Customize

Religia

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 19, 2011.

 1. anonLie Member

  Somthing like that, ale w sumie nie wierze w jakiegos tam boga czy cos, bardziej w cos takiego tam po smierci ._. to dosc skomplikowane QQ
 2. Gej_Folks Member

  Mógłbyś kontynuować? Chętnie zapoznam się z Twoim punktem widzenia absolutu.
 3. anonLie Member

  Niechce mi sie~ moze kiedys/pm
 4. Anonymous Member

  Anonymous NIGDY nie walczyli i nie będą walczyć z żadną religią, co najwyżej z oszustwami lub wykorzystywaniem ludzi, ale nigdy z wiarą.
 5. Nie wierzę że jesteś Modem. Słyszałeś może kiedyś o kościele Scjentologicznym?
 6. BrainDryer Member

  Ale to nie religia tylko sekta
 7. Anonymous Member

  Po twojej wypowiedzi ja zaś nie mogę uwierzyć, że masz Anon w nicku i udzielasz się na forum dla Anonimów. Anonymous nie walczą z wiarą w Xenu, lecz z wykorzystywaniem, szantażowaniem i zabijaniem członków KS przez... KS (trochę to głupio brzmi, ale co tam).

  Nie ma różnicy pomiędzy religią a sektą. Religia to po prostu starsza i mająca większe poparcie sekta. Gdyby Kościół Scjentologiczny przestał oszukiwać, wykorzystywać, szantażować, prześladować, inwigilować, porywać i zabijać swoich członków, oraz dręczyć i prześladować krytyków i przeciwników, Anonymous przestaliby z nim walczyć.
 8. A czym to się różni od jakiejkolwiek innej religii?
  Zrozum że problemem nie jest tu wyjątek (KS) od reguły (reszta religii), tylko każda religia.
 9. Anonymous Member

  Więc jakież to religie mordują kogokolwiek teraz (czyli nie w średniowieczu) nie licząc muzułmanów i ich świętej wojny, albo wymuszają na nich oddawanie jej pieniędzy (zwykła prośba o ofiary się nie liczy), czy też każą sobie płacić setki tysięcy dolców za zbawienie duszy, albo rozdzielają rodziny, szpiegują i prześladują krytyków bądź zabraniają swoim wiernym leczyć się u lekarza nie należącego do wyznania?
  • Like Like x 1
 10. Chrześcijański kler dyma chłopców, Muzułmanie małe dziewczynki, Muzułmanie stukają dzieci ostrzem miecza w czoło, zabijają za odtrącenie wiary, chrześcijanie wzbraniają różności religijnej, nakazują obecność krzyża w przestrzeni publicznej i namawiają ludzi do męczeńskich śmierci. Chrześcijanie zakazują aborcji i namawiają towarzystwa chrześcijańskie do Stalkingu (sprawa Alicji Tysiąc), starają się decydować nie za siebie, indoktrynują młodych, niezdolnych do samodzielnych decyzji, starają się zagarnąć jak najwięcej pieniędzy dla siebie wmawiając przy tym każdemu że jest to dla ich własnego dobra.
 11. IMarcin Member

  kolejny fanatyk
  • Like Like x 1
 12. Anonymous Member

  Przygadywał kocioł garnkowi ;p
 13. Zacznij ćwiczyć joge czy coś ? Nie wiem wyładuj jakoś energie, bo już po prostu tak już nienawidzisz wszystkich religii że nie wytrzymujesz z tej nienawiści. ah ah ah sam jad kolego - to nie w stylu anonymous.
 14. IMarcin Member

  Zauważ że ja nie obrażam innych religii ani nie oczerniam ich bez dowodów.
  Równie dobrze mogę powiedzieć to on dyma małych chłopców i przekonywać do tego innych.
  Takich ludzi nazywam po prostu fanatykami ateizmu
  • Like Like x 1
 15. Anonymous Member

  a kto zawzięcie wyzywa satanistów od psychopatów i morderców, choć samemu nie ma zielonego pojęcia o antychrześcijańskich religiach i jeszcze się tą ignorancją szczyci? ;]
 16. IMarcin Member

  Napisałem tylko że zdarzały się przypadki, bo akurat pojecie mam....
  Zresztą satanizm to nie religia. A słowa ignorancja nienawidzę równie mocno jak słowa tolerancja
 17. Proponuję urwać tą jałową dyskusję, zasadniczo żaden z nas już nie toczy dyskusji na temat tylko przerzucamy się zarzutami, nie dbając o wartość merytoryczną rozmowy.
 18. Uważasz że moje zarzuty są bezpodstawne?
  Jedyną rzeczą z jaką MÓGŁBYŚ się nie zgodzić, gdyby nie było o niej tak głośno w mediach światowych to dymanie małych chłopców przez księży.
 19. Ale wbrew pozorom ja nie mam żadnych rozłamowych intencji jeśli chodzi o religie. Uważam że kościół powinien być opodatkowany tak jak duże przedsiębiorstwa, a dotacje wstrzymane.
  Poza tym żadnych podpaleń kościołów ani bicia kleru :)
  • Like Like x 2
 20. IMarcin Member

  Nie mówię że takie rzeczy się nie zdarzały. Możliwe. Twierdze tylko że na 100% nie jest to masowa fala gwałtów i że połowa księży to pedofile. Co więcej jeśli wierzysz ślepo w to co ci podają owe media to powodzenia. Chyba że chcesz wiedzieć to, co pasuje do twojej ideologii bądź twojego zdania...
 21. Ehh. Po prostu media selektywnie nagłaśniają sprawy. Jeśli słyszę (nawet w TVN) że sąd orzekł iż jakiś ksiądz faktycznie dymał dzieci to w to wierzę, co nie zmienia faktu że na wszystkie organizacje podawane przez media patrzę krytycznie.
 22. Z tym się zgadzam w 100% ale uwierz mi że wstawiając pornofotomontaże nie przyczynisz się do tego :)
 23. Zekdarrath Member

  Za przeproszeniem powiem tak - kurwa, co z was za Anonymous? Szczególnie ten o nicku "Anonymous" i niektórzy. Piętnujecie się, iz chcecie wolnosci i wolnosci wyznania (o co walcza Anonymous) a potem pieprzycie farmazony ze "ksiadz musial cie w dupe ruchac", "Bog nie istnieje" i takie duperele. Bije od was hipokryzją i lewactwem na kilometr. Sam jestem katolikiem, ale tak sam wierze w Boga a nie kosciol, opodatkować ich trzeba a do tego tępie Crimen Sollicitationis. Bo to jest złe. Kościoł jest zły. Ale nie mozna najezdzac na wiare. Chcecie byc Anonymous a jesteście czasami tylko bandą przepełnionych nienawiścią trzynastolatków do inności. Jeżeli nie wierzy ktoś w Boga - zachowaj to dla siebie i nie najeżdżaj na innych, ze Bog nie istnieje i jak w niego wierzysz to jesteś debil. Niektórzy nie zasługują na miano "Anonymous", bo mam wrażenie że niektórzy to tylko dzieciaczki.
  • Like Like x 1
 24. ch0m1kX Member

  Jak ja lubię kiedy ktoś mówi mądrze, no ale nie wytrzymam jeśli nie wtrącę swoich 3 groszy. Więc tak: Poglądy na temat kościoła mam takie same jak ty, jest to organizacja taka sama jak kółko łowieckie czy wędkarskie i należy ją opodatkować. Kościół jako cała organizacja nie jest taka dobra ale zła też nie jest, wydaje mi się że pchasz cały kościół do jednego wora, razem z rydzykiem i księdzami (chyba tak to się pisze) i mnichami którzy czynią to co czynią oczekując nie tyle co zapłaty a jałmużny. Następna sprawa jest taka: Na wiarę można najeżdżać, ot tego jest wolność słowa o którą walczy anonymous, mów na każdy temat co chcesz. I ostatnia sprawa: W ruchu anonimowych chodzi o to by każdy mógł do niego dołączyć, przepełnieni nienawiścią trzynastolatkowie i kochający jednorożce 80`latkowie. Z tymi pierwszymi jest o tyle sprawa trudna że wystarczy że ktoś powie że jest z podstawówki/gimnazjum (tu już w ogóle mordorn)/wczesnej klasy liceum to od razu jest goniony jaki to jest a jaki nie jest. Coś jak znęcanie się nad młodszymi.
  • Like Like x 1
 25. Zekdarrath Member

  Jasne, jasne, znam księży którzy są dobrymi ludźmi, ale proszę was a szczególnie tych którzy sądzą, że jak ktoś jest księdzem to "rucha w dupsko automatycznie". I to mnie właśnie denerwuje. Czy nienawiścią przepełniani mogą dołączać? A co to za idea by była, gdyby organizację pokojową założył rasista, homofob i antysemita? Właśnie. Nienawiść ludzka mija się tu z celem. W końcu Anonymous chce miłości, prawda? Więc co tu robią ci, którzy nienawidzą? Chcemy zmieniać świat a sami jesteśmy przepełnieni nienawiścią oraz stereotypami?

  Edit: Zastanówcie się czasem jaki jest wasz cel, idea i do czego dążycie. Jeśli chcecie kochać - zapoczątkujcie to. Nie pakujcie jednych księży do pedofilii itp. Zacznijcie od siebie
  • Like Like x 1
 26. IMarcin Member

  No brawo wreszcie zostałem zrozumiany. A już myślałem że to forum nie dla mnie...:)
 27. Tuziak Member


  5min zbierałem się by napisać coś odnośnie walki z powietrzem którym ludzie oddychają, i chyba to co napisałem będzie najlepszym.
  O rany rany.
  • Like Like x 1
 28. RainbowSix Member

  Sorry za off, ale polecam dowolną instrukcję pt. "jak edytować posty na forum".

  PS: W co kto wierzy to jego prywatna sprawa i nic nikomu do tego. Wolność działa w obie strony.
 29. ch0m1kX Member

  A żę się spytam: jaka jest ta druga strona?
 30. RainbowSix Member

  Taka, że nie przypieprzam się do czyjejkolwiek wiary oczekując tego samego.
 31. wolf_spirit Member

  Dobrze, jestem nowy, do tego z gimnazjum, ale się wypowiem, a co mi tam :D Może offtop przerwę...

  Nie jestem ochrzczony, aczkolwiek nie przekonuje mnie teoria, iż nasza dusza to kilka iskierek przeskakujących wesoło po neuronach, a wszechświat i życie to dzieło przypadku. Nie identyfikuję się jednak z kościołem katolickim, i obawiam się, że takowego nie znajdę. Nie wiem, jak mam nazywać swojego boga, oraz jaki jest... ale wiem, że on jest. To tyle.
 32. Anonymous Member

  Poprawka, wierzysz, że on jest. Nikt nigdy nie może tego wiedzieć. I to nie jest mój wymysł, tylko kiedyś na religii tak usłyszałem :p
 33. IMarcin Member

  to że usłyszałeś od kogoś na religii nie znaczy że to nie jest wymysł osoby uczącej religii...:p
 34. Anonymous Member

  Ale wiara dlatego nazywa się wiarą, a nie wiedzą, że można w nią tylko wierzyć, ale nigdy wiedzieć :p
 35. wolf_spirit Member

  Ma racje, dziękuję. O tej godzinie, o której pisałem, i dodatkowo w czwarte (prawie koniec tygodnia) mój mózg przypomina wymiętą szmatkę. Ale dzisiaj jest piątek, więc ta informacja utrzymuje mnie przy życiu do jutra...
 36. Dlaczego tutaj jest tyle gimbusów? Gimbusy, zrozumcie że wasza nieistotnie nielogiczna wiara nikogo nie obchodzi. Zdaje mi się że problemem, kwestią, której dotyczy ten fred nie jest to czy jecie opłatek, czy ciągniecie druta po kolędzie, tylko w jaki sposób kościół jako instytucja oddziałuje na nasze społeczeństwo i co można zrobić, aby to zmienić.
 37. Anon2k11 Member

  Zastanówmy się nad tym, co w społeczeństwie w ogóle nie gra, a na koncu wskazujmy paluchami co (a raczej kto) nam sie nie podoba.
 38. Anonymous Member

  Korwiniści - przedstawiają się jako remedium na wszystko, a prawdziwy wolny rynek którym chcą leczyć wszystko istnieje jedynie w somalii.
 39. IMarcin Member

  Leftis niby piszesz o oddziaływaniu itd. A każdym swoim postem narzucasz swój punkt widzenia przeczytaj jeszcze raz każdy post i dopiero wtedy wysyłaj
 40. Anon2k11 Member

  Prędzej w Nowej Zelandii.

  W państwie w którym działa wolny rynek. Władza pilnuje tylko i wyłącznie, aby prawo było egzekwowane.
  W Somalii rząd władzy właściwie nie ma. Co oznacza, że prawa też nie ma. Państwo nie jest praworządne.
  Więc mylisz się. To nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem.

  Wolny Rynek =/= brak prawa.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins