśród sterty syfu. To się w sumie może udać ale potrzebna by była od tej chwili gruba "reklama" w sieci i na terenach Warszawy. Można skontaktować się z organizatorami protestów, które miały miejsce w ostatnich tygodniach i w sumie kilkadziesiąt osób mogłoby się zjawić...
  3. martajagoda89 Member

pkt 4. Jeśli chcesz być anonimowy zasłoń twarz, jeśli nie nie zasłaniaj
    @Anonymous: założyłeś że przeciętny czytelnik tego forum nie wpadnie na to sam?
    • Like Like x 1
  4. Anonymous Member

martajagoda chodziło mi o zaznaczenie, że nie trzeba być anonimowym (czy też wręcz przeciwnie), by protestować.

Ważne jest, aby zalegalizować manifestację - sam bym to chętnie zrobił, ale niestety nie mieszkam w Warszawie ani nawet w pobliżu.

Manifestacje możnaby zrobić we wszystkich miastach, ale Warszawa jest najważniejsza, jako że tam jest siedziba premiera.

insidious, kontakt ze wcześniejszymi organizatorami to świetny pomysł - w którymś temacie były maile chyba nawetdo nich, ale niestety nie pamiętam w którym.

Co do kilkudziesięciu osób - myślałem o trochę większej frekwencji :) Ale jeszcze się okaże, jak to będzie. Dlatego chciałem, żebyście kopiowali tą wiadomość gdzie tylko wam się uda - to właśnie na fb, kwejku, wykopie i częściowo chanach organizowało się protesty w sprawie srACTA - dzięki popularności tych portali w protestach brały udział dziesiątki tysięcy ludzi.

Operację w sumie możnaby przemianować na OpIcelandPolicy.
  5. Anonymous Member

Tak byłoby nawet lepiej, bo nie dość, że taki kryptonim jest ciekawszy, to jeszcze budzi skojarzenia u tych, co wiedzą o tym, co się na Islandii działo, a ci, którzy nie wiedzą, po zobaczeniu tego kryptonimu może zechcą się dowiedzieć, o co chodzi.
  6. Hakerek Member

Zrobie stronke reklamowa;)
  7. Hakerek Member

8. Anonymous Member

Wymyśliłem takie slogany na ten protest:
    "Gdybym ustąpił w sprawie ACTA, musiałbym zgłosić się do dymisji - to pańskie słowa, panie premierze"
    "Nie chcemy w rządzie ludzi bez honoru!"
    "Dotrzymaj słowa fagasie! Wynocha z polskiego rządu"
    "Zejdziesz ze stołka albo cię z niego zrzucimy!"
    "This is POLAND!!!" (Tu przydałaby się wściekła morda Leonidasa)
    "Widzisz tą maskę? Ona oznacza, że zrobiłeś Epicką Skuchę, gościu!" (to dla kogoś z maską Guya Fawkesa [wyprzedzając pytania - maska Guya Fawkesa wzięła się od Epic Fail Guya, czyli, w moim swobodnym tłumaczeniu, Gościa od Epickiej Skuchy. Anonymous gdy zaczynali walkę z KS, wybrali ją, by pokazać, że KS to jeden wielki fail i robi skuchę we wszystkim.])
  9. Anonymous Member

Wymyśliłem takie slogany na ten protest:
    "Gdybym ustąpił w sprawie ACTA, musiałbym zgłosić się do dymisji - to pańskie słowa, panie premierze"
    "Nie chcemy w rządzie ludzi bez honoru!"
    "Dotrzymaj słowa fagasie! Wynocha z polskiego rządu"
    "Zejdziesz ze stołka albo cię z niego zrzucimy!"
    "This is POLAND!!!" (Tu przydałaby się wściekła morda Leonidasa)
    "Widzisz tą maskę? Ona oznacza, że zrobiłeś Epicką Skuchę, gościu!" (to dla kogoś z maską Guya Fawkesa [wyprzedzając pytania - maska Guya Fawkesa wzięła się od Epic Fail Guya, czyli, w moim swobodnym tłumaczeniu, Gościa od Epickiej Skuchy. Anonymous gdy zaczynali walkę z KS, wybrali ją, by pokazać, że KS to jeden wielki fail i robi skuchę we wszystkim.])
  10. Anonymous Member

Slogany mi się podobają. Chciałabym wziąć udział w manifestacji i ogółem, jestem za, ale niestety za daleko mam do Warszawy...
  11. Hakerek Member

Ja tez... A podasz mi tresci na stronke?
  12. Cysiek Member

Hymmm, można by robić w każdym mieście ale to się mija z celem, mamy Donka opierdolić, a nie jego przydupasów x_x
  13. Hakerek Member

W każdym mieście inny protest, ACTA, ŚUDE, donald itd.
  14. Cysiek Member

możnaby:) ale najlepiej na 1 się skupić i po kolei niszczyć:)
  15. Hakerek Member

Albo trasę protestową zorganizować, co tydzień inne miasto.
  16. Anonymous Member

Lepszym rozwiązaniem byłyby jednoczesne protesty we wszystkich miastach 3 marca na jeden temat: chcemy dymisji Donalda. Nie ma znaczenia, że on siedzi w Warszawie a ludzie protestować będą we Wrocławiu. Każdy obywatel ma takie samo prawo wziąć udział w proteście. A jeśli protesty odbędą się we wszystkich miastach, będzie to miało większą moc. Jeśli protesty będą duże i znowu trafi wiadomość o tym do zagranicznych mediów (mam taką nadzieję) to Tusk, jeśli nie ustąpi, spotka się z krytyką nie tylko Polaków.
  17. Hakerek Member

Tylko w moim mieście nie ma zbyt dużo ludzi:/
  18. Merkuriusz__ Member

Jak wygląda organizacja w poszczególnych miastach ? Wiadomo coś na ten temat czy obecnie jest tylko planowanie ?
    Zgadzam się z przedmówcą. Poza tym sporo ludzi do Warszawy nie pojedzie, a może zająć się manifestacją u siebie w mieście.
    BTW jak wygląda kwestia zmiany ustawy dot. manifestacji ?

http://imageshack.us/photo/my-images/822/anon1g.png/

Jak ktoś by potrzebował tego z zmienionym tekstem to pisać na pw.
    Pomysł jest dobry, liczę na to, że ludzie ostatnio zobaczyli, iż są w stanie coś zrobić jeżeli się zorganizują i teraz jeżeli będziemy dalej działać uda się zmienić jeszcze kilka rzeczy...
  19. Hakerek Member

Ktoś jest z pomorskiego?
  20. Hakerek Member

wrzuce to potem na strone.

Jest ktoś kto by posklejał filmik protestacyjny?
  21. Anonymous Member

Po chuj komu filmik? Wystarczą manifestacje - na tym się skoncentrujmy, żeby chociaż to wyszło dobrze
  22. Anonimowy Member

Od kiedy Anonimowi mieszają się w politykę? Ok, może trochę się mieszają, ale głownie chodzi o akcje takie jak Stop Acta i nie powinniśmy protestować przeciwko żadnym partiom, czy politykom. Pamiętajmy, że mimo kłamstwom Tuska niektórzy Anoni wciąż na niego głosują, bo mają do tego prawo. W temacie "Poglądy polityczne" PO uzyskało 3 głosy. Nie powinniśmy za kogoś decydować na kogo ma głosować, a na kogo nie.
  23. Anonymous Member

Szlag, fakt. O tym nie pomyślałem.
  24. Anonymous Member

Tyle, że Anonymous nie mieszają się w politykę w tym sensie, że właśnie nikogo nie popierają. Ale jeśli premier chce wprowadzić cenzurę, to żądanie jego dymisji to nie walka polityczna, lecz walka o wolność słowa. Poza tym Anonymous zajmują się choćby sytuacją w Iranie, więc nie jest tak, że nie można protestować przeciwko złej władzy. A jeśli ktoś popiera Tuska, nie musi przecież brać udziału w OpDonald.
  25. Anonymous Member

Popieram przedmówcę. Według mnie, Anonymous nie udziela i nie powinno udzielać wsparcia w jakiejkolwiek formie żadnej partii politycznej, czy też politykowi, czy też osobie z polityką bliżej związaną. Jednakże protesty PRZECIW politykowi, który - jak wszyscy widzą - nie dotrzymuje obietnic i wyczynia nie za ciekawe rzeczy, których tu wyszczególniać nie będę - nie są udzielaniem mu poparcia, ani wykazaniem, że popieramy jakąkolwiek inną partię. Wyrażenie sprzeciwu przeciwko panu Tuskowi nie wiązałoby się od razu ze stwierdzeniem, że wszystkie inne partie za wyjątkiem PO są zajebiste. To świadczy tylko o tym, że Tusk jest "do dupy".
  26. Anonymous Member

xD xD xD
    z tego posta aż jebie gimnazjum.
    efg powstal zeby wysmiac wlasnie "legion", stworzony przez anonow ktorzy juz wtedy wiedzieli ze wyjdzie z tego takie gowno. w jednym z komiksow znalazl maske na smietniku i zaczal bawic sie w zbawce swiata z wiadomym skutkiem.
    "gość od epickiej skuchy" ja pierdole
  27. Anonymous Member

Ok, to następnym razem proponuje robic manifestacje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego.
  28. Anonymous Member

Ciekawa teoria, gimnazjalisto :p Epic Fail Guy powstał w roku 2006, natomiast Chanology w 2008. Brawo, właśnie udowodniłeś, jakim jesteś idiotą, człowieku gówno wiedzący, a szpanujący "wiedzą". I tacy jak ty wyzywają ludzi od gimnazjalistów... :p
  29. Anonymous Member

Czyli... Anoni stworzyli efg, żeby wyśmiać... samych siebie za to, że zaczęli bawić się w zbawianie świata i... pokazać, jakim są gównem? Nie ma to jak dojebać samemu sobie :p I nie chodzi mi tu o Anonymous, bo oni mieli jakiś poziom, ty natomiast oscylujesz w okolicy ścieku, tylko o ciebie, ponieważ dojebałeś sam sobie, tworząc zdanie nielogiczne i, inaczej nie potrafię tego nazwać, gimnazjalne, choć twierdzisz, że to od cudzych postów jebie gimnazjum. Trollu.
    • Like Like x 1
  30. Anonymous Member

Może skończycie? Wiadomo, offtop musi być, ale to lekkie przegięcie... -.-
  31. Tulku Member

Nie rozumiem. Nie można przeciwstawiać się projektowi polityków będąc apolitycznym. To zaprzeczenie samo w sobie. Jest jakiś projekt polityczny stajesz wobec niego w opozycji więc nie jesteś apolityczny. To trochę tak jak ateista przeciwstawia się istnieniu Boga (nie mylić z kościołem ;)) którego przecież wg. niego nie ma (przeciwstawianie się czemuś czego nie ma jest równie apolityczne). Nie przesadzajmy z tą apolitycznością.

Dopisuję żebyście nie odebrali mojej wypowiedzi jako krytyki bez sensu myślę że nie zamierzamy (jako społeczność) tworzyć partii ani kandydować w wyborach tak rozumiana apolityczność mi wystarczy, ale jako jakiś ruch społeczny mamy prawo wygłaszać swoje poglądy w sprawach politycznych bez krępacji jeśli uważamy taki czy inny projekt rządu jest zły np. podpisanie ACTA czy podwyższenie wieku emerytalnego jest złe i chcemy się temu przeciwstawić nie widzę powodu abyśmy się cenzurowali czy powstrzymywali bo to polityczne czy jakieś tam... "polityczne" to ogólne słowo w którym mieści się i mydło i powidło wg. mnie nie ma sensu tego się bać ani się przejmować zbytnio media tradycyjne i tak nam wytkną że chcemy obalić Donalda albo zmusić go do zmiany POLITYCZNEJ decyzji w sprawie ACTA.
    • Like Like x 1
  32. martajagoda89 Member

Nie chcę nic mówić, ale będziecie zdziwieni jak przeczytanie w jakiejś podrzędnej, toaletowej gazecie, że Anonymous wspiera PiS
    • Like Like x 2
  33. Tulku Member

@martajagoda89 dokładnie chcemy czy nie i tak będą tacy co będą uważać na za jakichś takich czy innych polityków czy inne tam... nie ma co kruszyć kopii o takie pierdoły. Szkoda czasu :). Lepiej iść na spacer. A jak będą trąbić w mediach niech trąbią dla mnie to plus nie minus - darmowa reklama :D Ci co myślą zweryfikują a ci co nie myślą i tak może pójdą przeciw rządzącym bo krzyż, drogi, recepty, stadiony, smoleńsk albo inne cholera wie co... :D A jak nie i tak do głowy nikt im łopatą więcej rozumu nie nakładzie...
  34. Anonymous Member

Nic nowego, w gazetach juz i tak pisali o anonach różne bzdury.
  35. Anonymous Member

A to my już nie popieramy Palikota? :confused:
  36. martajagoda89 Member

My nie popieraliśmy Palikota. to Palikot popiera nas =]
    • Like Like x 1
  37. Anonymous Member

Palikot jest do dupy moim skromnym zdaniem.
  38. Anonymous Member

tak. wewnetrzne konfilkty na 4chanie to nic nowego. i dystans do siebie a nie spinanie dupy jakim sie to nie jest bohaterem w wieku 14 lat.

Informacja rozumiem z jakiegoś wiarygodnego źródła typu "know your meme" albo innej "encyklopedii internetu i kwejka"?
    • Like Like x 1
  39. Tulku Member

Głupota co krok, inne emerytury co rok.
    Głupota na każdym kroku, zmiany emerytalne co roku.
    Kiepska demokracja = mała populacja.
    Rodacy przysyłajcie dzieci do pracy w ojczyźnie.
    Pomysł na biznes? Produkuj dzieci.
    Kierowco! Zwolnij! Donalda.
    Obywatel - Polski towar eksportowy.
    Obywatel - Polski produkt eksportowy.

Copyright free. :)

PiEs: Zamiast wymyślać sobie nawzajem wymyślcie coś podobnego - ma być krótko żeby było chwytliwie (można modyfikować do woli) mile widziane rymowanki, zabawa czeka... rusz głową :) opPropaganda ;)
  40. Lewacki Anon Member

Panowie i Panie, ale wy chcecie oprotestować Dolana właściwie za co? Za to że odstąpił od ACTA?
    Zorganizujmy protest nie skierowany personalnie, tak jak już wspominałem można bazując na kościele Potwora Spaghetti, który w Polsce jest już zarejestrowany, ukazać bezsensowność ustawy o obrazie uczuć religijnych, bojkotować wszystko podporządkowując to pod obrazę uczuć religijnych.
    Jeśli ktoś byłby chętny to w sumie mogę założyć #OpWolnośćTomkuWSwoimDomku, albo cuś w tym klimacie.
    • Like Like x 1

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins