Customize

Policja

Discussion in 'Polska' started by Tulku, Mar 11, 2012.

1. Tulku Member

Coś się szykuje że się władza tak szykuje... nowe uprawnienia dla niku, sanepidu, straży ...
  2. Marioxs Member

Ta czytałem to strach wyjść na ulicę. Idziesz do warzywniaka akurat podobnie ubrany jak uciekinier: Siatka na łeb, kopniaki, pały, w najgorszym wypadku kula w nogę i "Przepraszam pomyliłem się". Przecież to ludzie którzy się do Policji nie dostali więc jeszcze lepszych akcji można by się po nich spodziewać niż te u góry w filmikach.
  3. Anonymous Member

Teraz wystarczy że otworzysz piwo siedząc na ławce w parku a juz zjawia sie radiowóz i jestes "niebezpiecznym pijanym huliganem", ale jak ktos cie pobije lub okradnie to nikogo to nie intersuje. Takie mamy służby "bezpieczenstwa".
  4. Nicoll Member

Trzeba się za to wziąć. myślę, że szykująca się ustawa nie przypadnie do gustu bardzo ważnej warstwie społeczeństwa, która odgrywa znaczną rolę w życiu politycznym (co uważam za plus), choć nie mówią, ani nie piszą o nich w mediach, bo muszą milczeć. Zapewne gdyby ta ustawa weszła w życie, znowu byłoby słychać w mediach o "samobójstwach" polityków, chyba, że to był właśnie pomysł realizowany wspólnie z tymi ludźmi i ma coś na celu, przez co obie strony będą miały z tego duże zyski.
    Będę musiała z nimi porozmawiać, gdy dowiem się czegoś istotnego, o co gł. chodzi w tej sprawie, to napisze.
  5. Anonymous Member

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce zmian w prawie do użycia broni przez policję. MSW domaga się aby policjanci mieli prawo strzelać do kobiet w widocznej ciąży oraz dzieci poniżej 13 roku życia w sytuacji, gdy dojdzie do "zagrożenia życia lub zdrowia funkcjonariusza lub innej osoby".
    Zródło:CIA Wiecej:TU
  6. Nicoll Member

Owszem są to dość istotne informacje, ale to czego chcę się dowiedzieć nie ma w necie.
  7. Tulku Member

"MSW domaga się aby policjanci mieli prawo strzelać do kobiet w widocznej ciąży oraz dzieci poniżej 13 roku życia"

A co ze staruszkami?

[edit] sam nie wiem czy to jeszcze śmieszne jest...
  8. 1. Zastanawia mnie, jak wyglądać będzie sytuacja na kolejnym pochodzie...
    Sytuacja: Facet idzie z polską flagą. Napada go 20 funkcjonariuszy, w czasie przepychanki jeden z POlicjantów się przewraca i sobie ściera łokieć, dostaje siniaka, rozciera coś.
    "Gazeta stołeczna donosi, że podczas obchodów z okazji Święta Niepodległości doszło do brutalnej napaści wobec funkcjonariusza policji utrzymującego porządek. W spacyfikowaniu zamachowca wzięło udział kilku funkcjonariuszy, którym udało się powalić delikwenta. Ranny policjant został oddelegowany z miejsca pochodu."

2. Ciekawe jest też to, czy "pochodowcy" nie nauczą się paru rzeczy... I czy nie trafi tu kosa na kamień.
  9. Tulku Member

@up
    odn. 2 - to że przyjedzie paru "brudnych", "źle wychowanych", takich czy innych protestujących nikt im za to nie płaci i nie wymaga profesjonalizmu.

odn. 1 - to że jakiś facet bije innego potem się okazuje policjantem który kłamie w sądzie jest nie dopuszczalne i powinno być napiętnowane. Fakt że wielkie telewizje milczały na ten temat dla mnie osobiście podważa ich wiarygodność. A metody stosowane przez Policję są identyczne jak w PRL, ochrona manifestacji polega na pozwoleniu jej przejść pokrzyczeć i się rozejść nie widzę żadnego logicznego uzasadnienia dla Policjantów przebierańców.

W Polsce służby takie jak Policja, ABW, CBA, są beznadziejnie głupie i dają się manipulować na przykładzie obecnej afery "nagrań PSL" widać że wolą zamiast zarabiać więcej oficjalnie przymykać oko i zarabiać nie oficjalnie jak się domyślam.
    Dla mnie osobiście fakt że oficerowie BOR dorabiają jako ochroniarze jest wstydem i kompromitacją kraju. Służby powinny dbać o to żeby zarabiać dobre pieniądze i pracować dobrze, tymczasem sami pozwalają aby pieniądze przepuszczali politycy np. w spółkach Skarbu Państwa.
    • Like Like x 2
  10. Tulku Member

11. To nie jest zabawna historia, to jest tzw debilizm... Na rowerze nawet jakby jechał 70Km/h to przy wbiciu sie w samochód mógłby co najwyżej siebie zabić a w pieszego nie wiedziecie chyba... Paranoja Polskie prawo... Ja proponuje dać mu jeszcze punkty karne na przyszłe prawo jazdy oraz zablokwoać mu możliwość wyrobienia na rok, lub dwa...
  12. Hey, a może by tak zorganizować coś oficjalnego w tej sprawie? Jakiś pochód najlepiej pokojowy, pod hasłem np. "wpieramy pobitych przez policję" czy cos takiego budzącego zainteresowanie i współczucie społeczeństwa. Protest może się przerodzić w bitkę kibole vs policja w tym temacie szczególnie więc myślę, że spokojny pochód to dobry wybór. Co o tym sądzicie? Kto wie, jak się robi pochody?...
  13. Latsan Member

Historia sprzed kilku dni, szedł facet zdrowo po 40tce (koło 2 w nocy było). Koleś był solidnie nawalony, podjechał radiowóz, wyszli dwaj funkcjonariusze i pierwsze co zrobili to popchnęli go podstawiając mu nogę - tak po prostu. Facet się wkurzył, wstał i jak wywinął jednemu w ząbki to myślałem że się nie podniesie... resztę sobie możecie wyobrazić. Nie może być tak, że cwaniak myśli że skoro ma orzełka na czapce to jest bezkarny i wszystko mu wolno, i takie sytuacje nie powinny przejść bez echa.
  14. Kolejny pozytywny odzew:
    Code:
    http://torun.gazeta.pl/torun/1,90288,12178994,Zly_policjant__Bil_zatrzymanych_na_komisariacie.html
    Mój pomysł pochodu przeszedł bez odzewu? :/
  15. Tulku Member

@up można można ostatnio mam wrażenie jednak że siły wyższe po protestach ACTA się przyglądają i starają się aby było cicho i żadnych większych akcji nie było :) Gdybym w siłach wyższych był znaczącym to po takich protestach jakie były sam bym kazał tu zaglądać taka oczywista oczywistość dla mnie... Ale to moja prywatna shiza ;)

Ciekawe w Twoim linku jest:
    Oczywiście świadek składający fałszywe zeznania może zostać oskarżony o popełnienie występku, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat trzech. To oczywista zmowa ale wynika z tego że sąd w połowę uwierzył a w drugą nie uwierzył - "to jest prawda i to, a to i to prawdą nie jest" :D

[edit] Nie można się spodziewać poprawy jeśli taka zmowa w sądach przechodzi to jedynie sygnał dla wszystkich że można w sądzie gadać co się chce :)
  16. Jak sądy działają to wiadomo, nepotyzm i inne zależności zawsze wezmą górę, rączka rączkę myje.
    Nie znaczy to oczywiście, że trzeba rezygnować! Można się dowalczyć swojego, każdy kolejny ma wtedy łatwiej.
    Musiał by teraz powstać pozew o zmowę czy sąd sam musi się wykazać inicjatywą w tej kwestii po rozpatrzeniu zeznań świadków? Mamy jakiegoś prawnika tutaj?
  17. Odpowiadam na szybko, nawet całego nie czytałem. Polecam film na YT "Widziałem naziola- okiem blogera.
    Przepraszam jeśli ktoś pisał wcześniej o tym

18. Tornados Member

A może pora coś przygotować i zacząć działać ? :cool: ostatnio o anonimowych mało słychać było a kraj na tym żeruje ... i wykorzystuje okazję jak lud się nie udziela :oops:
  19. Tulku Member

Świetny film o tym jak Telewizja i Rząd manipuluje, wystarczy zestawić sobie fakty:

"Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wydało oświadczenie w sprawie relacji medialnych z 11 listopada. Jego zdaniem widzowie otrzymali fałszywy obraz wydarzeń"

http://www.rp.pl/artykul/10,759224-SDP--Media-zafalszowaly-obraz-Swieta-Niepodleglosci.html

"Pomysł przygotowania nowelizacji powstał po zeszłorocznych zajściach w stolicy w związku z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada. Przyjęta w czerwcu przez Sejm nowelizacja daje możliwość zakazania organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jeśli może to prowadzić do naruszenia porządku. Ponadto wydłuża termin na składanie zawiadomienia o planowanym zgromadzeniu z trzech do sześciu dni przed tym zgromadzeniem."

http://www.rp.pl/artykul/918604.html?print=tak&p=0

"Projekt krytykują wszyscy. Prawnicy - łącznie z sejmowym i senackim biurem legislacyjnym oraz ekspertami, prokurator generalny, eksperci Biura Instytucji Demokratycznych OBWE - organizacji państw europejskich. I społeczeństwo obywatelskie: 167 organizacji pozarządowych apeluje o odrzucenie projektu. A Fundacja Helsińska zgłosiła tę sprawę Specjalnemu Sprawozdawcy ONZ ds. Wolności Zgromadzeń. Senackie komisje praw człowieka i samorządu terytorialnego opowiedziały się za odrzuceniem ustawy."

I znów jakiś rządzący wychodzi na debila uchwalane są kolejne gnioty (refundacja leków, ACTA, przymus szczepień) a nasze problemy wewnętrzne kolejny raz trzeba rozwiązywać za granicą, przez zewnętrzne organizacje i instytucje obrony praw człowieka... bo władza wie lepiej i obywateli ma w dupie... Oto Polska właśnie.
    • Like Like x 1
  20. Wg. mnie odgrzewanie kotletów z święta niepodległości z zeszłego roku nie jest mocnym argumentem (dla szarego poddanego telewizji i rządu) na kłamliwość TV... Samo w sobie. Jako potwierdzenie innych argumentów - tak. Ale opieranie się o pochody z 2011 samo w sobie nie jest dobre. Czemu? "Eee, pierdolisz pan, to było rok temu, kto pamięta...".

Najgorsze jest to, że ludzie myślą tak: To nie PRL, nie ma tu inwigilowania, nie ma tajnych służb.
    Jednak za PRLu mówili to samo, z tym że zamiast "PRL" było "wojna". Prawdą jest, że ludzie się poznają o wszystkim dopiero po:
    - Upadku ZSRE
    - Wywróceniu polityki w Polsce
    - Ujawnieniu wszelkich akt
    Co więcej, bardziej prawdopodobnym jest to, że UE upadnie, a w Rosji miejsce znajdą prawowite rządy, niż poprawi się sytuacja RP.
  21. Tulku Member

No to prawda ale dzięki temu to zajebiste jest :) Wyjdzie Prezydent i powie że trzeba zmienić ustawę i powstrzymać bandytyzm na ulicach a nasz Premier nic nie wie o żadnym nepotyźmie w spółkach i żadnych bandytach. Jego dzieci nikt nie chroni (przed bandytyzmem Prezydenta) i nie wie że płaci im przestępca recydywista który wg. prawa nie powinien w ogóle żadnej spółki prawa handlowego prowadzić. A w gazetach czytam jakieś opowiadania edukacyjne dla młodzieży o Michale co w problemy popadł. Ale jest nadzieja bo będą teraz szukać tego kto zawinił...
    • Like Like x 1
  22. Anonymous Member

Będą szukać na pokaz.
    • Like Like x 1
  23. Tulku Member

Będzie kolejna farsa jak to że Premier wychodzi i co chwila mówi że nic nie wie, a to o raportach NIK a to o tym że nie wie gdzie dzieci pracują. Albo że służby nie monitorują/pilnują, nie troszczą się o członków najbliższej rodziny Premiera Polski to jest po prostu żałosne i śmieszne.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins