Customize

Satanizm

Discussion in 'Polska' started by jeunesse.doree, Dec 3, 2011.

1. Albino, coś się z tobą stało, czyżbyś dołączył do kościoła, którego kapłana masz jako avatara?
  2. Anonymous Member

Nie :D S4t4n4il to po prostu Satanail (prawdopodobnie od Satan Hail) napisane hax00rskim językiem :p Swoją drogą to krzywdzący stereotyp dla Marilyna, bo nie jest satanistą; honorowym kapłanem szatana można mianować absolutnie każdego niezależnie od jego podejścia do kwestii wiary.
  3. Nie traktowałem tego nigdy jako obrazy ;) .
  4. Anonymous Member

Ja też nie. Dla mnie satanizm to po prostu agresywniejsza forma ateizmu/agnostycyzmu.
  5. S4t4n4iL Member

Albino dokładnie Satanail :)
    btw bliżej mi do ateizmu niż satanizmu
    Ave ave =]
  6. Anonimowy Member

Tutaj się nie zgodzę :) W ateizmie nie chodzi o to, żeby zrobić bogu na złość nie wierząc w niego, tylko o to, że istnieją tylko rzeczy materialne, a zjawiska nadprzyrodzone takie jak bóg to wymysł człowieka. Sataniści wierzą w szatana, więc muszą też wierzyć w boga. Powiedziałbym raczej, że satanizm to agresywniejsza forma katolicyzmu. Zresztą jak się przyjrzymy ich obrzędom to nie wiele się różnią od tych w kościołach katolickich :D
    • Like Like x 1
  7. IMarcin Member

Satanizm
    • Like Like x 2
  8. IMarcin Member

UP
    No z tym, że satanizm to agresywniejsza forma katolicyzmu to przesadziłeś. Wiem bo mam niestety z tym pewne doświadczenie. Na szczęście niezwykle krótkie. To, że niektóre obrzędy mogą wydawać się podobne do chrześcijańskich wynika z tego, że wiele odłamów satanizmu "parodiuje" zwyczaje Kościoła. Nie mówiąc już o makabrycznych przypadkach z lat 70/80 i mniej 90 w USA, gdy często zdarzały się gwałty (szczególnie na dzieciach ) i masowe orgie, po czym składano w ofierze zwierzęta (jednak zdarzało się że i ludzi, najgorszy przypadek jaki znam to zabicie niemowlaka i wypicie po trochu jego krwi przez "zgromadzonych"). Co więcej satanizm otwarcie nawołuje do czynienia zła. Więc sory, ale ja nie widzę większej zależności między tymi wyznaniami
  9. Gej_Folks Member

UP & UPUP
    Ale zdajecie sobie sprawę, że satanizm i lucyferianizm to nie to samo?
  10. Gej_Folks Member

UP

Przez Ciebie oplułem monitor ze śmiechu :D
  11. IMarcin Member

Ostra i mniej ostra forma o tym samym podłożu, ale w mojej wypowiedzi nigdzie słowo lucyferianizm nie padło
  12. IMarcin Member

Polecam się
  13. Gej_Folks Member

Ojoj, Ty tak na poważnie? Uznałem to za zwykły stereotypowy żart, ale zdaje się, ze w stereotypy wierzysz. Satanizm Lavey'jski nie uznaje żadnych absolutów. Ani boga, ani szatana. Nikogo też nie mordują i nie składają ofiar. Są bardziej opozycją do kościoła, jako instytucji uciskającą wolność, w sensie dostępu do wiedzy i hamującą zwierzęcą naturę człowieka. Lavey naucza, że jak masz na coś ochotę to to robisz. Ot taki filozoficzny libertianizm antyklerykalny.

Czczeniem szatana zajmują się lucyferianie. Składanie ofiar jest tez charakterystyczne dla niektórych odłamów neopogan, kręgów magicznych, voodoo itp.
  14. IMarcin Member

Kurde stary uczepiłeś się tych Laveyów czy jak im tam. Ja napisałem satanizm i wiem co mówię na podstawie własnych doświadczeń. Wydaje się, że ot co zwykłe wyznanie nic specjalnego ale z czasem poznajesz ukryty sens tego i tak wesoło już nie jest.
  15. Gej_Folks Member

Rozumiem, że obiegowa opinia brzmi "satanizm=wiara w szatana", ale wynika tylko z podobieństwa nazwy, antyklerykalnego wydźwięku filozofii i propagandy kościoła. A to, że jako nastolatek ktoś postanowił być przekorny, przyłączył się do grupy przekornych nazywających się "szatanistami" i ku czci szatana i przekór rodzicom został złożony w ofierze kotek, to jeszcze nie oznacza, że był satanista sensu stricte. Takim zgromadzeniom właśnie bliżej do lucyferianistow, nawet jak sami o tym nie wiedzą.

To jest tego samego rodzaju uogólnienie co nazywanie faszystą osoby znającej mazurek Dąbrowskiego na pamięć.
  16. Gej_Folks Member

Wrzucam tu, bo debata religijna już trzeci watek chciała zainfekować.
    reply
    Poczałkowa sądziłem, że to tylko Twój żart, ale przeglądając inne tematy z religijnymi offtopami sie przeraziłem.
  17. IMarcin Member

Nie to akurat był po części żart. :p
    Komuś to już pisałem ale pamiętaj że twoje poglądy nie muszą być lepsze od innych tylko dlatego że ty w nie wierzysz
  18. Anonymous Member

+

Marilyn Manson jest honorowym kapłanem LaVeyskiego (bo pisze się LaVey. Chyba. A może La Vey? :rolleyes:) i nie ma nic przeciwko. Nie sądzę, by spokojnie przyjął taki gest ze strony kogoś, kto składa ofiary z dziewic i kozłów; swego czasu jak Eminem poprosił go o współpracę przy tworzeniu utworu (prawdopodobnie "Kim"), nie zgodził się, bo traktowała ona o zabijaniu kobiety.
  19. Anonymous Member

Ateizm to nie odrzucanie istnienia boga, lecz zakładanie, że nie istnieje, chyba, że pojawią się dowody. Agnostycyzm to odrzucanie istnienia boga i już.

Sataniści nie muszą wierzyć ani w szatana, ani w boga; co więcej, podejrzewam, że większość satanistów to po prostu agnostycy sprzeciwiający się kościołowi. A te obrzędy to stereotyp; oczywiście zdarzają się takie, hm.. wybryki, ale to rzadkość i co większe kościoły szatana nie mają nic wspólnego z ofiarami ani niczym takim. Masowe orgie i morderstwa to głównie sprawa psychopatów, którzy mało wiedzą o satanizmie i uważają, że jest to dobry powód, by zabijać.

Owszem, propagują "zło" ale tylko w opozycji do kościoła, a nie z własnych przekonań (w większości). Ot, taka szopka, forma sprzeciwu wobec kleru. Gdyby KRK czcił jednorożce, sataniści czciliby nosorożce.
  20. IMarcin Member

Akurat twórczość Mansona jest mi obojętna więc nie obchodzi mnie kim jest. Dlatego jak dla mnie to dość słaby argument
  21. IMarcin Member

Ach w dupie byłeś gówno widziałeś...
    Satanizm OGÓLNIE (bo zaraz wejdzie kolega od tego na L którego nazwy nie jestem w stanie zapamiętać choć ją znam) Polega na założeniu że w stworzeniu świata brał udział zarówno Szatan ( przypominam że szatan to upadły anioł z hebrajskiego oskarżyciel ) Jak i Bóg. Z tym że Szatan został niesprawiedliwie wygnany, ale kiedyś zapanuje na światem. Tak w dużym skrócie
  22. RainbowSix Member

Eee, o La Veyu i założeniach jego odłamu satanizmu już się rozpisałam w którymś temacie, nie chce mi się powtarzać bo Gej_Folks i tak ładnie to streścił. Remember? Bliżej temu do ateizmu, a te wszystkie zjedz kota to inna bajka ;]

A co do Scjentologów to sama ich wiara chyba nikomu nie przeszkadza, bo wiara w świętych kosmitów leży u mnie na tej samej półce co wiara w święte 2000letnie zombie. Pragnę przypomnieć, że nie chodzi o doktrynę, tylko o zachowania wyznawców. Bo (co znowu gdzieś pisałam) taki np. Islam jest religią miłości, dobrą dla człowieka jak każda inna, a że ekstremiści zrobili z nim swoje, to inna rzecz.
    • Like Like x 2
  23. IMarcin Member

Tak jak chrześcijaństwo, jednak ludzie trochę wypaczyli jej charakter
  24. Anonymous Member

Lol, mylisz to, co ludzie mówią, że wierzą, z tym, w co naprawdę wierzą. Sam gówno widziałeś; uważasz się za wielkiego satanistę, albo przynajmniej znawcę satanizmu, a nawet nie wiesz, jakie podejście do kwestii szatana mają sami sataniści i wierzysz w bajeczki o dokonywanych okresowo rytualnych morderstwach.

Btw. temat miał służyć przedstawianiu się nam przez nowych anonów, ale my i z tego potrafiliśmy zrobić Wielki Offtop.
  25. Ludzie jesteście dziwni, chyba was nigdy nie zrozumiem, jednym słowem każdy z was ma po trochu racji w każdej kwestii, rozroznijmy sekty religijne od religi z dużym wpływem filozofii, tak jak są katolicy tak i są świry zabijajace w imię boga, starcie się udowodnić kamienny dualizm swiata i zdajecie się być głusi na to, że i ci mordujacy sekciarze i ci ludzie poprostu wierzący w szatana, co na ich zasadach wcale nie jest złe, kierują się wiara w szatana ale w rozumieniu obu tych grup oznacza to zupełnie coś innego.
  26. O ile to co zapisywał anonimowy apropo http://kwejk.pl/obrazek/716069/crimen,sollicitationis.html
    To już nigdy kościół nie obroni się przed żadnym stwierdzeniem typu paparazzi jebał małe dzieci, bo po pierwsze samo przez się oznacza to ze niszczą dowody nawet jak jakieś są, a pewnie musieli bo podobno wisiały już nad niektórymi czarne chmury procesów, och jak to dobrze ze z Watykanu nie ma ekstradycji.
  27. Gej_Folks Member

Lucyferianizm, na boga LUCYFERIANIZM. Jeszcze zacznij pisać z uporem maniaka, że Nietzsche wymyślił obozy koncentracyjne...
  28. RainbowSix Member

Ej, czy ja źle trafiam, czy w absolutnie każdym temacie gadacie o Sataniźmie?
  29. Anonymous Member

Pfff... każdy mógł to napisać.
  30. Gej_Folks Member

yeap, w każdym :D
    Na początku wsio cytowałem do religii i tam odpowiadałem, ale zaprzestałem procederu jak nawet sam moderator rozdmuchiwał offtopy

P.S. A może utworzyć temat satanizm i tam wszystkie posty powrzucać? Anyone mode? Bo faktycznie trochę to śmieci forum.
  31. Anonymous Member

Właśnie miałem to zrobić :) Momencik
  32. Gej_Folks Member

Dziękować :)
  33. IMarcin Member

Ja pierdole
    Nie uważam się za żadnego pożeracza kotów. Nie twierdze też że jacyś gnoje biegają po świecie i składają ofiary z siebie nawzajem. Napisałem że zdarzało się... a to zasadnicza różnica. Mam gdzieś to że "są różne odłamy". Wszystkie mają założenia oparte na tym samym. Możecie nazywać mnie hipokrytą i człowiekiem wierzącym w to co mówią, ale oszukujecie samych siebie wierzycie w to co mówią wam sataniści i postrzegacie ich tak jak chcą być postrzegani.
    Zresztą równie dobrze mogę sobie ze ścianą pogadać zrozumie tyle samo
  34. Anonymous Member

Dobra, odkopię stereotypowe średniowiecze, ale co tam...

W średniowieczu były krucjaty, palenie czarownic i torturowanie ludzi "w imię boga". Było to oparte na tym samym, na czym oparte jest to, w co Ty wierzysz. Czy więc poczuwasz się do odpowiedzialności za cierpienie torturowanych i palonych żywcem ludzi? Nie? Dlaczego? Przecież nie obchodzi Cię, że są różne odłamy.
  35. IMarcin Member

Akurat palenie czarownic występowało głównie w krajach katolickich. To że palono czarownice, organizowano krucjaty było oczywiście moim zdaniem złe, a nawet karygodne. Co do odpowiedzialności...to tak jakbyś ty czuł się winny za to że np. twój przodek 300 lat temu kogoś zabił. Jest to złe ale ty z tym nie masz nic wspólnego
  36. Enturbulette Member

Fajoisad[ dnjioa sjmnosmd sjs sjao[ds poa;lw sklfs''pkas sadp sadk j mspag bs 0bp'oawpsa,sa

Ha ha, sorry I just couldn't resist. Not funny.
    • Like Like x 1
  37. Anonymous Member

Sataniści kościoła LaVeyskiego natomiast nie mają nic wspólnego z rytualnymi morderstwami.
    • Like Like x 1
  38. IMarcin Member

A gdzie napisałem że mają? Mówiłem że ich ideologia ma podłoże satanistyczne. Nic więcej
  39. jahnonimous Member

czy ten watek jest tylko taki silny na polskiej stronie, czy tez w innych krajach anonymnous przyciaga ludzi zwiazanych z satanizmem....mi szczerze blizej do jah a kaplanow szatana kojarze z utworu izreala , ale w sprawach wiary wolnosc tomku w swoim domku (tylko bez przemocy, prania mozgu i innych patologii)...
  40. Czytałem książkę Shandora, kiedyś byłem satanistą. Wg niektórych należy podczas obrządków pić mocz prostytutki. Próbowałeś?

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins