Customize

Pierwsze Seminarium Dianetyka w Polska

Discussion in 'Polska' started by SeenTheLight, Oct 4, 2011.

1. SeenTheLight Member

2. Anonymous Member

o chuj 0.o
  3. Anonymous Member

Cały ten artykuł jest dosyć... entuzjastyczny. Jaką ma datę? I w końcu gdzie znajduje się to seminarium; w Warszawie, Krakowie, czy gdzie indziej? Możesz podać dokładny adres?

This article is so... entusiastic. What's it's date? And where is this seminary; in Warsaw, Cracow, or maybe somewhere else? Could you describe precise address?

Edit.
    Poszukałem w internecie, w szukaniu zaawansowanym ustawiając ostatni miesiąc, wpisując hasło "seminarium dianetyki". Poza linkiem do tej strony, ani wzmianki o seminarium w Polsce.

I've just searched in the internet news from last month, and there's no information about new seminary.
  4. Anonymous Member

Podejrzane to. Ale jednakże mało wiarygodne.
  5. SeenTheLight Member

Wrzesień.
  6. WjakWendeta Member

to po ptakach
  7. Gdyby rzeczywiście tak to ogłaszali jak twierdzą, byłoby wielkie larum.

Może trochę przyspaliśmy, ale nie przejmowałbym się tym, wygląda mi to na typową scilońską propagandę. Ich artykuły n/t ich zlotów, konferencji i seminariów mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Już wyjaśniam:

W scientologii cała kariera, wręcz całe twoje być-albo-nie-być opiera się na statystykach. Jako scientolog masz obowiązek KSW, czyli Keep Scientology Working. Od spraw "duchowych" (postępy na "moście do wolności") po sprawy biznesowe (ile książek sprzedałeś, ilu jeleni obdzwoniłeś i wcisnąłeś kit, ile ulotek rozdałeś), wszystko to statystyki, kręgosłup scientologii.

Jak to się ma do artykułu? Zmierzam do tego, ale po kolei.

W scientologii możesz być "upstat" (harujesz i podnosisz statystyki) albo "downstat" (przez ciebie statystyki spadają, jesteś PTS, prawdopodobnie SP, zdrajca i dywersant, czeka cię Sec Check albo wręcz RPF jeśli to się powtarza). Nie ma nic pomiędzy.

Dlatego też wszelkie scilońskie raporty z ich imprez mówią o sukcesach i liczbach, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Najczęściej wygląda to tak że na imprezę zsyłają scientologów skąd tylko się da (nawet z innych krajów), robią zdjęcia "tłumu" z istotnym udziałem Photoshopa:

dodgy.th.jpg scientologylies.th.jpg
    , potem piszą że było tyle a tyle, że rozdali tyle a tyle książek (kartony podrzucone na progu szkół i bibliotek), i mają statystyki w górę, dzieci im z RPFu wypuszczą, dostaną większą porcję ryżu i fasoli (jeśli są w Sea Org), itd. Sam byłem na otwarciu jednego z ich Idealnych orgów na zachodzie, kawałek ulicy szczelnie ogrodzony trzy-metrowej wysokości kotarmi, w środku około 300 bydła zgonionego skąd tylko mogli (nawet z Kalifornii!), a potem, oczywiście, podają w prasie że było 1500 MIEJSCOWYCH scientologów.

Statystyki to jeden powód... Drugi jest taki, że przesada i koloryzowanie umacnaiją PCków (Pre-Clears, niskie rangą scilony które nie doszły jeszcze do "Clear") we wrażeniu jaki to ten "kościół" jest wspaniały, silny, i jak szybko "rośnie". (Pamiętajcie też, że nie wolno im czytać na ten temat w nie-scilońskich źródłach, bo to przecież "kłamstwa"i entheta). Na świecie jest ich gdzieś między 30 000 a 40 000, tymczasem Miscavige ciągle twierdzi że 8 000 000 (wedle pism Hubbarda, który zaleca podawać imponujące liczby, bo 'są nie do zweryfikowania")

Dodatkowe korzyści dla nich to szansa na podziw i zainteresowanie Wogów którzy jeszcze o scientologii nie słyszeli, a więc potencjalne "Fresh Meat".

Tak więc, mając wszystko powyższe na uwadze, nie spodziewajcie się że kiedykolwiek przeczytacie w ich artykułach prawdę. Moja ocena? 19-u scilonów z zagranicy urządziło sobie wycieczkę, zrobili sobie zdjęcie z przypadkowym dzieciakiem, i nasmarowali typowy sciloński zakłamany artykuł o sukcesie, a tymczasem nikt nowy ich nawet nie zauważył. Zauważcie że nie ma żadnych zdjęć z samej imprezy, tylko lanie wody i foty zabytków.
  8. Anonymous Member

W związku z Sea Org zapraszam do tematu "Scjentologiczny słowniczek" :)
  9. diascn Member

Pierwsze seminarium dianetyki to było kilkanaście lat temu w Kielcach. Trwało dwa dni (sobota-niedziela) i wzięło w nim udział kilkunastu tłumaczy z całego kraju. Wszyscy oni mieli zapewne nadzieję na zdobycie intratnych zleceń, scjentolodzy natomiast szukali "jeleni" którzy za darmo tłumaczyć im będą dzieła Hubbarda. Prowadzącym seminarium był OT8 z Hamburga i rzeczywiście cały czas trzymał "tone 40" (dla niewtajemniczonych - to najwyższy poziom samozadowolenia). Nic nie było w stanie zburzyć jego doskonałego samopoczucia - nawet to, że nikomu z tej kilkunastoosobowej grupki nie udało się uzyskać podczas części praktycznej seminarium (ko-audyting) żadnego, nawet najmniejszego sukcesu, któryby potwierdził w praktyce słuszność zawartych w "Dianetyce" teorii. Jemu to jednak wcale nie przeszkadzało.

Drugie seminarium odbyło się kilka lat temu w Warszawie (niestety nie byłem na nim). Przez pewnien czas ludzie w nim uczestniczący spotykali się podobno jeszcze prywatnie i kontynuowali ko-audyting, ale z czasem się to jakoś rozlazło i dzisiaj nic z tego nie pozostało. O wydarzeniu tym pisał reporter Dziennika, który wziął w nim udział incognito. [„Sekta scjentologów werbuje Polaków", Radosław Gruca, „Dziennik", nr 84 (297) / 2007, 10. 04. 2007]

Ostatnie zaś seminarium miało się odbyć w maju tego roku w Nadarzynie - http://www.facebook.com/event.php?eid=168876333167487. Ucieszyłem się bardzo i oczywiście tam pojechałam, jednak nie wiedzieć czemu w wyznaczonym dniu nie było tam nikogo, nawet kartki na drzwiach o odwołaniu czy przeniesieniu imprezy. Z obrazka w pierwszym poście wynikać by mogło, że się ono jednak odbyło. A może scjentolodzy sfabrykowali fotki, aby mieć podkładkę na pobrane fundusze i wykazać się kolejnym sukcesem przed przełożonymi.
  10. Anonymous Member

tak geniuszu daj link na fejsa. Kliknąłem przez przypadek -.-

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins