Customize

Piątkowe zamieszki

Discussion in 'Polska' started by cyddyn, Nov 13, 2011.

1. ch0m1kX Member

Duszę awanturnika w tobie wyczuwam, ale chyba masz rację.
  2. Xaosuser Member

argumentacja zacna w chuj jak to mój ziom mawia :p innymi słowy konkrety or gtfo :D
  3. Anon2k11 Member

Nic nie wyjdzie. Wyobraz sobie, ze jestes fryzjerem i chesz... rybe, a mieszkasz w górach.
    Jak tu znaleźć kogoś kto ma rybe i chce strzyzenia ;d
    • Like Like x 1
  4. anomim Member

Xao napisz cos wiecej, bo lepiej gdybyś nic nie napisał niż te nic nie znaczące slangi twoich kolegow

To, ze nie wyjdzie znamy już z wielu przykładów, każdy innowacyjny pomysł lub wynalazek spotyka SIE ze szczera nienawiścią i kompletnym brakiem poparcia, np. Kto by kiedyś pomyślał, ze człowiek będzie SIE poruszał po niebie metalowym ptakiem, który zmieści na pokładzie 200 osób, lub będzie SIE poruszał pociągiem z prędkością 250km/h.
    Aby cos zmienić potrzebne są... Zmiany! A nie wzmianki, jezeli niej jest lepiej mimo usilowan polityków przez ponad 50 lat to co może pomoc? Kolejna ustawa? Kolejny prezydent? A może unia europejska buehe, albo bank światowy, otworzcie oczy, zatrzymanie SIE na chwile i zastanówcie co tak naprawdę jest nie tak
  5. Xaosuser Member

Napisze więc, zamiast pierdolić coś w stylu " twoje wypociny są niestety bez sensu " naucz się stosować konkretnych argumentów i przykładów dlaczego nie zgadzasz się z jego postem.
  6. Anon2k11 Member

Pewnie Da Vinci, albo Verne.

A co oni zmienili? Tak, czy siak potrzebujesz ludzi. Z twoim systemem bez kasy siedzielibysmy jak murzyni w afryce w gówniankach.
    Starozytny Rzym upadł bo ludzie odeszli od wysokiego podziału pracy do działania na własne potrzeby... to jest nie produktywne.
    Pieniądz jest "materiałem" który jest wymienialny jak każdy inny. Gdy był oparty na złocie, było super. Teraz jest fiducjarny i oparty na banku centralnym.
    Czy jest to dobre, naleze do przeciwnikow tego :< Nie wiem, co jest w tym banku swiatowym - myślalem, ze FED i inne banki centralne sa be.

Niech pomyśle... przecietny obywatel płaci 80% podatków. Dodatkowo system podatkowy jest tak powalony, ze nawet urzednicy nie ogarniają.
    Mamy kompletnie nie produktywną służbę zdrowia na którą nie ma kasy i jest obzydliwie droga.
    Mamy system edukacyjny w ktorym nauka trwa min. 9 lat i nie uczy nic przydatnego do pojscia do roboty - nawet walki z biurokracją.
    Liceum tez uja daje. Niby najlepiej jest miec wyzsze wykształcenie, ale masa kierunków i tak jest ooyowa i tylko marnuje się kase.
    System prawny jest tak pogmatwany, że rozprawy trwają hohoho, cała masa przepisow sobie przeczy, nawet konstytucja.
    System emerytalny jest bankrutem - a spoleczenstwo sie starzeje.
    Dług publiczny +820mld zlotych, którego roczna obsluga to koszt +50mld (rośnie cały czas) - jak cała Europa i USA.
    ~500 tys urzedasów (liczba rosnie z roku na rok) Łącznie szacuje się bodaj 800tys osob zatrudnionych w budzecie. (co 40 polak)
    Od groma dziadowskich przepisów unijnych w tym minimalna akcyza na paliwo wynosząca 330Euro na 1000litrow (witaj benzyno za 6zł w przyszlym roku).
    Pewnie coś jeszcze, a ludzie śpią.

Jak mawiał Friedman: "Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie."

Rozumiem, ze tylko ja tak to widzę? :)
  7. anomim Member

Właśnie odpowiedziales dobitnie na mój post, kasa, kasa, kasa!
    Za wszystko trzeba płacić kawałkiem papierka lub wirtualnym kredytem który nie ma bytu w realnym świecie.
    Za ten wirtualny kredyt musisz jeszcze oddawać realne pieniądze, co prowadzi do wygranej wirtualnych dóbr z dobrami realnymi, zamiana ziemi na wirtualna gotówkę, zamiana chleba na wirtualna gotówkę itd.
    Model miasta z własnymi zasobami naturalnymi, bez obrotu gotówki, bez ropy z wykorzystaniem energii słonecznej i wietrznej to wspaniale rozwiazanie, wtedy USA nie miałoby pretekstu aby podstępnie przejąć kraj w celu pokoju, a tak naprawdę ograbieniu państwa z dóbr naturalnych m.in.: ropa, mineraly itp.
  8. Anon2k11 Member

Kasa, kasa, kasa. Reprezentuje dobra.
    Kawałek papierka który przez decyzje polityka jest fiducjarny i jest "rządony" przez polityka. Jakby byl oparty na złocie... to tylko zostaje parytet
    Wirtualna kasa? Standard złota? Coś co prawdopodobnie Kaddafi chciał wyczarowac?
    To, czego ja chce to ograniczenie wladzy polityka i przestrzegania prawa. Gdyby konstytucja USA była przestrzegana nie bylo by wojny w Iraku, czy Libii.

A co jak miasto nie ma zasobow?

Swoja najpierw zrób ołówek, a potem martw się wysoką technologią ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=TUZPBws9pGE
  9. anomim Member

Widzę, ze masz zamydlone oczy przez friedmana, niestety on i jego poglądy bardziej przypominają mi sekte i biednych wyznawców, oglądanie sobie inne jego wypowiedzi. A może pójdziesz, ze jego zdanie jest czysto teoretyczne i wyssane z palca, nagrodę Nobla dostał za zatruwanie ekonomi i gospodarki światowej od zapewne jednego z pokoleń Rockefellerow, tych samych morderców wolnego rynku i wolnego czlowieka

Męczy mnie już ciagle bronienie SIE przed kolejnym sparingpartnerem
    Jesteśmy jednoscia, jak niestety muszę przyznać co wcześniej napisał fu
    Każdy ma swoje poglądy, ja wiem, ze w wielu aspektach nie mam racji, co doprowadza mnie do coraz to szybszego popierania moich poglądów i pomysłów nowymi rzeczami co prowadzi do licznych błędów
    Ja nie chce być niczym wrogiem, mam nadzieje ze mnie tak nikt nie spostrzega, ja rozumiem ze pomysły muszą spotykać SIE z krytyka, to nieodzowne.

ALE FRIEDMAN TO NAPRAWDĘ NIE JEST DOBRY MENTOR, odradzam komukolwiek słuchania jego niedorzecznych wykładów na temat ekonomii i gospodarki, jego nagroda Nobla to to samo co nagroda dla Obamy!!
  10. Anon2k11 Member

To, NIE traktuj tego jako atak, a normalna dyskusję co, jak i dlaczego (z naciskiem na jak i dlaczego). ;)

Czyli mam rozumieć, ze wolisz kogos o pogladach ~Ikonowicza?
    Dla mnie jego wywody o państwowej redystrybucji, czy jakiego zwrotu uzywa. To jest dzieło szatana i to dziś w mojej ocenie, nie pracuje ;)

Nie zatruł bardziej jak Marks i inna banda socjalistów, którzy myślą, że bogactwo bierze się z krasnoludkow - in my opinon.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Panika_roku_1907
    Widze co innego. To, co władza dziś wyprawia to jest kompletnym zaprzeczeniem tego, co mówił Friedman i ludziki z austryjackiej szkoly ekonomii.
    Jak teraz Shiff, czy Ron Paul. To rząd posiadający władzę do naruszenia statusu quo jest problemem. Bogaci lobbyści szturmują rządzacych, bo
    ci mogą wprowadzać przepisy działajace na ich korzysc ;p Trudno nazwać inaczej wszelkie dziwne przepisy ktore dobijają kieszen przecietnego człowieczka. A tym bardziej zadłuzanie obywatela/pompowanie milia... juz bilionow Euro w cos co jest porazką i jest powodem kryzysu - patrz Chile Pinocheta. Projekt Euro jest dziełem polityka - a Friedman, jak i masa ekonomistow uwazala to za porazke i tak jest w rzeczywistosci.

Ja nie umiem zrozumieć, dlaczego "kazdy" przyjmuje każdą dyskusję jak batalię na żyć albo giń. Whatever.
    Kazdy błędy popelnia - normalne, jednak kazdy w tym kraju chce coś zmienić, ale do jasnej anielki nie wie jak.
    To, może ruszymy zad i chociaz pogadamy o solucji tego problemu? Nie widze sensu robienia z siebie wrogow tylko dlatego, ze mamy inne poglady.
    Kazdy je ma! Co 4 lata są wybory, co 4 lata idziemy głosować im więcej obywateli, świadomych obywateli tym chyba lepiej dla nas.
    Jezeli przyjąć, ze 40% populacji naszego kraju nie popisało się ostatnimi wyborami, kolejne ileś % nie widzi zadnej mozliwosci.
    To problem jest i w nas... Jak mawiał Friedman "Urna wyborcza tworzy zgodność bez jednomyślności zaś rynek jednomyślność bez zgodności" Moze warto pojsc tym tropem? :)

Dla mnie jest wlasnie lepszy ;f - na prawde prosto przedstawia mechanizmy dzialajace wolnym rynkiem. Polece jego "wolny wybór" i co do nobla obamy:
    http://www.youtube.com/watch?v=TEyhdyU5uZs
  11. ch0m1kX Member

Dobra spokojnie chłopaki, nie galopujcie.
  12. Takaoo Member

13. Autor tego filmu manipuluje wizerunkiem. Już był tu chyba ten film. Tak jak to robi każda strona.
  14. Mówisz o zlepkach zdań gdy sam nie umiesz przelać swojej myśli na tekst?
    Anonimowy, proszę cię

Wiesz, ktoś wpadł na twój pomysł i podpowiem ci nawet że był z Aten

Po miesiącu próby w terenie stwierdził że jednak nie za bardzo

Long story short
    Jesteś nieukiem i debilem który nie do końca zdaje sobie sprawę z otaczającego go świata i z pierdół które prawi

Pozdrawiam
  15. anomim Member

Dlatego na całym świecie inteligentni ludzie protestują przeciw tyranii, a u nas w Polsce nocne internetowe marki utrudniają życie innym, wystarczy popatrzeć jak w dosłownie kazd temacie offtopujemy, drogi uzytkowniku nokurwarzeczywiscie, twój post niczego mądrego nie wprowadził do naszej rozmowy, więc zapytam poco?!?!
    Jezeli w realnym życiu nie masz z kim porozmawiać, bądź nikt cie nie słucha owszem tutaj możesz sobie pisać co chcesz i ile chcesz, szkoda ze tak to u "nas" w Polsce jest, ze raczej na tym forum pożytku nie będzie, wystarczy wejść na inne podfora językowe i obejrzeć jak tam SIE solidaryzuja ze sobą i działają w spolnej mierze!!!!!
    Nie mam zamiaru SIE już wiecej wypowiadać, bo to nie ma sensu, życzę udanych sprzeczek o dupę maryny, bo tylko do tego co niektórzy SIE nadają, przypuszczam ze jesteś kolejnym trollem tego forum.
    W międzyczasie zapraszam na FB annonymouspl i Anno Nymous, moje profile gdzie faktycznie cos SIE dzieje, niż bezsensowna "walka" z wami wiatrakami.

Słowa moje kieruje do trolli
  16. Anonymous Member

To uczucie, gdy nie poszedłem na Marsz Niepodległości aby się nie dekonspirować przed znajomymi.

Tak tak, lewackie spierdoliny, faszyści są wśród was. Ostracyzm jakim otoczyliście jedną z najwybitniejszych ideologii XX wieku spowodował, że wszyscy faszyści, którzy mają trochę oleju w głowie, zeszli do podziemia i czekają na właściwy moment. Nie golimy się na łyso, nie machamy celtyckimi krzyżami i nie heilujemy. Zapytani o poglądy, najczęściej mówimy, że nie interesujemy się polityką, ew. wspominamy mgliście o trzeciej drodze/tradycjonalizmie integralnym etc. Codziennie podajecie nam rękę, częstujemy was papierosami, stawiacie nam drinki albo kawę w Starbucksie. Ruchamy wasze siostry i lewackie koleżanki, świętujemy razem urodziny i każdą okazję jaka nam lub wam się trafi. Macie nas za przyjaciół, my jednak nie odwzajemniamy sympatii - jesteście jedynie przykrywką. Jesteśmy jeszcze zbyt słabi, by wyjść na ulice a każda jawna i legalna działalność jest niemożliwa z powodu Konstytucji RP dopuszczającej wolność słowa, ale pod warunkiem, że mówisz to, co władza jest w stanie zaakceptować. Jednak nie łudźcie się - gdy Europa pogrąży się w kryzysie torując tym samym drogę skrajnym ideologiom i w Polsce dojdzie do narodowej rewolucji, nie macie co liczyć na swoich dawnych "przyjaciół", ponieważ wierność idei jest dla nas ważniejsza niż sentyment.

Wierzcie mi - nie jestem odosobnionym przypadkiem. Czasem, w upojeniu alkoholowym, rozmowa schodzi na tematy polityczne. Można wtedy rozpoznać, czy nasz adwersarz to taki sam lewak/człowiek obojętny na politykę jak na trzeźwo, czy też możemy pójść dalej i porozmawiać szczerze. Sam znam w swoim szeroko rozumianym gronie znajomych kilku faszystów, ba! Niektórzy są wręcz narodowymi socjalistami, co to na swoim HDD trzymają gigabajty jpg-ów przedstawiających zdjęcia i plakaty propagandowe z okresu III Rzeszy.

Śmiecham w duchu, gdy moi lewaccy "przyjaciele" namawiają mnie na blokowanie MN (wykręcam się pod byle pretekstem) twierdząc, że ci łysole w glanach to największe zagrożenie dla Polski. Moi drodzy, jeśli faszyzm to według was zagrożenie, musicie zrozumieć, że to nie łysole, tylko wasi znajomi z pracy czy uczelni, którzy umawiają się z waszymi siostrami, są tego zagrożenia prawdziwym uosobieniem. My nie damy się bezsensownie złapać policji, nie będziemy się napierdalać z antifą. Zamiast tego - powolutku i skrycie dążymy do celu, kończymy dobre studia i zdobywamy znajomości, by wspiąć się jak najwyżej w hierarchii społecznej i stamtąd zadać wam decydujący cios.
  17. Xaosuser Member

O nie, ktoś skopiował tekst z kara...
  18. Jeśli człowiek wstający o siódmej rano dla ciebie jest nocnym markiem to nie dziw się że nikt nie traktuje cię poważnie.

Mówiąc szczerze, jeśli starasz się mnie nazwać trollem to chociaż wywnioskuj co napisałem i spróbuj mi odpowiedzieć edit.

Powiem ci coś kolego, gdyby wszyscy ci ludzie nie brali kredytów wobec tych banków, wyjęli całą gotówkę ze swoich kont, po czym na nią nasrali i włożyli sobie do ryja to uwierz mi że to by o wiele mocniej uderzyło w banki, niż rozstawienie biwaku w parku. Z tym że jest jeden problem. Każdy z was chce walczyć o piękną idee, (ale to już jest głęboko zakorzenione w naszym narodzie) lecz gdy dojdzie do prawdziwego poświęcenia, to jedyne co umiecie zrobić to mamrotać pod nosem o okropnych kapitalistach i wymyślać zgrabne hasła pod publikę.

I weź człowieku słownik, nie jestem polonistą ani nie mówię że też jestem nienaganny w tym jak piszę

ale ty kurwa chyba podstawówki nie skończyłeś.

Przepraszam drogą moderacje za robienie wielkiego off-top'a, ale chłopaki. Spójrzcie racjonalnie na to co on pisze i jak on to pisze.

Co do samych zamieszek, jest mi wstyd. Jest mi wstyd że tamtego dnia moi znajomi gdy do mnie zmierzali, dosłownie prawie nie zostali Zajebani, dlatego że byli młodymi, dobrze wyglądającymi ludźmi którzy są w stanie pozwolić sobie na droższą garderobę. Nie mam żalu ani do pseudo lewaków, ani do narodowców - ba, nawet do rządu nic nie mam.

Z tego kraju po prostu trzeba wypierdalać czym prędzej i w podskokach, bo ludzie z chęcią i wykształceniem będą tutaj pracować za marne grosze, nawet w porównaniu z waszymi zadłużonymi-na-skraju-upadku Włochami.

dla większości to co mówię, może wydać się marnym trollem, albo prowokacją. Przepraszam że mówię to co myślę, taki już jestem
    pozdrawiam
  19. Anonymous Member

nokurwarzeczywiście (ciekawy nick, swoją drogą) za offtop czy wyrażanie swoich poglądów w sposób kulturalny lub z pewnym zakresem braku kultury nie musisz przepraszać; masz do tego prawo. Ale wyzwiska typu "śmieć" sobie odpuść. Post edytowany.
  20. IMarcin Member

Nie jestem lewakiem i nie jestem jakoś szczególnie tolerancyjny, ale z tymi plakatami 3 rzeszy to nie łapie. Faszyzm kojarzy mi się z taką ostrzejszą formą nacjonalizmu. Jeśli jesteście polskimi faszystami to dlaczego macie plakaty 3 rzeszy która nas zaatakowała w czasie wojny. Czyli nienawidzicie czy kochacie swój kraj?
  21. ch0m1kX Member

Bo to są specjalne swastyki, takie narodowe.
  22. IMarcin Member

ale napisał o plakatach III rzeszy. Nie, sądzę, żeby niemcy drukowali polskie znaki narodowe
  23. Anonymous Member

chodzi chyba o te kółka z wpisanymi krzyżami czy tam plusikami

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins