Customize

Optymistyczna prognoza jesiennych wyborów.

Discussion in 'Polska' started by Gimbusik, Jun 4, 2015.

 1. Gimbusik Member

  Optymistyczna prognoza jesiennych wyborów.

  Pisiory - na pewno wygrają, bo pokażą promienne oblicze Prezesa.
  Platfusy - zdecydowanie wygrają, bo pokażą wściekłe oblicze tego samego Prezesa.
  JejeOwy - wygrają w cuglach, bo zrobią to w przerwie między koncertami.
  Lewusy - wygrają, bo pokażą GruppenOral swoich przystawek z niedoszłą Prezydentową.
  Lodowcy - jak zawsze wygrają, bo postawią na krasoubóstwo swoich myślicieli.
  Neoplatfusy.pl - muszą wygrać, bo zrobią ściepę kasy wśród finansjery, a ta zedrze ją z nas.
  Pozostali - też wygrają.

  Co z Narodem?
  Obywatele także wygrają, bo powiedzą TAK...
  TAK, na referendalne pytanie: "Czy jesteś za tym, by politycy dzielili się z Tobą tym wszystkim co nakradną, w proporcjach pół/pół".

  W ten właśnie sposób, już jesienią, staniemy się krainą szczęśliwych ludzi. Pokochamy polityków jako nasze dobro wspólne, nasz produkt eksportowy i roześlemy ich do wszystkich Unii w świecie i poza nim. W kraju nie będziemy musieli nic zmieniać, gdyż nasze prawo skutecznie już chroni systemowych złodziei, sądy są stosowne, prokuratura odpowiednia i służby sprzyjające. Media dezinformacyjne także są wprawione w dostarczaniu nam rozrywki, pojawią się nowe plebiscyty i konkursy na: Platynowego Malwersanta, Aferę i Aferzystę Roku itp. (Złotego CielcaPetra corocznie otrzymywać będzie tv24).
  Będziemy pojednani i szczęśliwi. Możliwe, że pojawią się osoby z czegoś niezadowolone, ale takie utulą z miłością kościelnicy, szczególnie te przed piętnastką. Będziemy żyć w zgodzie z Ruskimi i wszystkimi innymi. Tak nam dopomóż...
 2. Anonymous Member

  I jaki jest punkt?
 3. Gimbusik Member

  Zazdroszczę Grekom, że przez wiele lat mieli polityków, którzy kombinowali na potęgę, ale dzielili się ze swoimi obywatelami. Teraz, mimo "szalejącego" u nich kryzysu, przeciętny Grek ma wielokrotnie lepiej niż przeciętny Polak.
  Tymczasem, Bronek mówi młodemu, że należy zmienić pracę i zaciągnąć kredyt, a lider Neoplatfusów.pl twierdzi, że 500 zetów na dziecko to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Niewątpliwie Bronkoplatfusy są wybitnymi fachowcami, ale wyłącznie od łupienia obywateli. Wolę wpuścić lisa do kurnika niż dać im władzę.

  Po dwóch latach nieobecności na WWP poczytałem posty dotyczące Anonimowych.
  O jakich strukturach i organizowaniu się Wy piszecie?
  Anonymous jest wyłącznie ideą, bez drukowanych legitymacji i bez odznaczeń "Zasłużonego Anona" :D

  "I" - było dla hejtera i z myślą o nim, dzięki.
 4. Bronek i cała reszta klasy politycznej to 90% ludzie którzy nie potrafią zawiązac samemu sznurowadeł, a co dopiero zarządzac państwem i o czym kolwiek decydować wiec serio mało mnie obchodzi co kto powiedział i co kto twierdzi takze daj pan spokoj...

  Nikt normalny tu takich rzeczy nie pisze a ostatnimi czasy to w ogóle nikt nic nie pisze co moze i wychodzi na plus. Wielu tu sie już przewineło tych co sypało jakimis projekcjami nie popartymi konkretami, a obecnie to samo słowo "Anonymous" wywołuje już tylko wyraz rozbawenia i żalu dzięki fanpejdżom fejsbukowym, durnowatym 'inicjatywom' i stada kretynów wokół nich zgromadzonych.
 5. Gimbusik Member

  Najmniej prawdopodobna prognoza wyborcza. (czyżby?)

  PiS nie będzie rządziło.

  Niektórzy z PO znajdą miejsce w nowym rządzie kierowanym przez Grzesia.

  "Zielonym ludzikom" zbędne są, oraz szkodzą: struktury organizacyjne, publiczne chwalenie się programem wyborczym, a także tworzenie partii politycznych (ze względu na konieczność zarejestrowania statutu w sądzie). Tak więc, wystarczy im zgłoszenie list wyborczych w 40 okręgach, co mogą zrobić za pośrednictwem kilkunastu mało rozgarniętych i losowo wybranych obywateli. Na listach wyborczych pojawią się zaufani "spadochroniarze", których roześlą po całym kraju. Tym sposobem przywitają się z gąską, jak to w ogródku często bywa.

  W planowanym na wrzesień referendum powiemy 3 x tak. Wszystko zostanie pozamiatane i staniemy się rajem dla oligarchów i korporacji z obu stron świata.

  Ot, takij prosty sposób na przejęcie władzy przez kogokolwiek.
 6. 137

  Ktokolwiek wygra my przegramy.
 7. Gimbusik Member

  @137
  Obywatele zawsze przegrywają, bo z zasady brakuje im genu skurwysyństwa.
  Bywały już bunty niezadowolenia gdy drzewa zaludniały się zwisami, ale i to okazało się mało skuteczne.

  Rodzaj demokracji w Polsce jest specyficzny. Jest źródłem różnistych patologii prawnych, produkowanych konsekwentnie przez kolejne grupy polityków.
  Prawo w Polsce jest wymierzone przeciwko obywatelom.
  Bieńkowska wyraziła to delikatnie twierdząc, że za 6 tys. może pracować tylko idiota albo złodziej. Rządzący nie są idiotami więc kradną, a prawo ich chroni.
  Każda złotówka ukradziona przez systemowych złodziei przekłada się jednak na niepoliczone tragedie ludzkie, ale Oni mają to w dupie.
 8. Zaręba Member

  Widzę wielki entuzjazm odnośnie dobrych zmian zwłaszcza w poście otwierającym...

  Moim zdaniem wygrana i obranie na Prezydenta drugiego Polskiego Prezydenta po 25 lat od przemiany komunizm -> postkomunizm, powinien dać ludziom wiarę. Rozumiem że po ćwierćwieku propagandy antypolskiej niektórzy już całkowicie zgodnie z zaleceniami zatracili wszelkie wartości i zaufanie do kogokolwiek, lecz nie sądzę że ktoś mógłby nie rozumieć wagi zmiany jaka się dokonała przed 2-ma miesiącami. Wachlarz działań niekonwencjonalnych czynionych by utrzymać status quo był imponujący. Zaczynając od ,,debaty'' o zasadność przeprowadzania wyborów w niby Wolnej Polsce, gdzie większość reżimowych dziennikarzy wyrażała zdanie że to duże koszta dla społeczeństwa, podczas gdy wygrać może tylko jeden. Poprzez mówienie że Duda to w zasadzie to samo co Komorowski bo też był w Unii wolności. Kończąc na cytowaniu dziennika wrogiego nam państwa-Rosji, że zmiana w Polsce jest na rękę Rosji bowiem Komorowski(zapomnieli dodać-zwierzchnik dalekiego ramienia Moskwy WSI) jest tak samo antyrosyjski jak Duda. Różnica, według dziennika publikującego dzięki łasce dyktatora Putina, jest tylko taka że Duda jest mniej doświadczony i bardziej nacjonalistyczny co jest na rękę Rosji gdyż Polska zdystansuje się od Unii, która dla racji stanu Rosji powinna być jak najsłabsza. Wszystkie te zabiegi pokazują stan kuriozum osiągniętego przez reżimowe media polsko języczne. Dość już jednak o wyborach wygranych, które jak przedstawiłem były przełomowe.

  Postawieniem kropki nad i musi być wygrana partii jedynej która ma realną szansę stworzenia kraju wolnego i kierującego się Polską racją stanu-projektu nie widzianego przez Polaka od 1939 roku. Niestety wielu Polaków nie dostrzega powagi sytuacji. Według ekonomistów Polska w obecnym stanie pociągnie góra kilka lat aż do rozpadu który ziściłby się scenariuszem być może takim jak grecki, lecz możliwe że jeszcze gorszym. Gra jest o stawkę większą niż kiedykolwiek od czasu przemiany postkoministycznej. Są dwie opcje albo kraj w którym żyjemy się rozpadnie, albo upadnie postkomuna. Wiele zależy od tego by Polacy potrafili się zjednoczyć przeciw wspólnemu wrogowi jakim jest rak zaszczepiony nam po rozpadnie ZSRR. Oni nieprzerwanie od 25 lat nie działają dla dobra własnego, niestety typowy Polak nie potrafi zrozumieć że ich celem jest zniszczenie Polski. Samo rozkradanie państwa ale utrzymywanie go w takim stanie by prosperował a co za tym idzie wciąż przynosił zyski pasożytom nie jest ich intencją. Ich intencją jest zniszczenie kraju by została tutaj spalona ziemia. Robię tutaj dygresję ponieważ uważam że warto mieć na uwadze te kroki by rozumieć do jakiego celu zmierzają w dalekiej przyszłości. Celem tym jest stworzenie skupiska 15 milionów ludzi wynarodowionych bez wartości gotowych do zasymilowania się z każdym agresorem który przejmie kontrolę na tym terenie. Taki jest cel ostateczny. Powracając do głównego wątku. Znajdujemy się w sytuacji gdzie my jako naród polski walczymy o przetrwanie kraju. Po drugiej stronie barkady jest układ postkomunistyczny który również walczy o życie. Gdy stracą władzę na tyle by nowy rząd mógł zmieniać konstytucję to nowy polski(wreszcie) rząd zajmie się wyjaśnieniem Smoleńska. Za tą zbrodnie wszyscy winni trafią do więzień do końca życia, i nowe polskie służby będą ich ścigać choćby na tropikach gdyż jest to sprawa najwyższej rangi, gdyż zamordowano narodowi Polskiemu pierwszego obywatela, co nie może pozostać bez konsekwencji. Z tego doskonale zdają sobie sprawę postkomuniści. Czas nas nagli by przejąć władzę, rozbić postkomunę, stworzyć projekt państwa Polskiego niewidziany od 1939 r. i musimy z tym wszystkim zdążyć zanim Putin zapuka do bram. A nie zapuka on tylko wtedy gdy będziemy mieli prawdziwą armię, polskie służby specjalne.

  Mnóstwo wyzwań, dlatego potrzeba wiary i gotowości do działania. Mnóstwo jest rzeczy do zrobienia a czasu mało. Dlatego nie możemy marnować czasu na żadne mrzonki egzotycznych polityków, tylko skupić się na priorytetach które naród Polski ma przed sobą i miejmy nadzieję wreszcie Polskie państwo.
 9. Gimbusik Member

  Groteskowość Primadonny naszej polityki daje jakąś nadzieję na korzystne zmiany w Polsce, ale czy te zmiany wystarczą?

  Matka Muzułmanka już setki lat temu "uzgodniła" płeć, wie jak ją wykorzystać i w jakim celu. Matka Muzułmanka jest mądra i konsekwentna, nie chce rezygnować z wiary oraz tożsamości, płodzi dzieci i wysyła je w określone strony świata. Ukryta za hidżabem i nikabem oraz za fałszywym stereotypem swojej roli, czekała długo na stosowny moment... Wydaje się, że taki moment właśnie nadszedł.

  Cywilizacja zachodu, niszcząca przez lata swoją tożsamość, zjadła już i zaczyna trawić własny ogon.
  Rządzą nami krętacze, pojebusy i przygłupy nie potrafiący odróżnić kobiety od mężczyzny oraz ich ról w zachowaniu gatunku.
  Chciwość odebrała im rozum.
  Może okazać się, że jedynym ratunkiem będzie Putin, a bezpiecznym azylem Niżnyj Nowgorod ;)

  * * *

  Ciekawe, czy na kolejnej olimpiadzie będzie już możliwe uzgadnianie płci?

  * * *

  Matka Muzułmanka, Irene Khan przez wiele lat stała na czele Amnesty International, światowej organizacji pozarządowej zapobiegającej naruszanie praw człowieka.
  AI wyraziła dezaprobatę dla wątpliwości Polaków dotyczących przyjmowania uchodźców muzułmańskich.
  W centrum Łodzi ma powstać duża dzielnica arabska, a w centrum Warszawy kilka ich budynków.
 10. Gimbusik Member

  Ono z brodą.

  Chrześcijaństwo jest naturalnym sprzymierzeńcem cywilizacji zachodniej, bez względu na to czy ktoś jest, czy też nie jest osobą wierzącą. Chrześcijaństwo to nasza tożsamość.

  Eliminacja płciowej tożsamości oraz negowanie znaczenia preferencji seksualnych obliguje mnie do używania rodzaju nijakiego (niedorosłego fizycznie i ograniczonego psychicznie) wobec przedstawicieli niektórych opcji politycznych.

  Ono Janusz Palikot i Ono Barbara Nowacka, wraz z przystawkami, chcą osłabić rolę Kościoła Katolickiego w Polsce, a obecna większość parlamentarna "Ono" zajmuje się uzgadnianiem płci i wprowadzaniem nowoczesnego gender w szkołach. Kiedyś mieliśmy postępowych Marksistów, teraz mamy nowoczesnych Ono Idiotów, którzy dla chwilowych i partykularnych korzyści chcą zmienić nam krajobraz.

  Osłabienie roli Kościoła Katolickiego to istna gratka dla islamistów, którzy od setek lat marzą o ekspansji. Muzułmanie, dążąc do zniszczenia tożsamości cywilizacji zachodniej chętnie angażują się w działalność Amnesty International i innych organizacji pozarządowych, ale wyłącznie na terenach innowierców. U siebie, nie mają zamiaru rezygnować z wiary i zwyczajów. Ich celem jest zniszczenie tożsamości pozostałych cywilizacji, by lasy pełne drzew zastąpić lasami minaretów.

  Ono Palikot wierzy zapewne w sukces swojej misji bo już zapuścił brodę... Takie Ono z brodą.
 11. 137  Amnesty International jest oszustem.
  Ten artykuł jest w języku angielskim - być może można użyć Google Translate, aby ją przeczytać.

  Bywaj.:p

  https://themuslimissue.wordpress.co...rectors-links-to-global-network-of-islamists/
  http://www.breitbart.com/london/201...r-figure-accused-of-muslim-brotherhood-links/
 12. Gimbusik Member

  Skończyła się gra pozorów.
  Gazeta Wyborcza, ilustrując ostatnią sesję ONZ, wycięła ze zdjęcia osobę polskiego Prezydenta pozostawiając tylko Obamę i Putina. Podobnie zrobiły niemieckie i lewackie media, ale im się nie dziwię.
  Przez wiele lat, kapitał zachodni, za pośrednictwem PO i PSL, niszczył polski przemysł, utrzymywał najtańszą w Europie siłę roboczą i rozbudowywał infrastrukturę drogową. Robiono to z wyrachowania i nie po to, by to teraz utracić.
  Żartów już nie ma.
  Scena polityczna w Polsce stała się klarowna. Mamy do wyboru PiS albo, taki zlepek ch... wie czego.
 13. Obyś ty trolował tym swoim wywodem na temat tych pseudo wyborów... PO, PiSu i innego politycznego gówna.
 14. Gimbusik Member

  Trafnie to ująłeś: "polityczne gówno", ale nie widzę sposobu by uniknąć jego smrodu.
 15. Przestać uczestniczyc w tych chorych politycznych gierkach i nie wspierac ich bo im dluzej w tym gnoju siedzimy ty bardziej sie zapadamy nie widząc tego.Tak działa propaganda, że wariactwo staje sie dla ciebie normalnością.
 16. Gimbusik Member

  Warczenie psa zwróciło moją uwagę na ekran telewizora gdzie grupka nowoczesnych polityków demonstrowała swoje "neonowoczesne" przemyślenia. W dwudziestym wieku mieliśmy sporo nowoczesności w polityce i w efekcie tego miliony tragedii.
  Nowoczesność w polityce jest zapowiedzią wszystkiego najgorszego, dlatego rozumiem reakcję mojego westi.
  Jestem zwolennikiem multi kulti i dobrze się z tym czuję. Moje półki z książkami wypełnione są różnorodnością, a na podłodze leżą w harmonii wyroby szyickie i sunnickie.
  Nie zgadzam się jednak by ktokolwiek zaczął mieszać w moim domu, a tym bardziej w głowie. Wkurwia mnie gdy typowy bufon wraz z radosnymi cipami usiłują narzucić mi swój niedouczony i patologiczny sposób pojmowania świata, nazywając to nowoczesnością.
 17. Aonymous! Member

 18. Gimbusik Member

  Dziwny jest nasz Tenkraj, gdzie szef Trybunału Konstytucyjnego opracowuje projekt ustawy umożliwiającej mu odsunięcie od władzy, wybranego w wyborach powszechnych prezydenta, a następnie ma rozpatrzyć konstytucyjność własnego pomysłu. Szefunio zapowiedział już, że wszystko było OK, zgodne ze standardami demokratycznymi.
  Osobiście mam w dupie Tenkraj, marzy mi się życie w Polsce.
  ...
  Pomysł #Op torba - zajebny!
 19. Z wywodami o demokracji w tym kraju to by sie wstrzymał bo Polska z demokracją ma tyle wspólnego co wybory na Białorusi zręsztą cała demokracja jest tylko fasadą.
  OpTorba, mamy do rozdania dwie torby które nie mogły trafic do sprzedarzy ze względu na uszkodzoną folie... Widze mamy tutaj rekina biznesu.
 20. Gimbusik Member

  Walka Nowoczesnej (Petru, Mieszkowski) o "pierdolenie na scenie" nie ma nic wspólnego z twórczością, sztuką i kulturą. Szczelny łeb, zawładnięty jedną czynnością fizjologiczną oraz mamoną nie może mieć nic wspólnego z twórczością artystyczną. Jest jedynie sposobem robienia szmalu na tandetnym i prowokacyjnym pomyśle.
  Niestety, konsekwencją takiego pojmowania roli sztuki, jest także radosna twórczość szefa TK, który znalazł sposób na uwalenie prezydenta, ale nie mówi co zrobić z prezesem TK, który może okazać się "skurwielem".
 21. Gimbusik Member

  Efektem starczej gimbozy połączonej ze starczym uwiądem jest pierdolenie bez sensu.
  Poprzedni sejm wybrał sędziów TK z naruszeniem konstytucji oraz z naruszeniem regulaminu sejmu.
  Obecny sejm naprawił to co do niego należało, a TK orzekł o niekonstytujności ustawy.
  To wszystko. Nie ma kryzysu konstytucyjnego.
  Konflikt dotyczy wyłącznie krasoubóstwa medialnych "jebaków" i jest wyrażany histerycznym kwikiem.
 22. Cała sprawa z TK to tylko partyjniacka walka o interesy. Nie stary tu nie chodzi o naprawianie czegoś, deal with it.
 23. Gimbusik Member

  MAINSTREAM PRESENTS: "KWIK OWIEC".
 24. Ja tutaj chyba czegoś nie zrozumiałem.. Anonymous to nie tylko hakerzy ale również ludzie między innymi gimbaza to też ludzie? Zamiast narzekać róbmy coś nawet z gimbazą! Patrzcie jaki mamy burdel w kraju.. Robią co chcą! W 2012 roku w wielu miastach w Polsce to właśnie ta "gimbaza" a w śród nich starsi ludzie sparaliżowali miasta na tyle, że Tusk zesrał się w gacie z strachu i próbował obrócić to w żart ..
 25. Odbiegając jeszcze od polityki bo ona tutaj akurat ma najmniej do pierdzenia..


  To jest coś pięknego (filmik powyżej) i w mojej interpretacji idei "anonymous" powinniśmy działać przede wszystkim!
 26. Gimbusik Member

  W Polsce mamy demokrację do kwadratu. Jedną w sobotę, a drugą w niedzielę. Możemy wybrać jaką chcemy bronić.

  W sobotę bronimy demokracji chroniącej postkomunistyczny układ, oparty na wybiórczo stosowanym prawie, dostępnym wyłącznie dla wybrańców.

  W niedzielę bronimy demokracji określonej w słowach Kornela Morawieckiego cyt. "Prawo które nie służy narodowi to jest bezprawie."
 27. Gimbusik Member

  Bezczelna i butna wypowiedź Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Shulz'a: "Nie krytykowałem Polaków, krytykowałem rząd".

  Zmiana rządu w Polsce nastąpiła chwilę temu w wyniku demokratycznych wyborów. To Polacy zdecydowali kto będzie rządził. Większość z nas nie identyfikuje się z żadną partią polityczną, ale większość oczekiwała zmian.
  Tymczasem, butny (chyba we własnym mniemaniu "nadczłowiek") urzędnik unijny obraża nas i usiłuje podzielić ingerując w nasze wewnętrzne sprawy.

  Panie Shulz - WAL SIĘ!
 28. Gimbusik Member

  Obawiam się, że Polacy nie mogą liczyć na poprawę swojego losu. Nie pozwolą na to kartele polityczne Unii Europejskiej.

  Zaczęło się od Elektryka, który rozwiązał struktury Solidarności wybrane w 1981 roku, a następnie nocą obalił rząd prawicowy. Był zaledwie elektrykiem, więc szybko dostał kopa w dupę by towarzycho okrągłego stołu mogło spokojnie pacyfikować wszystko co polskie. Po drodze był niewygodny Prezydent, ale ten "odszedł" przed czasem. Po 25 latach rządów "targowiczan", jesteśmy dużym krajem z najtańszą siłą roboczą w Europie, bez własnego przemysłu, z autostradami, z niezawisłymi i sprzyjającymi sądami, z odpowiednią administracją, czyli - idealnie przygotowanym na przyjęcie muzułmańskich emigrantów terenem. Miejscem nowych rąk do pracy dla planowanych przez korporacje inwestycji.
  Jedyną przeszkodą w planach "shulzów" stała się zmiana władzy w Polsce.

  Nie byłem sympatykiem Kaczyńskich, znam ich tylko z mediów, ale obecnej władzy życzę jak najlepiej. Czeka ją bitwa przypominająca walkę Dawida z Goliatem, tym bardziej, że Elektryk już zapowiedział pomóc Goliatowi dupcyć Polaków.
 29. Liczyłem na odrobine rozsądku ale widze, że festiwal projekcji i nabieranie sie na stare triki w pełni ehh...
 30. Gimbusik Member


  Rozsądek zabija nadzieję. Może to jest głupie, ale ja należę do tych co chcieliby ją jeszcze mieć. Polityka jest grą pozorów, trikami przekładającymi się na całkiem realne i wymierne skutki.
  Tylko w doktrynie politycznej islamu wszystko jest oczywiste - kto nie jest z nami, tego trzeba przekonać lub usunąć, a wtedy będziemy żyć w pokoju, nawet z kobietami, o ile się podporządkują.
 31. Chyba zdajesz sobie sprawe czyją matką jest zazwyczaj nadzieja?
  [IMG]

  Problem nie leży w tym ze nikt z nimi nie chce współpracować tylko w tym, że w większosci gimba czy tam starsi ludzie kierują sie głównie emocjami i chwilowym zachwytem pomieszanym z brakiem spójnych poglądów lub ogóle z brakiem jakichkolwiek także to uniemożliwia jakiekolwiek perspektywiczne działania w tych grupach co kwalifikuje ich jedynie jako biermych odpiorców tudzież te słynne "masy" co trzeba poruszyć.
 32. Gimbusik Member

  Anonymous to spontaniczna reakcja i koncepcja - nigdy strategia. Radocha i lulz :)
 33. Gimbusik Member

  "Wilk, czyli owca." - prawdopodobne motto p. Rzeplińskiego, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i pozostałych liberlewaków w UE.
  Panie Rzepliński, czasy "ciemnych mas" minęły bezpowrotnie i role się odmieniły. Tutaj chodzi o nasze życie, nadeszła pora rozliczeń.

  In Poland, there are no threats to democracy.
  Happy New Year.

 34. Przykro patrzec jak ludzie którzy są nawet ze srodowisk alternatywnych dają sie wciągać w takie rzeczy wierząc, że to jakas oddolna inicjatywa i chodzi o demokracje.
 35. Gimbusik Member

  Czy byka boli kutas gdy cieli się krowa?
  Mniej więcej taki dylemat rozstrzygnie Trybunał Konstytucyjny na swoim posiedzeniu w dniu 12-go stycznia. Opinia najwyższych autorytetów prawniczych i medialnych w Polsce jest jednoznaczna - boli!

  Sprawa dotyczy wyboru 5 sędziów TK wybranych przez nowy sejm.
  Konstytucyjność wyboru trzech sędziów przez poprzednią kadencję sejmu nie znaczy, że byli oni wybrani zgodnie z prawem - bo tak nie było. Poprzedni sejm wybrał wszystkich sędziów z oczywistym naruszeniem własnego regulaminu. Obecny sejm musiał naprawić ten błąd i dokonał ponownego ich wyboru.
  Obecne działania TK i jego prezesa, ingerujące w uprawnienia sejmu dotyczące decyzji personalnych, naruszają konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy.

  Boli, czy nie boli? - poczekamy, usłyszymy.
  Decyzja TK jest ostateczna :(
 36. Gimbusik Member

  Ostatni raz na temat TK.
  PiS znowelizowało ustawę o TK - bo musiało.
  Po przegranej Bronisława Komorowskiego, koalicja PO-PSL i SLD zmieniła ustawę o TK w taki sposób by Trybunał (Rzepliński) mógł orzec, na wniosek kogokolwiek i z argumentacją jakąkolwiek, o utracie zdolności do pełnienia obowiązków przez prezydenta, co skutkowałoby ponownymi wyborami prezydenckimi. Mimo, że teraz PiS rządzi samodzielnie, to zagrożenie utraty prezydenta istnieje nadal.
  Podejrzewam, że Rzepliński nie cofnie się i pójdzie na rympał. Będzie nadal kłamał, podobnie jak do tej pory. Twierdził, że nie wiedział o wyborze 5 sędziów przez poprzedni sejm, mimo swojej dużej i udokumentowanej aktywności w senacie podczas dyskusji nad całością ustawy. Ma on poparcie innych "geniuszy" konstytucyjnych, dla których słowo "oraz" znaczy "lub" (Zoll). Ma także poparcie całego bractwa Liberlewackiego w Polsce i Unii Europejskiej, walczącego o "europejskie wartości", mimo. że nikt nie wie co one określają.
  ...
  Liberlewak - to takie ch... wie co, takie ono bez osobowości, bez właściwości, ale dla partykularnych korzyści. Sporo podobnych było w XX wieku.
 37. Chyba jednak za bardzo przejmujesz się rozgrywkami poszczególnych partii i polityków zamiast traktować to po prostu jako jedną całość. A TK nie ma żadnego znaczenie bo jest jedynie narzędziem w rękach kolejnych polityków i nie ma nic wspólnego z obroną dobra obywateli ani też z konstytucją która również jest napisana tak by można ją było używać jak narzędzie.
  To dużo głębsza sprawa i warto się nad tym zastanowić...
 38. Gimbusik Member

  Zdecydowanie masz rację, ale musimy uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę poczekać. Może rok lub więcej.
  Rozgrywkami partyjnymi nie przejmuję się, gdyż one nie mają większego znaczenia, a to jaka partia ukradnie więcej - nie obstawiam.
  Świadomość ludzi szybko wzrasta.
  Monologuję tutaj by forum nie zdechło.
  Anonymous - it's it.
 39. No widzisz, ja też. To jest nas już dwóch. Teraz przynajmniej nie trzeba się przepychać miedzy lawiną durnowatych postów.
  Oby nie było za późno...

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins