Customize

Rok 2014... Może czas ruszyć się do pracy? :)

Discussion in 'Polska' started by anon_white, Jan 2, 2014.

1. anon_white Member

Witam!

Być może jeszcze mnie pamiętacie... Jeśli nie to powiem tylko tyle, że brałem kiedyś udział w kilku operacjach organizowanych za pośrednictwem tego forum, lecz gdy zauważyłem, że się wszystko rozsypuje zrezygnowałem. Po przemyśleniach jednak doszedłem do wniosku, że trzeba walczyć. Trzeba walczyć o odbudowanie tego co było kiedyś, dlatego też tu jestem i dłuuuuuuugo się mnie nie pozbędziecie jeśli wyrazicie choć odrobinę chęci do współpracy...

Ale do rzeczy...

Rozpoczął się nowy rok. Rok 2014... Może czas odbudować Anonymous w Polsce... Spróbujmy... Mam pewne pomysły jak można to zrobić, lecz jak wiecie samemu trudno jest cokolwiek zrobić, dlatego pokażcie, że jeszcze chcecie działać i zróbmy wszystko, aby znów walczyć o wolność ludu zgodnie z ideologią Anonymous. Chciałbym, aby każda osoba zainteresowana dalszym działaniem wypowiedziała się w tym temacie. Być może wy też macie jakieś pomysły. Pokażmy, że Anonymous w Polsce nie zginęło! Pokażmy, że nie działamy w ten sposób jak było to ostatnim razem - czyli jedna udana operacja i odchodzimy w cień. Walczmy cały czas o to co dla nas ważne!
    • Like Like x 1
  2. Melduję że jestem zwarty i gotowy.
  3. anon_white Member

Hahaha... :D A więc jedna osoba już się zobligowała. Ktoś jeszcze?? :)
  4. Anonymous Member

Jesli to bazuje poraz kolejny na chwilowym słomianym zapale bo hurr durr nowy rok to ja dziękuje, to juz było.
  5. również sie zgłaszam
  6. anon_white Member

Owszem było, ale myślę, że jeśli znajdzie się grupa ludzi naprawdę chętnych do działania to się uda. :) Wiesz... Należy być pozytywnej myśli.

Czyli praktycznie są już trzy osoby... No ok. :) Jeszcze jakiś zainteresowany/a ??
  7. Anonymous Member

Co z tej grupy ludzi jak zazwyczaj konczy sie niechktoścośiowaniem. Jak będzie jakis konkret to masz mój topór, w innym wypadku nie mieszam sie w słomiane zapały.
    Proby organizacji były podjęte w threadzie "Tak dawno temu..." ale nikt oprócz nielicznych nie kiwnął palcem zeby cos zrobic w tym kierunku.
  8. Znam ten ból ale trzeba isc dalej i robic swoje nadal próbować do skutku. żadna sprawa nie jest przegrana są tylko niewłaściwe metody które doprowadzają do przegranej.
  9. anon_white Member

Hmm... Myślę, że gdyby udało się zorganizować osoby, które naprawdę mają chęć działania to wiele możemy zrobić, aczkolwiek najpierw należy te osoby znaleźć. Właśnie stąd ten temat. :)
  10. anon_white Member

Hmmm... Dobry pomysł. Właśnie zapoznaję się z tematem, aczkolwiek nie mam na razie idei w jaki sposób Anonymous mogłoby tutaj pomóc. To znaczy w jaki sposób moglibyśmy pomóc wiem, ale nie w tym składzie co mamy. Miałem na myśli wyjście na ulice, ale czy w gronie max 5-10 osób uda nam się coś zdziałać w całej Polsce. Jeszcze pomyślę i może uda mi się wymyślić coś bardziej racjonalnego.
  11. Anonymous Member

Moim zdaniem manifestacje niezbyt nam się udają, co widać. Problemem jest frekwencja, i małe poinformowanie ludzi o proteście. Poza tym, po prostu niektórym się nie chce nigdzie iść np. z powodu pogody.
    Jak dla mnie trzeba się skupić na konkretnym rozgłosie drogą internetową. Nie chodzi mi o "zwiększanie zainteresowania" stronami, a inne ciekawe pomysły.

1. Założyć kanał na YouTube, gdzie przedstawiane byłyby wiadomości w formie takiego dziennika telewizyjnego, tylko że nasze informacje dotyczyłyby ważnych spraw i byłyby wolne od manipulacji co jest chyba jasne.

2. To działanie na granicy prawa ale chyba nie zabronione. Tworzenie stron łudząco podobnych do oficjalnych stron państwowych instytucji pokazujące prawdziwe ich oblicze(w pierwszej kolejności pomyślałem o ZUSie ), wrzucanie ich na jakieś egzotyczne domeny i promowanie w Internecie. Dlaczego ZUS? Bo wiele ludzi nie wie, że system emerytalny upada i zostaną z niczym.
  12. Anon Xer Member

Jestem Za kilka razy były próby reaktywacji Może teraz się uda Trzeba Wierzyć i Walczyć. Może nowy rok nam sprzyja haha
  13. anon_white Member

Z manifestacjami się z Tobą zgodzę - to nie ma sensu. Z tym rozgłosem również masz rację, ale :

ad. 1 Jest to dobry pomysł, aczkolwiek wiesz, że na tym forum zawsze ciężko znaleźć jest osobę, która montowałaby te filmiki.

ad. 2 Zależy co masz na myśli mówiąc łudząco podobne. Takie instytucje posiadają prawa autorskie do każdej pojedynczej ikonki na swojej stronie lub co najmniej do projektu. Możemy je przypadkowo naruszyć , a tego byśmy chyba nie chcieli. Poza tym według mnie lepiej skupić się na czymś konkretnym i postępować małymi krokami niż od razu rzucać się na głęboką wodę z marnym efektem.

W tym przypadku jestem skłonny podtrzymać propozycję Eugeniusza - czyli zajęcie się tematem szkół od 6. roku życia i na pewno się tym zajmę. Kiedy zrobimy jakieś konkretne kroki w tej operacji to wtedy można by było zająć się jakąś inną, lecz przy tej ilości ludzi należałoby wykonywać jedno w określonym czasie. Przepraszam, że tak narzucam rozwiązanie, ale to tylko i wyłącznie moja opinia do której proszę, abyście się odnieśli. :)
  14. Oczywiście ja też uważam że choć jedną akcje doprowadzić do końca. sprawa jest rozwojowa ze względu na czas możemy na różne sposoby działać aż któryś wypali. ale niestety to wymaga działania wspólnego w pare osób to nic właściwie nie osiągniemy. Prosze o mobilizacje wszystkich w tym temacie.
  15. Anonymous Member

Pomysł nawet niezły aczkolwiek nie wpadłeś na niego pierwszy. Coś takiego już własciwie instnieje i to w sposob bardziej rozwinięty niż tylko kanał na YT. Nawet gdybysmy chcieli cos takiego robic to wymagało by to ogromnego nakładu pracy a z tym tu ciężko ostatnimi czasy a problem i tak jest ten sam: Ludzie wolą mass media.
    Pomysly to wy dawajcie jakies realne do spełnienia, już to widze jak ktos zrobi całą strone skoro tu jest problem nawet z najprostrzymi rzeczami.
  16. Dokladnie duży szum na początku i cisza na końcu. Czas to zmienić wladza robi co chce nie pozwólmy jej na to.
  17. Zacznijmy od małych kroczków, działajmy na miarę możliwości, także czasowych, róbmy to, co potrafimy najlepiej, każdy z nas. Może uda nam się zbudować team na miarę tego oryginalnego.
  18. Anonymous Member

Co z IRC ?
  19. @KuroRyu Genhosama
    też bym tego chciał odbudowy od podstaw forum bo widze tu duży potencjał który sie marnuje. Właściwie tu wszystko mamy poza zorganizowaniem sie.

20. Na razie nie widzę potrzeby otwierania nowego IRCa, zobaczymy, co będzie.
  21. Anonymous Member

Pasta ze starego tematu w kwestii IRC
  22. Jeżeli czujesz taką potrzebę, nie zabronię Ci założyć sobie IRCa i pogadać z ludźmi. Ja osobiście nie mam zamiaru dyskutować na tematy niezwiązane z działaniami, które mamy rozpocząć. Tyle w temacie IRCa, chcecie to róbcie, beze mnie.
  23. Dokladnie niech każdy robi to co może co najlepiej potrafi byle by nie siedzieć i czekać aż to samo sie zrobi. Ja uważam że lepiej popełnic jakiś bląd i działać niż nic nie robić. Takie jest moje zdanie chyba sie zgodzą z tym wszyscy.
  24. anon_white Member

@up W pełni się z Tobą zgadzam. Czyli jak rozumiem #opMaluch w trakcie realizacji. Postaram się jutro zmontować jakieś obrazki na demotywatory itp. z treścią, która została udostępniona w topicu odnośnie tejże operacji oraz z zaznaczeniem, że to my się tym zajmujemy. W ten sposób przypomnimy przynajmniej części ludzi, że istniejemy. No więc zaczynamy. :)
  25. Anonymous Member

Ale tu nie trzeba wielkiej filozofii. Zapisujesz oryginalną stronę na dysku, edytujesz np. w Notepad2(ma zaznaczanie składni) tekst strony, dodajesz jakieś odnośniki, zmieniasz obrazki i tyle. Byle przemawiało do ludzi. A co do naruszenia praw - stronę można wszędzie zarejestrować, niekoniecznie w Polsce :)

Ogólnie mógłbym się przysłużyć do tych sześciolatków, zrobić jakąś infografikę czy coś takiego. Jeśli będę wiedział coś więcej, napiszę.
  26. Anonymous Member

No co tam opy? Słoma już sie wypaliła?...
  27. Jakby co to ja też jestem gotowy do uczestniczenia w akcjach, przynajmniej tych co uznam za sensowne. Bo nie wszystkie są sensowne.

Jeśli chodzi o formy protestów czy oddziaływań społecznych.
    To jest już gorsza sprawa. Długo się nie odzywałem, miałem sporo zajęć lecz nie oznacza, że nic nie robiłem w tym kierunku.

1) Przeprowadziłem badanie socjologiczne z zagadnienia możliwości zorganizowania znacznej grupy ludzi w ramach stworzenia zebrania masowego. Wynik był katastrofalny. Proszę nie pytać o szczegóły nie mogę wyjawić na czym to polegało ale ludzie są zastraszeni oraz zniechęceni. Sądzę, że potrzebne są działania zmieniające mentalność społeczeństwa w celu zaktywizowania i nie popadania w lęk przed władzą. Czyli konieczna jest akcja propagandowo - wychowawcza z dużą dozą emocjonalnego ładunku.

2) Rozpoczęcie zbierania informacji na temat osób pokrzywdzonych przez aktualny ustrój. W odpowiednim czasie będzie można przedstawić argument przeciw władzy prowadzącej działania restrykcyjne wobec narodu polskiego. Tak jak stworzono listę osób prześladowanych przez PRL. Działania władzy nawet wybranej dzięki wyborom mediodemokratycznym czyli dzięki mediom "społecznym" nie zwalniają tych przedstawicieli społeczeństwa z liczenia się z głosami i potrzebami ludzi. Działania krzywdzące społeczeństwo zwalniają nas jako obywateli z przestrzegania prawa które jest kształtowane w sposób urągający sprawiedliwości uznawanej przez większość Polaków.

3) Akcje organizowane muszą dotyczyć istotnych zagadnień, dotyczących niemal wszystkich ludzi.
  28. kremix Member

29. Anonymous Member

I znowu moze dwa konkretne posty a cała reszta to rzucanie sloganami i motywacyjnymi hasełkami z ktorych nic nie wynika, niech ktos cos. Widze, że "ruszanie do pracy" idzie pełną parą. A wystarczy zacząc od prostej sprawy jak np. poprawa komunikacji...
  30. No właśnie komunikacja proponuje w tej sprawie spotykać się tu na forum każdego lub co drugiego dnia o 21.
  31. Anonymous Member

Forum to forum a komunikacja w czasie rzeczywistym to co innego...
    Zresztą co ja tam bede offtopił przecież 'ruszacie do pracy' pełną parą...
  32. Również jestem w stanie pomóc.
  33. Anonymous Member

Każdy chce pomóc ale nikt nie kiwnie nawet palcem - to ma sens.

also OP to pedał
  34. Jest takie powiedzenie "co nagle to po diable"
    Aby robić jakąś operację należy najpierw ocenić siły i środki oraz sens rozpoczęcia działań.
    Na razie jest to etap tworzenia sił i środków potrzebnych do działań.
    To jak tworzenie armii podczas pokoju aby w odpowiednim okresie kiedy zajdzie potrzeba można było podjąć skuteczne akcje.
    Nie posiadając armii nie można rozpocząć wojny!
  35. Anonymous Member

To ja się zgłaszam do armii, mogę nawet walczyć z bronią w ręku, jeśli zostanę przeszkolony. :)

Ludzie, jak chcecie coś robić, to mam dla Was impuls, który pobudzi Was do działania.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...zialaniach_zagranicznych_funkcjonariuszy.html

Jak widać #WakeUP z zeszłego roku nie zadziałało. Kraj nasz nie ma suwerennych władz, tylko służących UE. Została na tylko nazwa i symbole narodowe, choć i te zostaną zastąpione złotymi gwiazdkami jak nie zaczniecie walczyć. Jeśli Naród nic w tej sprawie nie zrobi, to znaczy, że weszliśmy już w stadium niewolnictwa. Macie wybór.

a)ruszacie dupy i wychodzicie masowo na ulice miast, domagając się dymisji tego rządu i osądzenia sprawców

Wynik: coś ruszy, przy odpowiedniej walce i determinacji uda się wywalczyć suwerenne państwo Polskie i godne zarobki dla Polaków

b)zostajecie przed komputerami, nie robicie absolutnie nic w tej sprawie

Wynik: ewenement na skalę światową, rząd dopuszcza do kontroli nad Polska obce państwo, delegalizacja języka polskiego, polskiej kultury, zmiana konstytucji na opresyjną i niedemokratyczną, totalitaryzm w wydaniu zachodnim

Jeśli wybierzecie wariant B, to oznacza, że mamy najgłupsze i najbierniejsze społeczeństwo o mentaloności zwykłego niewolnika, który wykonuje polecenia swojego pana.
    Pomyślcie. Polski nie było 123 lata na mapach Europy. Po zajęciu państwa Polacy walczyli, wzniecili 3 powstania aż w końcu wygrali i odzyskali kraj. Później walka z bolszewikami, wszyscy, którzy mogli, bronili kraju. Następnie II wojna światowa. Obrona państwa, potem powstaje najlepiej zorganizowany ruch oporu w dziejach II wojny, który doprowadza do zbrojnego powstania w okupowanym kraju! Następnie przejęcie przez komunistów - nikt nie poddał się w walce. Były strajki, manifestacje. Powstała "Solidarność"
    Polacy zawsze byli chętni walczyć o swoje, bronić swojego kraju. Mieliśmy tylu wspaniałych ludzi, co oni by teraz powiedzieli?

Mamy dać przejąć nad sobą kontrolę, zapominając o tych latach oporu? Kurwa, mamy najłatwiej z ich wszystkich! Nie ma gestapo, milicji i innych instytucji terroru. Więc w czym kurwa jest problem?
    Jak odbierają Wam sieć to potrafiliście jakoś, jak odbierają kraj i wolność to co, będziecie grzali się w domkach i oglądali kolejny odcinek Gry o Tron?

Nie mamy innego wyboru, jak tylko stanąć do walki. I nie patrzeć na jakieś durne prawo. Jeśli nie chcecie obudzić się w ZSRE z systemem białoruskim, to zróbcie to, co powinniście zrobić już dawno.
  36. d'Ante Member

Witam. Obserwuje forum od czasów jeszcze sprzed ACTA. Jenak dopiero teraz założyłem konto, bo dobry tu jest bałagan i trzeba się zebrać. Jutro coś więcej napiszę. Tymczasem dobranoc.
  37. Anonymous Member

ale kolejne dramatyczne przemówienia o heroicznej walce z szabelką w dłoni to wy se darujcie...
    Konkrety or GTFO bo to nie ma najmniejszego sensu.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins