Customize

Pomysł szwedów

Discussion in 'Polska' started by Tuziak, Nov 8, 2011.

1. Tuziak Member

Pan Cejrowski wyjaśni lepiej ode mnie niż gdybym miał się rozpisywać.
    Traktujcie to jako ciekawostkę bo pewnie nie dożyjemy takich zmian w Polsce skoro ciągle jeszcze czekamy na euro.
  2. RainbowSix Member

Mógłby mi to wyjaśnić ktoś inny niż osobnik powyżej?
  3. Tuziak Member

@up
    Dobrze, wersja łopatologiczna:
    Szwedzi (służby prawne) chcą zlikwidować gotówkę by mieć na papierku wszystko kto, na co i ile wydaje.
    Kupisz 1kg jabłek w ulubionym osiedlowym warzywniaku będzie to odnotowane.

Rozumiem że nie lubisz Pana Cejrowskiego, ok ale jakby nie było to cholernie inteligentny człowiek, ale oczywiście masz prawo mieć na jego temat swoje poglądy.
  4. lt;dr Zlikwidować gotówkę.

Zdaję mi się że Anonymous nie ma tutaj za dużo do gadania.
  5. Anonymous Member

Smoleńsk, ...rwa!
  6. To tak nie działa,że nie mamy nic do gadania. Mamy i to dużo, szczególnie w kwestii uświadamiania ludziom co to dla nich oznacza i też jako obywatele mamy prawo się nie zgadzać z takimi pomysłami.
  7. Anon2k11 Member

Zrezygnowali ze standardu zlota, co swoje negatywne skutki ma. To jadą dalej. Paranoja
  8. RainbowSix Member

Otóż to.
    A poniżej jeden z powodów, dla których Cejrowski mnie wk****a.

9. Tuziak Member

Tylko proszę nie zaczynajmy oklepanego tematu smoleńska.
  10. Zgadzam się. to nie wnosi nigdy niczego dobrego.
  11. porkythepig Member

No ok, to już sie nie zgodziłeś, powiedzmy że nie zgadzam sie też ja i 5 mln innych osób. I co z tego?
  12. RainbowSix Member

Uważasz, że można sobie tak po prostu zignorować owe 5mln?
  13. Tuziak Member

Skoro kiedyś wystarczyło jedno Liberum Veto.
    Niestety to było własnie kiedyś.
  14. porkythepig Member

Wynosze sie stąd, poziom ludzi nie wiedzących jaki mamy ustrój nawet to za dużo na moją głowe.
  15. Jestem ciekawy o co ci tak właściwie chodzi
  16. porkythepig Member

Czytaj ze zrozumieniem, kiedyś dojdziesz.
  17. Tuziak Member

@up
    Już Cie lubię.
  18. W jakim ustroju nie żyjemy, nie zignorujesz 5 mln ludzi, np. w Syrii nie ignorowali tylko strzelali do nich z czołgów, a w ich systemie 5 mln znaczy jeszcze mniej.
  19. Tuziak Member

@UP
    Korei Północna

Pan pod tobą wyjaśnił to nieświadomie 'rządzą jednostki, masy są od zapierdalania'
    +

Nawet słońcu nie pozwolono tam świecić.
    Oh kolejne części są zablokowane w naszym kraju na mocy prawa autorskich. Aż szkoda palców by opisać moje zażenowanie.
  20. Korei Północnej w znaczeniu ?
  21. porkythepig Member

Dobra wytłumacze ci bo widze sam jednak nie dojdziesz. Mamy 5 mln oburzonych pomysłem. Ponad 30 mln uprawnionych do głosowania. Gdyby pojawił sie taki pomysł u nas, to po pierwsze zastanów sie czy byłoby jakiekolwiek referendum. Po drugie, zastanów sie czy 5 mln > 25 mln czy 5 mln < 25 mln.
    "nie zignorujesz 5 mln ludzi" - zabiłeś mnie, serio. O historii decydują głównie jednostki, masy są od zapierdalania. Żyjesz w jakimś innym świecie?
  22. 5 milionów ludzi jest w stanie coś zmienić i nie chodzi mi tu o chłodną kalkulację na osobach z prawem wyborczym, gdybyś wytoczył i 10% tego na protesty, nie mówiąc już o tym pomyśle przedstawionym w temacie, to miałoby to dużą siłę sprawczą, ale ok ignorujmy w takim razie prawa wszystkich ludzi którzy zgromadzeni wokół jakiś idei nie mają większości.
  23. porkythepig Member

Może tak w ogole to sie przedstawie pokrótce i napisze co mną kierowało kiedy sie rejestrowałem tu.
    Nick już macie, jak ktoś sie interesuje polską hack sceną to być może mnie skądś kojarzy. Chanology, cały ruch anonymous i lulzsec ślledze dłużej niż spora część obecnych wie o istnieniu 4chana. O tym forum dowiedziałem sie od znajomego. Pomyślałem że fajnie że i w Polsce są ludzie chętni do działania, wejdę, może bede mógł pomóc w działaniu w necie. Na wstępie zobaczyłem że macie problem z jakimś polskim chanem, nawet przez chwile chciałem coś z nim zrobić, ale poczytałem więcej tu, i tam i zauważyłem że tutaj większość to jacyś idealiści bez żadnego pomysłu na cokolwiek. Na chanie polskim przynajmniej nikt nie porywa sie z motyką na słońce. Prostesty w internecie na forum którego nie czyta nikt poza wami nie mają raczej sensu.

Co do tematu, wyeliminowanie gotówki już powoli następuje w większości najbardziej rozwiniętych krajów i marginalizowana jest ona do drobnych transakcji, i to jest naturalne bo tak jest wygodniej. Poza tym żyjemy w wolnym świecie (w miare, i póki co) i jeśli chcesz płacić za wszystko gotówką i z każdym rachunkiem latać do innych instytucji to nic nie stoi na przeszkodzie aby wyprowadzić sie do kraju mniej rozwiniętego, albo po prostu znaleźć innego usługodawce.

EDIT @UP
    Piszesz 'ignorujmy' jakbyś to ty mógł cokolwiek brać pod uwagę / ignorować w kontekście zmian prawnych / politycznych. Czyżby jakiś miliader lobbysta?
  24. RainbowSix Member

Porky. Nie wiem jak reszcie, ale mnie akurat do idealizmu wyjątkowo daleko, to raz. Forum IMHO jest w fazie wczesnego rozwoju, z tego czy tamtego powodu, nie wnikam. Prowadzone są tu jakieś luźne dyskusje na jakieś tematy, mniej lub bardziej merytoryczne, nikt zdaje się nie wspomniał, że będzie lecieć bronić szwedzkiej waluty. Protestów też nie zauważam, bo jak sam stwierdzasz, że protestować na póki co dość hermetycznym forum to sobie można. Problem nie jest z samym Kara, co z trollami, które podejrzewam są i tu i tu pośmiewiskiem. Ani toto mądre, ani zabawne.

Co do tematu to przypomnę, że o ile śledzicie newsy z kraju i ze świata to pewnie kojarzycie kilka sytuacji, kiedy próbowano ignorować tą czy tamtą grupę. W najlepszym wypadku kończyło się wyjściem na ulice i demolką. Chodzi mi o to, że ignorować sobie można, ale pewnego dnia ludzie się wkurwią. Nie widzę związku ani z ustrojem, ani z liczbą uprawnionych do głosowania. Jak już lecimy po statystyce to sprawdź, jaki procent zazwyczaj w ogóle fatyguje się do urn - nie o to chodzi w każdym razie.

I tak, kojarzę coś akcję z DESC.
  25. WjakWendeta Member

tylko że to rozwijanie się trwa od 2008
  26. RainbowSix Member

No ale co zrobisz. Nie ma ludzi, to forum samoczynnie umiera.
  27. Anonymous Member

bo ten wasz zryw nie powstal naturalnie tylko sztucznie, dlatego nie ma szans na przetrwanie
    grupa ludzi zostala na szybko spedzona w jedno miejsce, wiekszosc z nich w ogole nie powinna tam trafic, nikt im niczego nie wyjasnil bo wczesniej cos takiego jak wyjasnienia dla nowych nie bylo potrzebne, wiekszosc w ogole nie zrozumiala o co chodzi
  28. Anonymous Member

Lepiej, że zryw powstał u nas sztucznie i te 5 osób interesuje się tematem, niż gdyby nic nie zrobić. Polacy wszak w najgorszej nawet sytuacji by się nie zjednoczyli.
  29. Niektórzy są tak uśpieni, że o niektórych rzeczach trzeba ich po prostu uświadomić.
  30. IMarcin Member

Niektórzy nie chcą być uświadamiani
  31. Wolą być niewolnikami złej części systemu i siedzieć w swoich norkach.
  32. IMarcin Member

Nie po prostu im się nie chce. Szczególnie osoby starsze
  33. Anonymous Member

Anonymous jest jak Zion; walczymy o wolność ludzi, ale dopóki ich nie "odłączymy", są naszymi wrogami.

Przyszło mi to na myśl, gdy oglądałem pierwszego Matrixa ze 2 tygodnie temu. Nawet pasuje, a przynajmniej w kwestii AvS (Anonymous vs. Scientology). Choć też nie do końca, bo nie walczymy z ludźmi wplątanymi w sieci KS, choć oni walczą z nami.
  34. IMarcin Member

Ich u nas nie ma.... I tu pojawia się plus tego że jesteśmy w większości krajem katolickim
  35. APL, pomysł z Matrixem był też w jakimś filmiku PRZEBUDZATOR'a.
  36. LittleJay Member

odnośnie tego filmu o Korei Północnej udało mi się znaleźć jego całość jeżeli są chętni to mogę go wrzucić na YouTube
  37. Anonymous Member

Bodaj w trzeciej części "O stworzonym systemie i żyjących programach"

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins