Customize

Policja

Discussion in 'Polska' started by Tulku, Mar 11, 2012.

1. Tulku Member

Jest wielu Policjantów z zasadami i honorem, ale ciekawi mnie ten Pan ktoś wie co to za typ bez żadnych oznaczeń wyglądać mi może na policjanta do prowokacji zamieszek. Bo policjanci w cywilu do ochrony zgromadzeń czy manifestacji to dla mnie dość dziwny pomysł sam w sobie.

Miejsce akcji Marsz Niepodległości 2011.

Tu Pan pobity mówi o tej sprawie:

Pytanie kojarzy ktoś tego Policjanta? Gdzie by go można było namierzyć?
    (Odn. tekstu w filmie - nie mam lewych ani prawych poglądów)
  2. Tulku Member

3. Tulku Member

Znalazłem jakieś info:
    "Policjant który bił to Andrzej Czajka. Co ciekawe, wyrokiem sądu ma on dostać 300 zł bezpośrednio od uczestnika Marszu Niedpodległości, którego bestialsko skopał.
    Sędzią w tej sprawie była Iwona Konopka."

Ciekawy fragment z uzasadnienia napisany przez sędzię Iwonę Konopkę:

„Wtedy do Daniela Kloca podszedł funkcjonariusz Andrzej Czajka, który chciał dokonać jego zatrzymania. Podczas tej czynności Daniel Kloc zaczął się szarpać z funkcjonariuszem, był agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń, gdyż chciał zbiec. Wobec D. Kloca funkcjonariusz policji Andrzej Czajka zastosował środki przymusu bezpośredniego”

"Sędzia Iwona Konopka w imieniu Rzeczpospolitej skazała Daniela na trzy miesiące więzienia. A policjantowi Daniel ma zapłacić 300 zł nawiązki."

Policjant nie wiadomo skąd jest niby z Mińska ale nie wiadomo skąd on jest:

Jak go znaleźć? Chciałbym mu wręczyć kwiaty. Naprawdę nikt nie chce Panu podziękować za ofiarną służbę? :)
  4. Svobodny Moderator

Racja że trzeba by było cos z tym zrobic ale żeby zrobic cokolwiek to trzeba go wystalkowac. Przeraża mnie że media w tym kraju zajęte są fałszowaniem prawdy o manifestacjach na niekorzysc uczestników a bezkarność policjantów kórzy w istocie powinny służyc społeczenstwu a służą swoim przełożonym i pieniądzom przechodzi przemilczana, nie wspominając o prawie które w tym kraju chroni bandyte.
  5. pepeXXL Member

System sprawiedliwości w Polsce opiera się nadal na poststalinowskich zasadach, czego dobitnym przykładem
    może być prokuratura.
    Rosnąca inflacja prawna negatywnie wpływa na instytucje zajmujące się przestrzeganiem prawa,
    zwiększając systemową korupcję.
    Przedstawiony przez Ciebie, Tulku, temat jest jednym z wielu podobnych przykładów, gdzie premier
    oświadcza, że wszystko jest cacy, sąd to potwierdza - a oczywiste dowody świadczą co innego.
    Nie dziwmy się zatem, że w statystykach dotyczących omawianego tematu, sąsiadujemy z Białorusią.
  6. Tulku Member

Nie popieram "łobuzów" czy innych "bandytów" ale "profesjonalizm" policji mnie przeraża, świetny przykład był z Kupcami KDT w Wawie siedzieli spokojnie zabarykadowali się zamiast załagodzić konflikt i rozmawiać lepiej było zrobić Bitwę o Warszawę z "kupcami". Beznadziejnie głupie działania policji często prowokują zadymy oto parę przykładów.

A tego policjanta trzeba odszukać i zająć się tą sprawą nieuzasadniona przemoc policji powoduje tylko przemoc ze strony kibiców. Tak się nakręca spirala bandytyzmu na stadionach władzy się to opłaca od lat jest ten problem i nigdy nie wiadomo "kto" rozwala stadiony - może będziesz się bał protestować i można straszyć Polaków w telewizji.
  7. AdromPl Member

Widać ,że strasznie nad użwają swoich praw świetnym przykładem był film "Marsz niepodległości 2011-człowiek z flagą" gdzie nie było żadnego powodu dla którego mieli go uderzyć.
  8. Merkuriusz__ Member

Macie racje w tym co piszecie ale jak na razie jest to dyskusja o problemie, trzeba znaleźć rozwiązanie.
    Na chwilę obecną jest tylko wizerunek Pana policjanta, namierzenie kogoś po klatce wyjętej z filmu jest praktycznie niewykonalne. Znajomi tej osoby będą milczeć a szansa, że natką się na to jego wrogowie i będą skorzy do udzielenia informacji jest znikoma.
    Drugą opcją byłoby użycie systemu biometrycznego do przekopania internetu co też również jest niewykonalne dla normalnej osoby w legalny sposób i nie da 100% pewności przy uzyskanych wynikach ( jak filmy sci-fi i FBI z super-hiper-mega-sprzętem xD ).
    Jedyne co można zrobić to nagłośnić sprawę poprzez różne serwisy. To jest moje zdanie.
  9. Svobodny Moderator

I tu by sie przydało konto na FB na którym jest 50k subskrybcji, potężna bron informacji ale oldfagi z forum sie zawineły a pewnie ktos był ownerem.
  10. Merkuriusz__ Member

To zrobimy nowe. Jest problem, jest rozwiązanie - zamiast szukać problemów skupcie się na rozwiązaniach.
    • Like Like x 2
  11. pepeXXL Member

Filmiki pokazują chyba to:
    - bandytopolicjant atakuje, z piąchy, spokojnie idącego człowieka, powala go na ziemię i kopie,
    - pozostali bandytopolicjanci uganiają się za innymi obywatelami,
    - media informacyjne mówią o trudzie policjantów, którym udało się rozpędzić agresywnych demonstrantów,
    - sądy nagradzają bandytopolicjantów, a kosztami obciążają ich ofiary.

Dlaczego jest to możliwe?
    Tak działa skorumpowany system władzy.
    Bandytopolicjanci są bezkarni, realizują bowiem oczekiwania władzy.
    Sądy i prokuratura, tradycyjnie, już od kilkudziesięciu lat, uprawomocniają bezprawie.
    Media i dziennikarze mają to wszystko w dupie, bo liczy się kasa.

Za wymienione "usługi" płacimy z własnej kieszeni.
    Powinniśmy reagować na skorumpowany system władzy, za który zawsze odpowiada rząd i premier.

W temacie "planujemy działania w SYRII?" #26 Anonymous dobrze zdiagnozował metodykę działań.
    • Like Like x 3
  12. Tulku Member

Ja muszę chwilowo popracować na "papu" :( ale może ktoś coś? Nie mam parcia na szkło ;) chętnie się przyłączę jak się ogarnę czasowo :)
  13. problem wazny i znany - wspieram ogolnie idee, osobiscie nie widze dla siebi epola do dzialania! ale jak ty masz dzialaj, podaj konkrente pomysly, bede wspieral jak moge!!!osobiscie mam TV w glebokim powazaniu i juz dlugiego czasu nie korzystam, nie widze sensu sie jarac co bylo na tefalen24 lub tym podobnym...jak liczysz ze bedziemy mieli mila policje ktora bedzie nam koty z drzew sciagala to niestety nie podzielam twojego optymizmu...dla mie wladza zawsze bedzie wroga, obojetnie kto bedzie przy korycie...policja zawsze bedzie dawala w pape, niestety swiat kontroli i bezpieczenstwa ktory sobie stworzylismy buduje na strachu a pala policjanta jest jego narzedziem...duzo wazniejsze jest dla mnie swiadomsc ludzi ktorzy sobie takiej silenj reki rzycza i wszystko zrobia zeby jednych lub drugich zamkac, zastraszych i trzymac za morde...szczerze nie widze szansy zeby ten system stal sie przyjazny, dlatego nie trace energii zeby go naprawiac, widze tylko opcje zmiany na szersza skale ktora realizuje przez zmiane wlasnej swiadomosci i tworzenia struktur jak najbardziej niezaleznych....tam sie moge rozwijac i laczyc z ludzmi ktorzy sa mi blscy ideowo i duchowo na otoczajacy swiat patrze jak na zoo, w ktorym kraty sa niewidzialne a opiekunowie zwierzat nosza mundury: czasami daja papu a czsami daje w pape....zmiana moze nastapic jedynie kiedy zrozumiemy ze rozwiazanie to nie wiecej papu i mnie w pape, tylko systemowa zmiana rzeczywistosci poprzez zmiane swiadomosci: to widze jako droge ku prawdziwej wolnosci ...
  14. Tulku Member

@up Moim zdaniem nie można tego lekceważyć i na to przyzwalać. Mi chodzi generalnie o przestrzeganie prawa. Nie po to rząd ustanawia PRAWO żeby robić LEWO. Tak samo odn. Policji nie chodzi mi o to żeby miło było bo ludzie robią rzeczy nie zgodne z prawem nie tylko w Policji paradoks polega na tym że policja jest bezkarna, czytałem o kobietach byłych żonach, kochankach policjantów które są gnębione przez system ale to problem ogólnie wielowymiarowy dot. całości systemu sądu który tego policjanta uniewinnił itp. itd.

Ogólnie zabiegam jedynie aby wszyscy (policjanci, urzędnicy, obywatele, partie) przestrzegały prawa i były wobec niego równe, jak ktoś przekroczy prędkość zostanie ukarany jak policjant kogoś publicznie skopie to już nie? Jak telewizja kłamie to trzeba cofnąć koncesję na nadawanie, a jak rząd łamie ustawy o konsultacjach publicznych i konstytucyjne prawa obywateli trzeba go obalić.
  15. Tulku Member

Proszę, udostępnij to znajomym. Dzięki :)
    Please, share this. Thx :)
  16. Anonymous Member

Jaką nazwę ma to konto?
  17. zycze powodzenia i trzymam kciuki, zeby tobie sie udalo:
    jak zmienisz telewizje, rzad, policje, to jeszcze bym dodal pare rzeczy ktore mam na liscie do zmiany:

1. zeby nasze dzieci mogly korzystac z systemu edukacji ktory bedzie wspieral rozwoj ich potencjalu
    2. zeby producenci zywnosci sprzedawali zdrowa zywnosc i nie wyrzucaly 1/3 do smietnika
    3. zeby nie niszczyc przyrody w imie zysku korporacji
    4. zeby nie bylo granic na swiecie i ludzie zyli w pokoju i milosci
    5. zeby kazdy mial prawo wybudowac sobie dom i zyc w spokoju
    6. zeby banki wspieraly ludzi a nie wykorzystywali ich
    7. zeby kosciol powrocil do swoich korzeni i budowal wiare na prawdziwej milosci
    8. zeby wypuscic wszystkich politycznych wiezniow i zniesc kare smierci oraz tortury
    9. zeby korzystac tylko z odnawialnych zrodel energii i planowac rozwoj z mysla o przyszlych pokoleniach
    10. zeby wszyscy ludzie zyli jak jadna rodzina, niezaleznie od koloru skory, pochodzenia, plci....

kolejnosc jest troche przypadkowa i czuje potencjal znalezienia jeszcze sporo fajnych tematow do zmiany w swiecie, tylko jeszcze nie wiem do kogo sie z nimi zwrocic - moze zaloze grupe na FB, tylko nie wiem czy jedna na wszystkie tematy czy na kazdy osobna, jestem przekonany ze bede mial mnotwo likow i czlonkow...
    jedynie nie wiem czy faktycznie sie cos zmieni...
    jestem przekonay ze istnieje inna droga, ale jest troche trudniejsza, bo wymaga mojego bezposredniego zaangazowania i wprowadzania tych wszystkich zmian juz dzisiaj w moje zycie i pokazanie na kazdym moimi decyzjami, moja troska o otoczenia ze zmianiam tem swiat wlasnymi rekami - oto dla mnie jedyna droga do prawdziwej zmiany - takze jak uda sie tobie poprzez FB to daj znac to moze zmienie strategie...
  18. Anonymous Member

Wyższość jednych Świąt nad innymi Świętami?
    Wszystkie środki działania są dobre, o ile są pożyteczne i skuteczne.
  19. jak pisalem, trzymam kciuki i zycze szczerze powodzenie, osobiscie po prosto nie wierze w rewolucje via Facebook, ale moze jestem w bledzie...
  20. Anonymous Member

Anonymous Polska
  21. Tulku Member

A mnie nie interesuje kto organizuje dzień gniewu i czy to facebook jak mi z nimi po drodzę to przyjdę możesz wierzyć w co zechcesz miło będzie jak się przyłączysz - ale skoro zakładasz że Państwo idealne nie istnieje to poczytaj o IDEALNYM systemie INDECT który uchroni Ciebie przed wszelkim złem tego świata... ;)

Czy mi się uda zmienić np. Telewizję? Ale po co zmieniać telewizję?
    Prościej wykorzystać internet założyć kanał na FB gdzie każdy się dowie... i przejąć rolę telewizji aby uświadamiać obywateli jak ich presja i zaangażowanie mogą zmienić resztę...

Po co coś za kogoś robić, można pokazać komuś że sam potrafi zrobić.
    Jako przykład podam historię często powtarzaną przez Janinę Ochojską - w latach 90 była w EU nadwyżka cukru więc oddali go do Etiopi czym dosłownie rozjebali resztki rynku cukierniczego w tym kraju w drobny mak... Nie sztuka coś zrobić byle jak. Telewizja kształtowała opinię internet też to potrafi, w mojej ocenie nie doceniasz go.
  22. Tulku Member

23. Anonymous Member

Heh, a potem się tłumaczą, mówiąc, że to 'dynamiczna akcja była', cokolwiek to znaczy. Podobno ze strony tamtej poszkodowanej pary 'nie było woli współpracy'. Myślę, że nawet gdyby takowa była, gdyby policjanci zostali wpuszczeni do mieszkania od razu, to i tak biedny pan wylądował by na podłodze z wykręconymi rękoma. Swoją drogą ciekawe, że obawiali się wpuścić ich do mieszkania, bo myśleli, że to jacyś bandyci.
    Jak dla mnie, to nie za wiele się pomylili.
    Dobrze, że to jeszcze (podkreślam - JESZCZE) nie Rosja, gdzie jakiś czas temu żeby wymusić przyznanie się do winy na komisariacie zgwałcili w odbyt niewinnego człowieka butelką po noworocznym szampanie, niefortunnie rozrywając mu jelito grube. Z tym, że 'niestety' on przed śmiercią zdążył wszystko powiedzieć na ten temat. I wobec 'policjantów' były wyciągnięte jakieś konsekwencje (tja... ale życia nie zwrócili, czyż nie?).
    Siedzę sobie teraz w moim mieszkaniu, myślę o tym wszystkim i, cholera... strach żyć w tym naszym pięknym kraju.
  24. Najlepsze jest to ,że gdyby ktoś dostał ataku serca w tych pomylonych mieszkaniach, mógłby liczyć co najwyżej na 'przepraszam', a ludzi odpowiedzialni za tą akcje dostali by nagrodę za to że w końcu złapali tego co trzeba... Później się dziwią nasi 'kochani' rządzący czemu ludzie nie chcą współpracować z organami ścigania.. Ciekawe czemu...

//edit
    Anonymous nie wiem czy slysałeś jak kiedyś specnaz działał(o ile nadal tak nie działa).
    Jak wiadomo Specnaz to wojskowa jednostka specjalna Rosji. W każdym normalnym państwie na obywateli własnego państwa nie można napuszczać jednostek wojskowych a w Rosji żeby ludzie w więzieniach sie bali co jakiś czas wbijał specnaz, skopał kogo popadło, popałował po czym sie zwijał. Oczywiście wszystko za pozwoleniem państwa.
  25. Cysiek Member

To co oni robią to się w głowie nie mieści...
  26. Anonymous Member

A i owszem, słyszałem. Z tym, że (podobno) Specnaz podupadł i już, hmm... nie działa. Mimo wszystko, jak juz pisałem, cieszę się, że nie jesteśmy JESZCZE Rosją. Ale to nieważne, Ruskie są tam, het, daleko, zróbmy najpierw porządek na własnym podwórku.
  27. Tulku Member

Jestem przekonany że "tradycja" służb specjalnych SB, UB, CIA, Specnaz czy innych ma się dobrze ponieważ skutecznie przekonują że "tajne służby" są zajebiście potrzebne bo mogą w sposób tajny... robić co chcą :) proste.
  28. Wiadomo że najpierw u siebie trzeba posprzątać zanim nam zrobią drugą Białoruś... To tylko tak jako ciekawostkę napisałem.
    • Like Like x 1
  29. Tulku Member

@up Spoko, może ktoś się zastanowi ;)...
    Obawiam się tego INDECT przy ich profesjonalnym podejściu...
    Nawet jeśli system może być "dobry" ale ci co nim władają już nie koniecznie...
    To potężne narzędzie w rękach ludzi za którymi nie przepadam, ponieważ nie wiedzą co podpisują... a jak się dowiedzą to i tak podpiszą, najwyżej potem przeproszą czy coś naściemniają z jakąś ratyfikacją :D i naród głupi kupi...
    • Like Like x 1
  30. Anonymous Member

• Like Like x 1
  31. Weź przybij te postulaty do drzwi Sejmu .-.
    A tak serio uważam że są one jak najbardziej REALNE i należy je wprowadzić. Skoro RPP mógł ot tak wejść do Sejmu (trololol), to Partia Anonów zyskałaby jeszcze większe poparcie, gdzie znów proszę o przeczytanie "Nie-Boskiej komedii".
    • Like Like x 1
  32. Anonymous Member

Polska Partia Przyjaciół Piwa to bardziej spektakularny sukces. I przy tym pozytywny, nie to co ta szopka Palikota.
  33. Tulku Member

34. Svobodny Moderator

Anonymous trzymają sie z daleka od polityki i niech tak zostanie, te dwa słowa: anon + partia bardzo źle ze sobą wyglądają.

Edit: Jesli już jestesmy przy partiach to jedyny cień szansy który widze, powtarzam CIEN szansy to formująca sie na nowo w polsce Partia Piratów, choc osobiscie nie popieram jakichkolwiek partii.
    • Agree Agree x 2
  35. Anonymous Member

Partia i Anon się wykluczają. Od strony prawnej nie jest możliwe założenie Anonimowej partii, a nawet gdyby było, byłoby to bardzo ryzykowne, bo skoro wszyscy są Anonimowi, nigdy nie wiadomo, czy ludzie, którzy założą maskę i podadzą się za jej członków, nie należą np. do opozycji. Poza tym założenie jakiejkolwiek partii, niekoniecznie Anonimowej, ale np. popierającej Anonymous, jest niemożliwe, bo żeby poprzeć ogół Anonymous, trzeba by przyjąć ich wszystkie, nieraz nawzajem sprzeczne poglądy i doktryny. A gdyby takie gówniane coś nawet powstało, podejrzewam, że Anonymous pogardziliby taką formą poparcia.
  36. Tak więc pozostaje wesprzeć Partię Piratów, która ma do Nas podobne stanowisko...
  37. Anonymous Member

Anonimowi nie popierają żadnych partii. Mają podobne stanowisko? Okej. Ale oni swoją drogą, a Anonimowi swoją.
  38. Zaprawdę, swoją drogą, a poprzeć można w takim razie pojedyncze postulaty.
  39. Svobodny Moderator

Pojedyncze postulaty? Tylko kto je poprze? Ty jako jednostka a nie jako ogół Anonymous, to co popierasz ty inni mogą nie popierac wiec nasze tutaj na forum/twoje/moje poglądy nie są dla anonimowych reprezenatatywne. Poparcie jesli już to wychodzi samo z siebie jako wypadkowa poglądów milionów innych anonimowych o czasem nawet sprzecznych sobie ideach.
    • Like Like x 2
  40. Anonymous Member

"Władza chce mieć więcej kontroli nad Polakami? Uwaga – trwają prace nad ustawą, która ma dać strażnikom miejskim broń i prawo do przeprowadzania kontroli osobistych.
    Projekt przygotowuje dwunastu komendantów największych polskich miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. Według założeń funkcjonariusze mogliby prowadzić obserwację, rejestrować przebieg dokonywanych czynności czy dokonywać kontroli osobistej.
    Ustawa dałaby też możliwość nakładania mandatów w znacznie szerszym zakresie niż dzisiaj i stosowania innych środków przymusu – siatek obezwładniających, gumowych pocisków i broni palnej."

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins