Customize

Reorganizacja

Discussion in 'Polska' started by AnonLabel, Apr 15, 2012.

1. AnonLabel Member

Witam oldfagów, newfagów i randomfagów, jestem na tym forum od zawsze i brałem udział w każdej operacji, oto co zauważyłem. Zapewne nie tylko mnie od pewnego czasu irytuje to co się dzieje na tym forum, od ferii (#OpACTA) nie dzieję się tutaj zupełnie nic. Powstają jakieś tam thready lecz zupełnie nic nowego one nie wnoszą i poza wymianą opinii nie dochodzi do żadnych operacji - dlaczego? Brak nam organizacji, nikt nie umie się dogadać + niepozorne posty trollów i osób z kurahenu które na celu mają nas rozbić. Ostatnia #FuckGovFriday była bardziej krzykiem niżeli poważniejszą operacją z racji takiej, że większość osób które za tym stały nawet nie interesuję się Anonymous. Większość polaków traktuje Anonymous jako grupę hakerów, osobiście sam też preferuję tego typu metody działania - jest tak ponieważ nie przeprowadziliśmy żadnej operacji w 'realu' nie licząc zjednoczonych protestów ws. ACTA, anyway, nawet ataki nie są kwestią kolorową ponieważ nie ma tu osób które znają się na informatyce na tyle, aby mi pomóc, dlatego mnie to boli. Czasem wydaję mi się że spośród wielu userów tego forum bierny udział w polskim odłamie Anonymous miało może 3-5 osób, czas wziąść się w garść, ludzie. Czas zorganizować się od nowa, podzielić konkretne zadania dla bardziej zaufanych użytkowników i zacząć funkcjonować jako jedno, pozbywając się jakiejkolwiek hierarchii. W Polsce zawsze będziemy mieli sporo do roboty. Proszę, weźcie się w garść i poza pisaniem postów zróbcie w końcu coś o czym usłyszy Nasz kraj - łatwo mówić że jest się aktywistą jeżeli nic się nie robi. Zwróciliśmy uwagę ludzi na INDECT - fajnie, ale to i tak tylko wierzchołek góry lodowej. Nauczmy się robić szum bez nielegalnych operacji jeżeli to jest tu zakazane (o ironio), najlepszym rozwiązaniem będzie założenie forum na deepwebie dla tych mniej legalnych op'ów, anyway, nie chodzi tutaj już o dzielenie operacji na legalne czy nielegalne, jest to po prostu mój krzyk w Waszą stronę, ponieważ zauważyłem tutaj masę hipokrytów. Garstka osób jest w stanie zrobić więcej niżeli kilkadziesiąt bezmózgów, rewolucji nie robi się w jedwabnych rękawiczkach. Osoby które były odpowiedzialne za większość rzeczy nawet tu nie zaglądają, bo faktycznie nie ma po co - to nie jest forum ogólnotematyczne o sebach i ogórkach, weźcie się do chuja w garść! Każdy z Nas jest w stanie dużo zdziałać, nie każdy musi znać się na komputerach- nie ograniczajcie się, jest wiele form protestu w zależności od potrzeb. AlbinoBlack - nawet nie wiem czy ma moda czy nie, odciął się od operacji już dawno i totalnie nic nie robi, jedynie czasem wejdzie. Liczę że Anonimowy i Rainbow mają jeszcze siłę działać, nie wiem na co stać resztę. Czekam.
    • Like Like x 6
  2. Svobodny Moderator

Ciesze sie ze pomimo tego wszystkiego jest tu ktos z inicjatywa który potrafi napisac chociazby takiego motywujacego posta jak ten. Fakt że to co jest teraz tutaj jest kompletnie bezowocne a tylko w naszym panstwie roboty jest mnóstwo. Jesli chodzi o operacje w realu to niestety wciąż jest nas zdecydowanie za mało bo np. w moim miescie jestem kompletnie sam, a samemu nie ma sie za co brac. Przy Anonimowch z zagranicy wypadamy conajmniej miernie, a i w virtualu jest niewiele osób z którymi można współpracowac chociaż i tak puki co stoimy w miejscu. Dlatego w stu procentach zgadzam sie z powyższym szczególnie ze jest coraz gorzej...
  3. Anonymous Member

Hej, hej. Przystopujmy z pesymizmem, bo się zaczniemy wzajemnie dołować, a nie motywować. Trzeba rozgłaszać nasze 'ugrupowanie', reklamować je poniekąd - to można i samemu robić. Wtedy Anonów będzie więcej. Tylko się trzeba za to na poważnie wziąć. Ulotki wciskane do skrzynek pocztowych - to jest idea! xD
  4. SandThe Member

Z optymizmem też radzę przystopować... come on! Chyba naprawdę nie wierzysz w to co napisałeś.

Na forum każda operacja za szybko wygasa, do tego jest nas właśnie za mało na akcje irl, w takiej grupce aktywnych użytkowników jedyne akcje które mogą nam wyjść to te prowadzone poprzez internet i albo znajdziemy rozwiązanie, albo wszyscy stąd uciekną a na nasze miejsce wejdą kolejne newfagi które również będą borykały się z tym samym problemem.
    • Like Like x 1
  5. Anonymous Member

Wiem, co jest przyczyną wiecznej stagnacji. Nie jesteśmy pomysłowi - nie ma w nas za chuja kreatywności. Jedyne akcje, które nam przychodzą do głowy, to ddos i epicko brzmiące "uświadamianie", które i tak nie ma szansy się powieść. Na domiar złego podchodzimy do Anonymous jako do organizacji charytatywnej walczącej o coś. A to błąd, bo Anonymous tym nie jest. Anonymous robią co chcą, jak chcą, kiedy chcą. Tymczasem odwiedzający to forum polacy spodziewają się, że będą świat ratować. Nikt nigdy nie zaproponował niczego for the lulz. No i jeszcze te nicki, które wszystko moim zdaniem psują (zanim klikniesz Like, zastanów się, czy robisz to dlatego, że ja to napisałem. I czy zrobił/abyś to, gdybym napisał anonimowo. Jeśli nie, idź do diabła z lajkami).
  6. Anonymous Member

No i jeszcze gadanie typu "jest nas za mało"... Jak chcecie organizować akcje w obrębie forum, to zawsze będzie was za mało - jest fb, jest twitter, są chany. Jest Internet.
    • Like Like x 1
  7. Tulku Member

Na forum operacje wygasają
    bo pomysłów i chęci nie mają
    a plakaty się nie podobają
    i inne przeszkody się pojawiają :)

Organizacja czy choćby koordynacja grupy jako formy wirtualnej bez struktury to w ogóle nie jest prosta sprawa - jak się raptem pojawia wiele osób na raz bo chcą być anonimowi po ACTA i chcą hakować wszystko co na prąd działa to odlfagi wymiękły :D
    Wiele osób nie potrafi działać samodzielnie (bez instrukcji) nawet zwykła spontaniczna współpraca (ty robisz coś to ja coś do tego też przygotuję) to problem, trzeba paluchem pokazywać, umawiać - tak nas wychowali...

Forum jest fajne do dyskusji jak mam czasem czas :) jak nie mam to coś robię, jak widać ostatnio mnie mniej... ;) pewnie niebawem skończę i będzie mnie więcej :D
  8. Anonymous Member

Ja zresztą jako zwolennik oldskulowego Anonymous nie mam tutaj czego szukać. Oldskulowego, czyli takiego przed kilku lat. Gdy podpis "jesteśmy anonimowi" wynikał TYLKO I WYŁĄCZNIE z faktu, że ludzie to piszący nie używali ŻADNEJ tożsamości na chanach, NAWET w formie nicków. Każdy był Anonymous, każdy był jedną osobą. Nie liczyło się kto kim był. Nikt nie chwalił się, że umie hackować. Bo po co? Jak się organizowało akcję, to NIKT NIKOGO na nią nie zapraszał, NIKT JEJ NIE OMAWIAŁ, NIKT Z NIKIM o niej nie rozmawiał.

Jesteśmy Anonymous nie oznacza "jesteśmy częścią ruchu" lecz "nie mamy imion". Anonymous jest TYLKO I WYŁĄCZNIE przymiotnikiem, nie rzeczownikiem. Nie określa przynależności, lecz bezosobowość.

Polecam film "podziemny krąg". Fajnie obrazuje zarówno ahierarchiczność i bezosobowość Anonymous (choć nie o Anonymous jest film), jak i rodzaj potencjalnych działań i motywy ludzi wykonujących te działania.
    • Like Like x 2
  9. Anonymous Member

Na WWP jestem tylko dlatego, że poproszono mnie o moderowanie forum. Chwilowo przesiaduję na chanach i jeśli zechcę coś zorganizować, to właśnie na chanach. I być może nawet nie wezmę udziału we własnej akcji. Bo rozpoczęta akcja staje się odrębnym bytem, żyje własnym życiem i nie ma najmniejszego znaczenia, czy organizator weźmie w niej udział. I jeśli coś zorganizuję, to nie jako Albino Black czy jakikolwiek inny nick, lecz anonimowo. I nikt nigdy nie dowie się, że ja to zorganizowałem. To jest Anonymous. Dlatego karachany mają z was świetny target - bo oni to rozumieją, a co niektórzy z was nie. Ja też rozumiem to dopiero od niedawna.
  10. Anonymous Member

Skupmy się na danej rzeczy i weźmy się za to konkretnie, poza e-atakami nie wiem jakie jeszcze formy protestu proponujecie.
  11. Anonymous Member

Manifestacje w rl?
  12. Anonymous Member

Wyobrażasz sobie to? Ja nie.
  13. Tulku Member

@AlbinoBlack Sory ale to co piszesz to jakaś następna ideologia mam tu x nicków i sobie piszę albo mam jeden - Złej tańcownicy przeszkadza... to że ktoś używa nicka czy nie. Sory wielkie mi problemy ideologiczne. Równie dobrze możemy gadać o Chrystusie i Allah'u.Nie rozumiem tego i nie kupuję. Ktoś nosi maskę Guya Fawkesa a jak ktoś inny zamaskuje twarz szalikiem to jest gorszy bo ma jakiegoś avatara innego czy coś?

Nie siedzę na chanach karachany może rozumieją ale co? Swoją własną wizję Anonymous bez nicków jak bym nie wiem co miał z tym nickiem potem zrobić sprzedać na allegro? Nie mam nic do karachanów sobie piszą mają jakiś chan własne pomysły i fajnie. Jak się dowiem o jakiejś ich akcji z którą mi będzie po drodze to się przyłączę z nickiem czy bez, znowu spory o pierdoły jakieś czy ktoś ma podpis w poście "Anonymous" czy "Dupajasiu". Ale nie! Musi być "Anonymous" bo to napis mega ważny i bez niego to nic nie ma sensu. Jak ktoś chce niech sobie go wydrukuje i się do niego modli jego sprawa.

Jak coś organizujesz coś napisz (anonimowo czy jak sobie życzysz) chętnie się przyłączę nie napiszesz to się nie przyłączę bo nie będę wiedział.
    • Like Like x 2
  14. Svobodny Moderator

Uwielbiam te przepychanki ideologiczne "czym anonymous jest ,a czym anonymous nie jest, jakie powinno byc i jakie było kiedys" ale szczerze mówiąc mam to w dupie bo swoje na ten temat wiem i generalnie co jeden anonimowy to inna wizja, mimo wszystko ja mam zamiar robic to co ja uważam za słuszne i tak jak chce a nie 'bo tak sie powinno to robic...' Albino, ty siedzisz na chanach my siedzimy na forum i nie ma znaczenia jak i gdzie bedziemy cos robic tylko liczy sie efekt. Forum to nie chan wiec nie oczekuj ze wszystko bedzie tak jak tam bo tak sie poprostu nie da...
    • Like Like x 1
  15. Anonimowy Member

Witam Was wszystkich po krótkiej przerwie. Do pewnego czasu śledziłem jeszcze co dzieje się na tym forum, ale poddałem się. Nie wiem co mnie ominęło, ale z tego co na razie zauważyłem to nic się nie działo tylko planowania planowań jakichś akcji. Szczerze, byłem już tym wszystkim zmęczony, do tego miałem dużo swoich spraw do ogarnięcia. Taka przerwa mi się przydała. Teraz wracam i jestem gotów do działania.
  16. Anonymous Member

FuckGovFriday ktore nie bylo planowane.
  17. Anonymous Member

O kurwa, czy ja wam mówię, że robicie coś źle? Są różne odłamy Anonymous działające na różne sposoby. Ja tylko stwierdziłem, który sposób działania ja preferuję. No offence to anybody.
  18. >Jak się dowiem o jakiejś ich akcji z którą mi będzie po drodze to się przyłączę z nickiem czy bez
    polecam dołączyć się z nickiem. Każdy nowy użytkownik na kara powinien swój pierwszy post oznaczyć mailem lub nickiem (można nawet imieniem i nazwiskiem).
  19. M33Luppo Member

[USER=61178]Albino Black[/USER] zgadzam się more for the LULZ :) Jestem nowym użytkownikiem na tym forum, ale przeglądam je od dłuższego czasu i nie trafiłam na wątek czysto ukierunkowany w tym temacie. Biorąc pod uwagę działaność Anonów z innych państw, są spontany(nawet sporo, w przeciwieństwie do nas), plany i inicjatywa. Myślę, że ludzie mogą się zniechęcić jeśli wciąż będziemy podawać im tylko 'surowe' ideologiczne 'wywody' na ulotkach, plakatach etc. (choć nie mówię, że jest to złe :) ) Przydałoby się więcej happening'ów, w których właśnie przekażemy idee żywo. Takie akcje zawsze przykuwają uwagę i są dobrym wstępem do pełnej działalności informacyjnej...
  20. Anonymous Member

Myślo że jak dupe Albino wyliżo, coś dostano, niufagi jebane....
  21. Anonymous Member

Bez może zbędnych wyzwisk i zniewag? Dziękuję.
  22. Anonymous Member

M33Luppo? Jak nie to po chuj piszesz, że Cię to obraziło?
  23. M33Luppo Member

Nie mam zamiaru "lizać dupy" komukolwiek. Akurat się tak złożyło, że pomyślałam o tym samym czytając pierwszy post. Nie będę się dłużej usprawiedliwiać, bo nie ma takiej potrzeby.
  24. Anonymous Member

Dobra, zawsze wypowiedzi niufagów dziwnym trafem pokrywają się z tymi R6 i AB
  25. Anonymous Member

• Like Like x 1
  26. Anonymous Member

Innymi słowy, cały czas byśmy nic, tylko informowali i uświadamiali Polaków, jaki to do dupy mamy rząd i sytuację w kraju, zamiast coś zrobić. Poinformujmy Polaków, że coś jest nie tak, może oni coś zrobią z tym, skoro nam się nie chce.
    • Like Like x 1
  27. Anonymous Member

Albino Black - mod który robi gówno & nie umie sam nic zrobić.
  28. Cysiek Member

@UP... No kurwać mać! Jak go nie było to jeszcze większy burdel był, jak jest to przynajmniej ogarnia to wszystko.
  29. Anonymous Member

Co ma ogarnianie do organizowania operacji i aktywizmu? 'Jak go jeszcze nie było' to mieliśmy tutaj shitstormy co drugi dzień, synku. Teraz kara ma nas w dupie patrząc na osoby które się tu pałętają - wykańczamy się sami bez ich pomocy.
  30. Anonymous Member

sA0Q7.jpg
  31. Svobodny Moderator

To nie robi nic czy robi gówno? Bo juz sie pogubiłem ;)
  32. Marioxs Member

Co z wami do cholery!? Zachowujecie się jak te psy żrące się nawzajem bo nie maja zajęcia pamiętajcie kim jesteście i z jakich powodów dzierżycie miano Anonymous. Jestem tu nowy, nie wiem ilu użytkowników konkretnie tu teraz jest zarejestrowanych i wciąż odwiedza stronę ale skoro nie wy to ja zarzucę może nie plan ale coś z czego można by coś ulepić. A więc:

*Dajmy o sobie znać #OpPaperstorm w każdym z miast które reprezentujemy ponad 500 plakatów na jednego z nas. Hasła dotyczące obecnych problemów jak np. wiek emerytalny. Czyńmy to z maskami na twarzy i innym ubraniem!

*#OpMailStorm na każdą skrzynkę która ma sprzeczne cele z naszymi. Na każdą która ogranicza nasz prawa dusi i nam ciąży.

*Dla bardziej odważnych niebieska/zielona/czerwona farba i miano "Anonymous" na każdym z budynków organizacji które są przeciw nam POLAKOM!

*Cała akcja winna trwać przynajmniej tydzień lub dwa pokażmy że my wciąż tu jesteśmy, widzimy co się dzieje, warto do ans dołączyć im więcej hałasu tym więcej sprzymierzeńców! Zbierzmy każdego aktywnego z Anonymous i zacznijmy działać razem a nie pożerać się nawzajem. Myślcie co możemy zrobić jeżeli naprawdę wam zależy na naszej działalności spotkajmy się w "Realu" zróbmy coś razem w jednym miejscu w naszych znakach rozpoznawczych!

*Kontaktujcie się z innymi "bardziej zaawansowanymi informatycznie" niech przejdą na naszą stronę i użyją swoich umiejętności do nacisku na rządzących na wrogach wolności.
  33. Anonymous Member

• Like Like x 1
  34. Marioxs Member

Wiem że farba to niszczenie mienia dlatego mało się kojarzy z Anonymous ale to tylko pomysł który można jakoś zmienić. Kim jesteś? Dla mnie jesteś jednym z Anonymous tym który nie tylko jest anonimowy ale ten który pomaga innym chce wyzwolić Internet/Kraj/Świat z łapsk ciągle głodnych władzy i pieniędzy z tych powodów winno się nosić ów miano. O nacisk mi chodziło tylko w przypadku ich jakiegoś naprawdę podłego odwetu ale wiem wiem nie te forum na takie tematy.
  35. Gromowładny Member

Albino, zrozum. Nowy jest, chce się wyszaleć.
  36. anon_free Member

Paperstorm to jest to. Mysle tez,ze wartoby zajac sie pobieraczkiem.
  37. Anonymous Member

Przynajmniej coś proponuje :rolleyes:
  38. Marioxs Member

Rozśmieszyłeś mnie tym "wyszaleć się"? Anonymous za granicą są naprawdę lepiej zorganizowani i robią to na czym każdy z nas powinien się skupić. To nie chwilowe szaleństwo gdybym miał kilkunastu gotowych na wszystko robilibyśmy tak cały czas. #OpPaperstorm w moim mieście jutro się zacznie miasto nie jest wielkie ale mam z moim rekrutem ponad 500 plakatów. Gdyby każdy w mieście tak zrobił zauważono by nas a jakiś szukający byle czego do zrobienia chaosu mógłby się tym nawet zainteresować ale małe szanse. Reorganizujmy się!
  39. SandThe Member

Ratowanie świata zacznij od wyłączania światła po wyjściu z pokoju.

Czy czasem już tego nie przerabialiśmy? Click
    • Like Like x 2
  40. Marioxs Member

Wyłączam ;] Tak lepiej spokojnie siedzieć i czekać na to aż ktoś rzuci jakiś pomysł a w tedy olać lub zacząć organizować a potem uznać niewypałem jak to już mieliście w zwyczaju. Aż takich możliwości to tu nie mamy więc świat na daleki plan ale jest jeszcze nasz kraj a jak się tyłka ruszyć nie chce masz swoje miasto do którego się możesz ograniczyć Sand;] Samemu raczej za wiele nie zdziałam a działanie na własną rękę nie jest dobrym pomysłem.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins