Customize

Religia

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 19, 2011.

1. mah nigga.
  2. Przypuszczam, że wątpię.
  3. wolf_spirit Member

@TheLeftistAnon - nie musisz nazywać mnie gimbusem, gdyż sądzę, że również o mnie mowa. W sumie... chyba niepotrzebnie o tym napisałem. O dziwo, jestem gimnazjalistą, przyznaję się (Strzelajcie!...). Wbrew pozorom jednak, jestem nieco bardziej zrównoważony, jak widać po tym, że jeszcze nie palnąłem żadną większą głupotą, pisząc zgodnie z moją zasadą "nie zachowuj się jak debil, a nie będą cię traktować jak debila". Sądzę, że jak na razie mi się udaję.

Kończąc offtop, bo jak na razie sam sobie zaprzeczam...
    Stosując się do twojego posta... Cały lub niemal cały europejski świat jest zbudowany od niemalże samego początku na fundamentach Kościoła Katolickiego. Próbować to zmienić, to jakby wyburzyć z domku z kart pierwszą kondygnację. Zaburzyłoby to psychiką wielu milionów ludzi, oczywiście pomijając fakt, że jest to praktycznie niemożliwe. Sądzę, że Kościół, obecnie tak skorumpowany, zepsuty i przeżarty różnymi intrygami, nawet kilkuset letnimi, w końcu sam upadnie.
    Oczywiście, nie można wnioskując z tego obarczać winą dowolnego żarliwego katolika, gdyż wina nie leży po stronie jednostki.
  4. Cały Europejski świat był kolejno budowany przez troglodytów, plemiona, koczowników, barbarzyńców, króli, rycerzy i dyktatorów, a jednak zaakceptowaliśmy to że pozbycie się ich przysporzyło nam sporo korzyści. Na pewno nagła rewolucja i likwidacja kościoła zaburzyłaby psychikę mas, dlatego lepiej byłoby gdyby to masy zaczęły się buntować przeciwko kościołowi, wtedy takich problemów nie powinno być.
    Nie odnosiłem się z tymi gimbusami bezpośrednio do Ciebie, Przepraszam jeśli uraziłem. Jestem trochę starszy i raczej nie ma sensu żebym po Tobie jeździł.
    Mam nadzieję że za parę lat przyznasz mi rację.
  5. Byłbym rad gdybyś szpanował logiczną i przekonującą argumentacją a nie swoim wiekiem. Po twoich wcześniejszych głupich pytaniach typu "a dacie mi bana jak wrzuce zdjęcie papieża który wali konia ?" itp. (prawdopodobnie post został usunięty ale był) widzę że to ty jesteś bardziej na poziomie gimnazjum. Tak na dobrą sprawę powinieneś zostać już dawno zbanowany a łaskawie twoje posty niezgodne z regulaminem są usuwane.
  6. Anon2k11 Member

Taa i pewnie jeszcze mi powiesz, ze SBcy, NKWDziści, NSDAPowcy byliby lepsi gdyby Kościoła nie było :)
    Tak, oni tez walczyli z Kościołem. Pewnie nie byłoby w społeczeństwie morderców, gwałcicieli, złodziei, cudzołożników i masowych kłamców (np w rządzie). Ludzie nie będą lepsi, ani z Kościołem, ani bez niego.
    Nawet jakby się cofnąc wstecz do czasów p.n.e. kiedy KK nie było. To też różnicy nie widać skoro nawet Hammurabi prawie 2tys. lat przed Chrystusem spisywał prawo - także dotyczące chocby małzeństwa. Grecy i Rzymianie też.
    Więc de facto nie wiem, co to ma niby zmienić.

Cytując Dostojewskiego:
    "Wszelka moralność wywodzi się z religii, albowiem religia jest tylko formułą moralności."
    Tego będę się trzymać.

Poza tym znowu widać różnice światopoglądowe.
    Jeżeli jednostka jest wolna to nie widze powodu, aby zabraniać jej wierzyć w co chce, jeżeli ma taką potrzebę. No, ale jeżeli jest wolna. Jak jednak nie jest to zmienia postać rzeczy.
    Więc po "ch" z nim walczyć i tempić?

Poza tym, skoro człowiek sam sobie jest taki dobry, że nie potrzebuje wskaźników moralnych. To po kiego grzyba mu rząd i instytucje które będą o niego dbac?
    Tak apropo znienawidzonego Korwina -> Człowiek zadbać o siebie nie potrafi, trzeba o niego dbać.
    Ale jednak jest na tyle genialny i wszystko wiedzący, zeby wybrac mądrą włądzę, która ogarnie taki śmietnik jaki mamy. Czyż, nie? :)... Oj chyba jednak, nie. Bo śmietnik rośnie xD

Chętnię się dowiem, co niby miałoby się zmienić.
  7. IMarcin Member

UP
    Niezwykle wzruszająca mowa, ale myślę że nasz kochany "rewolucjonista" już ci nie odpowie
  8. Sam jest sobie winny :)
  9. Faweks Member

Człowiek świadomy i logicznie myślący nie da się omamić. Wierzę, bo teorie wybuchu, ewolucji i innych tego typu bzdur to więcej gdybania niż logicznych wniosków. Nigdy też nie podążę za religią która każe mi "wierzyć a nie rozumieć". Jeżeli jest Bóg który stworzył logiczne prawa fizyki, natury i wszelkie inne, stworzył nas logicznie myślących, to jego religia też jest logiczna. Prosty logiczny wniosek.
    Czy walcze z religiami?
    Nie, szanuje to w co wierzą inni, mogę uwżać to za głupie, śmieszne, nie logicze ale maja do tego prawo.
    Nie mówię tutaj o sektach które działają na szkodę i nie moralnie.
  10. Anonymous Member

11. Faweks Member

Wystarczy ze dużo czytam, to nie jest szukanie dowodów i ustalanie na ich podstawie hipotezy, teorii i faktu. To uparta hipoteza i szukanie na siłe dowodów do niej.
    Jestem, jesteśmy najpotężniejszymi istotami na ziemi, mamy coś czego nie ma nic innego, świadomość, umysł, zdolność kojarzenia i łączenia faktów. Teraz jak ktoś mi powie ze pochodzę od małpy to się obrażę.
    Jak Ewolucja tłumaczy istnienie takich zwierząt ja Dziobak? Ssak z płetwami, składa jaja a jego młode ssą.
    Ilekroć trąbią "Znaleźliśmy brakujące ogniwo! Oto tutaj, w takiej i takiej warstwie ziemi odcisk stopy. Ewolucja to prawda". A w tej samej warstwie ziemi trochę dalej znajdują odciśniętą w pełni rozwiniętą stopę człowieka i by się nikt nie czepiał czytałem o tym artykuły a nawet był program na Discovery. Coś co ma tyle dziur i zaznaczam, nadal JEST TYLKO TEORIĄ, nie może i nie jest logiczne.

P.S. Jeżeli jednak w to wierzysz to ja z tym problemu nie mam. Nie chcę, nie zamierzam a nawet nie chcę mi się, udowadniać ci niczego na siłę.
  12. jahnonimous Member

ciekawe polaczenie najnowszych rezulatatow badan z dziedziny fizyki i odwiecznych tematow duchowych, metafizycznych przedstawia Lynne McTaggart w ksiazce "POLE": http://www.dobreksiazki.pl/b12587-pole-w-poszukiwaniu-tajemniczej-sily-wszechswiata.htm czytam obecnie po raz drugi i jestem po duzym wrazeniem faktow z dziedziny nauki, ktore jednoznacznie pokazuje ze swiat w jaki znamy z podrecznikow szkolnych i przekazu medialnego to czysta fikcja... kazda religia, ma filar bezposredniego kontaku z absolutem, co jest czym wiecej niz posrednim dowodem, ze istnieje sila tworza, ktora scale zycie i istnienie... roznice w poszczegolnych religiach pojawiaja sie tylko w formie przekazu i moralizujacej warstwie oddzialywania na swoich odbiorcow, w esencji wszystkie religie prowadza do tego samego.... - o roli kosciola jako politycznej instytucji kontroli nie chce sie rozpisywac, bo to jest dla mnie calkiem inny watek...
  13. IMarcin Member

Ja nie wierzę w wielkie wybuchy i inne tego typu rzeczy. Wielki wybuch też musiał być z "czegoś" a to coś też musiało być czymś i powstać z czegoś itd. Może mam ograniczony umysł ale to tak jak z nieskończonością. Nikt nie potrafi jej sobie wyobrazić
    Co do kolegi wyżej
    Te same motywy pojawiają się w większości religii
    np potop
    grecy, rzymianie, persowie, muzułmanie, chrześcijanie, żydzi, germanie, sumerowie, a nawet słowianie mają go w swojej mitologii
    co do sumerów ciekawi ludzie, to od nich wzięły się religie oparte na UFO
  14. Faweks Member

skoro potop ma tyle potwierdzeń to może i był? To logiczny wniosek.
  15. A_ESEN Member

Jestem Ateistą.
  16. jahnonimous Member

chwala bogu...:rolleyes:
  17. Boombel Member

Ja przestaje wierzyć, byłem wiary rzymskokatolickiej
  18. Tuziak Member

niech ktoś usunie ten temat, jest nie tyle śmieszny co żałosny
  19. Achi Member

A ja też jestem katolikiem i jakoś nie czuje się z tym źle. Nie rozumiem ludzi którzy tępią inną religię , każdy ma wolną wole i wybiera to co chce, zaraz pewnie by ktoś zaczął przywiązywać do krucjat itd. Ale ile to lat było temu ?... a teraz to 9/10 Polskiego katolicyzmu to fałszywi i zakłamani ludzie , którzy nie mają pojęcia w co wierzą i po co chodzą do kościoła.. Mohery chodzą bo ksiądz ich straszy , że pójdą do piekła... Młodzi ludzie chodzą z przymusu..

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zostanie " agnostykiem " albo " deistą ".

Poza tym witam na forum bo jestem nowy :)
  20. Anonymous Member

Nie usunę tematu, bo podniosą się lamenty o wolność słowa. Tak więc odpowiem tylko: naprawdę sądzicie, że kogokolwiek tutaj martwią Wasze poglądy polityczne czy religijne? Ja na przykład mam je gdzieś - nie po to loguję się tutaj, by wymieniać się uwagami na temat religii z kółkiem ateistów. Od tego są inne fora
  21. Le Bash Member

Ja się czasami zastanawiam... co by było gdyby Bóg przegrał wojnę... w końcu nauczył syna nadstawiać drugi policzek. Wojna aniołów itd. itp. Bóg jako ten dobry zszedł do podziemi dobrowolnie i teraz panuje uzurpator który topił ziemię niszczył babel, zwołał hitlera i inne pierdoły które można by przypisać "temu złemu". Oczywiście to tylko moja teoria, ale czy ktoś się w życiu zastanawiał nad tym??
  22. ShockCat Member

Rozpocznę wypowiedź pytaniem....
    Rozmawiamy tutaj o religii czy o naszych przekonaniach polityczno-estetycznych itp?

Jeżeli chodzi o religię uważam, że najbardziej słuszną jest Buddyzm.
    Rozwija umysł i ciało, sprzęga ze sobą dwa źródła. Można by rzucić słowem, iż dusza istnieje na prawdę (pytanie się pojawia przy stwierdzeniu czym jest).

Według nauki, a dokładniej fizyki, działań chemiczno-fizycznych, ciało to "organ" zasilany energią.
    Energia nigdy nie znika w otoczeniu, ogólnie - w eterze.
    Jeżeli nie wierzysz w energię to nie powinieneś istnieć (energia ciągle zmienia formę, lecz nigdy nie znika).

Skąd pochodzimy? Hm... No jak to skąd! <- Głupie pytanie, niczym małe dziecko pyta ciągle "a dlaczego?!"

Może zamiast pytać skąd i kim, spójrzmy na fakty!

1. Na płaskorzeźbach Summerów, na rycinach różnego pochodzenia są statki kosmiczne oraz postacie w kombinezonach.

2. Wszystkie rządy jednym głosem twierdzą że nie jesteśmy jeszcze gotowi aby przyjąć prawdę na temat obcych cywilizacji.

3. Na księżycu znajduje się aktywna baza kosmiczna obcej dla nas cywilizacji (jakiś czas temu NASA potwierdziło to "zjawisko").

4. Ludzi łatwiej kontrolować gdy mniej wiedzą (powiedzenie "kto mniej wie ten lepiej śpi" znikąd się nie wzięło)

5. Film doedukacyjny:

(należy obejrzeć wszystkie części filmu by zrozumieć cały przekaz).

Pozdrawiam, życzę miłego dokształcania się :3 [mrau]

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins