Customize

OpINDECT

Discussion in 'Polska' started by Tulku, Mar 22, 2012.

 1. Tulku Member

  To w gruncie rzeczy jest nawet ciekawe w środowisku internetu ludzie są przyzwyczajeni do robienia "za darmo" znajdziesz mnóstwo porad "za darmo" - sam takie porady (jak coś umię ;)) piszę czasem. Są programy robione "za darmo" dla innych systemy operacyjne bazujące na Linux są "za darmo" ludzie są skłonni pomagać "za darmo"...

  Robienie czegoś "za darmo" nie jest niczym nowym czy podejrzanym, natomiast w świecie "rzeczywistym" chcesz coś to na pewno "czegoś" jakiegoś "sukcesu" chcesz w zamian. Na pewno nie robisz nic "za darmo" bo niby po co? Po to żeby żyło się lepiej? No weź... na pewno nie robisz nic "za darmo" :D

  Ach, wzięło mnie na przemyślenia...
  • Like Like x 1
 2. Tulku Member

 3. Svobodny Moderator

  Widac inwigilacja internetu pcha sie drzwiami i oknami, ciekawe o ilu ustawach i projektach tego typu nie wiemy...
 4. Tulku Member

 5. Svobodny Moderator

  • Like Like x 3
 6. Gromowładny Member

  Teraz troszkę przyspamić większe portale. Tulku kiedyś zamieszczał wszystkie maile...
 7. Locorooco Member

 8. Anonymous Member

  NOŻ KURWA MAĆ!!!!!!!!!! JEST TEMAT O INDECT!!!!! PO CHUJ TRZY TEMATY O JEDNYM OP???
 9. Anonymous Member

  Sory zły temat. Modek, usuń to...
 10. SandThe Member

  To może nic nie dać, trzeba zwrócić odpowiednio uwagę mediów na tą sprawę, to może poleci równie dobrze co ACTA.
 11. Svobodny Moderator

  Pytanie tylko jak przedstawią to media, bo mi sie wydaje że mogą zaczac uspokajac i bagatelizowac problem.
 12. SandThe Member

  Przedstawią jak przedstawią, nie mamy na to wpływu :p Chyba że chcemy jeździć też po mediach w razie przekłamań hehe. Ważne żeby ludzie się zainteresowali a reszty dowiedzą się w internecie. A jak zaczną uspokajać to poprostu nie można odpuścić ;)
  • Like Like x 2
 13. Anonymous Member

 14. Gromowładny Member

 15. shakt Member  Chyba sprawa robi się już poważna. Ciekawe czy to prawdziwi od nas ale na moje oko tak.

  Co wy na to?
 16. Anonymous Member

  Nie ma co się nad tym roztkliwiać. Do roboty.
 17. Anonymous Member

  "ciekawe czy to prawdziwi Anonymous"...

  is?Xgwli8VWTcPhA8e9LLhZvGb7aAeGylL1LI01vlcpZks.jpg
  • Like Like x 5
 18. anon_free Member

  Nie ma prawdziwych i nieprawdziwych. Każdy może być Anonymous, ale faktem jest, że niektórzy się w grupy zbieraja.
 19. Anonymous Member

  A my niby nie jesteśmy w grupie? Każdy Anonymous, jeśli z kimś współpracuje, tworzy grupę - mniejszą czy większą.
 20. Anonymous Member

  Nikt z tego forum nie pomagał w ataku, bo jedyne co tutaj robicie to pierdolenie o rzeczach które nic nie wnoszą - 'obudźcie się'.
 21. xterm^ Member

  To działajmy!!
 22. martajagoda89 Member

 23. Svobodny Moderator

  A to wszystko dzieki HAKEROM z GRUPY Anonymous ;) Ja bym sie jeszcze nie cieszył bo różnie to bywa...
 24. Pisze tam że policja nie bierze udziału :p to pójdzie w prywatne ręce :)
 25. Anonymous Member

  Dołujesz.

  No, ale pewnie prawda... na razie lepiej śledzić sytuację i zareagować, kiedy zajdzie potrzeba.
 26. minutka Member

  a może jednak już po sprawie? i warto zająć się czymś innym?
 27. Anonymous Member

  W sumie tak (naziole coś ostatnio aktywne...), ale zawsze warto jednak podpatrzeć, czy coś nie szykują a pro po tego.
  • Like Like x 1
 28. Anonymous Member

  Ja bym tam nie wierzył w mrzonki o tym, że nie będą tego używać. A jeśli faktycznie policja i MSW przestały współpracować z AGH w sprawie INDECT, to pewnie dlatego, że współpraca jest już zakończona i wszystko, co policja i MSW miały do projektu wnieść, wniesione już zostało.
 29. Svobodny Moderator

  Niewykluczone ze takie informacje beda sie pojawiac zeby ogłupic ludzi, troche odczekac i przepchnąc bokiem. Dlatego tego typu informacje traktuje raczej sceptycznie.
 30. Anonymous Member

  witam. Myślę tak jak przedmówca. Tym bardziej , że głównym beneficjentem tego projektu jest UE.
  A jak znamy UE i zasady tworzenia "standardów" trzeba wziąć pod uwagę , że mnogą ten "standard" narzucić wszystkim krajom. Trzeba się zorganizować i "dostarczyć" pewne szczegóły dotyczące tego projektu ludziom .
 31. Ludzie chcą i protestują już przeciwko Indect, ale czekają też na konkretne ruchy, ciężko przekonać jest niedowiarków, bez dokumentów, a wszystko jest ustalane za naszymi plecami ;] Koordynator projektu indect ma teczkę w IPN - DZIECH ANDRZEJ. IPN BU 01737/180, MSW oraz policja się wycofują, może dlatego że rząd obawia się, że dojdzie do takiego poruszenia mas, jak przy protestach anty ACTA. Istnieje też druga możliwość, indect, ma zostać wprowadzony 2013 r. może już rola współpracy się skończyła, zresztą, oni gadają, a swoje robią, czysta dezinformacja.
 32. Anonymous Member

  Wie ktoś coś o tym, co działo się w sprawie INECT ostatnimi czasy? Tak, czytałem na fb Anonymous Polska, że MSW i Policja zakończyły współpracę z AGH w tej sprawie, ale to nie znaczy, że niebezpieczeństwo jest zażegnane. Tak więc: wiadomo, jak stoją prace nad INDECT? Ile jeszcze czasu mamy? A jeśli prace nad nim faktycznie zostały przerwane, to czy nie szykuje się jakiś podobny projekt?
 33. Projekt ma być testowany w Gdańsku na euro, ogólnie współpracuje kilka nowych państw. Nie wiem czy widzieliście te ebooki http://przemysleniapolaka.files.wordpress.com/2012/04/pjp8.pdf oraz http://przemysleniapolaka.files.wordpress.com/2012/04/indect-inteligentny-system-informacyjny.pdf

  Wszystko na to wskazuje, że msw i policja skończyła swoją rolę w projekcie, czyli czyt: rola policji się zakończyła, co nie znaczy że policja w przyszlości nie skorzysta z indectu ;]
  W sejmie jedna posłanka organizuję komisję, która ma zbadać ów projekt, i chce upublicznić dane o indect. to była tylko zagrywka PR.
 34. robercik1010 Member

 35. Anonymous Member

  Skomentowałem ciekawe czy opublikują mój komentarz czy tylko jedyne słuszne publikują :D
  Tekst komentarza:

  Code:
  Drogi niebezpieczniku. Pierdzielicie głupoty Ci co piszą o INDECT też pierdzielą głupoty - po pierwsze:
   
  http://www.himavanti.org/pl/c/stoppedofilom/pedofilia-choroba-kobiet-i-mezczyzn
    Badania na ten temat prowadzone są od lat. Większość sprawców czynów pedofilskich wobec dzieci to osoby znane dziecku i rodzinie - tata, dziadek, wujek, przyjaciel rodziny, nauczyciel, ksiądz są sprawcami 80 proc. czynów pedofilskich. W ubiegłym roku 1.325 spośród 1.697 takich przestępstw zgłoszonych policji dokonały osoby znane ofierze (źródło: KGP). O tym, że ujawnione przestępstwa to wierzchołek góry lodowej, świadczą przekrojowe badania dorosłej populacji - 24 proc. kobiet (wg. Kinseya) zaś 30 proc. mężczyzn i 35 proc. kobiet (wg. Landisa) przyznaje się do przeżycia w dzieciństwie wydarzeń o charakterze pedofilskim.
   
  Jak to się ma do tekstu poniżej?
   
    http://www.indect-project.eu/approach-to-ethical-issues-pl
    INDECT zwiększy możliwości policji do ochrony ludności. Dla przykładu, jeśli policja otrzymała informacje, o przestępstwach popełnianych przez pedofila na danym obszarze, INDECT umożliwi policji wykrycie osób w danej okolicy wykazujących zachowania typowe dla takich przestępców.
   
  Po drugie:
  Piszecie "- INDECT nie jest w stanie lokalizować konkretnej osoby – nie przechowuje też danych osobowych (imiona, adresy, numery dokumentów)"
   
  Więc IDECT będzie zbierał dane tyle że te "nie tajne" i nie "poufne" :D
  http://www.indect-project.eu/faq-pl#Q3.1
  INDECT nie będzie zbierał żadnych tajnych i poufnych danych. Nie mniej jednak, wszystkie posiadane dane po przetworzeniu będą odpowiednio zabezpieczone na wypadek wystąpienia potrzeb (np. w śledztwie) w przyszłości.
   
  Po trzecie:
  "- INDECT posiada radę etyki, której doradza m.in. lubiany i szanowany w środowisku Wojciech Wiewiórowski, pełniący funkcję Głównego Inspektora Danych Osobowych w Polsce."
   
  "lubiany i szanowany" Co to za argument z d..., kto go lubi? Ja nie lubię... Kto tą radę wybiera i na ile to są wybory "demokratyczne" w oparciu o "vox populi" - następne "służby" do śledzenia obywateli bez ich wpływu bezpośredniego na ich działanie?
   
  Tyle.
  • Like Like x 2
 36. Anonymous Member

 37. Svobodny Moderator

  Możliwe ze to całe zaniechanie współpracy jest tylko po to żeby sprawe zamiesc pod dywan bo boją sie protestów na Euro wiec lepiej dmuchac na zimne, Euro sie skonczy temat wroci ponownie i znów sprzeciw ludzi bedzie mozna miec w dupie. To tylko spekulacje ale kto wie...
 38. Anonymous Member

  Ale wy jesteście ogarnięci... Przeczytajcie sobie uważnie nagłówek: "MSW może częściowo wycofać sprzeciw wobec INDECT". Wycofać sprzeciw, a nie wycofać się z projektu. Sprzeciwili się wcześniej, ergo, wycofali się z niego, a teraz ten sprzeciw mogą wycofać. Czyli wycofać się z wycofania. W prostych słowach oznacza, że do projektu wrócą.

  Trudne?
 39. Polecam serial Person of Interest (Inpesonalini) świetnie pokazane co taki sprzęt może zrobić (oczywiści troche przekoloryzowane jak to serial ale ciekawy :))
 40. Anonymous Member

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins