Customize

Potęga Polskiego Anonymous!

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Feb 5, 2012.

1. Anonymous Member

2. A_ESEN Member

Przedstawiona sytuacja jest przykładem wykorzystania modnym w mediach wizerunki Anonymous przez pseudokibiców poznania. Nie ukrywajmy,że takie działania są szkodzące na wizerunek.
  3. anon_white Member

Boże... Chciałem to oglądnąć, ale już po zobaczeniu papierowej maski zwątpiłem.
  4. Faweks Member

zalosne-pl-ffffff-2.jpg
    i nie mam nic więcej do powiedzenia.
  5. Zekdarrath Member

Przecież każdy szanujący się Anon musi mieć papierową maskę, nie wiesz?
  6. insidious999 Member

Dobre :) Jest klimat.
  7. Bezem Member

A jak się nie szanuję to nie muszę? :D
  8. Zekdarrath Member

Nie. Wystarczy turban ;)
  9. IMarcin Member

Nawet sobie dziurek na oczy nie zrobił, żeby go po tęczówce nie rozpoznali. Możemy tylko pomarzyć o byciu tak anonimowymi
    • Like Like x 1
  10. Zekdarrath Member

To przestroga dla nas, że powinniśmy się od nich uczyć takiego sprytu
  11. Bezem Member

Jak to oglądałem to mi tak smutno się zrobiło... x.x
  12. SecretAnon Member

Mi się słuchawki popsuły. Mówi coś ciekawego? Sądząc po obrazie to bardzo ciekawa wypowiedz. Czy ktoś mógłby choć trochę ją streścić?

@down dzięki
  13. Bezem Member

Nic nie straciłeś. "Wyjdźmy na ulice, bla bla bla. Jesteśmy Anonimowi.."
  14. Yogoro Member

Kibic mówi, że masz walczyć o wolność bo się możesz obudzić w internecie.

@down
    Ok, źle usłyszałem
  15. AdromPl Member

Zwracam się z tym apelem do was poznaniacy jako ostatnie siły posiadające możliwość wpłynięcia na rząd i premiera.Wyjdźcie 26 stycznia o godzinie 17 na stary rynek w pozananiu,spotkanie przy zegarze odliczającym czas na euro 2012.Walczcie,walczcie o wolność bo możecie się obudzić i w internecie nie znajdziecie już teleranka.Jesteśmy anonimowi,jesteśmy legionem,nie wybaczamy i nie zapominamy.Spodziewajcie się nas.

Proszę bardzo :D
  16. teraz dopiero zaczynam rozumiec "nie ma nic silniejszego niz idea ktorej czas nadszedl", nawet srodowisko kibicow zaczyna walczyc ramie w ramie z nami o wolnosc, "viva la revolution"
    il_fullxfull.179840880.jpg
  17. mefistotelles Member

W prawym rogu u tego czegoś kogoś widnieje logo lecha... ahh najpierw palikot teraz kibice... wskocze w sutanne ala Razinger założe maskę ale tym razem z gipsu i papieru i ogłosze - dnia 12 marca wychodze na miasto!!
    Dość celibatu anonimowi ze mną!!
    Porażka totalna czegoś tak żenującego nie widziałem, naprawdę nawet imitowana w garażu egzekucja przez talibów kobiet i dzieci była bardziej ciekawsza i oddawała niezrozumiały przez ludzi tragizm ahhh porażka!!
  18. RainbowSix Member

Pierdolę. Nie zabronicie kibicom Lecha, Arki czy innej Wisły wspierać ruchu. Są mniej true, mniej fajni czy mniej wyjściowi, bo chodzą w dresie zamiast w garniaku? Nie chodzi mi o filmik wyżej, nie oglądałam go i wcale nie mam ochoty, ale narzekanie, że kibice, cykliści czy związek pływacki popiera Anon to jakaś parodia i przegięcie.

Widzicie w nich kiboli robiących bałagan, a ja obok zadymiarzy widzę zgrane ekipy, które nie tylko śpiewają lulzowe piosenki na meczach, ale jak trzeba, potrafią się zorganizować w słusznej sprawie.

Przepraszam, ale szufladkowanie i uogólnianie zwyczajnie mnie wkurwia.
    • Like Like x 3
  19. Faweks Member

nie chodzi o szufladkowanie ale tak jak to było w Gdańsku przez ich zachowanie nikt nie bierze protestu za poważny. Chamskie przyśpiewki pełne bluzgów nie są smaczne i w cale nam nie pomagają. Nawet jeżeli w śród nich znajdzie się 4 którzy naprawdę coś rozumieją cała reszta wpadnie dla rozróby. Potem masz coś w rodzaju Katowic.
  20. EdmontV Member

Muszę zgodzic się z RAIN. To tez Ludzie. Mają Prawo do Wolności jak ty czy ja. Dla mnie nie jest ważne kim jesteś, ani skąd pochodzisz, jaki klub lubisz etc...

Może i marudze ale mam jedno zdanie na to:

UNITED AS ONE, DEVIDE BY ZERO.
    • Like Like x 1
  21. mefistotelles Member

Nikt nie szufladkuje no może po części ale wkurwia mnie jedna rzecz wiesz jaka???

Po twoich jakże to obronnych postach wnioskuje że, masz zajebiście twardą pupę a serce gołębie.

Co jakiś kurwa mać pedał się chwali że jest any to jebut Rainbow i jej tęczowa szóstka staje w obronę,
    kibol robi pośmiewicho i jebut Rainbow znowu w akcji.

Czyli kolejny będzie klon moherowych beretów bo rydzyk bedzie szukał poparcia to co??

Jebut Rainbow na miejscu.

Może i fakt jest szufladkowanie ale to ze względów wizerunku naszego jak i całej naszej sprawy a nie bo ktoś ma odmienne poglądy.

A wiesz jak jesteśmy spostrzegani w mediach?? no wiesz??? "a ci w maskach to kto?? to ci ruchu tego z sejmu Palikota" będą kibole - " a ci w maskach to kto?? to ci co robią zadymy na meczach"

Chcesz proszę bardzo mieszaj się w tłum.
    • Like Like x 1
  22. Faweks Member

Może trochę zbyt twardo ale mefistotelles ma racje.
    Rainbow, spasuj bo mot mija się z celem i wizerunkiem. Widziałem to w trójmieście. Dzięki temu nazwali naszą manifestację młodzieżówką nacjonalistyczną i zabawą kiboli. :/
  23. mefistotelles Member

I to jest jakże cudowne podsumowanie mojej wypowiedzi która to po głębszym zastanowieniu daje do zrozumienia że :

Anonimowi - kibole , (szuflada 1 regał 2)
    Anonimowi - ruch polityczny (szuflada 1 regał 4)
    Anonimowi - moherowy beret (szuflada 1 regał 7)
    Anonimowi - bojówka anarchistyczna (szuflada 4 regał 8)
    Anonimowi - nacjonaliści (szuflada 6 regał 16)
    Anonimowi - dzieci neo (szuflada 7 regał 100)

Etc etc etc...

I co szufladkowanie powiadasz Rainbow kto my ?? my nie szufladkujemy to nas dzięki temu że pozwalamy burakom ze stadionów być anonimowymi , politycznym być anonimowymi.

Dziękuje Faweks za jakże to idealną interpretację w krótkiej w przeciwieństwie do mojej myśli.
  24. EdmontV Member

EEE... Ludzie, ja mam znajomych którzy, są kibicami i wcale nie łamią ławek ani nie bija na ulicy kogo popadnie... Zabieraja swojego dzieciaka na mecz zeby sie dobrze bawial, choc i z tym bywa problem, widzicie, jak wszędzie, są idioci, którzy wola rozruby od ogladania meczu. Moi znajomi to ludzie z różnych, klubów i zawsze sie z nimi dogaduje. Jestescie Anonimowymi... opanujcie się ludzie. To tak jakby powiedziec ze wszyscy z polski to złodzieje i bandyci bo banda idiotow dala pokaz za caly narod...
    • Like Like x 2
  25. Zekdarrath Member

Nie cierpię takich uprzedzeń:
    Kibic - kibol
    Blondynka - idiotka
    Polak - Złodziej
    Niemiec - Gestapowiec i grubiański "pan"

To głupie jest : /
  26. RainbowSix Member

Mefistotelles,nawet nie chce mi się odpowiadać na coś tak absurdalnego. Już nawet nie chodzi o to, że do Anon może przyłączyć się każdy (chociaż zdecydowanie nie każdy powinien), tylko o Twoją chamską wypowiedź na temat kibiców. Nie, nie napisałeś "banda obecna na manifie w Gdańsku", tylko kibice.

A jeżeli nie podoba ci się, że mam jakieś ale do wypowiedzi pełnych uprzedzeń, rasizmu, homofobii czy jakiejkolwiek innej głupoty - nie jest to zdecydowanie mój problem. Zamiast obrażać inne grupy - pracuj nad wizerunkiem, który ty możesz wygenerować. Ale nie, przecież łatwiej bezmyślnie zbluzgać, a potem stwierdzić, że staję w obronę kiboli, Palikota i PedoBeara, czy kogo tam jeszcze (prawdę mówiąc to są mi oni wszyscy bardzo obojętni). Nie bulwersuj się tak, bo pianę którą toczysz widzę aż tutaj. Gołębie serce? Potraktuję to jako komplement, fakty jednak zdają się temu przeczyć. To zwykła kultura, nic więcej. Drażni mnie głupota.

Słyszałam, że media mają nas za złych hakerów, a nie stadionowych zadymiarzy, ale najwyraźniej śledzimy inne serwisy. Postrzeganie nas nie zmieni się, bo nawrzucasz jakimś pacanom z kibice.net czy innego dziadostwa. Wręcz przeciwnie: tacy jak ty przypinają nam łatkę uprzedzonych, homofobów, rasistów, ale przede wszystkim pseudoelity, buców z kółeczka wzajemnej adoracji. Wkurwiają cię? To idź, zablokuj im stronę, podmień bazy na dane z my little pony, albo przywal jakiemuś na ulicy, zamiast po fakcie, odważnie zza proxy opowiadać bzdury.

I obyś z takim podejściem do innych miał syna kibica i córkę lesbijkę.
    • Like Like x 3
  27. Haha, jak zostaniesz naszym modem nie będę się musiał wstydzić za sposób wyrażania poglądów moda na szerszym forum.
  28. Zekdarrath Member

Rainbow, wiem o kogo chodzi, ale jakbyś mogła i jeżeli nie sprawi to problemu, to przed postem walnij do kogo ta wypowiedź. Unikniemy wtedy głupich pytań.
    Dzięki.
  29. EdmontV Member

Bo RAIN to inteligentna kobieta, troche wredna :p i nerwusik :p ale odważna i inteligentna :) Taki mod to dobey mod :)
  30. maQu1 Member

Jest jak jest ...tej maszyny już nikt nie zatrzyma
    Mamy taki ustrój w państwie jedni myślą tak inni inaczej..dla mnie to kolejny film do wali z ACTA nic poza tym liczy się jeden cel : zniszczyć system myślenia PO o tej ustawie
  31. Krea Member

O ile mi sie wydaje, to Rainbow ma troche racji. Może też nie jestem tutaj dlugo, ale tak jak pojalem ideę anonymous, to każdy homoseksualista, karaluch, ksiądz, policjant, kibol, czy inny człowiek może dolaczyc do nas. Nawet jakas wasza brzydka koleżanka z czasów szkolnych w której sie kiedyś kochaliscie i nikt tego zabronić nie moze. Nikt ich nie może wyrzucić, dlatego ze wy tak chcecie. Oczywiście, zawsze można kogos zestalkować, pobić, czy coś innego. Zawsze mozna też nawolywac do krucjat, bo nie podoba mi sie ze ktos wyznaje ta sama ideę co ja, lub wręcz przeciwnie. W tej chwili niestety oddalemy sie od niej. I w tej chwili to juz wasze własne działania. Możecie sie podac, ze jestescie anonimowi hakjerzy i niszczycie kiboli którzy nimi nie są. Fejkow w internecie jest bardzo duzo. No ale musicie sie zastanowić, czy ideę chcecie zwlaszczyc dla siebie, niczym jacyś nazisci, czy inaczej. Widziałem też posty Albino na ogólnym forum i wcale nie uważam aby jakiś wstyd nam przynosił. Ja tez nie darze sympatia różnej holoty, ktora lubi specyficzny rodzaj miłości, ale jednak nie jestem aż tak agresywnie do tego nastawiony, wielu ludzi nie darze sympatią, ale jakoś mogę czasem sie do nich uśmiechnąć i żyć z nimi na jednej planecie, nie przeszkadza mi ze sa ze mna na boisku w tej samej druzynie co ja, czy cos (no chyba ze lamia niemiłosiernie i przegywam przez nich :p )
    • Like Like x 1
  32. Mnie raczej irytował mnie sposób w jaki to mówił ;)
  33. NoXX Member

Dobra, ja uważam, że Anonem może sobie być każdy, gay, bi, trans, black or white, left or right etc. Nie potępiam żadnego anona, czy anon-wannabe za to, że jest dresem, kibolem, wyznaje hitlera czy przeciwnie, nosi pejsy.

Ale jak każdy, kto się za anona uważa będzie sobie wrzucał "oficjalne" filmiki w imieniu prawdziwych Anonymous, to powstanie zwykły Burdel. Może pewnego dnia dojść do sytuacji takich, jak gdyby pomysłodawca którejś z ostatnich odrzuconych akcji, bez konsultacji z kimkolwiek, wystosował oświadczenie, że jeśli rząd nie wycofa się z ACTA, ANONI zaczną wszczynać alarmy bombowe.
  34. Krea Member

Lulz, czyli każdy może być anonem, a nie każdy sie może za niego uważać? Czuje wewnętrzna sprzeczność w tym zdaniu. Skoro kazdy może być anonem, to czy istnieje coś takiego, jedną grupa zwana prawdziwym anonymous?
  35. NoXX Member

Lol, nie o to mi chodzi. Mówie tylko, że:
    Mówię jak najbardziej "TAK" dla anonów, którzy na codzień są kibicami, wszystko jedno jakimi. Nie interesuje mnie, co robią POZA Anonymous, tylko to co robią JAKO Anonymous.
    Mówie natomiast "NIE" np. apelom o hackowanie stron Legii, bo "Anonymous popierają Cracovię". ;)

Powyższy przykład dotyczy akurat kiboli, bo o nich chyba się tutaj ta awantura wywiązała.

EDIT: @Krea - pomyśl. Czy gdybym np nigdy się tutaj nie pojawił, nie zamienił słowa z nikim spośród Was, którzy dłużej w tym ruchu siedzą, tylko, zainspirowany walką z ACTA, założył z 4 sąsiadami "kółko Anonymous", następnie postawił stronę, forum, zaczął drukować własne ulotki z przekazem, który bym sobie sam wymyślił, i przeprowadzał akcje wg. własnego uznania - byłoby to równie "oficjalne" i pełnoprawne, co działania planowane tutaj? Jaka byłaby pewność, że w którymś momencie nie zaczęłyby nasze cele być sprzeczne?
  36. mirr0din Member

Nie można chwalić siebie, jednocześnie nie ujawniając swojej tożsamości. Nie rozumiem jednak dlaczego taką agresją pałasz do tej nieznanej Ci osoby, mimo że nie wyrządziła Ci żadnej krzywdy.

Piszesz o mediach, które wypromowały ten rząd i bronią go tak żenującą propagandą, że naprawdę nie wiem czemu się dziwisz. Wydaję mi się, że widząc np. ten materiał w tv dałeś się po prostu na niego nabrać. Czyli zamiast być złym na TVN, że zupełnie przekłamał to co się działo tamtego dnia; byłeś zły na tych mitycznych kiboli, których Ci TVN podłożył na tacy. Nie masz wpływu na to co podają mainstream'owe media - zwłaszcza te, które starają się bronic skorumpowanego i niekompetentnego rządu.

Co do Palikota. We are the 99%. Natomiast polityk u władzy skorumpowanego rządu reprezentujący ten 1%, próbujący zdobyć więcej władzy dzięki idei Anonymous, sam tylko potwierdza swoje skorumpowanie. Idea Anonymous obroni się sama. Dlatego radziłbym Ci lepiej ją zgłębić i przekazywać innym. United as one. Divided by zero.

Ale przecież ten tłum to my. To nasi bracia i siostry. Tylko dzięki niemu możemu być anonimowi. W tym tłumie należy właśnie szerzyć idee Anonymous, zwłaszcza że tak wielu opiera swe poglądy o Anonymous na zakłamanych informacjach propagandowych mediów.

Każdy może się wypowiedzieć, nawet filmem jako Anonymous. A siła jego przekazu będzie zależna od tego ile będzie miał racji, na ile faktycznie będzie rozumiał i wspierał idee Anonymous.

Co do tego filmiku, w końcu nawiąże do tematu. Autor jedynie lekko nawiązał do idei Anonymous bardzo prowizoryczną maską. Fakt, że ma na sobie bluzę klubu piłkarskiego, któremu kibicuje pokazuje, że wygłasza ten apel właśnie jako kibic. Trudno mu odmówić prawa do anonimowości. Jedyne natomiast co mówi to apeluje o przyjście na manifestację.

Metodą na filmiki, które waszym zdaniem zakłamują idee Anonymous jest robienie lepszych - odkłamujących i wyjaśniających. Jeśli dla kogoś problemem jest taki filmik jak ten - niech zrobi filmik bardziej Anonymous zapraszający na tę samą manifestację.
  37. Gej_Folks Member

Ruch Anonymous w Polsce jest stosunkowo młody, dopiero ostatnio sie przebil do szerszej publiki, więc nie dziwne, że każdy chce na tym coś ugrać. Ale o ile jest to mocno widoczne u polityków, którzy zamiast działać w sejmie gdzie mają realna władze, zakładają maseczki bo nic ich to nie kosztuje, a poparcie wzrasta, o tyle kibice, cykliści, anarchiści etc nie mają innych dróg protestu jak własnie oddolne, przedstawione na tym filmiku.

Do tego popatrzmy na to szerzej - przyłączają sie kibice, przyłącza się antifa, przyłączają się bojówki nacjonalistyczne etc. Ty wysuwasz z tego wniosek, że Anonymous to zaplecze antify, nacjonalistow i kibiców. Na mój gust wręcz wyraźnie widać, że jest odwrotnie - wszyscy pod sztandarem jednej idei sie jednoczą jako Anonimowi. I nie zabronisz im tego. Co więcej to będzie postępować. W pewnym momencie zwykli ludzie, lekarze, policjanci, mechanicy i inni też się za tym bedą opowiadać. Też im zabronisz, bo np. JP na 100%? Bez sensu. Jednoczymy się, nie dzielimy.

Dziękuję :*
  38. mefistotelles Member

Dobra to więc zaczynam i kończę...
    Jeśli Rainbow twoje słowa "I obyś z takim podejściem do innych miał syna kibica i córkę lesbijkę. " były w moim kierunku to wiesz co... jesteś żenująca a ja stąd spadam. Jeśli wchodzisz na moją prywatnośc rodziną to chyba już przegięcie. Wiesz możesz chrzanić trzy po trzy siedząc i pisząc na forum na mój temat oczerniać pluć dogryzać - ja nic nie powiem ale jeśli są to typowe słowa w kierunku mej family to po prostu przesadziłaś. Skąd wiesz ze nie jestem ojcem czy matką skąd??????
    Przepraszam wszystkich za swoją obocność na forum i w sposób może zbyt twardy i zbyt mocny próbowałem naświetlić z innego punktu widzenia cały nasz ruch - sorry wasz. Jest mi przykro że są ludzie słyszący prawdę tak mocną i tak twardą potrafią tylko krytykować.
    Naprawdę przepraszam za zajęcie części postów.
    Miało być dobrze a wyszło źle...

A ty Rainbow temat rodziny ahhh jest mi przykro że tak oczytana i elokwentna osoba płci pięknej zniża się do zagrywek po których albo daje się w ryj albo zakopuje w pobliskim lesie.
    Wiedziałem że jesteś ostra i dobrze ale jest to przegięcie.
    I mimo tego wszystkiego poczułem się urażony bo można być homofobem można być rasistą chociaż nim nie jestem, można być na nie ale to były tylko moje odczucia twarde i skrupulatne.
    Pozdrawiam
    Życzę wam powodzenia w waszych akcjach.
    Mam nadzieje że zwyciężycie ale nie kwiatkami i rozmową tylko konkretnym działaniem.
    Good Luck!!

Aha uprzejmie proszę również Admina o zbanowanie mnie. Dziękuje.
    Zapraszam na Warmię i Mazury :))
  39. SandThe Member

Uprzedzeń... nie, trzeba jednak pamiętać że wśród kibiców znajdą się "kibole", wśród blondynek "idiotki", wśród polaków "złodzieje" a wśród niemców "gestapowcy"
    To całkiem normalne że takie protesty zrzeszają różnych ludzi, i tych pierwszych i tych drugich.
    Jednak co do filmu to nie ma co się burzyć, tylko jakiś wariat weźmie go na poważnie.
    • Like Like x 1
  40. Zekdarrath Member

Zostań z nami, zastanów się. Hm?

No i kolejny członek mniej... taa...

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins