Customize

Religia

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 19, 2011.

1. Anonymous Member

Jak w temacie, jeśli wierzycie to w co? Jeśli nie wierzycie to przeszkadza wam jakoś religia? Walczycie z nią?
  2. anonLie Member

Wierze, ze powinienes zaczac myslec.
  3. Fuuuu Member

Każdy ma wolność wyznania koniec :)
  4. Anonymous Member

Uważam - podobnie jak wielu, jeśli nie większość naszego ruchu - że Kościół katolicki powinien zostać zdelegalizowany. Dosyć już obłudy, kłamstw, pedofilii i popierania zbrodni wojennych.
  5. Fuuuu Member

Ja jestem Ateistą do innych wyznań nic nie mam. No ok mam zastrzeżenia co do Islamu. Ale nie mówisz dość pedofilii i kłamstw ale nie każdy ksiądz to pedofil i kłamca, tak samo jak każdy polak nie jest złodziejem i pijakiem :)
  6. ch0m1kX Member

Ja nie wiem sam kim jestem, wierzę w Jezusa ale nie wierzę w kościół, wierzę w boga a nie w ludzi, wielu księży jest tak wkurzających, że ktoś jest księdzem to ma pierwszeństwo, no ale jak Fuuuu powiedział, nie każdy.
    • Like Like x 1
  7. Jestem ateistą, ale do żadnych wyznań nic nie mam, mam jedynie problem z organizacjami które zrzeszają wyznawców, islam czy scjentologia z założenia też nie są złe ale tak jak kościół katolicki w dawnych czasach główne problemy mają z nadinterpretacją i wykorzystywaniem/wyzyskiwaniem swoich wyznawców, jeśli chodzi o kościół katolicki w Polsce to owszem powinny mu być zabrane przywileje, ale nigdy nie powinno się walczyć z samą wiarą, ponieważ jest wolnym wyborem każdego z nas, jedynym wyjątkiem morze być gdy wspólnota ogranicza wolność człowieka, lecz ciężko zaznaczyć granicę, ponieważ to ich wybór, by do niej przystępować
  8. IMarcin Member

A ja jestem katolikiem...
  9. Anonymous Member

fajnie, ja terz
  10. IMarcin Member

11. ch0m1kX Member

opodatkować! i przynajmniej dziura zacznie się powolutku zmniejszać.
  12. IMarcin Member

Nie będzie się zmniejszać, wiecej będzie więcej zmarnują/ukradną
  13. Te kurwy były niestosowne, nie chodzi nawet o to że się będzie zmniejszać, bardziej o to że nie kościół nie powinien być zależny od państwa, i oczywiście powinien trzymać gębę na kłódkę w sprawach politycznych ( w kontekście partii )
  14. IMarcin Member

nie skomentuję
  15. Anonymous Member

Mod edit.
  16. IMarcin Member

powodzenia w życiu :)
  17. Anonymous Member

aż czuję tą bijącą od ciebie nienawiść. pewnie byś mnie w imię papieża zajebał, tak jak twoi bracia w wierze robili setki lat temu, co? nie ma przebacz - dziś wam nikt już nie pozwoli zajebać ot tak 2 mln indian. Również życzę powodzenia i otwarcia oczu na Prawdę!
  18. ch0m1kX Member

(nie karmić)
    Czy jest tu ktoś innego wyznania prócz katolickiego i ateistycznego(chyba tak)
  19. IMarcin Member

Nie uważam że zabijanie "dla Boga" w czasie krucjat i podboju Ameryki było dobre, uważam to za barbarzyństwo. A Nienawiść to raczej czuję od ciebie.(i nie bój się nie zabiłbym cię, jest to niezgodne z moją wiarą:))
  20. IMarcin Member

2UP
    sory, ale cicho na forum to trol przynajmniej się naje
  21. ch0m1kX Member

"A chuj mu w dupę nawet w 13 piątek..."
    Tak wiem 19 i to sobota...
  22. Anonymous Member

Sam jestem katolikiem, jednak uważam, że krucjaty to był złoty czas chrześcijaństwa. Szacunek dla boga był oczywisty i wszędzie egzekwowany. Popatrzmy teraz czym na zachodzie jest chrześcijaństwo - ot niegroźna grupka ludzi, z których można sie śmiać, szydzić, a oni i tak muszą nadstawiać drugiego policzka. Nawet filmiki na youtubie. Widział ktoś jawne ośmieszanie muzułmanów tam? Takie filmy sa od razu wywalane. Ale jak śmiejemy się, ze ksiądz=pedofil, żebranie za kasę itp, to filmiki leżą tam w najlepsze. Nawet palikot robił spoty wyborcze opierające sie na wyśmianiu "zaściankowości" katolików. Kiedy islamista wysadza się w metrze to jest "krzyk uciskanych mniejszości", a jak katolik strzela do ludzi na wyspie to już psychopata, niezrównany szaleniec i najgorszy zbrodniarz wojenny. Gdzie tu sprawiedliwość? Od kiedy to media stały sie proinnowierskie?!
  23. Anonymous Member

Pierwszy raz słyszę żeby publicznie nazwano ataki terrorystyczne plakaniem mniejszości, jazda po pedofilii jest bo wszyscy wiemy ze problem istnieje i kościół na to przyzwala, przez nieodpowiednie karanie takich zwyrodnialcow, więc jest to fakt. Mówiąc o facecie strzelajacym na wyspie mam wrażenie ze miałeś chwilowe przycmienie umysłu i nie każe ci wypierdalać, pewnie myślałes ze jak koleś jest katolikiem to może to robić? Tak koleś jest jebaną gnidą i zasługuje na taką samą karę jak terroryści z każdego innego zakątka swiata w równym stopniu. I dobrze ze jest katolikiem bo jak kurwa uświadomi sobie co zrobił to będzie wiedział ze będzie się skamażył w piekle.
  24. anonLie Member

Propo innego wyznania- Jestem deista.
  25. Anonymous Member

jakaś hipsterska wariacja na temat agnostycyzmu jak mniemam?
  26. Anonymous Member

Sam się wypowiadał, że zrzeka się życia wiecznego na rzecz wiecznego potępienia za swój czyn, lecz to była ofiara jaką poniósł świadomie by przeciwstawić się islamskiej "inwazji" na kraje europy.
  27. Xaosuser Member

Tyle, że on nie dostał dyspensy na nakurwianie salt i ludzi, po za tym nakurwia się innowierców ^^'

Co do mnie :
    chaostar13.jpg
  28. RainbowSix Member

W tym chaosie jest porządek :p
  29. Anonymous Member

gdyby dyspenzę dostał, to nie gadałby o wiecznych katuszach w pirekiele ;)
  30. anonLie Member

Pozdro, opierdol swoja nauczycielke od polskiego w licbazie jezeli nie wiesz co to jest;)
  31. Proaktyn Member

Też jestem katolikiem. Dalej pogryź mnie za to ;)
    Czasami irytuje mnie to jak ks. z ambony daje co niedziele rozpiskę na co dzisiaj zbierają i dla kogo to idzie. Opodatkować? Niezły pomysł. Nikt u nas w sejmie nie ma jaj i nie jest na tyle głupi żeby to zaproponować (1. Zjedzą go mochery. 2. Straci część elektoratu).
  32. Anonimowy Member

Jestem ateistą. Nie mam zamiaru tłumaczyć dlaczego bóg nie istnieje, bo obala to czysta logika (myślenie nie boli). Głupotą jest wierzyć w coś co wymyślili ludzie ponad 2000 lat temu, gdy byli zacofani i - nie oszukujmy się - głupsi, musieli sobie jakoś odpowiedzieć na pytanie "Jak powstał świat?". Teraz gdy już znamy odpowiedź na to pytanie, znamy teorię ewolucji itp. ludzie nadal wierzą w te bajeczki, a w biblii doszukuje się coraz więcej metafor (ludzie kiedyś naprawdę w to wierzyli). To człowiek stworzył boga, a nie bóg człowieka. Dziękuję.

Deizm wymyślili katolicy pod presją ze strony ateistów, którzy męczyli ich pytaniem "Gdzie jest bóg skoro stworzył świat?". Katolicy zaczęli się nad tym głębiej zastanawiać i dostrzegli, że ateiści mają tutaj rację, ale nie chcieli się do nich przyznawać więc wymyślili deizm.

@edit
    Dodam coś jeszcze :p

1. Ziemia ma miliardy lat. Długo przed ludźmi Ziemia przypominała wyglądem nasz księżyc, z czasem pojawiło się na niej żywe ciało, dinozaury, w końcu powstał człowiek i wymyślił religię. Początkowo ludzie wierzyli w kamienie i inne rzeczy materialne, później był politeizm, a dzisiaj mamy Chrześcijaństwo, które ma dopiero 2000 lat - kiedyś przeminie jak każda inna religia. Gdyby na Ziemi nigdy nie było człowieka, nie było by też boga.

2. Jak wiemy, układ słoneczny nie jest jedynym układem we wszechświecie i gdzieś w oddali są podobne, a może nawet żyją tam jakieś istoty. Czy bóg stworzył te wszystkie układy i planety takie jak Wenus, czy Mars? Kiedyś ludzie myśleli, że świat kończy się na Ziemi, podejdziesz do krawędzi i spadniesz :D
  33. IMarcin Member

Up
    1 w Biblii nigdzie nie jest napisane że świat kończy się na krawędzi
    Jestem wierzący i chyba jesteś trochę naiwny, bo tak jak ja nie przekonam cię, do swojego wyznania, tak ty nie przekonasz mnie do ateizmu.
    Zresztą trochę smutno wierzyć, że po śmierci zjedzą cię robale i tyle koniec nic już nie ma.
  34. anonLie Member

@Anonimowy
    Deizm wymyślili katolicy pod presją ze strony ateistów, którzy męczyli ich pytaniem "Gdzie jest bóg skoro stworzył świat?". Katolicy zaczęli się nad tym głębiej zastanawiać i dostrzegli, że ateiści mają tutaj rację, ale nie chcieli się do nich przyznawać więc wymyślili deizm.

Kto ci takich bzdur napchal?

Co do ateizmu-
    Spoko jest, ale za chuj nie moge uwierzyc, ze po smierci wszystko sie konczy i nic niema~~
  35. RainbowSix Member

A mnie się najzwyczajniej w świecie nie podoba opcja, że coś gdzieś na górze może móc mieć wpływ na moje życie.

Deizm? A czy to czasem nie jest doktryna filozoficzna?
  36. Anonimowy Member

a w moim poście nigdzie nie jest napisane, że w biblii jest tak napisane :D
    Chodzi mi o to, że ludzie byli kiedyś zacofani i nie wiedzieli nic o wszechświecie, o tym, że istnieją inne planety, niż Ziemia.

Zjedzą cię robale, ale ty i tak nic nie będziesz czuł, bo za ból odpowiadają nerwy, a za uczucia i świadomość odpowiada mózg, a nie dusza. Po śmierci jest to samo co przed urodzeniem - nie ma cię, zostaną tylko wspomnienia. Zawsze możesz wybrać kremację.
  37. Xaosuser Member

Nauka się rozwija i co jakiś czas wywraca o 180 stopni w niektórych dziedzinach ^^ C odo ewolucji zaś, o brakującym ogniwie słyszałeś :>
  38. IMarcin Member

Nie chodziło mi o strach przed robalami... ale o to że smutno jest wierzyć w bezsens życia skoro i tak umrzemy i nic nie zostanie
  39. Anon2k11 Member

Cytujac pewna osobe... brakujace ogniwo... lewak ;d

Tak na powazne. Dziwi mnie.. moze nawet 2 rzeczy mnie dziwią.
    W kazdym razie.
    Nie neguje tego. Tylko, że Religia oprócz tak głupiej funkcji jak tłumaczenie prostym ludziom jakichs zjawisk. Ma inne, ale to szczegół.
    Tak, jeżeli ludzie dalej wierzą w takie cuś, to wiedz, ze cos się dzieje.

Kupsztajew będzie. Raz - kasa fiskalna. Będziesz gdzieś widział ksiedza co sobie taka zainstaluje? ;)
    Druga sprawa, co już pisałem. Na ten syf łożą wierni. Każdy taki podatek powoduje, że ksiadz nie płaci podatku, ale tylko przenosi pieniążki od wiernego do fiskusa. Więc tak na prawde wszelkie akcyzy, waty i podatki od sprzedazy itd działają na tej samej zasadzie. Zysk i tak musi wypracować. Jakimi kosztami... to już kwestia człeka. Wywalić to z budżetu, żadnych podatków i odliczeń. Tylko kasa od wiernego - a cały Kościół niech sam już się zastanawia jak problem rozwiązać. Będziesz to całe patatałajstwo podatkować, a potem kasa leci z budżetu - coś nie teges.
  40. Anonymous Member

Ale w pytania retoryczne to ty się naucz. Swoją drogą to jest piękne, jak człowiek wybiorczo traktuje wszelkie prawa i obowiązki.

"Bóg cię kocha i wybacza wszelkie grzechy - super, jestem za! Ale seksów do ślubu ni ma, a o gumce to już nawet nie myśl - e hujnia, to ja se będę ruchał i zostanę ateistą. Ale chwila chwila, teraz to mnie nikt nie kocha, a po śmierci zjedzą mnie robale - nie chce tak! Jak tu ruchać i mieć życie wieczne... Wiem, zostanę sobie deistą i chuj!"

Wierzysz w Boga? To podążasz za Dekalogiem i Kościołem całym sercem. Takie pierdu pierdu na pól gwizdka śmiechu jest warte. Tak jak by opierdalać wszystkich za nieprzestrzeganie zasad BHP, ale samemu na stacji benzynowej palić pety "bo ja jestem palący, a to tylko jeden przepis do złamania, po za tym nawet go nie lamię, bo jestem ostrożny, nic się nie stanie". Już św Paweł pisał w swoich listach, że najgorzej być letnim. Ani zimny, ani gorący, tylko chorągiewka na wietrze. Jak odrzucasz nauki Kościoła, to się później nie dziw, że po śmierci wylądujesz w pierwszym kręgu piekielnym, razem z innymi dobrymi ludźmi poganami. Pamiętaj, że to JEZUS jest brama do światła, a nie jakieś sekciarskie dyrdymały.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins