Customize

OpUkraine

Discussion in 'Polska' started by Lazyorr, Jan 28, 2012.

1. Lazyorr Member

Witam.

Jako że otrzymujemy ogromną pomoc od świata w sprawie OpACTA, moglibyśmy się odwdzięczyć wspierając operacje nie związane z naszym państwem.

OpUkraine (ostrzegam film jest dość drastyczny)

Moje pytanie brzmi:
    Jeśli byśmy zdecydowali się na wsparcie OpUkraine. To czy macie pomysł w jaki legalny sposób moglibyśmy to zrobic?

Pozdrawiam Lazyorr.

Edit:

Link do filmiku
    • Like Like x 1
  2. Bezem Member

Ludzie to najgorsza plaga nawiedzająca Ziemię. Jakby nie wystarczyło, że się nawzajem mordujemy... Co mają do tego zwierzęta...

Jak dla mnie powinni zrobić czystkę tam. Ale to chyba niezbyt legalne...
  3. Anonymous Member

Nie wiem co to za filmik bo mi się nie wyświetla...
  4. Reddread Member

kliknij w miejsce,gdzie powinien być filmik.U mnie podziałało.zaraz zobacze co to jest.Zgaduje,ze ma to zwiazek z masowym ubojem psów,ktory ma miejsce od jakiegoś czasu w ramach przygotowań do EURO
  5. Bezem Member

Może jeśli zrobimy akcje do FIFA czy co to tam jest, to będzie się coś działo. Można także do różnych organizacji chroniących zwierzęta. Na pewno coś takiego jest.
  6. St.Jimmy Member

Jezu to jest straszne o.0 Oglądałem z przerażeniem. Sprawa kiedyś obiła mi się o uszy, ale nie potraktowałem tego poważnie. Nie do pomyślenia jak bestialsko człowiek może traktować zwierze. Powinniśmy poprzeć OpUkraine w zasadzie to dotyczy również nas, jako współorganizatorzy euro 2012 i cywilizowany kraj UE (tak mi się wydaje) nie możemy na takie coś pozwolić.

http://www.ukraina.fniz.pl/index.php/petycja/
  7. RainbowSix Member

Dla tych, co nie wiedzą jak uruchomić video :p Chodzi o mobilne krematoria, w których żywcem palone są bezpańskie zwierzęta w ramach sprzątania przed Euro na Ukrainie.

Sprawa nie jest nowa, obiło mi się to gdzieś ze 3 miechy temu. No i cóż, nie do końca jest to sprawa tylko Ukrainy. Jesteśmy współorganizatorami...
    • Like Like x 1
  8. EYESopen Member

jestem przyjacielem wszystkich organizmow zywych (pomijajac bakterie i komary) wiec moze sobie odpuszcze filmik:(
  9. Yogoro Member

Łby rozkurwić, zagrać nimi w piłkę, spalić i odlać się na mordę. Mój pomysł
    • Like Like x 2
  10. insidious999 Member

Legalny? Takich skurwieli którzy do tego doprowadzili a także tych którzy teraz tego dokonują sam bardzo chętnie spaliłbym żywcem. Ewentualnie... :p możemy się dowiedzieć kto wydał takie polecenie i troszkę podziałać w tej sprawie. Widziałem że były już petycje i wszystkie osiągnęły wymaganą ilość głosów aby wprowadzić zaistniałą sytuację na drogę rozpatrzenia owych petycji czy też pociągnięcia do odpowiedzialności ale wyników lub aktualnego stanu tej sprawy nie znam. Może ktoś przybliży?
  11. Yogoro Member

12. sensu Member

W Pekinie przed olimpiadą było to samo, a w samych chinach to codzienność tylko tam zwierzęta są żywcem obdzierane ze skóry (straszny widok, gdzieś miałem linka). Tak samo jak my zabijamy krowy, świnie to u nas jest normalne a gdzieś indziej ludzie reagują jak my na psy. Niehumanitarne zabijanie zwierząt było, jest i będzie. Nic na to nie poradzimy nawet protestami lub atakami.
  13. Bezem Member

W Chinach przed zabiciem psy są wsadzane do worków i bite pałkami aby mięso było lepsze...
  14. Yogoro Member

@sensu,
    Nie widziałem, żeby ktoś obierał krowę ze skóry żywcem. A w temacie nie chodzi o samo zabijanie, a o znęcanie się, jak mówisz - niehumanitarne metody.
  15. Zekdarrath Member

O ja pierdziele. Mój kumpel ma węże, ale nie wrzuca myszy żywcem. Wpierw je usypia. Bezbolesna śmierć. Ale widać kasy szkoda i lepiej psy pałą upierdalać. Smutne : (
  16. Lazyorr Member

@insidious999
    No o ile mi wiadomo na tym forum można rozmawiać tylko o legalnych inicjatywach :F

Zedytowałem 1 post i dodałem link do filmu jeśli na forum się nie odpala, wybaczcie za problem.

To prawda że w Chinach gorsze sytuacje mają miejsce. Aczkolwiek w tym temacie chodzi mi o konkretnie OpUkraine.
    To że jesteśmy współorganizatorami według mnie ma to mało wspólnego. Nie był to (chyba? nie znam się na tym) nasz wybór że z Ukrainą to współorganizujemy.

Generalnie to nie jest celem tego tematu pisanie "Co za ch*e" itp. Tylko bardziej chciałem wspólnie "wymyślić" co byśmy mogli z tym zrobić? Jakieś pomysły? O ile byłby ktoś zainteresowany jakimkolwiek działaniami.

:)
  17. Bezem Member

Ja napisałem już co można zrobić. Ale nie wiem czy to odpowiednia metoda.
  18. Lazyorr Member

Hmm... jestem wręcz pewien że 99% takich organizacji wie o tym co się tam dzieje. Aczkolwiek można by napisać do nich napisać coś w stylu że Polscy Anonimowi chcą wesprzeć jakoś protesty wobec tych sytuacji na Ukrainie, i czy będą odbywać się na terenie Polski jakieś manifestacje (czy inne działania) lub do kogo pisać (z rządu na Ukrainie, nie koniecznie totalnie spamować) ? Co o tym sądzicie?
  19. Anonymous Member

A pamiętam jak kiedyś ktoś na tym forum mnie wyśmiewał że martwię się o "kotki, pieski..." przy okazji GMO bodajże...
  20. Anonymous Member

Kiedyś w internecie pojawił się filmików z Kennym Glennem znęcającym się nad kotem. Anonymous go znaleźli, ale sąd go nie ukarał, bo miał znajomych czy coś takiego. Anonymous postanowili sami wyrządzić sprawiedliwość i rozpierdolili firmę starego tego typka ujawniając dowody korupcji itp. My moglibyśmy ujawnić jakieś dowody na te firmy co zajmują się eksterminacją psów. Ale to wymagałoby sporych umiejętności i pracy, a i tak nie wiadomo, czy coś by się znalazło. Wątpię, byśmy coś zdziałali w tym kierunku.
  21. St.Jimmy Member

Na pewno można postarać się o większy rozgłos. Z tego co widać na stronce 13 sty garstka osób protestowała pod ambasadą Ukrainy, za mało o tym słychać.
  22. Lazyorr Member

@Albino Black: Mam nadzieje że tacy ludzie odpuszczą sobie ten temat.

@Anonymous: Najpierw musielibyśmy mieć takowe dowody (no chyba że masz na myśli ten film?), żeby zdobyć coś konkretniejszego na takie firmy musielibyśmy je wykraść, i tu się kończy rozmowa na ten temat na forum.

@St. Jimmy: Tylko kurcze właśnie się zastanawiam czy robienie rozgłosu w Polsce w czymkolwiek pomoże? Bo z moich odczuć Polska jest dość krajem samolubnym (tzn. bardziej ludzie, bo rząd nie, rząd próbuje się przypodobać komu się tylko da). Ale może tylko mi się zdaje...
  23. anonymous514 Member

Kurwa mać to jedyne co mogę powiedzieć. Aż się nóż w kieszeni otwiera.

Wiem że tu na forum nie pisze się o atakach ale może by haknąć jakąś stronę ukraińską i zamiast tej strony wkleić ten filmik oraz informację że nie damy tak traktować zwierząt. Zajeły by się tym media ukraińskie i moze było by lepiej.
  24. insidious999 Member

W łeb się "haknij" ;) Nie tutaj o takich sprawach.
  25. St.Jimmy Member

Spróbować nie zaszkodzi, można również zrobić rozgłos po angielskiemu i powysyłać do jakiś instytucji unijnych. Masz dobre wrażenie Polska jest samolubna, ale to jest nasza sprawa bo to również nasze mistrzostwa, którymi niejednokrotnie się chwalimy jako naszym wielkim sukcesem. Dziękuje za taki sukces kiedy zwierzęta zgniata się żywcem w śmieciarce albo wrzuca do ognia. Dołączyłem dziś do grupy na ten temat na fejsie, i widze że są również wpisy z zagranicy. Jakiś niemiec wrzucił zdjęcie z meczu piłkarskiego gdzie ludzie trzymają baner z napisem "stopt die tierem morde 2012"
    Znalazłem tam również artykuł:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...uje_schroniska_dla_psow_.html?lokale=warszawa
  26. Lazyorr Member

Hmm... no to skoro zdeklarowali się na inne rozwiązanie tego "problemu" (choć jest to niewłaściwe słowo) może by zrobić MailBombing do rządu Ukrainy jako grupa Anonimowych żądamy potwierdzenia ich słów i do np. końca lutego chcemy potwierdzenia tego iż takie schroniska zostały wybudowane (w końcu nie oszukujmy się, to są zwykłe betonowe baraki, wnioskuje to po polskich schroniskach które nie potrzebują roku na wybudowanie). Co sądzicie?
  27. St.Jimmy Member

Jestem za. Obiecywać to mogą, powinni zostać troche przyciśnięci.
  28. Lazyorr Member

Postaram się poszperać na stronach rządowych Ukrainy za jakimiś e-mail'ami do urzędników ale to dopiero jutro mogę się tym zająć a teraz spadam spać =d.
  29. EYESopen Member

lepiej cos zrobic w tym kierunku niz tylko debatowac na ten temat ... pomijajac fakt ze MailBombing to nie przestepstwo a zawsze jakis krok do przodu. Jestem za
    • Like Like x 1
  30. m4573r Member

To żaden krok do przodu, bo rząd Ukrainy ma to w dupie i jest organizatorem tego procederu. Dodatkowo to nie jest typ działania skuteczny na Ukraińskie realia. Mam pośredni kontakt z Polonią we Lwowie, spróbuję rozpuścić wici i dowiedzieć się, co można tam na miejscu zdziałać.

1) Ukraińcy w większości nie przepadają za naszymi, szczególnie za lokalną Polonią. Z UPA zrobili bohaterów, stawiają im pomniki, robią demonstracje, a nawet lotnisko jakieś chcieli nazwać imieniem jakiegoś dowódcy UPA. W skrócie ujmując traktują nas jak hitlerowców.
    2) Rząd ma ogólnie w dupie wszystko, tak jak i u nas, ale u nich bardziej. Inicjatywami obywatelskimi interesuje się tylko policja.

Moim zdaniem musimy spróbować wywrzeć nacisk na organizatorów Euro 2012, żeby Ukrainie groziła utrata prawa goszczenia tej imprezy. Wtedy mnóstwo kasy stanie pod znakiem zapytania i rząd na pewno będzie zainteresowany. Jeśli straciliby te prawa, byliby w dupę grube miliony euro i mogłoby to doprowadzić do grubszych, choć niekoniecznie negatywnych konsekwencji.
    Na razie proponuję skupić się na wykorzystaniu rozpędu akcji przeciwko ACTA do zainteresowania mediów i społeczeństwa tym tematem. Jakby udało się wyjść na ulice jeszcze raz, znowu zaatakować mailami naszych polityków i osoby publiczne, żeby każdy z osobna wstawił się za tą sprawą. Fajnie by było zobaczyć, jak nasi politycy robią wreszcie coś w jakieś słusznej sprawie.
  31. St.Jimmy Member

Akcja nie musi się ograniczać do Ukrainy. Tak jak mówisz również do naszych darmozjadów uderzyć, mediów itd. Ministerstwo sportu? PZPN?
  32. m4573r Member

Najlepiej wszyscy po kolei, ale muszą być jakieś priorytety, żebyśmy dali radę. Ministerstwo sportu i PZPN to jak najbardziej trafne strzały, ale moim zdaniem musimy się skupić przede wszystkim na tym, żeby to trafiło do mediów, polityków i osób publicznych. Chodzi o to, żeby zaczęli gadać. Politycy bardzo ładnie noszą patyczek, co pokazali po demonstracjach, a telewizja ich lubi, więc też są świetnym celem. Będzie im zależało na głosach wyborców po ostatnich wtopach. PZPN, ministerstwo sportu i siedziby innych organizacji powiązanych z euro 2012 (o ile są jakieś) można by zaatakować petycjami i manifestacjami w maskach. Można by też trochę ulotek porozdawać - takich domowej roboty. Moim zdaniem są najlepsze, bo taka spontaniczna, partyzancka robota chyba lepiej przemówi do ludzi niż dopracowana propaganda. Poza tym bardziej pasuje do wizerunku anonimowych.

Wiem, że to nieludzkie, ale po obejrzeniu tego filmiku mam chwilami ochotę te k....y wypozabijać co do sztuki.
  33. Lazyorr Member

@m4573r:
    Mi bardziej chodzi co MY możemy zrobić, no bo wybaczcie ale do Lwowa ani gdziekolwiek na Ukrainę nie pojadę, nie wiem jak reszta Anonimowych? :) (powody: finansowe + szkoła...)

Co do MailBombingu miałem na myśli coś w stylu by pisać im że czekamy na ich wykonanie obietnicy, jeśli nie to stanie się coś podobnego co stało się z stronami rządowymi w Polsce (w końcu nie byłoby to problemem wezwać o pomoc Anonimowych z reszty świata którzy by się tym zajęli) Jeśli taki pomysł (samo pisanie z "lekką groźbą") wychodzi poza ramy "legalności" to zedytuję post i to usunę.

Oczywiście możemy się zwrócić do innych organizacji powiązanych z Euro 2012 aczkolwiek nie wiem czy dałoby to jakieś skutki, bo co by nie mówić, anulowanie Euro na Ukrainie dość blisko przed samym Euro byłoby też na pewno obciążeniem finansowym dla samej "organizacji" prowadzącej Euro niżeli tylko dla organizatora. Więc wątpię aby posunęli się do takiego czynu.

Czy zabicie człowieka który utracił w sobie całkowicie człowieczeństwo i dokonał takich czynów, byłoby nieludzkie czy wręcz powinnością? Takie moje skromne zdanie.
  34. m4573r Member

Ja sam nie zamierzam nigdzie jechać. Miałem na myśli raczej pobudzenie do działania tamtejszych organizacji.

Co do mailbombingu, to groźby nie wchodzą w rachubę. Na pewno nie chcemy nikomu grozić. Wolałbym jasno wyrazić nasze zdanie wysyłając petycje i prosząc o wstawiennictwo, a także pokazać zdolność do skutecznego działania przez akcje społeczne i manifestacje.

Jedno pytanie, cytat, nie pamiętam już czyj, ale dobitnie wyrażający mój pogląd na ten temat: "Za kogo się uważasz, że chcesz decydować o życiu i śmierci?".
  35. Lazyorr Member

Jestem jak najbardziej za.

No okej, rozumiem.

Mądrę słowa, aczkolwiek czasem zdarza mi się myśleć kryteriami "oko za oko" i niestety w tej sytuacji wygrywają u mnie kryteria (o ile się nie mylę :p) Pana z międzyrzecza Tygrysa i Eufratu...
  36. m4573r Member

No też mi się zdarza, szczególnie po obejrzeniu, jak ktoś się pastwi nad psem. Dla mnie to nawet gorsze niż pastwienie się nad człowiekiem.
  37. Lazyorr Member

Tu mam sprzeczne zdanie na tym. Jeśli ktoś się znęca nad kimś wynika to z bezradności/bezbronności "ofiary". Tak samu jest w przypadku zwierząt, jeśli są w stanie uciec/obronić się to to zrobi, aczkolwiek jeśli nie to wiadomo co się stanie.. Oczywiscie zwierzę jest słabsze np. z powodu swojej masy. Ale ostatecznie obydwie "ofiary" stają się bezradne i jest dla mnie to samo. No ale dobra ja kończę off-top'owanie :)
  38. m4573r Member

39. Lazyorr Member

Można by zrobić jeszcze internetową petycje (choć gdzieś takową na pewno się znajduje, i pytanie czy one coś wnoszą?) i umieścić do niej link na tym plakacie. A następnie każdy w swoim mieście rozwiesił by chociaż 50 takich plakatów i już by ktoś je zauważył.

Ps. Sam to wyczarowałeś? ;)
  40. m4573r Member

Nudzi mi się, to od czasu do czasu coś wyskrobię.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins