Customize

Przywitaj GMO w Polsce

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 19, 2012.

 1. Anonymous Member

  Czas, kiedy media są całkowicie zajęte jednym ważnym tematem, jest zwykle doskonałym momentem, żeby po cichutku przepchnąć w sejmie jakieś niezbyt popularne rozwiązania. Dlatego awantury wokół obchodów 11 listopada były idealną kołderką, która skutecznie przykryła uchwalenie dwa dni wcześniej nowej ustawy o nasiennictwie. Otwiera ona w Polsce drzwi do uprawy roślin modyfikowanych genetycznie. Odrzucono wszystkie poprawki i niewielką przewagą (230 do 202) przegłosowano projekt, który nie nakazuje nawet oznaczania opakowań z nasionami GMO. W ten sposób polscy rolnicy zostali pozbawieni prawa do informacji i tylko tak zwana wieść gminna pozostanie jedyną nadzieją na odróżnienie kukurydzy MON810 czy ziemniaków amfora od odmian naturalnych.

  http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20121118/gmo-zakazanie-przez-wprowadzanie

  Oczywiście można zobaczyć też fajny tytuł:
  "Będzie zakaz uprawy GMO w Polsce. Takie zapewnienie złożył minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba. Jego zdaniem, ma to umożliwić przyjęta na poprzednim posiedzeniu Sejmu ustawa o nasiennictwie przygotowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego."


  ale jak się przeczyta do końca:
  "Ustawa dopuszcza do obrotu materiał siewny modyfikowany genetycznie oraz jego stosowanie przez rolników. Zawiera jednak odpowiednie przepisy, które umożliwiają skuteczne wprowadzenie zakazu GMO na terenie Polski bez odpowiedniej zgody Unii Europejskiej."

  http://m.onet.pl/biznes,ssvgb

  Z tego pierdzielenia bez sensu wynika że dopuszcza JUŻ TERAZ ale umożliwia wprowadzenie zakazu...

  Monsanto to 90% GMO na świecie:  Dla leniwych którzy nie chcą oglądać wszystkich części przykład że uprawy GMO są zagrożeniem ponieważ krzyżują się w sposób niekontrolowany laboratoryjnie z naturalnymi uprawami powodując powstawanie mutantów w tej części przykład kukurydzy z Meksyku  Obejrzyj i podaj dalej bo media milczą w tej sprawie.
 2. Anonymous Member

  "Ustawa dopuszcza do obrotu materiał siewny modyfikowany genetycznie oraz jego stosowanie przez rolników. Zawiera jednak odpowiednie przepisy, które umożliwiają skuteczne wprowadzenie zakazu GMO na terenie Polski bez odpowiedniej zgody Unii Europejskiej."

  Powstaje pytanie:
  Po co dopuszczać jeśli się chce zakazać?
  • Like Like x 1
 3. Anonymous Member

  To klasyk w kraju wódki i kiełbasy. Pytanie co teraz zrobić ?
  • Winner Winner x 1
 4. Anonymous Member

  I tak już od dłuższego czasu wpierdzielamy GMO. W Japonii jeszcze jakieś małe szanse bo są wyizolowani Brytyjczycy już mają mocno pomieszane. Czemu nie ma szans ? Pszczółek i kwiatków chyba tłumaczyć wam nie trzeba a wszystko się przenosi tym sposobem. Jedyne czego się obawiam w tej ustawie to mocniejsze wkroczenie Mosanto na nasz rynek tzn rolnictwo będzie nowocześniejsze i to plus tyle ze następną dziedzinę wyprzedamy za granicę i Polska znowu kasy nie będzie mieć :confused:
  • Like Like x 1
 5. Anonymous Member

  Tutaj jakby co polska strona Mosanto :)
 6. Svobodny Moderator

  Dziwie sie, że dopiero teraz pojawił sie tu ten temat bo wiadomo o tym już od jakiegoś czasu. Czemu takie coś weszło w życie? Lobbing, lobbing i jeszcze raz lobbing, korupcja i stado szympansów w sejmie które w dupie ma obywateli i podpisuje cokolwiek im sie podsunie byle były zyski. Obywatelu żryj gówno i choruj, ważne żebyś płacił podatki i zdychał przed emeryturą.

  PS. Raz wpuszczone GMO do środowiska jest praktycznie nie do wytępienia...

  Edit:
  "Podpiszemy umowe ACTA przecież i tak nic to nie zmieni w polskim prawie" Same shit...
  • Like Like x 2
  • Agree Agree x 2
 7. BlackHeadyz Member

  Jak patrzy się na wiadomości to non stop wymyślają takie kołderki, 11 listopada, latająca świnia na lotnisku itp generalanie wszystkie media tłuką o bzdetach. GMO wchodzi w życie, wojna w Czadzie na dniach. Ale przecież jutro znowu ktoś upuści dziecko na kant podłogi, a matka zamachowiec wystąpi w gwiazdy tańczą ze zwierzętami paprykarz szczeciński ;p
  • Like Like x 1
 8. Anonymous Member  Nie zgodzę się GMO póki co w Polsce na ogół kupowane jest z tego co wiem jedynie na paszę dla bydła ale jak nie będzie oznakowane to nie będziesz świadom wyboru a to już mi się bardzo nie podoba.

  Nie prawdą jest że Pomidory które mają leżeć 30 dni w supermarkecie i ładnie wyglądać są takie same jak pomidory z Twojego ogródka, jak również to że uzyskasz więcej żyta z hektara nie znaczy że to żyto będzie zawierało więcej błonnika i innych wartościowych substancji.

  Supermarkety lubią GMO ponieważ produkt może być jak z fabryki jednego rozmiaru, koloru, z gwarancją że będzie leżeć odpowiednio długo. A nie takie pomidory co 2 dni poleżą a potem muszą robić promocje i co z tego że są zdrowsze jak to dla nich żaden interes.
  • Agree Agree x 1
 9. Anonymous Member

  Jako ciekawostka:

  Motorami napędowymi polskiego eksportu są: mięso, jabłka, wódka oraz słodycze. W 2012 (prognoza) polskie przedsiębiorstwa wyeksportowały artykuły żywnościowe o wartości 16 miliardów euro, przy czym nadwyżka eksportu żywności nad importem sięga 3 miliardów euro. Polska jest największym producentem jabłek w Europie i trzecim co do wielkości producentem drobiu[31].

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Polski

  Polskie jabłka rządzą i to bez żadnego GMO. Nasz eksport to żywność więc chyba nikogo nie zdziwi dla czego GMO w EU jeszcze nie a u nas już szybko teraz :)
 10. Anonymous Member

  19131.jpg 1_26bed3c712f4.jpg
  Kojarzycie te ogórki ? To też GMO . Wszyscy umrzecie na raki które będą stanowić 50% masy waszego ciała jak wynika z niektórych badań :-D. Nie rozśmieszajcie mnie samo GMO nie stanowi zagrożenia . Głównym zagrożeniem jest randap na który GMO jest uodpornione . Wiadomo randap zabije wszystko w kolo a rośliniki sobie dobrze rosną . Teraz wyobraźcie sobie że randapem pryska co drugi rolnik tak na oko (mieszkam na terenie wiejskim więc wiem jak jest u mnie ) więc i tak wpierdzielmy go aż nadto . Po co prsykają ? Chociażby po to żeby móc szybciej zebrac (wysusza ziarna)
 11. Anonymous Member

  Miło mi że udało mi się Ciebie rozśmieszyć w to czy GMO nie jest zagrożeniem śmiem wątpić ponieważ zagraża rodzimym gatunkom to jest jak z gatunkami zwierząt niektóre są inwazyjne i zagrażają danemu ekosystemowi np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Mysz_domowa można przeczytać:
  Duża płodność i krótki czas życia myszy domowych przyczyniają się do szybkiej ewolucji tego gatunku. W 2007 roku wykazano, że zawleczona w XIX wieku na atlantycką wyspę Gough mysz domowa stała się zagrożeniem dla występujących tam ptaków morskich. Gryzonie te osiągają rozmiary trzykrotnie większe od typowych (u wyspiarskich populacji drobnych ssaków częsty jest gigantyzm) i są agresywnymi drapieżnikami, atakującymi stadnie nawet wyrośnięte pisklęta albatrosów[5][6].

  Nie wszystko co nie zaszkodzi tobie nie zniszczy twojego środowiska naturalnego obejżyj jeszcze raz film sotatni z pierwszego posta. Albo najlepiej cały jest to film robiony przez Telewizję ARTE więc nie jakieś "bla bla bla" tylko solidny dokument.

  GMO to również produkt OPATENTOWANY i w tym sensie chroniony prawnie, mi się średnio podoba myśl że za jakiś czas Monsanto będzie sobie uzurpować prawo do wymyślenia pomidora, czy ogórka. A inni będą łamać te patenty bo się porobią jakieś krzyżówki międzygatunkowe.
 12. Anonymous Member

  Rok 2035 Polska. Napis na etykiecie chleba głosi:
  Własność patentowa oraz intelektualna amerykańskiej firmy Monsanto. Kopiowanie bez pozwolenia lub wypiekanie produktów chlebopodobnych w domu bez zgody koncernu zabronione pod groźbą kary w wysokości 100.000 zł lub pozbawiania wolności do lat trzech.
 13. Anonymous Member

  Bardzo ciekawe, ciekawe ilu Polaków ufa Amerykańskim koncernom. Głównie chodzi o Monsanto do którego należy 90% GMO i który "po cichu, po wielkiemu cichu" przepycha tą ustawę (no bo jak nie on to kto ma w tym interes?). Ciekawi mnie jak to się skończy. Bardzo jestem ciekaw czy taki koncern jest w stanie narzucić prawo i "wygrać" z Polakami w ich własnym kraju.
 14. Anonymous Member

  Ten sam film był emitowany na canal+film z lektorem 8 części jest tu
 15. Anonymous Member

 16. Tulku Member

  #OżeszKurwa.

  [edit] #OpKurwaMać ;) Nie no to jakiś mało śmieszny żart ta cała Unia jest. Właśnie twardo debatują nad oszczędnościami ha ha ha
 17. Anonymous Member

  24.11.2012 sobota (jutro) wyjdźcie na ulice z transparentami i ulotkami oprotestowującymi GMO. Bardzo mile widziane będą wszelkie odniesienia do mutantów, zombi i takich tam (np. transparent z jakimś mutantem z, dajmy na to, Fallouta) lub prawdziwych ludzi cierpiących na jakieś straszne choroby (choć to nie jest najlepszy wybór, bo ze względu na swą autentyczność byłby to szokujący i straszny widok). Ulotki powinny zawierać ponadto 2 podstawowe informacje:
  1. GMO jest w Polsce
  2. Producenci nie są zobowiązani do umieszczania informacji o tym na opakowaniach produktów, czyli każdy produkt zakupiony w dowolnym sklepie jest potencjalnie modyfikowany genetycznie.
  Godzina: 12:00
 18. Anonymous Member

  Każdy "Like" oznacza deklarację pojawienia się na tym małym proteście.
 19. Anonymous Member

  Jeżeli nie będziemy potrafili się zorganizować nawet w tak prosty sposób (bo to najprostszy z możliwych, nie wymaga żadnej pracy poza przygotowaniem transparentu czy ulotek, co zajmie max pół godziny, + 2-3 godziny na połażenie po mieście) to znaczy, że wszyscy możemy się wynieść precz z tego forum, bo to oznacza, że nie zorganizujemy się nigdy. To naprawdę nie wymaga wysiłku. A argumenty typu "za szybko" czy "trzeba to obgadać" biorą się z lenistwa i podświadomego dążenia do odroczenia działań, a w efekcie do przedawnienia sprawy.
 20. Tulku Member

 21. Tulku Member

  Hejo było na oko około 100-200 osób bardzo fajnie, nawet Doda i Piróg się udzielali była również Pomarańczowa Alternatywa - niestety media milczą nadal na ten temat. Może dzięki Dodzie będzie chociaż na jakimś pudelku.

  Media to kurwy sprzedajne które uważają że jakieś żebranie o kasę w UE czy kogoś pocałował Pawlak jest ważniejsze od tego co będziemy żreć...

  Następne spotkanie w środę o 12.00 pod kolumną Zygiego :)

  Wielkie DZIĘKI wszystkim tym którym chciało się wpaść :)
  • Like Like x 1
 22. Tulku Member

 23. Tulku Member

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75402,10223524,Zagorski__GMO_i__rewelacje__WikiLeaks.html#ixzz2DGE3th00

  Jeździ jebany na sponsorowane wakacje a potem napierdala bzdury za**** chujowi jak go spotkam.

  [edit] do przeciwników sqrwiel nie pojechał zresztą nie mają tyle kasy aby chujowi zasponsorować wakacje i zestaw dziwek - cała prawda o mediach w tym kraju nożesz qrwa mać.

  SPISEK TO EUFEMIZM TERAZ TO SIĘ NAZYWA WSPÓLNOTA INTERESÓW.
 24. Anonymous Member

  Wszystko jedno ludziom co żrą póki nie chorują i mogą kupić iphone albo mieć "golden credit card" to ważniejsze bo można wyrwać jakąś blacharę - ja jak mam wątpliwości czy coś mi nie zaszkodzi to nie ale jak widać inni mogą wpierdalać GMO czy trociny wszystko jedno to smacznego.
 25. Anonymous Member

 26. Tulku Member

  Kolejny raz prawo Unii Europejskiej jest ponad wolą obywateli, w tym przypadku zadecydowano co będziesz jeść bo wielkie koncerny zgłosiły zakaz handlu GMO do Trybunału Sprawiedliwości i twoje poczucie sprawiedliowści chuja kogo obchodzi jak będą sobie produkować trujące cholera wie co i przedstawią badanie że "nie szkodzi" to będą tym handlować siać sprzedawać i zatruwać twoje środowisko naturalne bez pytania Ciebie o zdanie:

  Źródło: http://www.premier.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/gmo_pytania_i_odpowiedzi_ws_,11716/

  Pominę fakt że w większości krajów UE dopuszczono możliwość handlu zabroniono jednak wysiewu tego gówna na polach u nas tak się nie da trzeba rozporządzenia robić kombinować, wałki na boku kręcić. A ludzie będą zmuszeni pilnować ministra i organizować protesty z każdym nowym pojawieniem się jakiejś rośliny GMO.

  Jakoś kurwa zakaz sprzedaży dopalaczy czy substancji w nich zawartych nie narusza zasady swobodnego obrotu towarów na obszarze UE.
 27. Tulku Member

  http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co...347984,1,fakty-i-mity-na-temat-gmo,index.html

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Organizm_zmodyfikowany_genetycznie

  [edit]
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20010760811

  Pozostawię to bez komentarza.
 28. Tulku Member

 29. anon_free Member

  SMS, FB, email, plakat, radio(patrz anonradio) i rozgłaszać. Nawet głupi napis na oknie pomoże. I być na proteście- nie usprawiedliwiać się tylko być!
 30. Anonymous Member

 31. martajagoda89 Member

  a czy w/w herbata, aby na pewno nie jest genetycznie modyfikowana?
 32. Anonymous Member

  Dobry troll jest dobry :D
 33. Anonymous Member

  Ustawa została podpisana przez prezydenta. Game over.
 34. Anonymous Member

 35. Anonymous Member

  Bo oni są tylko poto żeby coś podpisać/zagłosować, nikt od nich nie wymaga jakiegokolwiek zaznajomienia sie z tematem. Choć pojawiły sie informacje, że rząd dobrze wiedział co robi, a teraz ludziom wciska sie kit.
 36. _Tobixywa_ Member

  Znowu coś sie dzieje za naszymi plecami... Nic kurwa nowego w tym pierdolonym, propagando-politycznym kraju. Co z tym zrobimy? Mały kontratak? Udostępnijmy film w sieci na ten temat żę nie godzimy sie na to. Wszędzie chemia... Przypuszczam że sami już jesteśmy chemiczni od tego całego świństwa.... Już nawet nie wiesz co w sklepie kupujesz... Świeże? Może i tak ale z jakiego źródła? Nie długo to plastik albo styropian bedziemy wpierdalać.... -.-
  • Agree Agree x 1
 37. Anonymous Member

  Super! Zróbmy filmik i powiedzmy, że sie nie zgadzamy, ciekawe kogo to będzie w ogóle obchodzic. Tak, to jest konkret którego nam poptrzeba. Filmik to zawsze była sprawa drugorzędna, jedynie dodatek.
 38. Anonymous Member

  Ale rzadowi chodzi o pieniadze. Polska jest zadluzona, a kasa z kads musi byc. Polska I tak sie zadluzac bedzie bo mamy taki rzad a GMO to tylko spowolni. To tak jak przed II WS, kiedy Anglia I Francja oddawaly w rece Hiera kolejne ziemie. Spowolnili wybuch wojny, ale ona I tak wybuchla. Polski rzad robi cos podobnego, by utrzymac sie przy wladzy jak najdluzej, niezwazajac na skutki( = nasze zdrowie). Trzeba to zatrzymac bo jest coraz gorzej, niestety brak ludzi i checi uniemozliwia to

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins