Customize

Realne działania – realne efekty, inwigilacja, retencja i podobne twory...

Discussion in 'Polska' started by Merkuriusz__, Feb 21, 2014.

 1. Merkuriusz__ Member

  Od dawna na WWP większość rzeczy sprowadza się do jednego schematu:
  1. Obieranie celu
  2. Długa rozmowa z której na ogół (niestety) niewiele wynika (brak info odnośnie działań i zamierzonego do osiągnięcia celu)
  3. Małe zamieszanie na IRC iWWP + projektowanie ulotek, czasem ktoś wspomni o DDoS
  4. Kilka ulotek pojawi się w sieci, może jakiś film na YT
  5. Koniec

  Nie wiem jak Wam, ale mi taki stan rzeczy niezbyt się podoba i chyba najwyższy czas zacząć mierzyć siły na zamiary, zacząć lepiej planować to co się robi i zacząć robić rzeczy realne. Na chwilę obecną w PL anonymous jest pośmiewiskiem właśnie przez to jak wyglądają praktycznie wszystkie #Op...
  Efekty tego można zobaczyć pod materiałami udostępnianymi w trakcie choćby Op'a z bratnią pomocą – nikt nie traktuje tego poważnie, wyzywa od gimbazy itd.

  Większość działań ma jeden cel – przeciwstawianie się i próby wpłynięcia na działania systemu który jest przyczyną całego syfu który widzimy dookoła, ale przejdźmy do rzeczy.

  Walka z wszelkimi ustawami i innymi wynalazkami mającymi na celu ograniczenie wolności słowa i możliwie jak największa inwigilację są niestety skazane na przegraną, możemy robić wszystko co się da i stawać na rzęsach a i tak system zrobi co będzie chciał...
  Na rząd ani ustawy nie wpłyniemy, ale można to zrobić inaczej – popularyzować deepweb, nie TOR'a, Freenet czy I2P, które już mają zjechaną opinię przez pedo i narkotyki a przez Hyperborię (www.hyperboria.net). Brak tam pedo i narkotyków, istnieją odpowiedniki ważniejszych rzeczy jakie widzimy w clearnecie:
  - odpowiednik FB (YT chyba też już jest, ale pewny nie jestem)
  - hosting plików
  - hosting stron www i blogów
  - dostawców usług e-mail, xmpp(odpowiednik gg)
  - IRC
  - i sporo innych, sieć jest młoda i stale się rozrasta
  celem Hyperborii jest stworzenie alternatywy dla zwykłego internetu.

  Co daje korzystanie z Hyperbori? Poufność przsyłanych danych, czyli nawet jeśli dostawca internetu sprawdza ruch, nie będzie wiedział co robimy w sieci – jednym słowem, system traci możliwość inwigilacji użytkowników internetu, a retencja staje się bezcelowa(poco trzymać coś czego nie można odczytać).

  Co wystarczy zrobić? To proste – zacząć używać, polecać znajomym i innym ludziom i zacząć budować Polską społeczność w Hyperbori.
  Jeżeli masz jakieś zainteresowania załóż darmowego bloga albo stronę – niech sieć się rozrasta :D

  To jest realne do zrobienia i może dać realne efekty.
  • Like Like x 1

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins