Customize

Rok 2014... Może czas ruszyć się do pracy? :)

Discussion in 'Polska' started by anon_white, Jan 2, 2014.

1. Boris Korczak Member

Sercem i duchem jestem z wami. Fizycznie jestem w USA i moge tylko podziwiac sukcesy i ubolewac nad upadkami. Zycze oczywiscie samych sukcesow.
    Pozdrawiam wszystkich Anonimow.
    BK
  2. W związku ze sprawą "bratnia pomoc" proponuję "załatwić" stronę www na zagranicznym hostingu, postawić stronę oraz forum + brak zapisywania danych. Następnie gromadzić ludzi, potem zdecydować co możemy zrobić (typu demonstracje itp.) oraz wszelkie inne możliwości omawiane poprzez IRC'a i dojebać temu pierdolonemu rządowi, przeglądając sadistic'a widziałem również oburzenie u sporej ilości osób. Internet mają prawie że wszyscy w Polsce, więc nie będzie tym razem to trudne zadziałać. Mamy cel. Tak samo jak było z ACTA. Daliśmy radę? Daliśmy kurwa! Tak więc teraz kurwa mać też damy radę!
  3. Wirot Member

Witam. Chętnie pomogę w czym tylko trzeba. Z obecnym składem raczej nie zrobimy nic wielkiego, więc może na początek powinniśmy skupić się na "zareklamowaniu" akcji? Mam na myśli coś trafiającego do mas jak kwejki, demoty, wlepki itd, czyli wszystko to co zadziałało przy ACTA. Sprawa 6-latków jest na tyle burzliwa, że wykorzystana w odpowiedni sposób może ściągnąć tu tłumy. Jeśli pomysł się wam spodoba mogę ogarnąć na jutro jakieś wstępne grafiki.

edit:
    Ewentualnie można przerobić coś z tego tematu: https://whyweprotest.net/community/threads/plakaty-ulotki-wlepki-i-inne-duperele.96185/
  4. Dziękujemy za pozdrowienia i wsparcie duchowe Pozdrawiamy również Pana.
    • Like Like x 1
  5. anon_free Member

Po pierwsze. Nie tworzyć kolejnych bezsensownych ruchów, czy forów. Lepiej mieć jeden zespół a silny.
    Po drugie. Wywołać ACTA -Effect (chyba nie muszę tłumaczyć o co chodzi)
    Potem można już rządy obalać i nowe stawiać :)

Jeśli ktoś nie rozumie o co mi chodzi. Żadnych fanpage na facebooku. Żadnego wklejania obrazków przez jedną osobę. Żadnych długich przygotowań. Trzeba wywołać panikę (jak przy ACTA) wśród ludzi (wtedy było o 'zamykanie internetu'), bo panika wśród ludzi przerodzi się w opór. Potem w 3-4 dni mobilizacja większej części społeczeństwa(jak przy ACTA właśnie) i na ulice. I nie pierdolić, że się nie da, bo jak widać się dało. Tylko trzeba powodu (np. ta ustawa o bratniej pomocy) i 10x większego uderzenia niż było w 2012.
    Takie coś przy odpowiednim nastawieniu ludzi ma duże szanse na sukces.

*Post skopiowany z innego tematu, ponieważ napisałem nie tam gdzie chciałem, taka mała pomyłka :)
  6. Wirot Member

A w jaki sposób chcesz wywołać tą panikę bez obrazków, fanpagy i przygotowań ? IMO właśnie dzięki temu protesty przeciw ACTA wypaliły
  7. anon_free Member

Jakich przygotowań? Popatrz się:

21. rozpoczęcie ataku
    22. kolejne ataki,
    23.pierwsze włamania na strony
    24 manifa w Warszawie
    25. manify w całej Polsce

Kiedy tu był czas na przygotowania? Ludzie po prostu sami zaczęli robić i wklejać te obrazki na portale. Na początku można by zacząć coś wklejać ale mało. Trzeba tylko wykonać uderzenie i ew. później mobilizować społeczeństwo, które będzie ogarnięte zapałem.
  8. Svobodny Moderator

Mała informacja dla wszystkich którzy zauważyli, że brakuje przycisku 'reply anonymous'. Funkcja uległa awarii i będzie przywrócona jak tylko admin upora sie z jej naprawą.
  9. Wirot Member

To co zatem proponujesz ? Słoma się już chyba wypaliła, i osoby aktywne w tym temacie można wyliczyć na palcach 1 ręki, więc nie wiem w jaki sposób moglibyśmy sensownie coś zaatakować.

Z mojej strony to tyle, gdyby ktoś miał do powiedzenia coś więcej niż motywowanie tym ze przy acta sie udało to chętnie tu wrócę. Póki co pozostanę przy wlepkach (sam przez nie tu trafiłem), które może ściągną tu kogoś z pomysłem na cokolwiek.
  10. Proponuję się zebrać osobami które chcą co kolwiek robić na IRC i omówić sprawę, następnie załóżmy 18 oraz 19 stycznie zrobić masowy spam w internecie grafikami które trzbea przygotować co nam grozi. Następnie nawoływać ludzi na protesty. Może to coś da może nie, jak się uda wszystko że dojdzie do protestów to niestety ale z tego co mi się wydaje mogą być osoby poszkodowane niektóre skoro ta ustawa została już przegłosowana. Lecz lepiej coś zrobić niż siedzieć bezczynnie i patrzeć jak nasze państwo zostaje rozjebywane.
  11. Btw. posiada ktoś link do tejże ustawy? Bo dzisiaj rozmawiając z niektórymi ludźmi i próbując wytłumaczyć że jest to dla nas zagrożeniem ciemnota niestety uważała że nic takiego nie może być..
  12. Eugeniusz chodziło o ustawę o bratniej pomocy
  13. Jakieś inne źródła? Kurwa musimy zacząć działać...
  14. Więc działamy coś? Na początek proponuje masowe zasypywanie obrazkami kwejki, demotywatory itp. w sprawie z "bratnią pomocą", potem starać się doprowadzić do manifestacji. Również mam pare pomysłów ale to na IRC...
  15. Anonymous Member

Witam. Moge pomóc z filmami. Mam tymczasowy komputer ktory nadaje sie do tego. Pomysl z dziennikiem jest bardzo dobry. Mozna utworzyc blog oparty na wordpress (wydaje mi sie ze jest najbardziej bezpieczny) na ktorym prowadzona bedzie kampania informacyjna dla obywateli. W razie czego szukajcie mnie na pw.
  16. Anon Xer Member

Z ACTA nie było tak że rezultat nie został do końca osiągnięty, bo umowa została podpisana a tak być nie miało. Takie po pierdółki jak fp czy demotywatory kwejki i podobne też odegrały kluczową role bo dzięki takim rzeczom uzyskaliśmy bardzo duży rozgłos, to było nam bardzo pomocne. A to że nagły napływ gimbazy itp to inna strona medalu.

Jak mamy coś robić to na pełnej kurwie chodzi mi o to że trzeba w końcu zacząć coś zmieniać na lepsze ile można czekać i być okłamywanym i robionym w chuja?? sorry za wulgaryzmy ale taka jest prawda, nie wiem jakie macie poglądy i w sumie nie interesuje mnie to tutaj chodzi o naszą opinie na temat sytuacji kraju jeżeli ona jest taka sama czyli jest źle i trzeba to zmienić to trzeba coś w tym kierunku zacząć robić a teraz mamy najlepszy moment na to!!!!
  17. Anonx_Xer proponuję się zebrać wszystkimi co chcą wziąć udział w akcji na jakimś IRC dokładnie wszystko omówić, a akcje zorganizować tak dajmy na to 1 dzień masowy spam na kwejki itp. następnego dnia wyjść na ulicę, chociażby osobno z ulotkami a nad resztą się pomyśli do końca oczywiście na IRC ^^
  18. JuppiJej w koncu sie cos dzieje. Witam po dlugiej nie obecnosci. A wiec jesli bedzie potrzeba mozecie liczyc na moj kanal na yt na ktroym sa mirrory starszych filmow z #op oraz te nowe. Kilka krokow ktore NALEŻY zrobic przed rozpoczeciem operacji.
    1. Przygotowac plan dzialania z poszczególnymi fazami
    2.przygotowac kampanie informacyjna tj. Wszelkie ulotki, filmy- dobrym pomyslem jest stworzenie dziennika informacyjnego badz osobnego kanalu na YT na ktorym lektor (ktos z poważnym głosem - osoba ktora nie boi sie mówić) czyta informacje z ostatniej chwili. Ktos tam wyzej mowil o wordpressie sam uwazam ze to nie zly pomysl jednak caly czas praca marty czeka na publikację i postawił bym na jej prace wystarczy jakis serwer oraz domena.
    3. Pierwsza faza operacji
    4. Publikacja filmu
    5. Kampania informacyjna - wyjscie na ulice z ulotkami w maskach anonow - tu było by dobrzr stworzyc osobny temat z ankieta ile osob maske posiada- od goscia w szaliku legii albo innego scierwa nikt ulotki nie przyjmie a maska droga nie jest
    6. Jesli jakas inna grupa (po za anonimowywi) dziala w tej samej sprawie kontakt z nimi i do gadanie sie
    7.pierwsze dzialania haktywizmu- by pokazac nasza sile
    8. Wyjście na ulice - jebac przepisy niech sami sie do nich stosuja. Wazne tylko by organizator byl calkowicie anonimowy a stwarzal pozory osoby ktora naprawde istnieje - w tym celu kazemu anonowi proponuje zalozyc po 5 lub wiecej kont na fb z fejkowyki danymi jakims foto etc. Pozniej sie pozapraszac i stwarzac pozory.
    9.ponowne dzialania haktywistyczne (trolololo Svobodny nic mi nie zrobi bo nie pisze o konkretach [i nie napisze])
    10. Jesli nie pomoze organizacja wielkiego strajku na wiejskiej pod oborą tych zlodziei (wybacz Babciu mialem tak nie mowic na pana Tuska i Kaczyńskiego - dobrze ze jeszcze zyjesz i tego nie widzisz.)
    11.PROFIT!
    12. ????
  19. Proponuję abyśmy jutro tj, niedziela którzy chcą coś zrobić weszli na IRC'a i obgadali co robimy.
  20. Panowie, cos dzialamy?Nikt sie nie odzywa.
  21. Widzę, że jest tu dużo zdań w stylu "To co, robimy coś?", "Kiedy coś robimy?" etcetera... Zwykłe pieprzenie! Chcemy pieprzyć w internecie, napalać się na kilka godzin po czym liczyć, że cokolwiek samo się zmieni, czy w końcu za coś się weźmiemy?

Po pierwsze, musimy ze sobą porozmawiać, choćby przez chwilę. Dowiedzieć się, ile tak naprawdę mamy "aktywnych" tutaj Anonów.
    Kolejno, trzeba ustalić co robimy, zbudować jakiekolwiek fundamenty. Mam na myśli "naprawdę zbudować", a nie skończyć na pieprzeniu. Dziękuję:)

Po trzecie, chcemy coś zmieniać? Chcemy przeciwko czemuś zaprotestować? Więc to zróbmy, jakkolwiek, nazywamy akcję, po czym promujemy prostest filmikami, plakatami i tak dalej. Internet jest ogromny. Ustalamy dokładne terminy, po czym dajemy o sobie znać.

I teraz najważniejsze. Jeśli ktoś ma słomiany zapał, niech nawet nie czyta dalej... A Ci, którzy chcą zacząć działać... cóż. Nie chcę tu rządzić czy robić się jakimś liderem, ale ktoś to musi w końcu RUSZYĆ!!!

Proponuję takie pierwsze spotkanie na IRC'u już właściwie dzisiaj, czyli 24 stycznia o godzinie 22:00.
    Zobaczymy ilu nas jest. Termin kolejnego spotkania będzie podany tutaj.
    Polska miała okazję się przekonać, że jest nas tak naprawdę cała masa. Nie wegetujmy - zaistniejmy!
  22. To podał bys przynajmniej na jakim IRC'u i kanale...
  23. ktoś zamierza o tej 10 pojawić sie na IRCu? Bo nie wiem czy się opłaca czekać
  24. kremix Member

Będę na 100%
  25. anon_free Member

Ja także się pojawię.
  26. anon_free Member

Tylko napiszcie jak wejść przez mIRC, bo wersja online mi nie działa.
  27. O kurwa, zaczyna sie xD
    nie dasz rady wejsc przez klienta IRC to wejdz przez webchat...
  28. kremix Member

29. Bo ten IRC jest tak anonimowy, że blokuje nody TOR'a. Dlatego proponuje inny IRC...
  30. anon_free Member

Dzisiaj 22.00 ten sam IRC.
  31. kremix Member

Ale to tylko tymczasowo! Należy zarejestrować kanał na fajnym serwerku. Mało randomowych gości i akceptowanie proxy i TOR'a. CZEKAMY na propozycje i wypowiedzi!

srv: sundance.6irc.net
    kanał: #anonpl

Jeżeli nikt nie będzie miał nic przeciwko, apeluję o poprawienie informacji w wątkach o IRC'u:
    - https://whyweprotest.net/community/threads/polski-irc.96916/ ;
    - https://whyweprotest.net/community/threads/bezpieczne-przeglądanie-sieci.92882/ :
  32. Proponuję się dzisiaj zebrać tj. niedziela o godzinie 22 na IRC'u który podano wyżej.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins